Garou: Mark of the Wolves

SNK to kawał historii w świecie 2D. Takie tytuły jak Garou: MotW, The King of Fighters, czy też Last Blade pozostaną w sercach graczy na wieki. Porozmawiajmy zatem o królach 2D, którymi Shin Nihon Kikaku niewątpliwie są!

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Pattrick »

Co myślicie i jak oceniacie tę gre?

Garou : Mark of The Wolves - Gra , która miała być konkurentem Street Fightera 3 i sądze , że to nawet dobry konkurent brak mi tylko w tej grze jednego : niektórych postaci z trudnymi ciosami . Gra , która naprawdę wyciska niewiarygodne możliwości Neo-Geo.
Fabuła dzieję się w czasie podobnym do SF3 czyli generacji w Fatal Fury czyli po długim czasie od Śmierci Geese Howarda. Większość postaci to jest tzw. Nowa Generacja Praktykujących Sztuki Walki czy też mających własną technikę walki (np. Freeman). Postacie i ich historię są ułożone tak jakby w pary ponieważ każda z nich ma swojego tzw. Rywala np. Terry ma Rocka , a Freeman ma za rywala Kevina. Endingi są zdecydowanie Rozbudowane. System Just Defended jest odpowiednikiem Parry w SF3 . Można zrobić rozmaite comba jak w SF3 lecz żadnych infinity'ów nie ma (o ile się nie ma nieskończony pasek energii którą się używa do Super'ów). Niektóre postacie wymagają umiejętności (Tizoc,Rock,Kevin) , a niektóre mogą spokojnie pokonać te same na podobnym poziomie (Hokutomaru[o ile ten ktoś nie nauczył się bronić przed QCB+D]). Polecam zagrać w tą grę natychmiast.

Rom Download

Kod: Zaznacz cały

http://www.romnation.net/srv/roms/22993/mame/Garou-Mark-of-the-Wolves-set-1.html
Zalety :

- Rewolucyjny Just Defended
- Nagradza Skilla grając z przeciwnikiem komputerowym i prawdziwym (Just Defended itp itd )
- Nie mała ilość postaci
- Każdy powinien coś dla siebie znaleźć
- System T.O.P
- Każda postać ma swój styl
- Dodatkowe Postacie
- Piękne Areny
- Trudni Przeciwnicy Komputerowi
- Reversale (Rock Howard)
- Poziom Walki

Wady:

- Przegięte dodatkowe Postacie
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Pattrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Aserot »

Garou to bardzo dobra gra tak jak wiekszość fighterów na system neo geo, ma bardzo rozbudowany system jak na swoje latka. Jak już wspomniał Yamada ma coś na styl crashy, ale najbardziej podoba mi się Just Defend czyli zablokowanie w ostatnim momęcie. Po pierwsze za pomocą JD można blokować w powietrzu akcje których nie da się blokować standardowym blokiem. JD odnawia minmalnie life bar :), ale najważniejszą zaletą JD jest możliwość przerwania animacji bloku i wyprowadzenia ciosu specjalnego (guard cancel). Pozatym każdy zawodnik ma jeden cios którego animacje można przerwać, np Hotaru qcb+D (B) można przerwać przez co mamy wiecej możliwość dalszego karania przeciwnika w kombosie. Oprócz tego każdy zawodnik ma po dwa zwody (wykonuje się je naciskając d+A+C lub f+A+C) można nimi zmylić przeciwnika ale dużo lepsze zastosowanie ma to w kombosach bo dzięki temu można łączyć ciosy których normanie się nie da. Opisałem chyba wszystko co ma nam do zaoferowania system Garou. Ale gierka oprócz rozbudowanego systemu ma bardzo dobrą grafike i animacje postaci. Zresztą postacie też daje rade (Gato ruless!!!). Muzyczka też niczego sobie.

P.S>
Ciekawosta Garou jest najstarszą serią stworzoną przez panów z SNK bo tak naprawde jest kontynołacją Fatal Fury (Gaoru Densetsu)!!!

Drugi tytułem z serii Fatal Fury który moim skomny zdaniem jest godny polecenia jest Real Bout Fatal Fury 2 - The Newcomers.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Dumian »

Coś pusto w tym temacie a to niedobrze bo gierka daje rade i ma w sobie to coś co przekonało mnie na dobre do bijatyk 2D

Przede wszystkim jak już napisał Aserot (po raz kolejny garść przydatnych informacji :ok:) system Garou ma do zaoferowania znacznie więcej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Gra wymaga też sporego manuala (i to chyba głównie na nim opiera się rozgrywka) ale miodność dobrze wykonanego, efektownego combosa zakończonego specjalem wynagradza z nawiązką czas poświęcony na wymasterowanie kombinacji.

