Moderacja forum/odwołania od decyzji

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo pisze:podobnie jak Ty zresztą, chociaż myślę, że gdybyśmy wtedy dostali po warnie to byłoby sprawiedliwie, a za tą sytuację z shouta, w sytuacji gdy nie przyznaje się warnów za dużo gorsze rzeczy, to jest to bzdura
W żadnym wypadku.Prześledź temat, bo ja nie używałem obraźliwych epitetów a ty owszem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

niestety obrażałeś mnie wielokrotnie, porównując moją religię do Latającego Potwora Spaghetti (tak, to jest obraźliwe porównanie) a jak wiadomo w takich sprawach bardzo łatwo komuś nadepnąć na odcisk.

oprócz tego dodawanie filmików obrażających Chrześcijaństwo, chamskie określenia pokroju "katole" (użytego przez Ciebie co najmniej kilka razy) i inne niekulturalne teksty, w stylu:
Wawrzyn pisze:Co do określenia katole, jest ono całkiem na miejscu
Wawrzyn pisze:zasługujesz na miano.... sam się domyśl;]Radziłbym wrócić do szkoły :wstyd:

poza tym tutaj dostałem za rzekomą "prowokację", co Tobie w temacie o ateiźmie zdarzało się nagminnie (typowo głupawe teksty aby rozjuszyć oponenta). Komandos zresztą też się nią popisał, z tym odsyłaniem do szkoły (chociaż trochę mu nie wyszło heh)


"epitet" to z definicji przymiotnik lub rzeczownik. Ani razu nie skierowałem ku Tobie obraźliwych określeń, za to Ty tytułowałeś mnie katolem regularnie i kilka razy próbowałeś mnie sprowokować.

nie róbmy offtopu, jak coś to na pw
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Buehehe w ogóle nie prowokowałem:]Nie będę pisał o co chodzi bo znowu uznasz mnie za prowokatora :mur: Wychodzi na to że użyłem tylko zwrotu katol;] W przeciwieństwie do twoich(skoro już się bawimy w cytaty):
Arucardo pisze:w jakim celu udajesz debila? :>

to znaczy, że albo jesteś upośledzony (musiałem)

Napiszę to dużymi literami i pogrubię, w nadziei że jesteś ślepy a nie głupi.

BARANIE, ŻADEN WYZNAWCA FSM NIE CZUJE OBECNOŚCI SWOJEGO BOGA BO TO NIE JEST PRAWDZIWA RELIGIA, CZY TY JESTEŚ ZA TĘPY ŻEBY TO ZROZUMIEĆ?
Nie przypominam sobie żebym wrzucał jakieś filmiki...

Jak widać proponowane przez Ciebie osty 1-1 są nie do przyjęcia.

Poza tym to drażliwy temat i jeśli porównanie twojego boga do latającego potwora spaghetti Cię razi to nie zabieraj z nim głosu, proste.

EDIT
Arucardo pisze:Ani razu nie skierowałem ku Tobie obraźliwych określeń
:oczami:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Nie - to Ty masz być kulturalny i toczyć dyskusję w sposób kulturalny, tak aby nikogo nie obrażać (równie dobrze mógłbym nazwać cię k***ą i stwierdzić - jak Cię to obraża to się nie udzielaj :D ) a jeśli to robisz, to nie dziw się że inni też zaczynają Cię obrażać.
Chamskie teksty o FSM'ie zachowaj dla swoich ateistycznych super kolegów, jeśli lubicie toczyć dyskusje na poziomie rynsztoka to spoko, ale ja tego nie lubię więc mi z takimi nie wyjeżdżaj.

Teksty jak poniższy
Dla ciebie jest ona robieniem jaj z prawdziwych religii, a dla kogoś innego robieniem jaj z podobnego bullshitu :D Tak więc argument "wyznawcy" FSM jak i twój że czujecie obecność swojego boga jest dla mnie równie śmieszny;]
są zwyczajnym prostactwem i za samo nazywanie czyjejś religii "bullshitem" powinieneś dostać warna i nie dziw się, że zostałeś za to pojechany bo było to wybitnie obraźliwe.


Dobra, użyłem :P ale Ty z kolei napisałeś, że nie dodawałeś filmików :P jest 1-1

- zwrot "udawać" nie może być uznany w żadnym wypadku za epitet.
- co do tego wielkimi literami - było napisane po kilku Twoich postach, w których udowadniałeś, że próba wyjaśnienia Ci czegokolwiek jest jak rzucanie grochem o ścianę, bo nie szanujesz zdania innych. Dlatego się uniosłem.



