Umarł król, niech żyje król...

Rozmowy związane z rozgrywką sieciową w najlepszą bijatykę online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Dismaster »

Czytacie pewnie temat i myslicie sobie: "O co mu kur** chodzi?" zatem przechodze do rzeczy. Nie wiem czy do konca skumacie o co mi chodzi ale postaram sie jak najjasniej.

Niedawno skonczyl sie kolejny turniej z ktorego wynika ze Dumian juz nie jest najlepszy (czy tak jest naprawde nie wiem ale wyniki na to wskazuja :/ a szkoda ;) ). Z drugiej strony nie bardzo wiadomo kto jest nowym mistrzem sceny tk3 online. Niby to devil ds ale tez nie do konca bo nie gral Krelian i paru innych dobrych graczy. Kiedys wszystko bylo jasne wchodzi taki noob na server pytal kto jest najlepszy i wymienialo sie czolowke honmaru gdzie na pierwszym miejscu byl Dumian (przynajmniej ja tak mowilem ;) ) a teraz na servach panuje jakis dziwny chaos. Pelno jest samozwańczych mistrzow i nikt nie smie im zaprzeczyc no bo w koncu kto jest najlepszy? moze faktycznie on... I spotykam sie z takimi herezjami ze strony "nowych najlepszych" za glowa boli. Co chwila slyszy sie kto jest najlepszy i co gorsza nie sa wymieniani najlepszy wedlug mnie :D Kandydatow na to stanowisko jest wielu nawet paru z zagranicy, paru polakow i lista wciaz rosnie.
Moze zorganizowac by jakis turniej ktory to wszystko wyjasni czy cos takiego. Jakies wielkie honmaru cup vol. 4 (?) albo jeszcze cos innego.
Temat ten nie jest po to by cos zmienic to tylko takie moje zale, spostrzezenia i przemyslenia ;] Napiszccie jak chcecie co o tym wszystkim myslicie mozna tez skasowac te bzdury jesli uznacie ze zagraca to tylko miejsce.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Dumian »

Jeden dosyć słabo obsadzony turniej to zdecydowanie za mało na takie śmiałe stwierdzenia ;) DevilDS był pokonywany już wielokrotnie przez różnych graczy (w tym i przeze mnie) a jeden pojedynek nie świadczy o niczym. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że szyper jest lepszy za całokształt jednak trochę za mało pograliśmy abym mógł być pewien ;-)

Jak dla mnie liczy się stała, dobra forma udowadniana w długim okresie czasu i przede wszystkim znajomość gry, umiejętność efektownego, różnorodnego i skutecznego grania większością postaci. Najlepszy to śmiałe stwierdzenie i nawet największy turniej online nie jest w stanie obiektywnie tego stwierdzić (bo czy jeśli np. ktoś nie radzi sobie z kimś przez lagi a w dobrych warunkach nie miałby większych problemów znaczy, że jest słabszy/gorszy?).
Jak dla mnie przez ten długi czas czołówka graczy online nie zmieniła się i od dawna Krelian i (a co tam będę nieskromny :P) ja potrafimy sobie radzić z każdym przeciwnikiem pokazując przy tym bardzo dobrą znajomość gry, świadczą o tym ponad dwuletnie rozgrywki, wiele, wiele sparingów itp. (jeśli chodzi o wszechstronność to np. swego czasu również luc pokazał sporo - szkoda że już nie gra).

Nie wiem czy wyraziłem się dostatecznie jasno i czy odbierzecie to tak jak chciałem to przekazać w każdym razie wracam dopić swojego Leszka a później wprowadzać ostatnie poprawki na stronach rankingu do którego serdecznie zapraszam wszystkich samozwańczych zabijaków :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: szyper »

hmmm, ja mysle, ze dumian i krelian to najlpesi gracze jesli chodzi o znajomosc t30 natomiat devil ds i chyba ja to najlepsi gracze jesli chodzi o skilla. po ttt5 i zobaczeniu gry kreliana na oczy nie mam watpliwosci ze koles to nie ta liga jednak szanuje go bo w zna system tekkena, gra ladnie a jego poziom wynika bardziej z tego ze poprostu nie gra. Pozdro

PS Nie no ale ten czwarty (ostatni ?) honamru cup mozna by zagrac zeby podsumowac to co sie dzialo przez te prwaie dwa (?) lata.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Yamada »

Szyper, a co rozumiesz poprzez słowo skill?

