Moderacja forum/odwołania od decyzji

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Ekhm... Ponawiam prośbę, przez 4 miesiące byłem grzeczny :P Proooooooszę :P Chociaż o 1 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Action »

Przez 4 miesiące to ciebie nie było ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: SubZero »

Imho takie dopraszanie się raczej nic nie da, jak przyjdzie czas to warny znikną, a i wygląda to trochę dziecinnie ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Dumian »

Sub ma racje, przyjdzie czas będzie rada. Jeśli jakaś osoba jest aktywna na forum to z pewnością któryś z modów zauważy przedawnione warny. Swoją drogą przed chwilą ja właśnie tak zrobiłem i zdjąłem jednego warna, a po chwili dopiero zobaczyłem tego twojego posta więc masz jak na życzenie.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Arigatou :)
Czasem, jak każdemu, puszczaja mi nerwy, a kto wie czy drugi taki jak psp2 sie nie przypaleta na forum. Po prostu nie chcialem wyleciec za glupote ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Dumian »

Swoją drogą posty takie jak "Jeszcze tak upierdliwego trolla na zadnym forum nie widziałem" i inne tego typu są zbędne i niczego nie wnoszą. W przypadku PSP2 (jak i poprzednim - wiesz o co chodzi) takie wytykanie na każdym kroku jest bez sensu, bo niby co to zmienia, rzucanie ciągle jakimiś tekstami co za noob itp... No ale jak pisałem, tym razem miałeś farta, poza tym warn i tak tyczył się czegoś innego ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Lukas »

Obrażając ludzi łamiących regulamin łamiemy regulamin ;p
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Muszę stwierdzić, że ostatnimi czasy moderacja na forum Honmaru kuleje totalnie. Wcześniej mnie to nie obchodziło, jednak teraz gdy sprawa dotyka bezpośrednio mnie i się z deczka wkurzyłem, nie mogę pozostawić tego bez komentarze.
Mniej chodzi o samego osta bo to pierdoła bez znaczenia, bardziej o to, że jest to KOLEJNY, który został przyznany w rażąco niesprawiedliwy sposób.


Na forum szerzy się totalna samowolka jeśli chodzi o nakładanie ostrzeżeń. W niektórych momentach dyskusje na poziomie rynsztoka są zostawiane kompletnie bez niczego, zaś w innych dostaje się warna za byle bzdurę.

Jest też niesprawiedliwe - a na pewno bardzo wysoce nieprofesjonalne - karanie tylko jednej strony konfliktu jeśli obie strony bluzgały się na takim samym poziomie.


ale zacznijmy od tego, że nie ma nawet konsekwencji co do tego, że jak to określił Action, to "prowokator jest karany"


przypadek 1 - Hajda vs Bury

Hajda regularnie atakuje Burego w wybitnie chamski i wulgarny sposób. W temacie "Rodzyny" wielokrotnie przechodził samego siebie... w negatywnym znaczeniu oczywiście. Bury czasem coś mu odpali, jednak w granicach kultury. Tymczasem Hajda wali teksty takie jak poniżej:
lepszy koń niż sztuczny kutas w mordzie haha :hyhy:
czy wcześniejszy
Ty i te twoje rodzyny bury , jedynego rodzynka jakiego możesz mieć to ten z mojej dupy ;] Nie znasz mnie nigdy nie gadalismy dluzej ,ewentualnie o tekkenie a wysnuwasz wnioski jakbys byl przynajmniej moim sąsiadem , cale szczescie ze nim nie jestes . Uważasz sie za niewiadomo kogo , co to nie ty , wywyższasz sie a nie jesteś ani odrobine lepszy od dzieci neo. Jesli poczułes sie urażony kiedy powiedziałem "kundel bury" to przykro mi , sam sobie wybrałes taki nick ;D a odpowiadajac do mnie cioto sam prowokowałes do dalszych wyzwisk . Tyle na temat twojej nieskazitelnej kultury i nienagannego savoir vivre ,moj przyjacielu kundlu bury ;D
Ani nie zostały one usunięte, ani z tego co widzę Hajda nie dostał osta, pomimo iż jego przewinienie było duuuuuuużo wyższe niż moje.


przypadek 2 - Hajda i inni vs Saj

Ja rozumiem, że niekiedy ciężko było zrozumieć o czym pisze Saj. Rozumiem też frustrację użytkowników pisanymi przez niego bzdurami. Ale SKANDALEM jest fakt, że modaratorzy pozwalali wszystkim chętnym bluzgać po Saju najbardziej obraźliwymi słowami i nigdy za to nikomu nic się nie stało, tymczasem za każdym razem gdy Saj się bronił... otrzymywał warna.
Kogoś tu pogięło?


przypadek 3 - Howl vs Ewenement i inni


Tu chyba nie muszę nic mówić, bo wszyscy wiedzą, jak Howl bluzgał po ludziach, wyzywając ich od najgorszych (k**ew czy ch**ów) i ma za to zaledwie 1 warna. Tyle co wielu użytkowników, którzy nigdy takiego słowa na Honmaru nie użyli i w ogóle jest dla nich niewyobrażalne, jak można tak się odnosić.




Co do mojej sprawy z Komandosem - powinno być to albo pozostawione bez warnów, albo po 1 warnie dla każdego - poziom inwektyw był taki sam, poziom winy podobnie (to ja jako pierwszy wypowiedziałem się w bardzo ostrym tonie, jednak ironicznie - tymczasem Komandos jako pierwszy użył obraźliwego słowa "ćwierćmózg" na określenie osoby, co stanowi bezpośredni atak)


Natomiast czarę goryczy przelała poniższa, skandaliczna wypowiedź Yamady:
nie no spoko ja moge komandosowi dać +1, z tym, ze arucardo dostanie +3 z uwagi na bardzo prosty bilans. Pasi taka opcja? No właśnie.
Mam nadzieję, że jest to tylko żałosny żart... bo jeśli to zostało napisane na serio to jest to kpina i szczyt bezczelności. Nie zgadzam się na to, aby moderatorem była osoba, która tak chamsko potrafi napluć w twarz innemu użytkownikowi, przy okazji pokazując, jak niesprawiedliwie przyznawane są ostatnio warny (gdyby przyznawano +1 od każdego obraźliwego słowa, Hajda miałby wynik dwucyfrowy w warnach a Howl - trzycyfrowy)

Druga sprawa - Yamada jak widać nie rozróżnia epitetów określających osobę ("burak") od tych określających zachowanie ("burackie zachowanie"). Ja użyłem tego drugiego zwrotu. Jak na moje jest GIGANTYCZNA różnica pomiędzy nie zgadzaniem się na czyjeś zachowanie a obrażaniem go. Jak widać, Yamada tego nie rozróżnia.

Co do tego, że ogólnie zbyt ostro się wypowiadam - możliwe. Jednak nigdy nikt mi nie zwrócił na to uwagi, czyli nie mogłem wiedzieć, że komuś się to nie podoba to raz, po drugie - bardzo wiele osób na Honmaru wypowiada się ZNACZNIE ostrzej i bardzo ale to bardzo rzadko kogokolwiek coś za to spotykało.
Na ogół wszystkim "uchodzi płazem".



Reasumując, domagam się

1) sprawiedliwego uregulowania przypadków przeze mnie wskazanych bo póki co są uregulowane wybitnie krzywdząco dla jednej ze stron

2) w kwestii kłótni "Ja vs Komandos" albo zdjęcia mi warna albo założenia +1 Komandosowi

3) usunięcia Yamady ze stanowiska moderatora i zastąpienia go kimś, kto się nadaje (jest pełno takich osób, które są inteligentne i sprawdzą się znacznie lepiej - Aserot, Oscar, JJK i wielu innych)



W ogóle pewna rotacja kadr na Honmaru by się przydała na niektórych stanowiskach. Takiemu np. Yamadzie zdecydowanie przyda się odpoczynek od pełnionych na forum funkcji.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Takie ad do :
Arucardo pisze:
nie no spoko ja moge komandosowi dać +1, z tym, ze arucardo dostanie +3 z uwagi na bardzo prosty bilans. Pasi taka opcja? No właśnie.
Zapomniałeś o tym co było linijkę wcześniej:
Dzisiaj 10:45] Yamada: głupi + debil + burak vs ćwierćmózg + fakt iż to ty użyłeś pierwszy obbraźliwego zwrotu, co lubi Ci się często zdarzać i wlaśnie za to dostałeś +1
Co do hajdy ja w nim widziałem tylko i wyłącznie buca i buraka, każdy kreuje siebie na forum, po jego postach sam się zastanawiałem co robią moderatorzy ale od użycia opcji " zgłoś" powstrzymał mnie ten ost:
nadgorliwosc gorsza od faszyzmu, po co zglaszac kazdy jeden post kamila?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

na jedno wychodzi, chęć wlepienia 3 warnów za 3 słowa jest czytą kpiną, szczególnie, że na Honmaru to się nigdy nie zdarzyło
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Action »

Widzę, że Arucardo posilił się o przedstawienie sytuacji napięcia (często turniejowego) w działach powiązanych głownie z Tekkenem. Jako że to nie moja działka a problem jak widać jakiś tam istnieje należy powołać kogoś kto zajmie się tym filarem Honmaru, rozwiązując tym samym problem zaniedbywania niektórych mniej poważnych użytkowników.

Natomiast sprawa "dyskusji" w SB została załatwiona wzorcowo jak na poziom jej zaawansowania, z którym niestety musiał spotkać się moderator Yamada.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

dział "Humor" jest faktycznie szalenie powiązany z Tekkenem... :niepewny:


No ale cieszy mnie, że coś się zaczyna w tym temacie dziać, niemniej jeśli nikt do tej pory tego działu nie moderował w ogóle, to jestem w szoku.

co do Yamady - podtrzymuję rzecz jasna wszystko, co napisałem wcześniej.


o, widzę, że najnowsze chamskie "dzieło" Hajdy usunięte, ale warna to się już mu nie da, pomimo że prezentuje znacznie gorszy poziom niż ja, mcl czy ktokolwiek inny kto ma warna...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Arucardo pisze:o, widzę, że najnowsze chamskie "dzieło" Hajdy usunięte, ale warna to się już mu nie da, pomimo że prezentuje znacznie gorszy poziom niż ja, mcl czy ktokolwiek inny kto ma warna...
Na mnie nie patrz, ja te warny dostawałem za głupotę i teraz cierpię za to :P
Myślę że nie można z góry sądzić tej sprawy póki szef się nie wypowie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo, skoro już wyciągamy wszystkie syfy to powinieneś dostać ze 2 warny w temacie o ateiźmie :|
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

podobnie jak Ty zresztą, chociaż myślę, że gdybyśmy wtedy dostali po warnie to byłoby sprawiedliwie, a dawanie warnów za tą sytuację z shouta, w sytuacji gdy nie przyznaje się warnów za dużo gorsze rzeczy, jest idiotyczne
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”