Zasady obowiązujące w turnieju

Informacje o nadchodzących oraz aktualnie trwających na Honmaru turniejach Tekken 3 Online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Ana pisze:Wawrzyn:

1. Przeczytaj ze zrozumieniem post Dumiana (i oto dlaczego uważam, że sztuka czytania ze zrozumieniem zanika, powodzenia maturzystom anyway)
2. Jeśli nie potrafiłeś sobie poradzić z kimś kto wszedł do Twojej grupy to ja bym poszukała winy w tym, że byłam za słaba na danego przeciwnika, w tym że za mało trenuje czy coś. Czemu do cholery ludzie nie potrafią się przyznać sami przed sobą, że w pewnym momencie dali ciała tylko szukaja usprawiedliwienia w czymkolwiek innym? Trochę dystansu do siebie


I jak mi ktoś powie że nie mam prawa głosu bo nie gram online to go wysmieje.
Oczywiście że masz prawo głosu, ale sama zadaj sobie pytanie co ty wiesz o grze online?
Ciekaw jestem jak Ana zagłosowała w ankiecie.

o grze online wiem na tyle aby napisac spokojnie post

nie glosowałam, lepiej Ci? :)

EDIT: i co ty tu wypisujesz o dystansie do siebie przecież to są ogólnie przyjęte zasady.
Ostatnio zmieniony 08-08-2007, 21:47 przez Wawrzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: luc_october »

Głosowanko mówi samo za siebie... lud się domaga!! a jako że mamy podobno demokrację trza by coś z tym zrobić :)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Arucardo_1 »

lol...


Czyli ta cała awantura to tylko dlatego, że Wawrzyn nie awansował i się zdenerwował?
Bez komentarza...


Najlepiej zróbcie wpisowe to nie będzie olewatorów :lol:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Dumian »

Luc a jak lud będzie się domagał odbanowania Gona albo zniesienia terminów w turach i jeden turniej będziemy grali przez rok też powiesz, że trzeba coś z tym zrobić? No bez jaj, lud się domaga nieużywania pluginów w Tekkenie (WTF!? :P) więc trzeba zbanować Ciebie, Maste, Kreliana i innych graczy kumających system bo jest ich na pewno mniej niż tych którzy twierdzą, że czitujemy :)
Jak dla mnie sprawa poruszana w tym temacie jest zamknięta, napisałem swoje do czego nikt nie potrafi się odnieść. Wawrzyn najzwyczajniej w świecie postanowił pominąć mojego posta (jak pewnie pozostali którzy jeszcze się tutaj wypowiedzą, dlatego żałosny zarzut, że zdanie graczy się nie liczy dla mnie nie istnieje :P) i czepiać się słówek z posta Kreliana (ogólnie dla mnie ten temat i tak jest tylko chęcią udowodnienia czegoś Krelianowi a nie chęcią zmiany zasad samą w sobie lol).

W ogóle Ci którzy są za wprowadzeniem tej bezsensownej zasady, o której traktuje ankieta po pierwsze nie mają pojęcia o prowadzeniu turnieju, nie mają za grosz wyobraźni (chociażby sytuacja o której pisze Aserot) a po trzecie nie mają praktycznie żadnych argumentów i nie potrafią się odnieść do czystych konkretów z mojego posta. Rezerwa była jest i będzie potrzebna a zmniejszanie liczby walkowerów do minimum jest jedną z ważniejszych funkcji organizatora...

A tak w ogóle to nie liczy się ilość a jakość więc przewaga w ankiecie o niczym nie świadczy :P

PS. Jeszcze na koniec jedna kwestia. Czy Honamru komukolwiek broni zrobić "Idealny cub by ktos tam" i wprowadzić w życie swoje idealne zasady? :)
Najłatwiej jest krytykować i pisać bzdury w temacie, o którym nie ma się pojęcia ale proszę bardzo jeśli ktoś ma ochotę zrobić turniej na własnych zasadach bardzo chętnie wezmę w nim udział i przekonamy się jak jest w turniejowym raju :P

EDIT:
Arucardo pisze:Czyli ta cała awantura to tylko dlatego, że Wawrzyn nie awansował i się zdenerwował?
Coś w tym stylu. Była to bardzo skrajna sytuacja, wyjątek potwierdzający regułę a w zasadzie prócz właśnie tej skrajnej sytuacji obecne zasady dotyczące rezerwy są bardzo dobre i proszę bardzo o zgłaszanie się osób przez nie pokrzywdzonych :D

PS. Może ten post być z deczka nieskładny, % robią swoje ale mam nadzieję, że jako tako wiadomo o co chodzi ;-)
Ostatnio zmieniony 08-08-2007, 22:35 przez Dumian, łącznie zmieniany 2 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo pisze:lol...


