Virtua Fighter 5

Seria bijatyk z bardzo rozbudowanym systemem walki, której po prostu nie wypada nie znać!

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Czy uważasz, że VF5 to pierwszy NG fighter O_o

Tak, zdecydowanie.
11
37%
Nie, pierwszym było DoA 4
10
33%
Tekken 5 DR 4eva
9
30%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Waaagh »

Ja miałbym prośbę abyście podawali swoje profile na XBL aby można było się spotkać w VF5 na necie.

Mój to RealWaaagh.

Co do trybu online i jego nieprzydatności (głównie do Sylvana), chciałbym zauważyć że są miejsca gdzie znalezienie przeciwnika graniczy z cudem (jak np. w mojej wiosce) lub niestety nie zawsze jest możliwość wyskakiwania na nocki z kumplami (małżeństwo).

Z chęcią bym sobie pograł z krajanami, a nie tylko z ludkami z Azji (od których nota bene za często dostaję baty).

Jakby co, to gram w VF5 od niedawna (około miesiąc) ale właściwie dziś zaczynam sensownie (w końcu doszedł AS). Gram Yuki'm i póki co, daleko mi do poziomu jaki prezentowałem w VF2.

PS. Mieszkam 30km od 3City, jest tu ktoś z tego terenu to może udałoby się pograć nie online.

Ale niektóre odruchy zostały i są pożądane, niektóre niestety mniej.

Do wtorku nie będzie mnie w kraju, ale potem z chęcią się posparinguję.
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Slayer »

Próbowałem kilkukrotnie grać w VF, ale coś nie mogę się do niej przekonać.
Zawsze niewidoczny na gg.
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: ghettokingsas »

Action pisze:Nie no, jezeli kupujesz Xboxa do poważnego grania to nie ma co sie brac za wersje Arcade (brak twardego dysku, przez co już teraz nie pogramy sobie w kilka gierek; brak okablowania... w ogole tam prawie niczego nie ma oprocz samej konsoli :D a za dokupienie dodatkowych akcesoriów doplacimi o wiele wiecej niż plącac z góry za wersje Premium lub Elite)
Co masz na mysli przez powazne granie? Nie wiem czemu gnoisz wersje arcade x360, sam tak a posiadam i niczego mi nie brakuje ;)

Ja kupilem X360 Arcade, do tego kabel VGA do monitora i headsecik, no i VF5 ;) Karta 256mb w zupelnosci wystarcza na savey, baaa nawet SC1 z live arcade na nia mi sie zmiescilo :) dysk dokupie jesli bedzie mi naprawde potrzebny, czyli jesli przy new xbox experience okaze sie ze mozna gry instalowac na hdd i naped nie bedzie mi halasowal :D demka gier to itak moge sciagnac z netu, wypalic na dvd-rw i sprawdzic


Wracajac do VF5 i trybu online, jest on swietny, na uwadze trzeba miec oczywicie, ze gramy z przeciwnikiem na 3 ZIELONYCH KRESKACH ;) wtedy gra sie jak offline doslownie, jak mam +12 na bloku to spokojnie karam 12klatkowym punchem :) czyli chyba dobrze jest.
Gra sie dobrze glownie dzieki buforowi ciosow, ktoy pozwala na minimalne opoznienia chyba :) i nie wiem czy tylko mi sie to wydaje (C1rex tez sie ze mna zgodzil w tej kwesti) ale online chyba ilosc klatek na bufor jest troche wieksza :cwaniak:
Tak czy owak gra sie elegancko.

Na koniec 1 posta na forum dodam, ze z checia pogram wieczorami w VF z polakami na live :) najlepiej po polnocy bo wtedy nie ma ze mna lagow;) moj GT - GhettoKingSas.

Gram : Akira, Goh, Kage :)
ostatnio tylko Kage i zapomnialem jak sie gra Akira i Go ale Kage to MOC!
MRRRRRRRRRrrrRRRRR :zawstydzony:
Namuuuuuuuuu ^^
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Komandos »

Sasu mistrzu witamy na Honmaru :P Ja na razie męczę T: DR na PS3 ale jak wyjdzie VF: R na X360 to może wrócę do tej gry ;)
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: ghettokingsas »

to widze ze zdowngradeowales sie troche hehehe ;) z lepszej gry na gorsza sie przenosic :P co kto woli :]
Namuuuuuuuuu ^^
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Sylvan Wielki »

ghettokingsas pisze:Kage to MOC!
Tak to już z top tier'ami jest.
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: ghettokingsas »

tiery tierami, jak masz wygrac to wygrasz, gra jest chyba najbardziej zbalansowanym mordobiciem w jakie gralem :)

popatrz jak chibita lionkiem wymiata hehe

ale kage jak sie w miare opanuje i zacznie kombinowac to naprawde mozna poczuc MOC! :cwaniak:
Namuuuuuuuuu ^^
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: kemot722 »

To jest właśnie MOC Virtua Fighter'a !! ;)

O.. właśnie widzę, że na komórkę VF zrobiono... pewnie ledwo grywalne, choć to VF1 w 3D...
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Waaagh »