Na koniec polecam świetny combo movie z Garou: Another Wolf i jeszcze jakby ktoś chciał to recka by Sil3nt.

PS. Muza rulez, szczególnie ta z areny Rocka :]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Aserot »

Sil3nt naprawdę nieźle się napracował nad tą recenzją :) oczywiście dodałem ja do recek na liście bitek. Co do Garou to bardzo cieszy mnie fakt że gierka staje się coraz popularniejsza wśród userów naszego serwisu. To tytuł naprawdę warty uwagi jak na pisał Sil3nt koło tej gierki nie można przejść obojętnie :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: eq2D »

Dumian pisze:Muza rulez, szczególnie ta z areny Rocka :]
Przeróbka wałka Davida Milesa - The Children ?:D Ano, wymiata!

Garou. Ahhh...
Mimo swojego sporego już wieku (8 lat!) gra nadal potrafi zaszokować piękną animacją (spójrzcie na rękawy Rock'a przy ciosach), PERFEKCYJNĄ mechaniką gry i... Gato. Jeden z najbardziej zimnym sqrwieli w bijatykach 2D (choć do Heiderna mu trochę brakuje). I nie jest to gra, która odpalasz i grasz. Można by nawet rzecz, że to taki Vitrua Fighter (nie bijcie) w świecie 2D (choć to chyba bardziej pasuje do Angel z KoF'a), bo potrzebuje naprawdę sporych umiejętności manualnych. No i muza w opcjach powinna starym fanom Fatal Fury coś przypominać :P

Ciesze się, że Playmore nie ma w planach G:MotW 2. Wtedy trza by było im jakiegoś wąglika wysłać.

Kim gracie? U mnie zdecydowanie przoduje Gato :)

EDIT

Na filmiku nie zauważyłem jednego combola od Gato
pod ścianą C, qcb+D, B, qcf x 2 + D... za prosty ?:D
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Dumian »

Fajnie, że pojawiła się kolejna osoba dostrzegająca magię tej gry hehe :super:

Jeśli chodzi o muzykę to nie wiem kto co i jak, znam ten kawałek jako: Neo Geo Music Performance Group - Spread the Wings (Rock Howard Stage) [źródło] i jest to jedna z lepszych nutek jakie słyszałem w bijatykach :ok:

Moja główna postać to oczywiście Rock (i jego arena :D), co do Gato to kojarzy mi się z tekkenowym Fengiem i zalatuje kapą :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Action »

eq2D pisze:Można by nawet rzecz, że to taki Vitrua Fighter
hym... jak dla mnie Art of Fighting to taki VF w bijatykach 2D, a Garou... Tekken ze wzgledu na Gato/Fenga i DoA za miodnosc :D
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: eq2D »

W sumie racja. W AoF'ach trza perfekcyjnie opanować timing, żeby móc się nazwać graczem , a nie masherem ;)
Dumian pisze:co do Gato to kojarzy mi się z tekkenowym Fengiem i zalatuje kapą :P
A mnie Feng zalatuje Gato (bo chyba taka kolejność powinna być) i rzeczywiście miodem to oni nie ociekają :D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Yamada »

hym ten rom coś nie bardzo chce mi hulać. Wyskakuje, że brakuje jakichś plików. Help anyone?
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: SubZero »

Najpewniej nie masz BIOSu (plik neogeo.zip), gdzieś na forum chyba leży.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: eq2D »

na planetemu.net masz wszystko czego zapragniesz.
O Decrypted C nie chce mi się pisać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: Action »

SubZero pisze:Najpewniej nie masz BIOSu
Dokładnie :) Bios Neo-Geo
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: TomU »

Gato Gato Gato.... Fajny byczek :P
Eq2d tez nim gram trzeba bedzie sie sprawdzic.

Napewno czegos mnie nauczysz :D
G-I-R-L---P-O-W-E-R
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: eq2D »

Chyba żartujesz. Za rok lub dwa może jak zacznę w tą grę grać. Dziś trochę powalczyłem i zebrałem baty co tylko pokazuje mi, że muszę odstąpić trochę od SS4 i STG i zając się innymi grami. Pomijając dziś to ostatnio grałem w G:MotW jakieś dwa lata temu na DC. R.I.P. Więc jeśli satysfakcjonuje Cię worek treningowy - nie ma sprawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Garou: Mark of the Wolves

Post autor: TomU »

hehee Ja w Garou gram od jakis 5 Dni wiec Wiesz...
G-I-R-L---P-O-W-E-R
ODPOWIEDZ

Wróć do „SNK”