Virtua Fighter 4 (evolution)

Seria bijatyk z bardzo rozbudowanym systemem walki, której po prostu nie wypada nie znać!

Moderator: ModTeam

VF4(evo) to....

Tytuł lepszy niż Tekken 5
10
50%
Pozycja ciekawsza niż SC 3
5
25%
VF4(evo) > DoA 3
3
15%
Najsłabsza z wymienionych
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Dumian »

W końcu jakiś czas temu sprawiłem sobie Virtua Fighter 4, niestety nie Evolution, ale dobre i to. Szkoda, że jak to zwykle u mnie bywa z bijatykami jeśli nie ma z kim grać to mobilizacja do trenowania szybko spada. W każdym razie gierka jest zdecydowanie warta uwagi, gdybym miał X360 i VF5 to na pewno bym śmigał online, a póki co zostaje ta 4 i nabijanie kolejnych walk w Kumite ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

To przeprowadzaj się do Krakowa. Opcjonalnie czekam za zaproszenie plus zapewnienie o Pepsi (mleku) pizzy a AS już wyciągam z szafki.

A tak na poważnie , faktycznie, jeśli ktoś nie ma konsoli nowej generacji (przypominam, iż x360 premium to niecałe 900zł a PS3 z dyskiem 40GB 1.1k.) a chce zagrać w coś technicznego i bardzo dobrego nawet dzisiaj , to VF4(4) jest świetnym wyborem.
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Waaagh »

Sylvan > Podoba mi się Twoja opowiastka jak testowałeś graczy w Tekkena aby zrobili ciosy w VF. Ja swoich kumpli testowałem w VF2 przy pomocy reversali Akiry i Knee i tak jak u Ciebie nikt nie potrafił tego wykonać, o SPdDzie nie wspominając. VF2 powodował że nie rozumiałem dlaczego Tekken 2 jest lepszy od VF2. Grafika podobna tylko jakoś technika lepsza w VF2. Potem powtórka z rozrywki przy VF3 i T3, niby T3 lepszy, ale jednak brzydszy i wyszedł sporo później. Ale dzięki temu że lepszy sporo w niego pograłem.

Sam osobiście uważam że VF jest bardziej techniczny od Tekkena i chyba jestem fanboy'em, bo nikt mi nie przetłumaczy dlaczego powinienem zmienić zdanie.

Pisałeś do innych że zdziwliiby się jak bardzo popularne były te "inne konsole" niż PS1 i PS2. Ja jednak uważ że Saturn i Dreamcast były jednak mało popularne i dlatego w Europie VF2 i VF3 są uważane za słąbe gry. Dreamcast jeszcze jakoś sobie radził, ale Sat niestety poniósł porażkę mimo wielu wspaniałych tytułów (Sega Rally, Panzer Dragoon, Grandia, VF2, Virtua Cop i inne).
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: kemot722 »

Waaagh pisze:Ja swoich kumpli testowałem w VF2 przy pomocy reversali Akiry
Jak to znajomo brzmi jak sie odczyta :D Prawda taka, że o Playstation każdy z moich kumpli słyszał, a o konsolach SEGI przeważnie wcale - tylko jeden wyjątek sie znalazł co skumał.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

ghettokingsas pisze:14k walk kage ? szacunek :) pewnie niezly rzeznik z ciebie jest :D

Przeczytalem ze grasz w vf5 ale na ps3... szkoda :(

Jesli masz x360 to moglbys sobie sprawic vf5 na ta konsole bo nowki na allegro po 50-70zl chodza, to nie wydatek, a chetnie bym sie zmierzyl z zawdonikiem twojego pokroju :)
I podobna Akirą, ale rzeźnik ze mnie byłby słaby, bowiem nie mógłbym w tym zawodzie pracować.

Gram na PS3 a nie na x360, bowiem wersję na sprzęt Sony kupiłem niedługo po premierze . Grałem niemal co dzień i kilkoma postaciami (m.in Akira i Kage) osiągnąłem najwyższe rangi. Masę rzeczy zdobyłem i najzwyczajniej na świecie nie miałem zamiaru ver. na x360 kupić i od nowa wszystko to robić a on-line w grach mnie raczej nie rusza - wyjątek Diablo2 lata temu). Zresztą jak pisałem, nie ma to jak pizza+sok+nocka+kilka osób do gry. Udana zabawa i to na MC , ramie w ramię a nie jakieś on-line, jeszcze w mordobicie.

Poza tym kwestia oczywista.Posiadam Virtua Stick High Grande.

A na granie zawsze można się umówić.
Waaagh pisze:Sam osobiście uważam że VF jest bardziej techniczny od Tekkena i chyba jestem fanboy'em, bo nikt mi nie przetłumaczy dlaczego powinienem zmienić zdanie.
Jeśli chodzi o ten aspekt, to żadne fanboystwo. Masz prawo do własnego zdania, tym bardziej nikt nie wyśmieje tego co napisałeś, bowiem taka jest prawda.

Przecież wystarczy poznać choć trochę system , pograć w VF4(e) (czy inną część serii) a w jakiegoś Tekken i człowiek sam się przekona i to na różnym stopniu zaawansowania.

