Konfiguracja pada ;/

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
venio
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 07-07-2007, 11:38

Konfiguracja pada ;/

Post autor: venio »

Szukałem po forum ale nie znalazłem..... jesli jest taki temat to proszę o linka....

Mam problem ze skonfigurowaniem pada posiadam wersje 1.5.2..... wszystkie klawisze konfiguruje normalnie kółko itp... ale chcę skonfigurować wałki :) te koło analoga ( te dwa :P )
i jak chcę podać klawisz i naciskam to nadal pisze none a klawisza nie zatwierdziło dlaczego ??? proszę o pomoc :dontgetit:
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: SubZero »

Że niby co chcesz skonfigurować? Gałki analogowe znaczy? Po cholerę? Do T3 się ich nie używa. A do innych gier to musisz zmienić typ pada z Digital Only na Digital/Analog. Tyle że od razu mówię, że zwykłych przycisków na klawie tam nie przypiszesz, tylko osie z joya/pada.
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: Chinczyk »

Co to sa wałki u mnie na padzie takiego bajeru nie ma ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: Dumian »

Ustaw przyciski z wyłączonym analogiem (nie ustawiał gałek analogowych w configu ePSXe). Pamiętaj, że do gry online musi być ustawiony tryb Digital Only a nawet z nim można pograć na gałkach. Dopiero po odpaleniu gry włącz analoga, który powinien od tej chwili obsługiwać kierunki zamiast krzyżaka (przynajmniej tak jest u mnie :P).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
venio
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 07-07-2007, 11:38

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: venio »

Dumian ja potrzebuje tych gałek do gry w Panzer Front ponieważ w tej grze powinną jeździć
tymi gałkami i przypominam gram singleplayer więc jak byś mógł mi napisać np. w pkt. jak to wszystko zrobić jak to ustawić zebym mógł jechać do przodu, tyłu itp.
pomóż MI TO ustawić żebym mógł grac w tą grę PLISSS

Sorry że pisze nie o tekkenie ale nigdzie nie mogłem znaleść takiego forum SORRY
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: Dumian »

To akurat bez różnicy czy chodzi o Tekkena czy inną grę, online czy offline. Zrób jak napisałem we wcześniejszym poście a powinno zadziałać (u mnie działa). W razie czego możesz się wspomóc tym poradnikiem gdzie jest dobitnie opisane i pokazane na screenach co należy zrobić aby ustawić pada ;-)

Ja mam właśnie dokładnie jak w tym poradniku, w configu ePSXe odnośnie gałek analogowych nic nie ruszałem, wystarczy włączyć na padzie analoga podczas gry i gotowe.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: SubZero »

Tyle że tobie Dumian się wtedy włącza taki trik, że masz po prostu ustawiony krzyżak (na padzie w emulatorze) na gałce na padzie swoim 'prawdziwym'. Tak jak pisałem, ustawienie gałek (w emulatorze) żeby do ich obsługi używać klawiszy na klawiaturze nie jest możliwe (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem), więc bez pada raczej ani rusz.
venio
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 07-07-2007, 11:38

Re: Konfiguracja pada ;/

Post autor: venio »

Czyli nie zagramy w panzer front chyba ze podłączy się pada do kompa :O :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”