Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Co lepsze Tekken czy Virtua Fighter??

Tekken
55
77%
Virtua Fighter
16
23%
 
Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Aserot »

Od dawien dawna toczą się spory która seria jest lepsza Tekken czy Virtua Fighter, ja jako fan bijatyk uważam żę takie gdybanie nie ma wiekszego sensu. Obie bitki są naparwde dobre i w obie gra się naprawde przyjemnie. Czekam na wasze wypowiedzin na ten temat.

P.S.
Walka z najnowszej odsłony VF.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

Ja tam też nie uważam, że któraś jest lepsza, pogrywam sobie w obie od czasu do czasu. Problem jedynie w tym, że w VF(4) nikt ze znajomych ze mną nie chce grać, bo mówią że za trudne (chociaż z drugiej strony Aoi+przechwyty mogą działać nieco "wkurzająco" :P ).
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Kukis »

Nie wiem co za heretycy mówią ze VF :wstyd: lepszy od Tekkena :)
A tak szczerze to na VF to jako mały chłopczyk grałem na automatach i nawet ok było ale jednak Tekken to Tekken.
Wcześniej moze jeszcze były wyrównane bo grafa podobna ale teraz T5 bije na łeb najnowszego VF :) (grałem aby krótko na VF a potem na T5 i grafa zdawala mi sie duzo gorsza)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Ana »

Kukis nie oceniaj ksiazki po okladze, tzn nie oceniaj gry po grafie
Przeciez grafika w Evo niszczy tak swoją drogą

Trudne pytanie, jeśli mówimy VF1-VF3 a T1-TTT to wygrywa u mnie Tekken, jesli mowimy T4-T5 a VF4-VF4Evo to only VF :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Dumian »

VF liznąłem jedynie dawno dawno temu na automacie i nie moge zbyt dużo o tej grze powiedzieć. Pamietam tylko, ze zbyt wiele w nia nie gralem na rzecz 'żetonożernej' DoA :)

Głos oddaje oczywiście na TK ponieważ seria jest ze mną od bardzo dawna i nic jak dotąd nie zagroziło jej pozycji lidera.

A co do walki VF VS Tekken to dla mnie nie ma żadnej walki :P Może kiedyś, gdy oba tytuły były na inne systemy to jakaś walka mogła być. Teraz i Tekken i VF są na PS2 i to je jednoczy. Jeśli ktoś zagra w VF i spodoba mu się, to nie widze sensu tworzyć jakiś wirtualnych sporów. Gra się poprostu w to co sprawia przyjemność i tyle :)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

Jedyna różnica, która mi przychodzi na myśl (w sumie dość subiektywna) to taka, ze VF jest trochę bardziej realistyczny, no i trochę bardziej "techniczny" (JustFrame'y, buforowanie komend, 3(4?) różne kombinacje na wyrwanie się z chwytu, przechwyty, staggery itp.).
Milon_PL
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 25-03-2006, 23:52

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Milon_PL »

W ankiecie 9:2 dla tekkena :) ostatnio porównywałem tekkena 1 i 2 z VF1 i 2 jak dla mnie tekken jest lepszyo tyle że T1 był jeszcze troche podbny do VF1 ale potem obie bijatyki poszły własnymi ścieszkami. Ja oczekuje T5DR i modle się by go wypuścili na konsole (PS2) :padam:
SubZero pisze:Jedyna różnica, która mi przychodzi na myśl (w sumie dość subiektywna) to taka, ze VF jest trochę bardziej realistyczny, no i trochę bardziej "techniczny" (JustFrame'y, buforowanie komend, 3(4?) różne kombinacje na wyrwanie się z chwytu, przechwyty, staggery itp.).
Jak by się zastanowić to masz racje na teamt realistyczności ale techniczny tekk też jest techniczny spróbuj byle jak janem 3elektry posadzić :) trzeba refeksu techniki szybkości.

P.S. Wiecie może coś o Virtua Quest (chodzona bijatyka w realiach VF) czy wyszła??

P.S.2 DEAD OR ALIVE najlepsza bijatyka na świecie :D a 4 to już miód (czemu nie mam Xboxa :/)

P.S.3 czmu nie ma płaczącej minki !! (ikony)
Moje moto-życie to nie bajka nie głaszcze cię po jajkach
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

@Milon_PL: Virtua Quest (w oryginale Virtua Fighter: Cyber Generation) wyszła już jakiś czas temu (na PS2). Nawet dość ciekawie się to prezentowało, ale nie dałem rady skończyć, bo pożyczyłem płytkę (w grudniu :/) i jeszcze jej nie dostałem z powrotem.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Arucardo_1 »

1. Walka owa jest (głupia wg mnie, ale jest :P ), dla mnie Tekken rządzi no ale grałem w to więcej i dłużej więc nie jestem w 100% obiektywny...

2. Widać gołym okiem że seria VF jest w POLSCE dużo mniej popularna.

3. Ciekawą historią było gdy grałem pierwszy raz w VF4 (z 3-4 lata temu), to ta gra wydała mi się gorsza niż Dragon Ball Mugen 2 :D he he - system walki w ogóle mi nie podszedł...

4. Natomiast mi się wydaje, że w walce o dominację jest jeszcze trzeci gracz.... seria Soul Calibur ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

W Polsce VF jest mniej popularny, ale za to w "rodzinnym" kraju czyli Japonii wręcz przeciwnie. Tam ta gra jest praktycznie kultowa, a ludzie którzy wygrywają turnieje itp. są prawie bohaterami narodowymi :)
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: AnTeK »

Odpowiedź jest tylko jenda i prawidłowa VF :)
Jeśli chodzi o starsze części to przyznaję żę Tekken WINS. Ale nie ma bata od kiedy dostałem w łapy VF:4evo trochę się pozmieniało.
- VF nie ma tych wszystkich błysków, robłysków, prądów i jeszcze nie wiadomo czego dzięki czemu wygląda bardziej realistycznie i przypomina film kung fu. Praktycznie każdy cios można powtórzyć w rzeczywistości.
- nie ma uniwersalnych wyrywań z rzutów. Z każdego rzutu wyrywamy się inaczej(nie ma łatwo). Nie ma tej głupiej urwanej klatki. Wszystko dzieje się płynnie i realistyczne.
- każda z postaci ma swój niepowtarzalny styl a nie jak w Tekkenie gdzie kilka postaci ma swoje style a inni je kopiują i lekko modyfikują
- nie ma tych wszystkich Gonów, Boskonów, miśków i kosmitów :P
- nie ma tych juggli po 4 metry w górę
- i chyba najważniejsze animacja postaci jest najlepsza na świecie. Znajdźcie mi drugą taką grę gdzie animacja jest lepsza. Nie widzę nie słyszę :P Wystarczy spojżeć na długie szaty Leiego, które poruszają się znakomicie przy najmniejszym ruchu albo na zwykłe bloki gdzie postacie cały czas pracują i zasłaniają się rękami i nogmi. Przechwyty wyglądają kapitalnie. Praktycznie każdy cios ma inną animacje przchwytu. Trzeba zobaczyć ultra brutalne rzuty Wanessy a się przeciwnika szkoda zrobi albo ośmieszyć przeciwnika stylem pinajego mistrza(Shun-Di) ewentualnie roznieść po arenie twardym Kung-fu Akiry.

Ogólnie VF jest bardziej rozbudowany a przez to trudnejszy od Tekkena.
Oczywiście stara miłość nie rdzewjeje i Tekken jest dalej grywalny:)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Arucardo_1 »

AnTeK pisze:Odpowiedź jest tylko jenda i prawidłowa VF :)
nie ma to jak tolerancja i szacunek dla zdania innych.
AnTeK pisze:nie ma tych wszystkich Gonów, Boskonów, miśków i kosmitów
Gon i Boskonowicz to faktycznie był kanał, ale w T5 już ich na szczęście nie ma :D
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: vho »

Zacznijmy od tego, że VF i Tekken to dwie zupełnie różne gry. Jednym odpowiada to innym tamto... Obie gry są cool... Jednak gdybym miał z kim grać w wirtułkę, Tekken, podejrzewam, poszedłby w odstawkę :evil:
A tak zostaje mi training (genialny swoją drogą) i masterowanie czterech kolanek Akiry :D
AnTeK napisał/a:
nie ma tych wszystkich Gonów, Boskonów, miśków i kosmitów


Gon i Boskonowicz to faktycznie był kanał, ale w T5 już ich na szczęście nie ma
Pozostaje jeszcze kwestia miśków i kangurów... choć Pandę lubię :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Ana »

E tam marudzicie :P Akurat miski sa fajne :) a Panda w T5 ma swietne kapcie
Obrazek
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: ChUmB@ »

Właśnie dokorek misiek gon i ogry wyróżniają T od innych ciekawych biatyk :P
a ja vho też bym pograłw VF :) w sumie to niby są dwie różne bijatyki... ale wiadomo o co w nich chodzi ;) :evil: by sie lać :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”