Grupa 1 - druga faza turnieju

Powrót do korzeni, czyli prestiżowy turniej w standardowej oprawie z najlepszą obsadą graczy wyłonionych na przestrzeni lat.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
Gemi
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 04-01-2008, 01:34
Lokalizacja: DG
Kontakt:

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Gemi »

gemi [King] 5:3 Nadine [Nina, Julia, Ling] (albo 5:4) Nie pamietam :P

Bardzo przyjemne walki :) Momentami sie zastanawialem jak mozna tak smigac na klawie, ale momentami bylo tez widac ze to klawiataura... (duzo rzeczy nie wchodzilo).

GG Nadine

Ps. Co do walk ze Statkiem i Dumianem... hmm o ile Statek byl tego dnia nie do pojechania (glownie moja przecietna dyspozycja ;>) to dumiana moglem spokojnie ograc no ale niestety jeszcze musze troche przypomniec sobie z starej dobrej 3, no i grac swoimi glownymi postaciami, a nie kombinowac z Ogrami itp. :D Tak czy inaczej dobrze sie grali i dobrze wiedziec, ze jest sens w to grac (poziom niektorych graczy mnie momentami zadziwia) :).
Awatar użytkownika
Gemi
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 04-01-2008, 01:34
Lokalizacja: DG
Kontakt:

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Gemi »

Gemi [King, True Ogre] 5:4 Wawrzyn [Paul/Hei]

W skrocie... 3 walki rozegralismy na serwerze reszta na p2p, ale p2p i tak lagowalo ze momentami gralo mi sie jak na serwerze. Ze strony Wawrzyna gra na poziomie ciosania kolka... ;/ Szkoda bo do tej pory mi sie gralo przyjemnie, a w tej walce mialem momentami rece mi opadaly :( d+1,podcina_d+1_mid .. podbiegniecie d+3 albo g/p+3,4 ehhh. No ale kazdy orze jak moze jak to sie mowi :)

Dzieki za gre bo wiem ze Ty tez musiales sie poswiecic w tej walce. Z tym ze podchodz do gry z wiekszym dystansem bo z tak grajaca osoba nikomu nie bede sie chcialo nerwow tracic :)
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Przepraszam że nie gram w tekkena 3 i moja gra nie jset zbyt ambitna, wiem o tym :) Ale przecież nie będe Ci się podkładał.Zagraliśmy 3 walki na serwerze(oczywiście wszystkie wygrałem) a resztę na p2p - ujmę to w jednym słowie, żal.Animacja tak momentami przyśpieszała że nie sposób było coś zablokować.Szkoda Gemi że Ty podobno nie możesz blokowac lowów na serwerze bo ja blokowałem wszystkie.
Dzieki za gre bo wiem ze Ty tez musiales sie poswiecic w tej walce. Z tym ze podchodz do gry z wiekszym dystansem bo z tak grajaca osoba nikomu nie bede sie chcialo nerwow tracic :)
Mało mnie interesuje kto będzie miał ochotę "tracić na mnie nerwy".Gram tylko turniejowo a więc będzie musiał zagrać :P

I na koniec definitywnie: NIE GRAM NA P2P, koniec i kropka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gemi
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 04-01-2008, 01:34
Lokalizacja: DG
Kontakt:

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Gemi »

Blokowales lowy ktore normalnie sa gwarantami... a na serwerze zwyczajnie nie bylem w stanie ich zrobic tak szybko by weszly na gwarancie ot co... mowa o FC d/p+1 po podcieciu w trakcie turnalnia. Zreszta takich sytuacji jest mnustwo, jak np. gwaranty po henkowych p,p+2 i d/p+1,2 na bloku - na serwie chyba ani razu mi gwarant nei wszedl.

Po prostu na serwerze niektorych rzeczy nie da sie zobaczyc i wystarczajaco szybko zareagowac by je zablokowac. Tak jest z kombinacjami typu 10tki gdzie sie zmienia wysokosc low/mid itp.

I chodzi o to ze osoba ktora gra na serwerach moze nauczyc sie gry na p2p i POZNAC NOWE MOZLIWOSCI SWOICH POSTACI, a osoba grajaca na konsoli czy tez p2p zwyczajnie jest ograniczana na serwerach.
Oczywiscie, ze jak sie ostro potranuje i gra od zawsze na serwerach to da sie grac skutecznie i blokowac wiekszosc rzeczym, ale niektorych po prostu sie nie da!
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Blokowales lowy ktore normalnie sa gwarantami... a na serwerze zwyczajnie nie bylem w stanie ich zrobic tak szybko by weszly na gwarancie ot co... mowa o FC d/p+1 po podcieciu w trakcie turnalnia.
Tia, szkoda tylko że KingKY wsadza tę kombinację bez problemu, a tak btw, twój king był również strasznie ambitny.
Zreszta takich sytuacji jest mnustwo, jak np. gwaranty po henkowych p,p+2 i d/p+1,2 na bloku - na serwie chyba ani razu mi gwarant nei wszedl.
Chciałeś napisać mnóstwo.Może i nie wszedł, na serwie nie grałem heniem turniejowo.
I chodzi o to ze osoba ktora gra na serwerach moze nauczyc sie gry na p2p i POZNAC NOWE MOZLIWOSCI SWOICH POSTACI, a osoba grajaca na konsoli czy tez p2p zwyczajnie jest ograniczana na serwerach.
Ja nie czuję się ograniczony na serwerze.

A tak poza tym to powinno być z góry w turnieju określone czy gramy na serwerach czy P2P.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: KRELIAN »

Co by nie mówić, Gemi ma tutaj absolutną rację. Grając na kailerze nigdy nie udało mi się ukarać elektronem na gwarancie, dlatego też moją główną postacią jest Law, którego w innym wypadku nie brałbym na pewno. Osoby, które nie czują się ograniczone na kailerze po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że jest inaczej. Z tym, że aby to zrozumieć trzeba sporo grać offline. Sam gram w chwili obecnej wyłącznie na kailerze i mimo, że ugrywam niemało, to jednak wiem, że w innych warunkach ugrał bym o wiele więcej.

Na tą chwilę nie można jednoznacznie określić w turnieju, czy gramy na kailerze czy na p2p z dwóch powodów:

- wciąż zdecydowana większość graczy to osoby, które od tk3 zaczęły swoją przygodę wraz z pojawieniem się honmaru,

- za dużo osób w dalszym ciągu ma problemy z p2p,

Teraz pewnie mi ktoś napisze, że z tym nie ma problemu, ale niestety gdyby ten tur odbywał się wyłącznie na p2p to i chętnych było by mniej.

Należy znaleźć złoty środek, a tym jest odpowiednie łącze i odpowiednia prędkość. Na to jednak wciąż potrzeba czasu, cierpliwości i przestosowania ludzi z czym wciąż pracujemy.

Na tą chwilę pewne jest jedno: to jest najbardziej randomowy tur w historii honmaru, ale z drugiej strony tylko pokazuje w jakim kierunku powinny iść kolejne tury. Póki co nie ma powodu do narzekań, zwłaszcza, że to jeszcze nie czas grania o nagrody ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: TomU »

(Xiao) Tomu 5 : 2 Gemi (King,Lei)

No z Geemim gra mi sie calkiem sympatycznie.Najpierw King poszlo jak z platka. Gorzej bylo z leiem bo nie nawize tej postaci.Ale tez jakos poszlo... chyba zaczne grac na p2p ale sie jescze nie przyzwyczailem wkoncu jakies 2 lata gram na kallierze wiec ciezko bedzie :P
G-I-R-L---P-O-W-E-R
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Wawrzyn 0 : 5 Statek
Bardzo dobry boskon, pierwsza walka 3:2 dla statka bo grał xiao, potem zmienił na boskona i mnie zgładził(wygrałem chyba 1 rundę :D ).Thx za grę

Nikt nie płakał że graliśmy na serwerze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gemi
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 04-01-2008, 01:34
Lokalizacja: DG
Kontakt:

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Gemi »

Problemy z p2p zwiazane sa tylko i wylacznie ze slabym laczem jednego z graczy i to tyle w tym temacie.. a po czym wnosze?


Ano po tym, ze jak gralem z wawrzynem to na serwerze jego ping wynosil cos okolo 60 pmoj w granicach 40. I bylo to widac zarowno na serwie gdzie procz delaya byly lagi jak i na p2p gdzie z kolei byly tylko lagi :) Po prostu jak ktos ma jakas slaba kablowke, siec osiedlowa czy radiowke to sa problemy.. niestety tak jest z kazda gra i tu nie ma znaczenia czy to p2p honmaru serwer inny serwer czy inna gra.

Masz slabe lacze masz problemy z gra. W innych grach jest przynajmniej tak, ze jak ty masz slabsze lacze to ty masz problemy a nie ze przeciwnyk rowniez to odczuwa (tak jak to jest na p2p). Oczywiscie na innych grach gra sie przez serwerki, ale tam warunki sa o NIEBO lepsze i pingi ma sie rzedu 10-15 a nie 40-60 :).

Chociaz ktos kiedys pisal ze na serwerze honmaru bodaj.. ma pingi cos kolo 10 chyba, szczesiaz? :P


Konkluzja?

Nie masz lacza nie masz gry, bo dlaczego ktos z lepszym laczem ma sie irytowac zlagowana gra? Jak sprawdzic ze sie ma slavbe lacze? Prosta sprawa.. pingujesz jakis popularny serwer typu interia.pl albo onet.pl... Jesli masz ping 40 i wiecej to juz musisz sie zastanowac czy jest sens grac na p2p i dostarczac innym srednio przyjemnych wrazen.

Ja osobiscie jestem za podzialem na turnieje p2p i serwerowe. Bo jesli bede mial grac w przyszlosci na serwerach to niestety ale pidziekuje ;/. Co do lagow to podobna sytuacja. Dzisiaj mecz z Marioitaly... lagi non stop, moze z jedna walka w miare spokojna (od lagow), a reszta to masakra. Przy grze Leiem gdzie prawie wrzystko trzeba robic z odpowiednim timingiem (aby siedzialo i dawalo jakis skutek) to byla po prostu tragedia ;/. Co zrobic... niestety czasu juz nie mam i postanowilem walke dokonczyc, w koncu ten turiej traktuje max for fun :D Mario wygral, czym sie zrewazowal za poprzednia porazke (w grupie w raknkingu? - nie pamietam.. :D) i gratulecje dla niego, ale w przyszlosci kiedy nigdzie mi sie nie spieszyc kazda taka walka bedzie konczona po 1 rundzie. Bo dla mnie to jest przyjemnosc, a w koncu po to gramy.. zeby sie bawic a nie wkurzac na to ze cos nie wchodzi bo sa lagi :zalamany:



A wlasnie.. mario widze nie chcial wstawic meczu no coz..

5:4 dla niego :)
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

No 60 to jeden z wyższych pingów u mnie(nie liczę paru dni kiedy miałem problemy z netem) ale zazwyczaj mam 30-50 i to jest całkiem do zniesienia.Dziś było trochę więcej ale nic na to nie poradzę, mam neo 640.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: szyper »

ile razy mam to powtarzac, ja mam Kabel 256 KB i p2p działa mi idealnie. coś chyba nie tak z Twoją teorią Gemi.
Awatar użytkownika
Statek
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 08-04-2007, 08:13
Lokalizacja: Piotrków

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Statek »

Wcale ci nie dziala idealnei bo niedawno przepraszales chinczyka za problemy z netem. Wiec mmysle ze do idealu troceh brakuje
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

[Lei,Xiao]Hanys_damned 3:5 Wawrzyn[Paul,Henio,T.Ogre]
MASAKRA, nie, nie chodzi o lagi, Hanys więcej przeleżał niż stał(4 walki leiem).Lei sie kładzie i rób co chcesz:DWymianki podcinki i mida ze wstawania, miałem dużo szczęścia Heńkiem, w ostatniej walce przy stanie 4:3 postawiłem na T.Ogre i się opłaciło :)

Dzięki za grę
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Wawrzyn »

Wawrzyn[Paul] 5 - 0 Nadine[Xiao, Nina, Paul, Moku]
Nadine gra na klawie i myślę że gdyby miała pada wyglądałoby to całkiem innaczej :)

Thx za grę

Edit: aha,zapomniałem powiedzieć - Nadine miała ping 0 :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Statek
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 08-04-2007, 08:13
Lokalizacja: Piotrków

Re: Grupa 1 - druga faza turnieju

Post autor: Statek »

Statek(boskon) 5:2 Tomu(xiao)

Tak naprawde powinno byc 5:1, ale ggdy tomu na mial zycie na zyletce w 5 rundzei a ja jeszcze troceh to sie sparalizowalem doctorkiem niechcacy a ptoem tomu naskoczyl na mnie xiao ^^

A warunki dobre, bez lagow
Zablokowany

Wróć do „TK3Online All Stars Tournament”