Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Dumian »

źródło: wiadomosci.o2.pl
Policjanci zatrzymali dziewięć osób, które nielegalnie tłumaczyły dialogi z filmów i zamieszczały je na znanym portalu internetowym www.napisy.org. Stronę zamknięto.

Tłumaczenia mogły służyć jako podpisy do filmów ściąganych z internetu.

Jak poinformował Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji, polscy funkcjonariusze współpracowali w tej sprawie z niemieckimi kolegami i Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA). - Strona polska znajdowała się na niemieckim serwerze - wyjaśnił.

To właśnie FOTA poinformowała o całej sprawie swoją niemiecką odpowiedniczkę, a ta - policję. W tym samym czasie gdy niemieccy policjanci zabezpieczali dane na serwerze, na którym znajdowała się strona, polscy zatrzymali dziewięć osób - na Śląsku, Podlasiu, w Krakowie i Szczecinie.

- Większość z nich to ludzie, którzy tłumaczyli dialogi, wśród zatrzymanych jest też administrator strony - powiedział Urbański. Jak dodał, są oni obecnie przesłuchiwani, prawdopodobnie zostaną im postawione zarzuty związane z łamaniem prawa autorskiego. Grozi za to do 2 lat więzienia.

- Zabezpieczyliśmy też 10 komputerów, siedem laptopów i trzy twarde dyski - powiedział. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. - Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodał.

Według wstępnych ustaleń, zatrzymane osoby kontaktowały się przez internet. Na razie nie ma informacji, czy za tłumaczenia otrzymywały pieniądze. - Sprawdzamy to - powiedział Urbański.
Żal co się w tej Polsce dzieje...
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Jo-Jo »

Ale lipa :/ ....skąd ja będe teraz brał napisy ? :/ .....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Ana »

o ja pier :D
najsowo mamy :)


ps. a ja mam Iluzjoniste, 300, G@me i Buntownika z wyboru bez napisów nananan xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Action »

no cóż... tego mozna bylo sie spodziewać po naszej szanownej police departament... brak mi słów po prostu dlatego zacytuje pewien komentarz na gazeta.pl:

- za co siedzisz
- za tłumaczenie :/
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: JJK »

Jo-Jo ściągaj angielskie i tłumacz sam :P . Dla mnie, choć rzadko z takich napisów korzystam, to jednak chore myślenie. Niech pozamykają sklepy z nożami, bo mogą one posłużyc do morderstwa etc. Co za dowód na nieograniczoną mądrość naszego prawa.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Aserot »

Po prostu dwa słowa: Teraz Polska

Normalnie aż brak mi słów, wiem że żyjemy w chorym kraju ale to już drobna przesada. Jeszcze chwila i zaczną zamykać ludzie którzy tłumaczą gry bez licencji. Albo jak napisał JJK trzeba będzie mieć pozwolenie na noże ( w końcu biała broń ).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Slayer »

Zamknęli ten servis powstanie następny. To nie ma problemu zrobić server w Rosji, a tam policja im może naskoczyć.
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Komandos »

Co za frajerstwo. To był najlepszy portal z napisami. Mam nadzieje, że napisy.info zostawią w spokoju bo będzie lipa :zalamany:

Edit:
Jest źle. Właśnie sprawdziłem, że portale: Kinomania.org, napisy.info, napisy24.pl też zostały zamknięte :przestraszony: . Pewnie jest tego więcej.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Dumian »

Wiadomość ze strony hatak.pl:
Kilka słów od nas w związku z zaistniałą „aferą napisową”.

Jak powszechnie wiadomo wczoraj miały miejsce „naloty” na kilka osób związanych między innymi z serwisem napisy.org. Nie ma potrzeby ponownego przedstawiania sytuacji, gdyż wiele serwisów i wortali już to zrobiło. Oto nasze stanowisko w tej sprawie.
Tu i ówdzie spotyka się różne opinie na temat powodów tej, jak to określił jeden z większych polskich portali, „nagonki na napisy”. Nasuwa się w tym miejscu pytanie: czy naprawdę jest o co robić aferę? Cóż takiego złego robimy, że angażuje się jednostki policji z kilku województw, różne organizacje a nawet stosowne jednostki w innym kraju? Dlaczego robi się „wjazdy” do domów ludzi, którzy pragną tylko umożliwić innym podzielenie się swoją własną twórczością, podczas gdy np. serwisy pedofilskie, nazistowskie i Bóg wie jeszcze jakie spokojnie sobie funkcjonują? Nasi koledzy potraktowani zostali jak pospolici przestępcy. Zarekwirowano ich sprzęt (pardon, „zabezpieczono materiały dowodowe”), którego z dużym prawdopodobieństwem mogą już nie odzyskać, ciąga się ich na przesłuchania itp.
Ktoś powie: „Łamiecie prawo!”. Jakie prawo? Art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych? Nie zasięgnęliśmy jeszcze porady prawnej, więc możemy być w błędzie, ale na pierwszy rzut oka argument ten trochę kłóci się z jednym z wyroków Sądu Najwyższego, który mówi, że „dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości”. Ciężko jednak jest mówić o prawnych aspektach tej sprawy, ponieważ do tej pory zatrzymanym osobom nie przedstawiono żadnych zarzutów.
Pomijając jednak kwestie prawne, czy rozpowszechnianie amatorskich tłumaczeń do filmów jest czymś złym? Tłumaczenia tworzone są również do filmów czy seriali, które przez dystrybutorów w ogóle nie są do Polski sprowadzane, nie ma więc możliwości obejrzenia ich z „oficjalnym” tłumaczeniem.
Osobną kwestią jest to, że amatorskie tłumaczenia niejednokrotnie przewyższają jakością te oficjalne, wykonane na zlecenie dystrybutorów przez profesjonalistów. Wynika to z tego, że tłumaczenia amatorskie są w większości przypadków na bieżąco aktualizowane, jeśli ktoś dopatrzy się nieścisłości czy błędów; nie są robione „pod lektora”, a więc rzadko kiedy ma miejsce „obcinanie” kwestii (co często potrafi bardzo zepsuć efekt końcowy).
Trzecia sprawa – czas powstawania tłumaczeń. Często zdarza się, że jakiś film jest wydany np. w wersji DVD dużo wcześniej niż w Polsce. Co w takiej sytuacji mają zrobić osoby, które np. nabyły film za granicą, ale nie radzą sobie z językiem oryginału? My udowodniliśmy, że można zrobić dobre napisy szybko i na wysokim poziomie. Organy sprawiedliwości ścigają nas jak pospolitych przestępców. Jednak wiemy, że wśród osób korzystających z naszego serwisu są osoby spośród nich.
Można tak pisać i pisać, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Podobnie jak i Wy, tak my również czekamy na dalszy tok wydarzeń, gdyż sprawa jest naszym zdaniem dość kontrowersyjna. Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które wspierają dobrym słowem nas oraz naszych kolegów w tych burzliwych chwilach.