Action: to samo chciałem zapytać. :D
Ostatnio zmieniony 28-11-2007, 13:41 przez Yamada, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: szyper »

wg was skill to tylko manual najwyrazniej. dla mnie refleks, movement, manual itd..
edit
a dlaczego najwyrazniej? bo juz pare osob mi mowilo ze przeciez krelian ma dobrego manuala, to czemu pisze, ze jestem lepszy?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Action »

szyper pisze:hmmm, ja mysle, ze dumian i krelian to najlpesi gracze jesli chodzi o znajomosc t30 natomiat devil ds i chyba ja to najlepsi gracze jesli chodzi o skilla.
szyper pisze:wg was skill to tylko manual najwyrazniej. dla mnie refleks, movement, manual itd..
Sam sobie zaprzeczasz. :) Bo czymże jest skill jak nie znajomością gry właśnie?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Yamada »

No akurat skilla to macie imo w t3 na średnim poziomie bo obaj wchodzicie w max standardowe sztuczki i są lepsi gracze pod tym względem, a bynajmniej byli bo dawno już w to nie grałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: szyper »

dobra nie mozna nic powiedziec, zal was. znajomosc gry przychodzi z tym im wiecej grasz z ludzmi, tyle. blkkowanie na pamiec standardowych schematow to skill? poza tym w co takiego wpadam Panie Y? moze wpadam w te sztuczki (schemty jak juz) dlatego ze to online noi tekken3 (brak porzadnego systemu stepow)? mysle ze skilla jesli chodzi o tekkena mam dobrego i tylko dlatego wygralem turniej bryan cup (wygralem tylko skillem) bo w tekkena 3 nie umiem grac (juz duzo razy o tym wspominalem). ja gram tylko te turnieje. zreszta dumian rozumie o co mi chodzi tylko wy musicie mu wchodzic w tylek i go bronic. wiec powiem wam ze nie musicie.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Action »

My nikogo nie bronimy, my po prostu "rozkminiamy" twoje posty (a przynajmniej ja). :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: KRELIAN »

skilla sie ma od urodzenia na danym poziomie podobnie jak np manuala (jedna ze skladowych skilla) . od czlowieka tylko zalezy czy dojdzie do jego maksymalnego poziomu. ktos moze grac latami , inny rok i ten drugi bedzie lepszy - to wynika ze skilla. przykladem niech bedzie Nin - gra od tk3 a Knee od tk4 a obaj sa przynajmniej na zblizonym poziomie. inna sprawa to ogranie, znajomosc systemu itp. to ze ktos jest lepszy w dana gre (czytaj dalej zachodzi np na turach / ma wiecej winsow) nie musi swiadczyc ze ma lepszego skilla bo ten 'gorszy' moze po prostu nie grac regularnie.

wracajac jednak do porownan:

tk3:

devil ds na pewno za czesto wchodzi w dane schematy , jego gra jest przewidywalna no i siedzi juz w tym troche czasu. nikt mnie nie przekona ze powodem tego sa lagi i online bo gralem z wieloma osobami z polskiej sceny w tk3o i choc przegrywali przez te czynniki to jednak dalo sie wyczuc ze kumaja system i graja mniej przewidywalnie - ot po prostu zagrali online dla 'zabawy'.

z Toba szyper jest na pewno o wiele lepiej , widac ze grasz w miare regularnie , znasz ogolnie system tekkena , moze nie tk3o ale nowszych czesci na pewno i w miare nadrabiasz tym online.

tk5/dr:

jesli o mnie chodzi to nie gram w to powazniej juz ponad rok , nie licze jakichs pijackich imprez przy padzie (apropo pada to moj juz dawno nie zyje) czy innych sielankowych zlotow - chodzi o czysta rywalizacje. nie gram bo po prostu brakuje mi na to czasu. z kolei w tk3o gram bo zawsze mozna znalezc na niego te '5 minut' miedzy kolejnym natlokiem obowiazkow.

a co do Dumiana to pomimo faktu ze ostatnio 'zdziadzial' w tk3o to nie odmowie mu najlepszej znajomosci tej gry i jednoczesnie skilla na wysokim poziomie. on po prostu rowniez w to nie gra (tak w tk3 jak i tk5/dr). z kolei jestem pewny ze gdyby gral od tk5 regularnie to na niejednym turze offline by o nim mowiono - takie rzeczy sie wyczuwa juz przy pierwszym dluzszym kontakcie z danym graczem.