Czyli ta cała awantura to tylko dlatego, że Wawrzyn nie awansował i się zdenerwował?
Bez komentarza...


Najlepiej zróbcie wpisowe to nie będzie olewatorów :lol:
Człowieku przeczytaj pierwszego posta i dowiesz się skąd ta, jak to określiłeś "awantura".
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Arucardo_1 »

czytałem pierwszy post, ale argumenty były dziwnie słabe, zwłaszcza w stosunku do argumentów, które można by postawić przeciw twojej tezie i widać było, że coś nie tak i że nie jesteś obiektywny (bez urazy ;) ).


Teraz wszystko jasne - moim zdaniem to trochę żałosna sprawa, więc proponuję zamknąć temat.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: KRELIAN »

Wawrzyn pisze:
Zasada ta sprawdza się według ciebie, wg mnie taką zasadą możesz sobie wytrzeć tyłek bo dzięki niej miałem "przyjemność" opuścić turniej.A nie wyobrażasz sobie irytacji z tego powodu bo nie przejechałeś się na swoich "sprawdzonych zasadach" czego życzę ci z całego serca.Chyba tylko to jest w stanie zmienić tok myślenia(o ile jeszcze myślisz to co wcześniej, czy już tylko bronisz swojego honoru).Gdzie jest ta "masa osób która podziela twoje zdanie"?Jakoś jej nie widzę.

I tak oto przekonaliśmy się że zdanie graczy się nie liczy a najważniejsze jest to co powie pan Kreilan i kropka.

Pozdrawiam
ta zasada sprawdza sie doskonale w stosunku do osob ktore rozumieja na czym polega idea turow online (ktora zostala wczesniej przedstawiona). jesli ktos, tak jak ty podchodzi do tej kwestii wylacznie poprzez swoj egoizm to rzeczywiscie ma spory problem i niech lepiej po prostu nie startuje wiecej w tego typu turniejach. smutne jest to ze twoim jedynym argumentem jest pozegnanie sie z turem tylko dlatego ze pojawil sie AK poniewaz gdybys byl od niego lepszy to nigdy nie plulbys sie z tego powodu. tutaj wlasnie wychodzi zalosc tego tematu (oczywiscie zawsze mozesz powiedziec ze jest inaczej ale jak jest kazdy widzi) :)

ale najlepsze w tym wszystkim jest to ze to tylko kolejny powod do tego aby dosrac Krelianowi :D . nie mozna byc az tak przewidywalnym - wlasnie dlatego tak jak podejrzewalem do postu Dumiana nie odniosl sie NIKT mimo ze nasze zdanie pokrywa sie w 100 % .

jestem bogiem , wyobraz to sobie :padam:

Action: rotfl, nastepny Oen na Honmaru :D
Ostatnio zmieniony 09-08-2007, 00:42 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: luc_october »

Dumian pisze:Luc a jak lud będzie się domagał odbanowania Gona albo zniesienia terminów w turach i jeden turniej będziemy grali przez rok też powiesz, że trzeba coś z tym zrobić? No bez jaj, lud się domaga nieużywania pluginów w Tekkenie (WTF!? :P) więc trzeba zbanować Ciebie, Maste, Kreliana i innych graczy kumających system bo jest ich na pewno mniej niż tych którzy twierdzą, że czitujemy :)
różnica jest taka że tu wypowiadają się ludzie "kumający", a nie gromadka mashujących edków z aep. oni i tak nie wiedzą o co chodzi w zasadach i nigdy nie czytali. raz grałem turniejówkę z jednym kolesiem co zapauzował sobie grę i powiedział że będzie za 5 mi. WTF? ...nie ważne z resztą. nooby pewnie by edka zbanowały i true ogra jeszcze, ale dlaczego takiego czegoś nie ma? ... proste, bo NIE MAJĄ POJĘCIA, a my mamy. z tym gonem, terminami i pluginami to żart ma się rozumieć :)

chodzi o to że te zasady z deka walą wioską, bo jak można poważnie podejść do czegoś takiego... myślę że jednak powinniśmy się przestawić na zasady zgodne z offlinowymi, a nie grać na "osiedlowych" zasadach
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Wawrzyn »

KRELIAN pisze:ta zasada sprawdza sie doskonale w stosunku do osob ktore rozumieja na czym polega idea turow online (ktora zostala wczesniej przedstawiona). jesli ktos, tak jak ty podchodzi do tej kwestii wylacznie poprzez swoj egoizm to rzeczywiscie ma spory problem i niech lepiej po prostu nie startuje wiecej w tego typu turniejach.
Mam przez to rozumieć że 70% osób które opowiedziały się pozytywnie za moją propozycją mają ze sobą problem i są egoistami :padam:
smutne jest to ze twoim jedynym argumentem jest pozegnanie sie z turem tylko dlatego ze pojawil sie AK poniewaz gdybys byl od niego lepszy to nigdy nie plulbys sie z tego powodu. tutaj wlasnie wychodzi zalosc tego tematu (oczywiscie zawsze mozesz powiedziec ze jest inaczej ale jak jest kazdy widzi) :)
Skoro zauważyłeś tylko ten argument pozostaje pogratulować.

