co trzeba mieć do gier 2d

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

lee666
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 13-04-2006, 22:40

co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: lee666 »

po połowie tygodnia grania w tekkena przez sieć dochodze do wniosku który jusz pad na forum że ciężko znaleźć sparing partnera. Zauwarzyłem jednak że multum osób gra w bijatyki d2 typu sfa3,kof,mvsk, zwracam się więc z pytaniem co trzeba mieć czy spełnić by pocinać w np. steet fighter alpha 3 .chodzi mi o konkrety typu: rodzaj wersji platworma(najlepiej psx) piulingi i tp.
niewiem kiedy był mój początek z tekkenem bo to było dawno i od tk1 do 3
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: Dumian »

lee666 pisze:po połowie tygodnia grania w tekkena przez sieć dochodze do wniosku który już padł na forum że ciężko znaleźć sparing partnera
Rzeczywiście sprawa była już wałkowana i wnioski okazały się zupełnie inne od tych, które tutaj przedstawiasz, ale nie będę już do tego wracał :P

Poza tym gra z Tobą w Tekkena była raczej niemożliwa i kończyła się niepowodzeniem o czym przekonałem się nie tylko ja...

W obliczu turnieju, w którym udział bierze 36 graczy + rezerwa tym bardziej dziwi mnie stwierdzenie, że cieżko o sparing partnera :lol:

Wracając jednak do Twojego pytania, to niewiele będę mógł poradzić. Na pewno są jakieś standardy i być może wkrótce w niektóre z tych gier będą turnieje również na Honmaru. Pojawią się wtedy oczywiście odpowiednie tutoriale. Narazie poczekajmy na jakiegoś eksperta w tej dziedzinie (hi Aserot ;))
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: SubZero »

Z tego co się orientuję, to w bijatyki 2D zazwyczaj ludzie grają na Kawaksie (MAME jako takie nie obsługuje gry po sieci). A co jest potrzebne? Emulator i rom (gra).
lee666
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 13-04-2006, 22:40

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: lee666 »

Jeżeli znajduje sparig partnera to w 80-90% dobrze mi sie gra. Dzęki za link prosząc więcej. Walke przegrałem przez lagi ,nie przez brak umiejętności (pół życia gram jusz w tekkena) nie pamiętam żebym z tobą grał tylko z twoim kumplem to nie to samo pamiętaj.
niewiem kiedy był mój początek z tekkenem bo to było dawno i od tk1 do 3
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: Dumian »

Wiem, że to nie to samo ale ten kumpel to solidna firma i ma konfig i łącze ok, więc grajac z nim to tak jakbyś grał ze mną ;-)
Jakby co to zawsze możemy pograć (zagadaj na gg jak chcesz) i btw. nie napisałem nigdy, że wątpie w Twoje umiejętności bo przecież nie graliśmy razem, więc nie mogę ocenić :P
Pozdro
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
lee666
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 13-04-2006, 22:40

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: lee666 »

poprostu zdziwiłem się że jako jedyny na moje pytanie ''czy zagramy?''odpowiedzałeś nie.wiem wiem pingi albo czekałeś na hmm.. yamade? strzelam. To było jedyne ''nie'' przez pół tygodnia :padam:
niewiem kiedy był mój początek z tekkenem bo to było dawno i od tk1 do 3
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: Aserot »

Jak chcesz grać w bitki 2d to polecam mame32 0.64 najlepszy i najcześciej spotykany emu bez problemu możesz znaleść graczy w takie tytuły jak MK3U, SFA2 i 3, kof'a ( z tym że głównie 98 , 02), MvC.
W bitki 2d na epsxe jest ciszko bardzo trudno znaleść RIP'y wiec trzeba na full grać (a co najgorsze musisz mieć obraz tej samej wersji) osobiście na epsxe grałem tylko w jednego 2d a mianowicie GG (thx Oen za spara szkoda, że taki krótki) jak masz jakiś pytanka to wal na Gadulca.

Kawaks też jest niezły ale osobiście nie przepadam za tym emu.
P.S.1>
Jak by ktoś chciał odpocząć od bicia się po mordach (wirtualnie oczwiście) to polecam tą gierke Twinkle Star Spirites chętnie zagram online.
P.S.2>
Co do sparing partnera to chyba nie patrzyłeś na odpowiedni topic dokładnie przejżyj forum!!!!
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: SubZero »

OT
@Aserot: a propos Twinkle Star Sprites, a co byś powiedział na Puzzle Bobble ? :) Gra koncepcyjnie dość podobna.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: Aserot »

No Puzzle Bobble to jest kalsyk jak co to daj mi znać Sub. Magic Drop 2 i 3, Pnickers, Land Maker to też dobre tytuły ja z checią zagram. Ogólnie lubie grać online na mame więć nawet w Punishera, Warrior of Fate też chetnie zagram. Ale bitki i gry typu Twinkle Star Sprites mają pierwszeństwo.

A tak ogólnie widze że wzrosło zainteresowanie grą online przez Mame i Kawaksa więc może dam na forum krótki turtorial jak konfigurować Mame ( w sumie nic trudnego hehehe ).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: SubZero »

Ja właśnie z tego typu gier grałem głównie w Puzzle Bobble (pierwsza część jeszcze na starym NeoRAGEx). Ehhh te pojedynki z kumplami przy flaszce :)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: Arucardo_1 »

A ma ktoś linki do ROM'ów gier 2d? szczególnie interesuje mnie Marvel Super Heroes i MvsC. ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
lee666
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 13-04-2006, 22:40

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: lee666 »

masz tu http://www.planetemu.net/index.php?section=news chcesz więcej zagadaj do Aserota :hyhy:
niewiem kiedy był mój początek z tekkenem bo to było dawno i od tk1 do 3
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: SubZero »

Jeśli chodzi o romy na MAME/Kawaks/NeoGeo to tylko www.retroroms.com. Co prawda trzeba się rejestrować, ale za to jest tam pełny, na bieżąco aktualizowany romset MAME.
lee666
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 13-04-2006, 22:40

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: lee666 »

Jak w MAME ustawić przyciski na klawiatuże? :dontgetit:
niewiem kiedy był mój początek z tekkenem bo to było dawno i od tk1 do 3
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: co trzeba mieć do gier 2d

Post autor: SubZero »

Odpalasz grę, naciskasz Tab i tam masz Input.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”