Sprzęt audio =]

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Sprzęt audio =]

Post autor: Nadine »

Więc tak...


Od zawsze miałam takie zwyczajne głośniki, i pare dni temu dostałam takie cuś http://image.21tx.com/image/20051028/31236.jpg no i niby podłączenie miało być proste. "masz jeden kabel, ktory po obu koncach ma F i R, i dwa wbijasz w jednostke i dwa w subwoofer, i potem 4 glosniczki tez w subwoofer" http://img513.imageshack.us/img513/694/imagerv2.png
No spoko, wsadzamy F pod gniazdo F, R pod gniazdo R w subwoofer, a w jednostke jest wbite czarne (F) i zielone (R)-podłączone pod gniazdo głośnikow, a to czarne obok (no nie pod mikrofon :rotfl: ), no i kable głosnikow nie sa wogole niczym oznakowane, wiec chyba wbijac mozna dowolnie (no chyba ze to ma jakies znaczenie), no i dzwiek leci tylko z jednego albo z dwuch, po ustawieniu paru rzeczy w opcjach powinno juz byc wszystko ok, lecz jednak nadal to samo. W jednostke są dobrze wbite. Do dzisiaj graly normalnie, bo se poprzednio jakos ustawilam, ale musialam wyciagnac z suboifra 1 kabel ale teraz nie pamietam czy to byl R czy F, i czy on byl wbity pod swoje gniazdo czy przeciwnie. Bo skoro powinny byc wszystkie kable podczepione, wiec dzisiaj zaczelam grzebac... i nie moge trafic na to jak mialam poprzednio.


Wiec zwracam sie z prośbą o pomoc, bo serio nie mam pojecia co jest grane (nie ma to jak ruski sprzet :rotfl: ), moze ktos z was miał podobny problem lub zna sie na tym i od razu wie co sie dzieje, a jak nie to i tak pewnie jakos logicznie da sie to wytłumaczyć a tymbardziej naprawić, bo mnie to tu juz nosic zaczyna, a nie chce znowu czegos rozwalic :D jak ktos widzi ze mam cos źle czy niech ktos powie jak powinno byc 'dobrze' w opcjach ustawione to niech pisze.... ja chce 'normalnie' muzy posluchac sobie.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: SubZero »

Podłączasz przednie głośniki pod te dwa gniazdka z lewej, a tylne z prawej (białe - lewy, czerwone - prawy) i powinno działać.
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Nadine »

dobrze powiedziane :D 'powinno' ...no ze powinno to ja wiem ale nie dziala niestety :( , ma ktos jakies jeszcze pomysly czy cos? :looka: serio wiem co robie a jednak nie dziala, no i to jest najsmieszniejsze w tym ze nikt nie wie o co tu chodzi... no wes sie ktoś zmiłuj i napisz cos sensownego :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: SubZero »

Jeśli podłączenie jest dobre, to może coś masz źle poustawiane w samej konfiguracji karty/głośników.
Podstawowa sprawa, jeśli masz 5 głośników (2 przód, 2 tył i subwoofer) to pytanie, czy masz kartę dźwiękową, która obsługuje dźwięk 4.1?
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Cargo »

ja mam podobne głośniki, tylko że są 5.1 http://www.matrix.lt/models/speaker-cre ... 0_LO_C.jpg
Mam karte Audigy 2 zx i wszystko śmiga
A moze tobie nie działają, bo nie masz tego sterownika? :/
Awatar użytkownika
Bartu$
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 16-08-2006, 09:53
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Bartu$ »

ja mam kompa podłączonego pod mixer a pozniej pod wierze 2 kolumny po 100
i jest efekt nie kupuje głosników do kompa bo sie nie opłaca lepiej zainwestowac w wzmacniacz i głosniki i to podłaczyc pod kompa i bedzie zajebiscie grało!!!!!!;] gwarantuje:D
Bartu$
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Nadine »

mówiąc szczeze nie mam pojecia co obsluguje moja karta bo to jakis integral :kwasny: i mi tu juz nie chodzi o prawidlowe ustawienie tego tylko nawet zebym trafila na to ustawienie jak bylo poprzednio... cos mieszalam z tymi kablami i lecialo ładnie z wszystkich glośnioków, ale musialam odłączyć F albo R. a teraz nie moge trafic jak to bylo :rotfl: normalnie komedia

no i jest F-front i R-rear, i podlaczam F pod F i R pod R, wbijam głośniki i leci mi dzwiek tylko z front right, jak wyjme R i jest podlaczone tylk samo F to leci z front right i rear right, a lewa strona nic...

no co to ma niby byc? :(
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: SubZero »

Spróbuj jeszcze tak: podłącz tak jak pisałem a potem daj
Start->Ustawienia->Panel Sterowania->Dźwięki i ustawienia audio, zakładka Głośność, Ustawienia głośników->Zaawansowane i ustaw Głośniki systemu Surround Sound.
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Nadine »

niestety, nadal to samo :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Ana »

Nadine lol kiedys tak mialam i okazalo sie ze kabelki nie stykaja w niektorych glosnikach :)
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Nadine »

no ale sprawdzalam pojedynczo, i kazdy z nich dziala dobrze... nadal nie mam pojecia o co chodzi :zdziwko: :przestraszony:
Awatar użytkownika
Bartu$
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 16-08-2006, 09:53
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Sprzęt audio =]

Post autor: Bartu$ »

według mnie nie opłaca sie kupowac głosników do kompa, strata pieniedzy,
wzmaciancz + kolumny moga myc od wierzy i jest zajefajnie:D
albo mozna wieze podłączyc pod kompa tez jest ok:D
Bartu$
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”