Dokładnie, to jest największa zaleta VF, każda postać daje sporo fun'u na początku bo nieźle wygląda to co robi (może za wyjątkiem Akiry) ale KAŻDA postać daje ogromną radośc gdy wyrobi się w niej odpowiedniego skill'a. Możliwości i charakter walk są wręcz nieograniczone. Nie ma czegoś takiego, że każdy gra jedną topową postacią i używa tych samych ciosów.
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Sylvan Wielki »

ghettokingsas pisze:tiery tierami, jak masz wygrac to wygrasz, gra jest chyba najbardziej zbalansowanym mordobiciem w jakie gralem
Nie inaczej. Dokładnie to m.in. w "Jedynej Prawdzie" na pe przedstawiłem, co nie spotkało się ze zrozumieniem (pseudo)moderacji i takim a nie innym potraktowaniem mojej osoby (warny z nosa a prywatnie "bo Cię nie lubię i tu nie chcę"). No ale jeśli ktoś twierdzi, że własne stwierdzenie (do którego notabene każdy ma prawo o ile jest grzecznie przedstawione) typu VF>T , zasługuje na 20% bo to prowokacja....Cóż, tak to jest jak modem jest złośliwy człowiek z kompleksami.

Wszystko zależy od ambicji graczy, przecież Akira to jedna z najtrudniejszych do opanowania postaci w historii mordobić jakby nie było.
Dodatkowo tu gra nie jest tak mało skomplikowana jak u konkurencji - gra na 4 ciosy.
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Waaagh »

Sylvan Wileki ryzykujesz wywołaniem sporej burzy pisząc, że VF to nie gra na 4ry ciosy. Ciężko się z Tobą nie zgodzić, ale zrobi to tylko i wyłącznie osoba grająca w VF. Każdy miłośnik SC lub T odpowie, że ich tytuły są bardziej skomplikowane (bo mają po 5 grywalnych ciosów :D:D:D )

Niestety nie od dziś w Polsce panuje niezrozumiała porporcja foanó T do fanów VF i niestety jest to spowodowane wyższością PS i PS2 nad SEGĄ (Sat i DC), a nie ma to nic wspólnego nad wyższością T2, T3 i T4 nad VF2 i VF3. O SC nie wspominam, bo Button Mashery mnie nie jarają. SC niech sobie konkuruje z DoA (choć i tam ma niewiele sznas IMHO).

Dzisiaj zagłosowałem na stronie głównej Honmaru w rankingu na najlepsze (niby) mordobicie i niestety VF w naszym kraju ląduje na 6tym !!!!! miejscu. Wyprzedzają go serie Mortal Kombat i Guilty Gear. Rozumiem jeszcze SC, T czy SF, ale MK i GG ? To jest profanacja. Jednak strasznie mało graczy w Polsce odważyło się zmierzyć z legendą jaką jest VF. Wszystkikm którzy tego nie zrobili gwarantuję, że jeśli spróbują, to nie pożałują.....
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Komandos »

Zazdroszczę wam, że czujecie moc w VF :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Aserot »

Waaagh pisze:Rozumiem jeszcze SC, T czy SF, ale MK i GG ? To jest profanacja.
Ja tylko zapytam czy chociaż zagrałeś w GG, że je tak oceniasz ??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: Waaagh »

Aserot pisze:
Waaagh pisze:Rozumiem jeszcze SC, T czy SF, ale MK i GG ? To jest profanacja.
Ja tylko zapytam czy chociaż zagrałeś w GG, że je tak oceniasz ??
Grałem, przyznam szczerze że niewiele (ok 10 godzin) i może jest to mój błąd, ale mimo wszystko myślę że pozycja jaką uzyskała ta gra wynika z istnienia jej na PC anieżeli z wyższośći nad VF. Jednak jak już wcześniej stwierdziłem chyba jestem troszkę fanboy'em bo musiałbym dostać mocne argumenty na korzyść GG aby go ustawić choćby na równi z VF. Póki co dla mnie GG nie równa się z SF czy MARVELvsCAPCOM a te są u mnie poniżej VF, więc wniosek który istnieje w mojej głowie powinien być dość oczywisty.
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 5

Post autor: SubZero »

No cóż, to twoje zdanie i masz prawo je mieć ;) Imho o ile jeszcze porównywanie takiego VF do TK czy DoA jeszcze przejdzie, o tyle już porównywanie VF do SC trochę mija się z celem (całkiem inny system, choćby z tego powodu że w jednej walczy się na pięści a w drugiej bronią). Z kolei porównywanie VF do GG (czy innych bitek 2D) kompletnie mija się z celem, bo to dwa całkiem inne światy. GG uchodzi za jedną z najbardziej technicznych bitek 2D (takie VF wśród 2D ;) ), ale duża ilość bitek 2D ma interesujące (żeby nie pisać wymagające) systemy walki (KoF, Samsho, LB2, MB). Nie żebym umniejszał zalet VF (sam osobiście wolę VF od TK i dużo więcej czasu przesiedziałem nad VF2/VF4E niż nad TK3/TK5) i w pełni się zgadzam z twoim zdaniem o 'techniczności' VF (nawet gdzieś to już pisałem), z tym że jest to subiektywna opinia, bo tak jak napisałem bezpośrednie porównywanie zwykle mija się z celem (co zresztą wielokrotnie przerabialiśmy na IRCu - ach te dyskusje 'TK vs reszta świata' :P ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtua Fighter”