Tekken 5

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

Ren pisze:Myślę że Feng jest bardziej ekonomiczny (mniejsza karalność)
No ja nie sądzę. Moim zdaniem z karalnością u Fenga nie jest idealnie, nawet SS+4, tak bluzgane i uważane za niekaralne przez rzesze graczy, da się przecież ukarać za pomoca twinow Kaza... (WS+2 Jina też chyba siedzi, nie jestem pewien) w ciosach typu deathfist jest gorzej a nawet ma przecież ciosy z giga lagiem (chodzi o te, których się używa) w stylu d/t+4 po których siedzi wszystko
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: KRELIAN »

ws2 jina nie wchodzi na ss4 fenga , podcinke sie kara tylko parem tylko trzeba chciec to przecwiczyc na praktyce
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Liberty »

Podcinkę można ukarać ws2 bo tam jest -14 gdy ss+4 wejdzie z bliska. Mniej więcej z odległości zasięgu rzutu już jest -13 więc w sumie karanie tego ws+2 może być ryzykowne jak ktoś nie widzi z jakiej odległości ss+4 poszło. W sumie jak ktoś się nauczy to parować to rzeczywiście to jest najlepsza opcja.
Ale nie można mówić że SS+4 jest karalne tylko dlatego bo jedna postać ma na to zawsze dobrą karę. Akurat te -13/-14 paradoksalnie jest plusem tej podcinki bo to chyba najniższe akceptowalne opóźnienie, jak na rangę ciosu (z SS, szybkie, kraszujące, jugglujące) wielu ma dużo słabsze podcinki z dużo większym opóźnieniem.
Awatar użytkownika
Kosmo
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 05-03-2007, 17:33

Re: Tekken 5

Post autor: Kosmo »

Napiszcie może coś ciekawego na temat kinga :D bo przeglądam przeglądam i nie wiele znalazłem.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

BeautifulTiming pisze:Podcinkę można ukarać ws2 bo tam jest -14 gdy ss+4 wejdzie z bliska. Mniej więcej z odległości zasięgu rzutu już jest -13 więc w sumie karanie tego ws+2 może być ryzykowne jak ktoś nie widzi z jakiej odległości ss+4 poszło. W sumie jak ktoś się nauczy to parować to rzeczywiście to jest najlepsza opcja.
Ale nie można mówić że SS+4 jest karalne tylko dlatego bo jedna postać ma na to zawsze dobrą karę. Akurat te -13/-14 paradoksalnie jest plusem tej podcinki bo to chyba najniższe akceptowalne opóźnienie, jak na rangę ciosu (z SS, szybkie, kraszujące, jugglujące) wielu ma dużo słabsze podcinki z dużo większym opóźnieniem.

Ja tylko obalam mit o 100% niekaralności Fenga - powszechny z tego co zauważyłem.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Liberty »

A no spoko, rozumiem:).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: KRELIAN »

pokazcie mi walke na poziomie w ktorej ktos gasi ss4 ws2 jin/dja :)

teoria jak zwykle daje rady , praktyka juz nie bardzo

na turze rowniez nigdy tego nie widzialem bo przeciez kazdy przynajmniej sredni feng wie z jakiej odleglosci walic podcinki , chociaz dla niektorych i to jest za duzym hardem , no ale Poznan sie zbliza takze z checia zobacze latajacych fengow po podcince :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Tekken 5

Post autor: vho »

Co do Fenga.
Poznań ma taką swoją "tej" wersję Devila :) Nieco starszą (5 lat) & mniej ograną turniejowo, ale np. taki Robson miewa z nim problemy o0 Co tu dużo mówić, Ryan na TTT3 nagrywał jego walki^^ Pozdro 4 Szyper (może niebawem spotkamy go na kaillerze... ale w T3 cienki jest ;p )
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Raziel »

Tak swoją drogą, mógł bym prosić o kilka podstawowych juggli do Kazka ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Aserot »

To może nie są kozackie akcje ale za to nie wymagają dużego skila .

Wgf, 1, 1, b+2, 4, 1
Ewgf, wgf, 1, wgf
Ewgf, 1, Ws+1, 2, cd+4,4
d/f+2, 4, 1, 1, ewgf
f,f,+2, 1, 1, f,d,d/f+4, 1

Oczywiście lepiej jak zamiast wgf będziesz wszędzie elektryka walił :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

Raziel pisze:Tak swoją drogą, mógł bym prosić o kilka podstawowych juggli do Kazka ? :)

EWGF, G/P, 4, t+2,4,1

EWGF, EWGF, 1, 1, 1, cd+4,1

CH d/p+2, SSR, EWGF, t+2,4,1

p,p+2, EWGF, 1, 1, CD+4,1

p,p+2, t+3, t+2,4,1

WS+1,2, p+3,1, d/p+1,2

WS+2, 1, EWGF i co tam umiesz po EWGFie (choć to się nie rpzydaje bo większość graczy wieje ze stuna po WS+2)

CH d/p+2, wybijający EWGF i co tam umiesz po nim (EWGF musi wybić; ostrzegam, że trudne - jak zaczynasz to najpierw trenuj wybijanie elektrykiem np. po t,t+2)

CH t+4, TGF,3
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Raziel »

Dzięki wielkie, EWGF niby wchodzi po t,t+2 ale nic z tego nie moge zrobic :P chyba za nisko wybijam
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

Raziel pisze:Dzięki wielkie, EWGF niby wchodzi po t,t+2 ale nic z tego nie moge zrobic :P chyba za nisko wybijam

Na 99,999999% robisz go za wolno i nie wybiłeś przeciwnika. EWGF musi wybić, tak jak normalnie wybija. Po t,t+2 masz 16 klatek na zrobienie tego więc nie jest to jakieś trudne, trenuj i na pewno wkrótce wyjdzie ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Ana »

Raziel mówi Ci to najbardziej antymanualna osoba na ziemi: t,t+2 EWGF jest wykonywalne :) Tylko trzeba cwiczyc i.. miec dobry humor (nie, nie mam na mysli uzywek :P )
Obrazek
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Raziel »

Ćwicze ćwicze tylko teraz ucze się jak zrobić Ewgf bo cały czas robiłem wgf ( głupi ja lol :P ) :D Dzięki za pomoc, i jeszcze jedno pytanko. Lee czy aby wykonać jego f,f; 1,2 po u/f+4; ; 4,u+3 muszę to jakoś wyliczyć ... zawsze brakuje mi kilku milimetrów aby trafić 1,2 Dobiegam do postaci tylko nie mogę trafić w jej nogi a szybciej to już raczej nie mogę...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”