Szkoda że próba zmiany czegoś na lepsze spełzła na niczym, na dodatek co nie któży odwracają kota ogonem.Wyniki ankiety każdy widzi i reakcję Dumiana oraz Kreilana też :|

Pozostaje mi tylko poprosić zaprzestanie pisania bezsensownych postów oraz o zamknięcie tematu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: KRELIAN »

Luc: to byla jedna z pierwszych rzeczy ktora chcialem wprowadzic odkad sie tu pojawilem. niestety zycie pokazalo ze wbrew temu co niektorym sie moze wydawac nawet JA moge miec mylne podejscie do sprawy :D. naprawde trzeba sie produkowac na temat roznicy miedzy online a offline? brak kontroli w przypadku tych pierwszych = brak powaznego podejscia do tematu. bedzie tak zawsze dopoki nie narzuci sie ludziom samodyscypliny ktora swoja droga juz pokazuje ze ludzie potrafia zrozumiec swoj blad ...czego nie dostrzegali wczesniej - wystarczy mi kilka prowadzaonych turow online zeby stwierdzic to ze stoickim spokojem. ochloncie troche, poobserwujcie jak to wyglada z czasem zamiast plakac nad butelka mleka ktorej nie otworzono tylko dlatego ze mozna ja rozlac.

z tym ze jesli wciaz bedziecie patrzec przez pryzmat 'musze zajsc najdalej po łebkach' to rzeczywiscie tego nie pojmiecie i w rezultacie gadka bedzie nie mniej jałowa niz poruszany problem :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Yamada »

Wczoraj bedąc pod wpływem % zgodziłem się z tym pomysłem uważając go za bardzo dobre rozwiazanie. Dziś jednak doszedłem do wniosku, że nie da się stworzyć idealnego systemu rozgrywek - jezeli ktoś nowy bedzie wchodził na miejsce wywalonego gościa to tym samym gracze ponownie bedą musieli poświecic swój czas na ponowne rozegranie walk. Jeżeli gosć dostanie walkowery to może doprowadzić do sytuacji typu:

mamy 2óch graczy na tym samym poziomie - gracz X i gracz Y
gracz Z który zostaje wykopany z tura dysponuje wyższym poziomem irozegrał walkę z graczem X wygrajać ją dajmy na to 5:2. Teraz gracz Y, grajacy na tym samym poziomie co gracz X wygrywa walkowerem 5:0 i jest 3 punkty do przodu co czasami może doprowadzić do tego, ze wyjdzie z grupy ZA DARMO a gracz X odpadnie, chociaż bardziej zasłużył na awans bo STOCZYŁ walkę, a nie dostał punkty "na farta".

Kilka kruczków by się jeszcze znalazło, ale jak widać walkowery są moim zdaniem jednak srednim pomysłem.
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Nadine »

no ludzie trzymajcie mnie bo zaraz cos rozwale...
coscie sie tego Wawrzyna do cholery uczepilil? Chlop chcial dobrze a wy tu kota obwracacie ogonem, no i co z tego ze kiedys tam przegral przez taką sytuację? To go widocznie utwierdzilo w przekonaniu ze jednak cos z tym systemem jest nie tak, a to ze przegral, i nie udalo mu sie juz wyjsc z grupy przez takie cos, to jest tylko żywy przyklad a nie proba zemsty/wylewania żali, 'bo skoro przegralem, to tak ma nie byc, bo znowu przegram'... no ludzie litosci, temat faktycznie kontrowersyjny i dyskutowac by dlugo mozna... lecz skoro 70% sie opowiedzialo ze jednak mozna by 'sprobowac' z taką zasadą, bo nikt nie mowi ze takie cos zostanie juz na zawsze, to moze pora zobaczyc jak by to bylo. Bo wkoncu jak by nie patrzec to my wszyscy gramy to chyba mamy jakies prawo glosu na jakich warunkach chcemy grac? sprobowac zawsze mozna, to nic nie kosztuje, i wtedy wyjdzie w praniu czy naprawde to jest takie bez sensu? moze wkoncu niektorzy spojrzą tez na ten problem z innego punktu widzenia a nie ciagle z tego samego

no i ludzie: wiecej luzu a nie gadki typu 'żalosne' 'to bez sensu' bo faktycznie takim gadaniem to to ten topik robi sie bez sensu. Nie atakujmy sie tu nawzajem, a ze paru osobom to nie pasuje to nie znaczy ze to juz nie ma prawa bytu bo se ktos mysli ze skoro jest nad zwyklymi userami to ma prawo decydowac za wiekszosc, i co on postanowi jest nie zmienne.... a gówno prawda, demokracja jest, byla i bedzie, a jak znowu ktos tu napisze durnrgo posta ze to jest bez sensu bo wawrzyn przegral czy inne dziwne rzeczy to wtedy swiadczyc to bedzie o jednym... czysty egoizm, a nie tam zadne 'lepsze rozwiazanie' czy dbanie o lepsze warunki gry

skoro ludziom nie pasuje to moze faktycznie cos w tym jest?
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Dismaster »

