Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Kompletna biblia dla fanów tej wyśmienitej pozycji

Moderatorzy: eq2D, ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: eq2D »

Powiedzmy sobie szczerze - Samurai Shodown 4 nigdy nie był jakoś specjalnie oblegany na turniejach i to niekoniecznie z powodu minimalnej miodności tej pozycji, a racze... braku jakiejkolwiek sensownej konwersji na domowe systemy. Choć może to nie do końca 100% prawdy, gdyż można rzec, że są "lepsze turniejówki" (SF III 3rd, KoF 2002, GGXX), ale w końcu nie każdy gra tylko i wyłącznie po to aby pokazywać się na turniejach.

Samurai Shodown 4 ma już swoje lata - data wydania wypada na rok 1996, więc to już 11 lat! Ale uwierzcie mi, że w żaden sposób system gry się nie postarzał! Podobnie jak bardzo ładna i klimatyczna grafika :
Obrazek
jak i wspaniałe tematy muzyczne. Niektórzy sądzą, że muzyka w Samurai Shodown 4 jest "inteligentna" i dopasowuje się do sytuacji, która jest aktualnie na ekranie, choć to tylko złudzenie.
<object width="200" height="20"><param name="movie" value="http://static.boomp3.com/player.swf?id= ... ram><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://static.boomp3.com/player.swf?id=f47b56cd091d" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="200" height="20"></embed></object>
Wałek z OST'a w wersji arrange, ale temat muzyczny zostaje ten sam.

Samurai Shodown 4 to także wspaniała galeria postaci. Znaleźć można tu można odniesienia do autentycznych postaci, bohaterów mang itp. Więc? Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a jeśli się przekona to gra nagrodzi go znakomitym systemem walki, piękna muzyką i... setkami godzin dobrze spędzonego czasu.

Prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Aserot »

No mi gierka zawsze się podobała zwłaszcza z względu na klimatyczne postacie (Kazuki Kazama rules :)).Lecz brak jakiegoś konkretnego sparing partnera był przyczyną, że jakoś nigdy dłużej w nią nie pograłem, no ale teraz można wszystko nadrobić.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: yarosh »

też zagram a nawet grałem ale raczej offline :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Yamada »

Przyznam się, ze nie grałem w to, ale przeczytałem co tutaj wysmażyliście, oblukałem kilka fajtów i muszę powiedzieć że zaciekawiła mnie ta gierka. system walki wygląda na przyjemnie techniczny, a i oprawa jest świetna (klimacik daje rady).

Ciezko uwierzyć, ze to gra z 1996 roku bo oprawa w ogóle nie kłuje w oczy i gra nie sprawia wrażenia nawet trochę archaicznej.
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:Ciezko uwierzyć, ze to gra z 1996 roku bo oprawa w ogóle nie kłuje w oczy i gra nie sprawia wrażenia nawet trochę archaicznej.
Dlatego też można ją nazwać ponadczasową...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Ana »

W sumie tytuł mnie zainteresował po tym jak jakis user jakiegos forum Mortala ciagle o niej pisal (wlasciwie chyba o 5). Weszlam na YT i przejrzalam pare walk, a teraz poczytalam co tu piszecie. Grafika i klimat daja kopa w 4 litery, muzyka pewnie tez (nie sluchalam przyznam--> Kajiura dalej na liscie :) ). Ogolnie calkiem calkiem mi sie to podoba.

Moze ktos dac linki do jakis naprawde mocnych walk bo w sumie nieznajomosc systemu nie pozwala mi dokladnie ocenic czy to co ogladam mocno kpie zad czy tylko troche? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: gascan »

Ja już kilka razy próbowałem się przekonać do tej serii i po prostu nie mogę w to grać. Najwięcej meczy rozegrałem w VSpecial Enją.
SS ma świetny design postaci, story(jak na bijatykę) i grafikę. Gameplay jest imo zbyt przekombinowany.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Martins »

gascan pisze:Ja już kilka razy próbowałem się przekonać do tej serii i po prostu nie mogę w to grać. Najwięcej meczy rozegrałem w VSpecial Enją.
SS ma świetny design postaci, story(jak na bijatykę) i grafikę. Gameplay jest imo zbyt przekombinowany.
Mam podobny problem. Dołożył bym jeszcze do tego Last Blade. Te dwie serie sporo się różnią gameplayem w porównaniu z innymi bitkami 2d. Jakoś nie mogę "wskoczyć"w system tych gier.
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Czapol »

Ok, właśnie przymierzam się "spotkać" z tą grą i szczerze nie wiem czego się spodziewać, prosiłbym o jakiegoś command lista i może jakieś ( nawet proste ) odniesie/a do SF.

W systemie SF nie ma nic szczególnego, a jednak przyciąga po prostu ma system gry 2D bez żadnych cech charakterystycznych, a mimo to jest jego cecha charakterystyczna bo wszystkie inne gry stosują jakieś zabiegi w stosunku do tego podstawowego sytemu i dla tego odniesienia do SF byłyby dla mnie tak cenne :)
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: SubZero »

Podstawową command listę bez problemu znajdziesz na gamefaqs, podstawy systemu na forum.

Co do tych porównań to akurat w tym wypadku może być ciężko, bo SF i SS to dwie kompletnie różne gry, poczynając od liczby przycisków (SS - 4, SF - 6), poprzez to że w Samsho postacie mają po dwa kompletnie odmienne style walki (to od biedy można by porównać do -ismów z Alphy), kończąc na innej podstawowej koncepcji (SF - walka na pięści, SS - walka bronią).
Ostatnio zmieniony 23-03-2010, 17:24 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Czapol »

Dzięki sub, choc w alphę akurat nie grywam, ale sama gra ma jak dla mnie lekkie podobieństwa, czy to graficzne czy przy podziale na słaby średni i mocny atak, po prostu wygląda znajomo, tylko zapodałby ktoś Rom do MAME bo pod emulatorem neo-geo mi nie chce chodzić no i info który przycisk odpowiada czemu ( przy konfiguracji MAME np. za co odpowiada przycisk A itd. bo mam "intuicyjnie" ustawione sterowanie do TTT jeszcze ), z góry dzięki :)
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: eq2D »

A - słabe cięcie
B - cięcie
C - mocne cięcie
D - gira
--------------
AB - uniki
BC - overhead
CD - chain starter
ABC - rage explosion / cs
BCD - issen

tego używa się w SS4
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: Yamada »

Pytanko - wersja SamSho4 z antologii na PS2 jest arcade perfect czy to jakaś specjalna wersja a'la ta na PSX'a?
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Post autor: eq2D »

...tylko psx doczekał się "lepsiejszej" wersji SS4, więc śmiało możesz atakować wersję na Ps2. Jeno te loadingi...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samurai Shodown 4 FAQ”