W ogóle widzieliście walki najlepszych w VF4(e)? Czy jest to notoryczne powtarzanie w kółko tego samego zagrania, wymiennego z jednym/dwoma innymi?
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Waaagh »

Wiem że offtopujemy dość mocno, ale cóż, wątek jest chyba wystarczająco martwy aby Mod'y nam na to zezwoliły ;)

Nie dziwi mnie fakt że brzmi to dość przyjaźnie. Sam nie mogąc przez wiele dni i miesięcy wytłumaczyć kolegom na czym polega (IMHO) wyższość VF2 nad T3 pokazywałem różne rzeczy. Aż nadeszła impreza AnimeNoGaido(chyba tak to się pisało)w 3City gdzie był turniej T3 i stała sobie konsolka (moja :D ) Sega Saturn, na której grałem ja i kolega z Wrocławia o ksywce Galcier (kilka jego repów w dziale playback). Po pewnej chwili walki 1bs1 (nikt nie odważył się podejść) spróbowali swoich sił redaktorzy pisma Kawaii. Po kilku solidnych bęckach stwierdzili że to nie ich poziom i w gazecie napisali że przegrali bo byli zbyt przyzwyczajeni do ciosów z Fighters Megamix.

W każdym razie zwycięzca turnieju w Tekkena na tym konwencie nie podjął próby wykonania SPoDa, przykre to było.... Bo ja jego sekwencję wklepałem (jakieś łamanie Kinga)

Sylvan> No i to jest sedno sprawy. Kiedyś oglądałem w Net'cie jakieś finały w Tekkena i zmartwiło mnie że jedyne postacie to Heihachi i Jin Kazama. W dodatku ciosy to ciągle te same zagrania. Niestety muszę przyznać że choćlubi T3 (grywałem Paulem) to nawet w SF jest większe zróżnicowanie zagrań :(
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: ghettokingsas »

najwyzsza range ugrac z konsola to nie problem ;)

szkoda ze nie walk nie-rankingowych nie liczy VF5 na live :/
mialbym pewnie dobre 10-12k ;)

sylvan jestes z krakowa tak? moze kiedys jak bede to sie ustawimy na gre ;)
Namuuuuuuuuu ^^
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

W VF4(e) nie jest problemem ranga najwyższa. Choć i tak to nie tak banalne i szybkie jak w Tekken. Choć większa elastyczność w ustawieniach powinna być.

Co do wszelakich sparingów to PM, bowiem temat nie od tego.
I mniemam, iż poziom jest odpowiednio wysoki. Kiedyś kilka osób z pe umówiło się z nami 4miesiące. Jakieś kozaki (podobno) z Warszawy i Krakowa. Podszedłem poważnie do walk (wiadomo, co dzień nie możemy ze sobą grać a i zaprezentować się trzeba). Postać Akira/Kage.

Co się okazało. ich boss (lider, rzekomo najlepszy) dostał jakieś 16-0 (a nawet więcej) i nawet rundę miał ciężko ugryźć.

To co powiedział pamietam do dziś "Spoko, Sylvan, ja tylko się tak, no wiesz, rozgrzewam jeszcze".

xD

Ileż można. Później również graliśmy z różnymi osobami, ale najsłabsi z naszych ich niemal katowali. Tak więc od dłuższego czasu w swoim gronie gramy, bowiem pograć, spotkać zawsze się można, ale jak przyjeżdża "Akira pro-player" , my go gościmy, a okazuje się że nie potrafi knee, DLC a SPoD mu wychodzi 4/10 razy, to o czym mowa.

[ Komentarz dodany przez: Action: 16-10-2008, 16:54 ]
nie od tego i nie od tego...
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: ghettokingsas »

ja nie z takich :oczami:
a Spoda dlc i kolana nie trzeba robic akira 10/10 zeby walki wygrywac :rotfl:

na XBL ostatnio jak zagralem pare rankingowych to zgolilem paru veteranow i mastera , w tym kolesia kingofvf4 , ktory jest uwazany za bardzo dobrego grajka ;) na 4 walki jedna runde ugral z moim kage ;) o poziom sie nie musisz martwic
Namuuuuuuuuu ^^
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Dumian »

Action pisze:Przeczytajcie swoje ostatnie posty... Zrobione? To teraz spójrzcie na nazwę tematu. Coś błysnęło?
Waaagh pisze:Sorry, że jako taki początkujący się upominam w takiej kwestii, ale...

Admin (właściwie Mod) jeśli widzi że rozkręciła się rozmowa w dziale ogólnie dość martwym nie powinien od razu karcić, ale powinien wyciąć odpowiednie posty i stworzyć temat. Takie rzeczy pomagają utrzymać ludzi na forum i pozwalają się rozwijać.
SubZero pisze:Ale topic o VF5 już jest (zarówno o zwykłym jak i o R-ce) więc po co zaczynać nowy? A jednym z obowiązków użytkowników jest przestrzeganie regulaminu, czyli pisanie na temat. Gdyby wszystkim mieli zajmować się modzi, to nie mieli by czasu na nic innego :P
Przeniosłem dwa ostatnie posty do tematu Virtua Fighter 5, bo wszyscy macie częściowo rację. Resztę zostawiłem tutaj bo te posty nawiązują trochę do wcześniejszych wypowiedzi i chyba nie było sensu tego rozbijać. Mam nadzieję, że teraz jest w miarę dobrze i wszyscy są zadowoleni;).
Ostatnio zmieniony 17-10-2008, 22:05 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: kemot722 »

Off-top-Land się zrobił, ale na takim forum wszystkie problemy szybko znikają ;)

Czy mieliście/macie jakieś ulubione Misje lub Quest Ordery w Evolution?

Pytam, bo sam polubiłem niektóre "zadania", choćby dlatego, że przydają się jako wskazówki przydatne w dalszej rozgrywce np. 4 lub 5 rzutów na gwarancie, 10 ataków z uniku (evading attacks), 5 stagger'ów itp.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

Tak. Pokonanie czempiona bez straty energii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtua Fighter”