"lost connect" oraz "game is out of sync"

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

"lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Siasio89 »

Witam, jestem świeżym użytkownikiem ePSXeCutor i ciągle na drodze to pełni zabawy blokują mi dwa problemy, mianowicie "lost connect" oraz "game is out of sync". Sama gra mi strasznie laguje. Żeby nie było, że jestem jakiś wygodny, to wczoraj jak i również dzisiaj przeczytałem wszystkie poradniki na stronie i tematy na forum na podobny wątek, co ten. Naprawdę nie mam pojęcia, co może byc przyczyną tych dwóch błędów w grze, ponieważ wydaje mi się, że dobrze skonfigurowałem emulator. Ustawiłem 1 pada (drugiego nie ruszalem), plugin graficzny skonfigurowalem według tej fotki https://www.honmaru.pl/artykuly/img/cutor05.jpg a reszta to tylko łącze się z serwerem. Neta mam osiedlowego 512 i sprzet na ktorym gram rownież nie jest najgorszy. Proszę was, abyście pomogli mi normalnie grać, w moją ulubioną gre. Zamieszczam pare screenow z pracy programu i emulatora, mam nadzieję że pomogą one rozwiązać moją zagadkę.

http://img151.imageshack.us/my.php?image=gioosfc1.png

http://img413.imageshack.us/my.php?imag ... dosah9.png

http://img262.imageshack.us/my.php?imag ... ectfs1.png
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Yamada »

Lagi i Lost Connect to wina "relacji" łącze - server - zawsze przed grą wyłączaj wszystkie programy które w jakiś sposób korzystają z łącza (p2p, komunikatory itd). Kailera jest niedoskonała i rozłączanie się w środku walki to nic nadzwyczajnego.

Z OOS jest gorsza sprawa bo albo masz coś z ustawieniami (a masz niby dobrze), albo dokładnie jak w przypadku KingKy jest to prawdopodobnie wina łącza (zawsze, ale to zawsze przy 2giej - max 3ciej walce z nim wyskakuje OOS).
Obrazek
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Siasio89 »

game is out of sync dostaję już w pierwszej walce i to, za każdym razem. Mam spóźnione ruchy i cała gra mi laguje, wygląda to tak, jakbym miał około 30 FPS w grze. To znacznie utrudnia mi zozgrywkę. Co do Lost Connect, to dostaję go zawsze gdy chcę po krótkiej rozgrywce przylączyć sie do innego gracza, lub gdy gracz odejdzie z mojej gry. Wszystkie programy wykorzystujące łącze mam wyłączone, oprócz avasta. Firewall też mam wyłączonego. Wczoraj w nocy, gdy gralem również miałem w.w problemy, a przecież po 1.00 mój dostawca internetowy podwaja mi transfer.
Czy macie może jeszcze jakieś porady, lub znacie przyczynę?
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Dumian »

Z tego co napisałeś to losty i OOS raczej nie wynikają z konfiguracji emulatora.
Siasio89 pisze:Neta mam osiedlowego 512
Moim zdaniem to jest przyczyna problemów i raczej prócz zmiany neta nic zrobić się nie da.

Chyba jedyne co jeszcze możesz spróbować to ustawić emulator od nowa ręcznie wg tego poradnika ale osobiście daje tylko 1% szansy, że to coś pomoże. Po tej konfiguracji pamiętaj, żeby później odpalić Tekkena z poziomu emulatora (menu Start -> Programy -> ePSXe -> ePSXe następnie File -> Run ISO) a nie poprzez ePSXeCutora.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: KRELIAN »

ja mam 2mb lacza osiedlowego. kiedys mialem neo 512 i gra chodzila szybciej ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Siasio89 »

Dzięki za odpowiedzi, z tego co można wywniąskować to mój internet jest tutaj przyczyną, na szczęście za dwa tygodnie będę mieć Neo 1mb/s i zobaczymy, czy to rozwiąże sprawe. Do tego czasu wstrzymam się od gry online, ponieważ po każdym pojedynku dostaje białej gorączki. Jeszcze, co do wypowiedzi Krelian'a, to trochę jest dziwne, ponieważ gdy gram w gre online, mianowicie w lineage'a to niemam żadnych problemów z lagami itp.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: SubZero »

Już taki urok kaillery, nie ma co porównywać z grami, które mają standardowo wbudowany netplay.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: KRELIAN »

nom to kailera jest niestabilna. grajac gry z pieca online (np w q4 na max detalach) nie mialem najmniejszych zwiech
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Siasio89 »

Dobra, udało mi się rozwiązać problem dotyczący OOS. Wystarczyło zamienić moją wersje gry na waszą (TK3Online), którą możemy znaleść w tym miejscu http://img249.imageshack.us/my.php?imag ... tuunc8.jpg Mam nadzieję, że nikt więcej nie popełni tego samego błędu, co ja. Mimo, że udało mi się rozwiązać problem ze synchronizacją w grze, to nadal mam kłopot z "lost connect". Zawsze tracę połączenie po tym, jak ktos wyjdzie z mojej gry, lub ja wyjde z czyjeś. Wiecie, co z tym zrobić? Być może, źle wychodzę z gry? Zawsze naciskam klawisz "Esc", aby zamknąć okno i potem klikam na "leave".


I jeszcze jedno pytanko, dlaczego gracze w połowie walki opuszczają gre? A potem gdy pytam się, dlaczego to zrobili to wyzywają od nobow!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Yamada »

Jezeli nie jest to wina servera/ neta któregoś z Was to po prostu za mocno ich bijesz i chcą sie tak dowartościować :P .
Obrazek
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Re: "lost connect" oraz "game is out of sync"

Post autor: Siasio89 »

Yamada pisze:Jezeli nie jest to wina servera/ neta któregoś z Was to po prostu za mocno ich bijesz i chcą sie tak dowartościować :P .
Aha fajnie, teraz może mi ktoś napisać jak wyjść z gry, bez straty połączenia? Jakiś koleś mówił mi, że trzeba zresetować emulator, lecz to się nie sprawdza i dalej wywala mnie z programu "lost connect".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”