Czarny ekran po namco

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
mlodybb
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2008, 19:11

Czarny ekran po namco

Post autor: mlodybb »

Prubowalem odpalic tekkena 3 i mam pewien problem. Po napisie namco pojawia sie czarny ekran i nic nie idzie. Sciagalem juz rozne tekkeny 3 ripy pelne wersje itd i na kazdej to samp. Tak samo probowalem roznych enu. Co to moze byc w czym tkwi problem??
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: Mr_Editor »

przed zniknięciem napisu "namco presents" naciśnij klawisz przypisany do przycisku "start" lub poczekaj dłuższą chwilę.... samo powinno po jakimś czasie przejść do menu...
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: kemot722 »

Zdaje sie, że ktoś pierwszy raz gra na RIP'ie. Czarny ekran w tym wypadku zastępuje luki po intrach.

Może zrobimy listę wszystkich możliwych okazji z jakich wita ludzi czarny ekran.... może ja zrobię.... tak myslałem o tym, bo czasem ktoś założy nowy topic... koniec bełkotu.

CZARNY EKRAN - nie musisz go lubić ;)
Okazje z jakich wita gracza i sposoby na jego pożegnanie:

1) Na początku uruchomienia, po napisie Namco presents - "uroki" RIP'a

Kliknij dowolny klawisz odpowiadający jednemu z przycisków na padzie, które skonfigurowałeś zgodnie z tutorialem, kiedy napis Namco presents się wyświetli. Nie zdążysz? Poczekaj, aż czarny ekran sam minie - pare sekund. Tak samo nie sensu wchodzić do Theatre Mode i wybierać filmiku. W RIP'ie żadnej video-produkcji nie obejrzycie, bo w RIP'ie nie ma plików video!

2) Rom odpalony, ale ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie.

Najpierw upewnij sie czy plugin graficzny poprawnie skonfigurowany zgodnie z tutorialem. Jeśli problem dotyczy Dead or Alive, zalecam zaznaczyć obie opcje dostępne w ustawieniach pluginu ISO Image Driver.

3) Tryb Arcade, True Ogre pokonany i... co dalej?

W RIPie nie ma filmików końcowych (Endingów), ani muzyczki, więc trzeba kliknąć przycisk pada/"pada" zaraz po pojawieniu sie czarnego ekranu. W przeciwnym razie dojdzie do zawieszenia.
Ostatnio zmieniony 06-10-2008, 20:08 przez kemot722, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: Lukas »

kemot722 pisze:Zdaje sie, że ktoś pierwszy raz gra na RIP'ie. Czarny ekran w tym wypadku zastępuje luki po intrach.

Może zrobimy listę wszystkich możliwych okazji z jakich wita ludzi czarny ekran.... może ja zrobię.... tak myslałem o tym, bo czasem ktoś założy nowy topic... koniec bełkotu.

CZARNY EKRAN - nie musisz go lubić ;)
Okazje z jakich wita gracza i sposoby na jego pożegnanie:

1) Na początku uruchomienia, po napisie Namco presents.

Kliknij dowolny klawisz odpowiadający jednemu z przycisków na padzie, które skonfigurowałeś zgodnie z tutorialem, kiedy napis Namco presents się wyświetli. Nie zdążysz? Poczekaj, aż czarny ekran sam minie - pare sekund.

2) Rom odpalony, ale ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie.

Najpierw upewnij sie, że plugin graficzny poprawnie skonfigurowany zgodnie z przykładem w tutorialu. Jeśli problem dotyczy Dead or Alive, zalecam zaznaczyć obie opcje dostępne w ustawieniach pluginu ISO Image Driver.

3) Tryb Arcade, True Ogre pokonany i... co dalej?

W RIPie nie ma filmików końcowych (Endingów), ani muzyczki, więc trzeba kliknąć przycisk pada/"pada" zaraz po pojawieniu sie czarnego ekranu. W przeciwnym razie dojdzie do zawieszenia.
Ja bym tam do tej listy dodał jeszcze, że jak gracze klikając obaj na pałe odpalą z "teather mode" jakiś filmik, to również zobaczą czarny ekran i wtedy też nie ma co panikować, tylko trzeba odczekać kilka(naście) sekund.

edit:A żeby bezpiecznie wyjść z teather mode(oszczędzając czas potrzebny na wygaśnięcie czarnego ekranu), kiedy przeciwnik klika na pałe, to najlepiej start+select, tylko że NAJPIERW trzymać select, i klikać do skutku start - sprawdzone;)
mlodybb
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2008, 19:11

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: mlodybb »

przeciez pisze ze pelna wersje tez mam i dalej to samo nie chodzi mi oripa probowalem rozne wersje
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: kemot722 »

Na pełnej wersji nic sie dzieje po "Namco presents" - nie ma intro? Ty jesteś pewniak, że masz full'a?

Ciekawa łamigłówka... hmm... rzecz gustu naturalnie.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: Mr_Editor »

Mam radę... ściągnij iso z downloadu honmaru i ustaw wszystko tak jak jest w poradniku... potem uruchom grę i naciśnij "start" gdy pojawi się napis "namco presents"
mlodybb
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2008, 19:11

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: mlodybb »

nic sie nie dzieje w epsx cutorze pojawia sie error reading cd 0.2,16 itd a w innych emulatorach caly czas blad xa xa xa
Sciaglem rowniez tego z kommaru i dalej to samo
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: kemot722 »

Korzystasz z innego pluginu CD niż ten co podany w tutorialu. ISO Image Driver takich problemów nie robi, bo nie czyta subchannels, chyba, że sam włączyłeś w ePSXeCutorze tą opcję na ostatniej zakładce.
Awatar użytkownika
gaba140
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 23-10-2008, 10:41
Lokalizacja: Starachowice St-Ce

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: gaba140 »

Czarny ekran po napisie namco presents to i ja mam :D musisz poczekać za 1 razem z minute a potem po 5 sec i sie włączy
Chcesz się bić??
GG-8183608
Eddy i Hwoarang moje barwy
mlodybb
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2008, 19:11

Re: Czarny ekran po namco

Post autor: mlodybb »

Znalazłem lepszy sposób... kupiłem peya 2:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”