Członkowie Grupy Hatak
Hatak.pl
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: KRELIAN »

JJK pisze:Niech pozamykają sklepy z nożami, bo mogą one posłużyc do morderstwa etc. Co za dowód na nieograniczoną mądrość naszego prawa.
odnoszac ten przyklad do tematu , rownie dobrze mozna zakazac sprzedazy nagrywarek i czystych plyt bo przeciez wiadomo ze sluzy to wymianie informacji ktore najwyrazniej nie sa u nas pozadane :oczami:

sprawy komentowac nie ma co, nasze prawo wciaz nie doroslo do standardow. poki co mozna miec nadzieje ze z czasem na scene wkroczy Partia Piratow (w Szwecji juz zatoczyla niemale kregi) i skonczy sie problem z wolnym dostepem do dobr kultury

Dumian , lepiej uwazaj bo niedlugo 'sierzant Roman' zapuka do drzwi i kaze zamknac honmaru , powodu chyba podawac nie musze :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: SubZero »

Powiem tylko tyle, potem się dziwią, że im (młodzi) ludzie za przeproszeniem spierdalają z kraju jak szybko się da...

To już nawet śmieszne nie jest...
Awatar użytkownika
mazurkorn
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 78
Rejestracja: 17-01-2007, 18:15

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: mazurkorn »

Taki kraj... :( żyjemy w demokracji socjalistycznej :/


PS: trzeba sie cieszyć, że internet jest jeszcze legalny.
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że sie mylili"
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Cargo »

Tak skomentował sprawę mój kumpel:

Kod: Zaznacz cały

więc można wreszcie odetchnąć z ulgą, chodzić spokojnie po ulicach. w gazetach i telewizji powinni ogłosić to jako wielki międzynarodowy sukces polskiej i niemieckiej policji, która zatrzymała bardzo niebezpieczną grupę ekstremistów tłumaczących napisy do filmów. podejrzewam, że wszystkich zatrzymanych już przetransportowano do bazy Guantanamo na Kubie, aby tam poddać ich okrutnym torturom w celu wyciągnięcia informacji o pobycie siedmiu krasnoludków i sierotki Marysi, ponieważ ponoć policja ma poufne informacje od informatorów, że tłumacze mogą wiedzieć gdzie krasnoludki się znajdują.


K(cenzura)! w jakim my kraju do ch(cenzura) się urodziliśmy!?
Wzieliby sie za łapanie prawdziwych przestępców w końcu, ale racja.. lepiej pójść na łatwiznę i zatrzymać ludzi, którzy z własnej woli tłumaczyli napisy
Dzięki takim sprawom naszej policji rośnie % skuteczności i taka jest prawda :/
Awatar użytkownika
Fury
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 29-11-2006, 20:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: Fury »

Kurde, poroniona ta policja i ten cały burdel zwany polską!! Nikomu krzywdy tym nie robili, ba nawet ja wprowadzałem poprawki i wysyłałem im. I co mnie też zamkniecie?! Może zamknijcie programistów?! Są zagrożeniem, bo mogą tworzyć programy hackerskie. Zamknijcie Microsoft! Bo na Windowsie są przetrzymywane nielegalne pliki, filmy itd. Zamknijcie kur... wszystkich bo stwarzają potencjalne zagrożenie. Czy wyście do Hu*a ocipieli!!?? Zamknijcie mnie za słowa H.. wam w dupę!! Kill the Police!! Wiecie co najlepiej zróbcie?! Wsadźcie się do klatek zamknijcie drzwi i połknijcie klucz. To zróbcie dla kraju... Może będzie lepiej... Kurcze ale się oburzyłem...
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Aresztowani za zamieszczanie napisów do filmów w internecie

Post autor: eq2D »

pierdole... jadę skąd w chuj, bo to co się tu dzieje to jakiś - co najmniej - akt debilizmu. Jeśli takie ćwierć mózgi mają decydować o tym co jest "prawem", a co jest "bezprawiem" to ja to pierdole.

Komuś się w dupie po przewracało...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”