imo to porownanie osob nie ma sensu chociazby przez fakt ze mowimy o zupelnie innych grach ale zakladam ze gdybysmy zaczynali wszyscy od zera w tym momencie to rywalizacja bylaby na pewno syta , reszte jak zwykle pokazalby czas ...
Ostatnio zmieniony 28-11-2007, 23:27 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Primo »

Jak dla mnie temat bez sensu. Jakieś wielkie halo bo Dumian nie zajął pierwszego miejsca w turnieju O.o ? Bywa, bo były lag, bo telefon dzwonił, bo był zmęczony, bo mu się niechciało. Niepotrzebne skreślić. Przecież ogólnie wiadomo ze do tekkena to po prostu trzeba mieć dzień, a to że przegrał wprowadza tylko pewne urozmaicenie. Nie wiem skąd Ci się bierze potrzeba jakiegoś mistrza? Nie zauważyłem na na serwerach specjalnego przechwalania się ale jeśli ktoś nieznany ogłasza się nowym bogiem T3online, to po prostu zagraj z nim, rozwal, a po walce skwituj na ogólnym jego wiarygodność i umiejętności, okraszając to paroma epitetami i wystarczy... wg mnie. Rotacja na "wyższym szczeblu" ;) powinna tylko motywować do lepszej gry żeby samemu stać się tematem do rozmów, a nie jęczeć że "mojej czołówki" to już leszcze nie doceniają :/

btw pojęcie skill rozumiem jako kreatywność w danej grze czyli zmienianie swojej strategii w zależności od zachowania przeciwnika i wykorzystywanie jego słabości, znajomość systemu i manual
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: KRELIAN »

a wracajac do glownego watku to wyplynal on po pewnej rozmowie kilku osob na kailerze ale mysle ze rozkrecajacy sie wlasnie ranking pokaze jak ta sytuacja wyglada i jakie nastapily zmiany.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Yamada »

Dobra, będę szczery do bólu. Jak jeszcze grałem w tego T3 to z tego co pamiętam jechałem Cię Lawem dosyć mocno. Stanowiłeś dla mnie bardzo średnie zagrożenie i to jest fakt. Oczywiście możesz się tego wypierać i kłucić - mnie to wali, ale tak właśnie było. Możesz powiedzieć że masz fajnego skilla po tym jak zostałeś niemalże zniszczony? Skill to jest dla mnie znajomość gry, umiejętność szybkiego wyłapywania patternów oponenta i generalne "myślenie" w walce. Pojęcie o grze masz - jasne, bo tekken od 3ki jedzie na bardzo podobnym systemie i na przestrzeni lat jakieś mega rewolucje się na tym polu nie dokonały. Z resztą jest znacznie gorzej (tudzież było). I naprawdę NIE OBCHODZI mnie jak grasz w T5 (w najbardziej imo chujowego tekkena - bardziej podoba mi się T4 - powaga) i że "w T5 byś mnie zniszczył/przejechał" bo tutaj się gra w T3. Wygrana w Bryan Cupie o niczym nie świadczy na dobrą sprawę bo nie było w nim takiego np. Kreliana, czy choćby mnie (a coś tam umiem cyborgiem chociaż grałem nim BARDZO mało).

Nie piszę tego aby się dowartościować, bo nie jestem takim typem osoby i zwykle jestem zajebiscie skromny - nie uważam się za nadzwyczajnego gracza, bo wiem, ze nim nie jestem. A dlaczego wiem? Bo znam, w przeciwieństwie do Ciebie na to wygląda, znaczenie takiego pojęcia jak "samokrytyka". Bo tak naprawdę, Szyper, to strugasz siebie na jakiegoś kozaka, prosa nie majac ku temu absolutnie żadnych podstaw - obecnie poziom na Honmaru jest ZNACZNIE niższy niż kiedyś, gdyż wielu bardzo dobrych graczy zrezygnowało z gry w T3 (Masta, Goken, Luc) lub po prostu olało Tekkena i gra w niego "raz na ruski rok" (Krelian, jak mniemam i np. właśnie Dumian, który odkrył, ze poza Tekkenem są też inne fajne bijatyki w których biusty panien niekoniecznie muszą się składać z polygonów polanych teksturami) i na chwilę obecną z braku tego kalibru graczy masz o sobie za wysokie mniemanie, bo dobrze radzisz sobie na serwerach grając z graczami którzy są po prostu słabsi od ww. zawodników (oczywiście nie chciałem nikogo urazić). Zresztą "lwi pazur" pokazałeś przy swoim turnieju - zabrałeś się z wielkim BUM za organizację tura, grając wielkiego szefa (w końcu Poznań, TcT, TTT, niby doświadczenie turniejowe itd), a popełniałeś przy tym błędy w PODSTAWOWYCH kwestiach, ale co tam, nadal byłeś wielkim bossem.