Przyznam sie z reka na sercu ze zaglosowalem na tak.....wtedy temat byl pusty nie bylo zadnego postu (chyba nawet jako pierwszy to czytalem....) i bez wiekszego myslenie zaglosowalem na tak bo post Wawrzyna brzmial przekonywujaco i rozsadnie....ale teraz gdy przeczytalem calosc niestety niezgodze sie ze swoja pierwsza decyzja a dlaczego? juz wyjasniam

Byla juz o tym mowa ale doszedem do takich samych wnioskow co niektorzy wiec napisze to jeszcze raz

Osoby ktore sa ZA pewnie ciagla widza sytulacje jak to juz maja wyjsc z grupy bo sie trafila "latwa grupa" a tu nagle pojawia sie gracz z rezerwy i moze pokrzyzowac szyki bo jest troche lepszy... no tak ale czy bylo by tak samo jak by ta osoba grala od poczatku? nie... oczywiscie ktos mi teraz napisze: "no tak ale skoro juz sie tak stalo ze jestem w "latwej grupie" to czemu teraz mam pogorszyc swoja sytulacje bo jest ktos nowy lepszy...?" i moja odpowiedz: bo to jest zabawa i co tu masz takiego do wygrania? a poza tym to jest moze nietyle niesprawiedliwe co niedokonca dobre skoro ma byc wygrana za wszelka cene to moze placcie komus zeby gral za was z waszym nickiem i tez wyjdziecie z grupy... ;) moze Devil by sie skusil... :D lol a zagranie jednej walki wiecej to naprawde nie jest problem skoro niemacie czasu to napiszcie pmke czy cos do organizatora a na pewno to zrozumie i przedluzy termin ;)

Podsumowujac:

Niechodzi o to zeby wyjsc z grupy przez szczescie w rozstawieniu grup tylko przez umiejetnosci bo i tak kazdy bedzie wiedzial ze ten pacjet nie zasluguje na powiedzmy 3 miejsce bo nie bylo pana X przez to ze go niewpuscili z rezerwy bo olewacz mial juz rozegrane 2 walki ...

Sam jestem teraz w podobnej sytulacji tyle ze to juz DE i bede mial pewnie 3 miejsce a wiem ze nanie nie zasluguje i chcialby mezby to bylo droga sprawiedliwosci rozegrane a nie bo mi sie sfarcilo bo niebylo Kreliana i ban na Chinczyka czy cos tam jeszcze wolabym zagrac z nimi walki i przekonac sie kto jest lepszy... ;)

TYLE
Ostatnio zmieniony 09-08-2007, 01:27 przez Dismaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Yamada »

Aj nie pomyślałem, ze z drugiej strony może być przecież tak, ze gość który wyłapuje walkowera dostaje go u wszystkich - jeżeli rozegrał jakieś walki zostają one anulowane i każdy z grupy wygrywa z gostkiem 5:0 - dzięki temu punktacja ogólnie będzie w porządku, bo każdy dostanie tyle samo punktów na swoje konto.

Tak - to mi się wydaje najlepszym rozwiązaniem, jeżeli mają być walkowery bez wstawiania nowego zawodnika to tylko taki system wchodzi w grę.

EDIT: No i w sumie to będzie nawet lepsze - tury nie będą sie ciągnąć po kilka miechów, bo co chwila ktoś wylatuje i na jego miejsce wchodzi nowy ziomek z którym trzeba grac wsio od nowa.


Wejście rezerwowych na miejsce wywalonych graczy byłoby możliwe tylko wtedy gdyby posypało się sporo walkowerów i by zostały powiedzmy te 3-4 osoby w grupie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zasady obowiązujące w turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Yamada pisze:Aj nie pomyślałem, ze z drugiej strony może być przecież tak, ze gość który wyłapuje walkowera dostaje go u wszystkich - jeżeli rozegrał jakieś walki zostają one anulowane i każdy z grupy wygrywa z gostkiem 5:0 - dzięki temu punktacja ogólnie będzie w porządku, bo każdy dostanie tyle samo punktów na swoje konto.
Chciałem właśnie to napisać, ale mnie uprzedziłeś ;)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje”