Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Rozmowy związane z rozgrywką sieciową w najlepszą bijatykę online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Dumian »

No właśnie, pytanie zasadnicze: Czego oczekujecie po reaktywacji TK3Online na Honmaru? Są jeszcze osoby które pamiętają czasy świetności Tekkena 3 Online, czemu by nie spróbować tego odbudować... Sęk w tym, że czas leci, część graczy również się pozmieniała, więc aby przeprowadzić to jak najlepiej, dobrze będzie poznać opinie i oczekiwania aktywnych obecnie osób.

Podstawa to na pewno częstsze turnieje, krótsze przerwy między kolejnymi rozgrywkami i wspominana już kilka razy porządna renowacja rankingu. Wiele osób odwiedza Honmaru głównie dla T3O, pozostałe tematy strony omijając, więc powstanie również oddzielna sekcja tylko i wyłącznie poświęcona i skupiająca wszystkie informacje oraz aktualności odnośnie tk3online. Ale co jeszcze? Jakieś dodatkowe poradniki z odpowiedziami na często pojawiające się pytania? Może jakieś nowe działy na stronie/forum? Co chcielibyście zobaczyć, co ulepszyć? Czekam na pomysły, uwagi i spostrzeżenia - wypowiadajcie się i piszcie co tylko przyjdzie do głowy, zawsze jest szansa, że dany pomysł się przyjmie i zostanie zrealizowany.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Bury »

Wydaje mi sie ,ze Tekken online nie jest w tak zlej kondycji.(Wiadomo zawsze moze byc lepiej)

Przeciez sami zobaczcie ile w ostatnim czasie bylo organizowanych turniejow (I to z inicjatywy userow) Moze nie byly tak
dobrze organizowane jak kiedys, ale pamietajmy ze np.Oscar zajmowal sie tym 1 raz , a juz "dorobil" sie 2 turniejow prowadzonych przez siebie , a to jest fakt godny pochwlenia, tak samo bylo w przypadku turow Frizena i mr Editora.W dodatku rozgrywki te przyciagnely kilku nowych graczy, sam pamietam jak wraz z bartaazem pisalismy na serwerach do graczy czy chca wziasc udzial w turze ( 2 Tur Oscara ). Zawsze mozna wrocic do Random Char Cup ,przeciez (jesli dobrze pamietam) zagralismy tylko 4 postaciami

Ja siedze na serwerach i zauwazylem naprawde duzą ilosc nowych graczy, latwo ich rozpoznac po pytaniach w stylu jak to wlaczyc ;D lub po sparingu.. ale to dobrze bo my to juz dziadki ;D a nowa krew napewno sie przyda.

Co do nowych poradnikow do najczesciej zadawanych pytan.. to wydaje mi sie ,ze wszystko juz zostalo napisane ( pytania w stylu mam oos, lub nie moge dolaczyc do gry) powtarzaja sie bardzo czesto.lecz niestety wynika to z tego iz nowi uzytkownicy nie staraja sie poswiecic kilku minut na przeszukanie forum i znalezienie odpowiedzi na ich pytania


Ranking... hmm juz kilkaktrotnie probowano go "reaktywowac" czy to nowy system zliczania punktow,statystyki itp. Niestety nic na dlugo nie pomoglo , wydaje mi sie ze pomysl z rankingiem byl dobry,ale na krotka mete.Pamieta ktos jezcze 1 edycje rankigu?(Testową)to bylo cos nowego i ciekawego i cieszylo sie bardzo duzą popularnoscia ,sam masherowalem po kilka meczykow dziennie :) lecz do czego zmierzam.. mianowicie wielu nowych graczy ktorzy zaczynali grac w Ranku szybko sie zniechecalo poniewaz przegrywali z lepszymi. a wiadomo punkty leca ,miejsca w dol i to nie bylo juz dla nich tak wesole bo wiadomo jak ranking to kazdy chce byc jak najwyzej.


:D
Awatar użytkownika
lesiu
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 13-10-2007, 20:17
Ogrywam: tekken3

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: lesiu »

Faktycznie ostatnio wszystko związane z tekkenem idzie w dobra stronę (co raz więcej turniejów, większa aktywność). Na forum jest mnóstwo ciekawych tematów z masą informacji i jak się naprawdę chce to można znaleźć cała masę przydatnych informacji.

Moim zdaniem jedynie brakuje porządnego rankingu w który grało by wielu graczy. Myślę że porządna renowacja mogła by odnieść sukces. Przede wszystkim zrobić go w wersji angielskiej, tak żeby był dostępny dla wszystkich oraz umieścić w bardziej widocznym miejscu na stronce np w głównym menu. Powinno się również wprowadzić jakieś ranki tak żeby ludzie wiedzieli o co się biją i chyba zmienić system naliczania punktów. Dodatkowo robić sezony trwające np 3 miesiące i kończące się turniejem np top 8 o mistrzostwo. Powinno się wprowadzić w to trochę życia i myślę że przyciągnie to wielu graczy. Wiadomo na turniejach jest limit osób i trwają co jakiś czas a tak zawsze będzie można się sprawdzić w rankingu. Jest tu mnóstwo możliwości i myślę że naprawdę fajnie można to zorganizować. Trzeba trochę wiary, umiejętności i chęci, sam chętnie bym pomógł chociaż nie znam się na tym od strony technicznej.

Co o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Bury »

Hmm mi osobiscie podoba sie pomysl co do umieszczenie rankingu w bardziej widzocznym miejscu bo rzeczywiscie teraz to jak ktos wbija na strone to moze miec problem z dostrzezeniem malego napisu "Ranking", moze chociaz jakies wyroznienie czy cos w tym stylu.Zgadzam sie rowniez z lesiem co do rankingu jako duzego turnieju trwajacego okreslony czas i konczacego sie mini rozgrywkami w obrebie najlepszej 8-16

Sadze ,ze renowacja rankingu nie obejdzie sie bez przeprowadzenia nowych zapisow ,chyba lepiej miec przynajmniej ogolny obraz tego czy ktos by byl chetny do udzialu w odswiezonej edycji rankingu.

Moze udalo by sie zrobic jakies "nagrody" cos w stylu tego co bylo w turze oscara czyli userbarkow z jakims napisem...Mogli by je otrzymywac najlepsi gracze z danego okresu.Wykonanie userbarow nie jest strzasznie skomplikowane , a taka "nagroda" napewno podniosla by atrakcyjnosc rankingu i sprawila ze rozgrywki staly by sie ciekawsze.
Awatar użytkownika
lesiu
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 13-10-2007, 20:17
Ogrywam: tekken3

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: lesiu »

Nowe zapisy właśnie odświeża wszystko bo po co maja być zawodnicy którzy nie graja poza tym jeżeli to możliwe to dobrze by było żeby w tabeli pokazywali się gracze dopiero po rozegraniu pierwszego spotkania. Faktycznie można się popytać grających teraz czy byli by zainteresowani, bo ważne jest żeby większość dobrych graczy z tego forum zaczęła w nim grać, a potem myślę że będzie dochodziło coraz więcej ludzi, można zapuszczać linki na serwach w ramach jakiejś reklamy a właśnie wprowadzenie ranków i zrobienie dobrego systemu naliczania punktów, tak żeby największe były naprawdę ciężkie do zdobycia oraz żeby nie było nabijania punktów na słabszych ( można wprowadzić limit że 1 dnia można grać 3 razy z 1 graczem oraz zróżnicować tak naliczanie punktów żeby nie opłacało się grać wysokim rangom z najniższymi) może przyciągnąć "serwerowych mistrzów". Z drugiej strony zrobić tak żeby najsłabsi nie tracili punktów jeżeli tylko przegrywają (początkowa ilość pkt może być 0 i w tedy ci słabsi nic nie tracą i może nie będą się zniechęcać i dążyć do tego żeby pograć z lepszymi). Oczywiście ciężko założyć ilu ludzi by grało i dla garstki osób nie opłaca się tego robić, ale tak jak patrze na ilość zapisanych ludzi do rankingu który istnieje to wierze w powodzenie takiego przedsięwzięcia:). Fajnie jakby pisało tu jak najwięcej zainteresowanych tym tematem, a będzie widać początkowo na jakie zainteresowanie można liczyć.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Dumian »

Już gdzieś w temacie rankingu pisałem o tym, że wszyscy obecni gracze zostaną usunięci, punkty zresetowane i odbędą się nowe zapisy. Do tego dochodzi regularne czyszczenie tabeli (reset punktów i graczy) co 3 miesiące - tyle będzie trwał jeden sezon. Obecnie dopiero po rozegraniu 1 meczu dany gracz trafia do tabeli, reszta jest w nieaktywnych i tak pozostanie. Naliczania punktów już też lepszego chyba nie da się zrobić bo ten który jest obecnie, jest bardzo obiektywny i uczciwy. Eliminuje nabijanie na słabszych i nagradza za granie z lepszymi od siebie (wyżej w tabeli), także myślę, że systemu nie trzeba zmieniać. Może odejmowanie punktów za przegraną faktycznie na początku zniechęcić dopiero co startujących, ale w końcu po to jest startowy bonus 1000 pkt, więc spokojnie jest z czego odejmować, a dzięki temu ogólnie system ten jest sprawiedliwy i dobrze nagradza/karze za wygrywanie/przegrywanie z poszczególnymi osobami. Limit gry z jedną osobą jednego dnia jest chyba 5, zawsze można zmniejszyć.

Racja, że w menu link do rankingu może ginąć trochę w tłumie. Na wspomnianej już wcześniej oddzielnej stronie (wersja bardzo robocza, będzie sporo zmian;) poświęconej tylko tk3online będzie on odpowiednio wyeksponowany aby przyciągnąć kolejnych graczy. Wersja angielska rankingu to też dobry pomysł, powiem więcej - funkcjonuje już od jakiegoś czasu, wystarczy zmienić język w profilu a ranking wyświetli się w wybranym języku.

O turniejach na koniec sezonu dla pierwszych kilkunastu osób już kiedyś myślałem i uważam to za dobre rozwiązanie, także można przyjąć to jako kolejny element "reaktywacji".

Co do nagród to też pomyślimy, jakaś specjalna ranga dla zwycięzcy albo właśnie userbar czy coś w tym stylu.

Fajnie, że się tak rozpisaliście, im więcej pomysłów i uwag tym lepiej, mam nadzieję, że jeszcze więcej osób zabierze głos.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Mr_Editor »

ja od jakiegoś czasu oczekuję samego nadejścia tej reaktywacji :P
To może zacznę od innej strony.... ja oczekuję sprawnego przeprowadzania wszelkiego rodzaju turków/ranków/lig itp. zarówno od strony organizatorów [ale chyba tutaj nie trzeba się o nic martwić :P ] jak i od strony graczy... bo nawet najpiękniejsze systemy, najcudowniejsze rozwiązania i pomysły gówno dadzą jeśli gracze nie będą rzetelni i konsekwentni...

ekhm no i ja oczekuję podziękowań, kwiatów, całowania po nogach i dożywotniej wdzięczności za moje customy :D ;)

[ Komentarz dodany przez: SubZero: Czw 16 Lip, 2009 19:12 ]
Skromność ftw :P
Awatar użytkownika
lesiu
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 13-10-2007, 20:17
Ogrywam: tekken3

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: lesiu »

No to dobra robota, widzę że dużo rzeczy już jest/było, myślę że ten limit walk z jednym graczem trzeba zmienić na 3 (jak ktoś lubi ze sobą grać zawsze może pograć normalnie).

Co do tych ranków to chyba nie do końca mnie zrozumieliście, otóż chodzi o to że w odpowiednich przedziałach punktowych osoby maja dane ranki (np 1000 - 1200 D, 1200 - 1500 C itd) i na ich podstawie właśnie ułożyć system naliczania punktów. Ale tak jak mówisz system już jest, więc nie trzeba psuć :).

Nasuwa się pytanie: kiedy możemy oczekiwać nowej odsłony ranku :) ?
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Dumian »

Właśnie na podstawie punktów/rankingów naliczane są dodatkowe punkty, więcej o tym systemie można poczytać tutaj.
lesiu pisze:Nasuwa się pytanie: kiedy możemy oczekiwać nowej odsłony ranku :) ?
Teoretycznie moglibyśmy startować już od 1 sierpnia, ale nie wiem czy wakacje to najlepszy pomysł na rozkręcanie rankingu (wiadomo, wiele osób wyjeżdża itp.), dlatego ja stawiałbym na 1 września (pierwszy sezon - wrzesień, październik, listopad). Wtedy będziemy trzymać się 3miesięcznego cyklu rozgrywek co nam daje równo 4 sezony w roku lub 3 jeśli ustalimy wakacyjną przerwę (chociaż zawsze można grać bez przerwy, a w wakacje jakaś specjalna wakacyjna edycja dla tych którym będzie chciało się grać).

W sierpniu z kolei zamiast rankingu wystartujemy z kolejnym turniejem wakacyjnym, aby nie było za nudno. Poza tym pojawią się też inne rzeczy, bo jest trochę planów, ale to niech będzie w pewnym sensie niespodzianka i nie będę jeszcze wszystkiego zdradzał;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: roy »

A może jeśli tak jak w ligach piłki nożnej jest król strzelców to w rankingu zrobic króla perfectu, co o tym sądzicie. Pomysł może niezbyt orginalny ale chyba ten temat jest od nasuwania propozycji. Oczywiście walki będą musiały wtedy byc p2p żeby wrazie problemów udowodnic to co mówi zdobywca perfecta :] . Kolejnym z problemów może byc zbyt duża gra kampą żeby zdobyc perfect ,a tego zdaje mi się nikt z nas nie chce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Mr_Editor »

to już zbędne kombinowanie wg mnie....
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: Dumian »

Może i by się sprawdziło przy zmniejszeniu procenta energii, ale co najwyżej jako bonus w ramach turniejów użytkowników czy coś takiego, tam jest dobre miejsce na takie eksperymenty, jednak jak widać do tej pory nikt się takich rzeczy za bardzo nie podejmuje.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
htm7
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 67
Rejestracja: 22-07-2006, 16:37
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: tekkena

..../

Post autor: htm7 »

przecierz tekken 3 online jest cały czas aktywny ;/ (?)
ruch jest chyba niewielki ale cały czas pojawiają sie nowe osoby;)
no takie podziemie czy cośtam może cały czas
nawiasem kto porobił oprogramowanie
i jak długo się utrzyma honmaru ;/
nina co miała zabić jina.
Awatar użytkownika
profhkn
Master
Master
Posty: 209
Rejestracja: 31-01-2010, 17:23

Re: Czego oczekujesz po reaktywacji TK3Online?

Post autor: profhkn »

tournament winners and the second in a tournament between all those who edit

you know? i english bad


all tournament champion and Among the runners
Everyone can be defeated
The style that is important
-----------------------------------------
https://www.youtube.com/user/TheHakanUnsal?feature=mhee
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o TK3Online”