Errare humanum est, Szyper - jasne, ale sztuką jest się do tego błędu przyznać.

Aha i z góry zaznaczam, że nie reaguję na wszelkie zaczepki typu "wyskocz na kailere to zobaczymy kto rządzi" bo w t3 już nie gram i odmawiam każdemu - nawet graczom z którymi naprawdę lubiałem grać (Ren, Dismaster itd.).

poza tym w co takiego wpadam Panie Y? moze wpadam w te sztuczki (schemty jak juz) dlatego ze to online noi tekken3 (brak porzadnego systemu stepow)?
1. W takie w które nie wchodził np Dumian i Krelian właśnie.

2. T3 ma całkiem porządny system stepów moim zdaniem.


Idę spać:). Ciao
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: KRELIAN »

o wlasnie wiem co jeszcze mozna uznac za mega skilla - wygranie turnieju w tekkena na klawie oraz metoda 'kamien, papier , nozyce' - dotad nikomu sie to jeszcze nie udalo




















po prostu musialem :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Umarł król, niech żyje król...

Post autor: Dismaster »

Jak dla mnie temat bez sensu. Jakieś wielkie halo bo Dumian nie zajął pierwszego miejsca w turnieju O.o ?
OK chyba nie tak mnie ludzie zrozumieli jak sie tego spodziewalem...

Dla ciebie nie ma to jakiegos wielkiego znaczenia bo nie grales za czasow gdy to wszystko wygladalo zupelnie inaczej. Wiadomo bylo kto jest kox a kto nie, teraz to wszystko sie wymieszalo i sprawy ostro sie pozmienialy i to nie na lepsze w mojej opini. A nie chodzi mi o to ze to Dumian ma byc jakims mistrzem tylko o to ze nie ma swierzego gracza ktory jest na ustach wszystkich. Teraz podjum jest plaskie (wiem ze tak nie jest ale tak to wyglada) Nie ma jednej osoby czy nawet 2-3 ktore by sie jakos super wyroznialy od reszty. Kiedys bylo fajnie, klarownie czolowka to ten i ten i wszystyko jasne z tym i z tym chce sparowac bo mnie najwiecej nauczy... czy cos takiego. Teraz jest w ciul graczy o bardzo podobnym poziomi i to jest nizszy poziom niz byl kiedykolwiek (nie jestem tu od poczatku ale wiem jak to kiedys wygladalo). Na przyklad gralem tylko raz z Grisha na poczatku mojej kariery tk3 online ale wiedzialem ze gosc kuma baze i trzeba z nim pograc (choc na mnie ostro naflugal :P). To byl gosc z czolowki to bylo jasne mowilo sie o nim. Teraz jest chaos. powtorze nie mowie ze trzeba cos z tym zrobic tylko mowie jak to wyglada i moze ktos ewentualnie poprze moje zdania lub jakos ostrzej nakresli mi sytulacje jaka panuje "na gorze".

I jeszcze jedno:
Rotacja na "wyższym szczeblu" ;) powinna tylko motywować do lepszej gry żeby samemu stać się tematem do rozmów, a nie jęczeć że "mojej czołówki" to już leszcze nie doceniają :/
To zdanie pokazuje jak bardzo moj post zostal zle zinterpretowany. Ja nie chce zeby ktos sie zgadzal/nie zgadzal z moja czolowka problem w tym ze nie ma czolowki albo jest co najmniej nie jasna dla wiekszosci ludzi na servach. BTW zapytaj sie kogos na servie, jakiegos gracza co czasem go widujesz ktore osoby graja najlepiej? I nie chodzi mi o to ze jest to jakos super do czegos potrzebne bo jak juz napisalem to sa tylko moje spostrzezenia i sie nimi dziele. Napisalem wyraznie jak komus to nie pasuje to do usuniecia temat i nie ma problema ;) a jak ktos chce o tym podyskutowac to prosze bardzo.

PS. Nie Offtopowac mi tu o skillach :D czy prowadzic jakis wojenek ;)
Before you see the light you must die...
Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o TK3Online”