Co do filmików - nie wypieraj się, bo to Ty to wrzuciłeś:

- to był filmik komika robiącego sobie jaja z 10 przykazań


poza tym litości, nie róbmy tu offtopa...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Ana »

Panowie trochę spokojniej, bo robi się teraz dyskusja na zasadzie wypominania sobie błędów. Po części słusznie, przecież o to chodzi, a z drugiej strony mam dziwne przeczucie, że to się za chwilkę przerodzi w nową pyskówkę. A tego nie chcemy, prawda?
Osobiście uważam, że sytuacja z shoutboxa zasługuje na 1-1. Tak samo przyznaję rację, że wiele już było tutaj akcji na które przymknęło się oko, a i bywało tak, że ostrzeżenie szło za głupotę, albo brak dystansu (tu oficjalnie chciałabym przeprosić Oena za starego OSTa).

A co do Ateizmu, to tylko przypomnę, że na świecie nie istnieje ŻADNA zbiorowość, która jest naturalnie ateistyczna. Interpretacje tego zdania pozostawiam Wam.
Ostatnio zmieniony 11-04-2010, 19:50 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Buahaha śmiech mnie ogarnia, w dodatku zaczynasz nową kłótnię - jeśli masz jakiś problem z FSM to nie wypowiadaj się w temacie o ATEIŹMIE koniec i kropka.
nie dziw się, że zostałeś za to pojechany bo było to wybitnie obraźliwe.
Jeśli nawet pod wpływem emocji nazwałem religię "podobnym bullshitem" to nie jest to bezpośrednie obrażanie osoby a drastyczne różnice w poglądach więc nie smęć bo to że uważasz sobie kogoś za pana świata może równie dobrze obrażać mnie i mój zdrowy rozsądek.

Dobra, użyłem :P ale Ty z kolei napisałeś, że nie dodawałeś filmików :P jest 1-1
Napisałem że nie przypominam sobie.I wiem dlaczego, nie uważam aby ten filmik szczególnie obrażał Chrześcijan, George Carlin to komik.
- co do tego wielkimi literami - było napisane po kilku Twoich postach, w których udowadniałeś, że próba wyjaśnienia Ci czegokolwiek jest jak rzucanie grochem o ścianę, bo nie szanujesz zdania innych. Dlatego się uniosłem.
To nie jest uzasadnienie dla wyzwisk...

To nie jest offtop, poza tym nie ja zacząłem cytowanko.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Oho, to ciekawe dlaczego w temacie o ateiźmie cisnąłeś po religii chrześcijańskiej aż miło?

No niestety - nazwanie czyjejś religii "bullshitem" jest obrażaniem i to bardzo mocnym, tejże osoby, stwierdzeniem które wiele osób dogłębnie by zraniło, z kolei inne doprowadziło do furii (w kraju arabskim za nazwanie religii bullshitem w najlepszym wypadku połknąłbyś granat). Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro i nie mamy o czym rozmawiać.


No nic. Ciekawe masz podejście do świata - że jak Ty kogoś obrażasz to jest ok i dziwi Cię to, że komuś się to nie podoba, a gdy ktoś Ciebie pojedzie to jest źle. Mentalność Kalego.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Ana »

A ja Was naprawdę proszę, to nie ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Yamada proszę o przyznanie mi ostrzeżenia za rozmowę z shoutbox'a. Przyznaję, że popełniłem błąd dając wciągnąć się w wymianę 'uprzejmości' z Arucardo, zniżając się tym samym do poziomu tego osobnika. :kwasny:
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

co teraz powiesz Action?

ten post powyżej to niby nie prowokacja i nie pojazd po innym użytkowniku? :oczami:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo pisze: No niestety - nazwanie czyjejś religii "bullshitem" jest obrażaniem i to bardzo mocnym, tejże osoby, stwierdzeniem które wiele osób dogłębnie by zraniło, z kolei inne doprowadziło do furii (w kraju arabskim za nazwanie religii bullshitem w najlepszym wypadku połknąłbyś granat). Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro i nie mamy o czym rozmawiać.
Nie rozumiesz podstawowej rzeczy.Jest to temat o ateiźmie, który chcąc nie chcąc zahacza o religie.Wręcz niemożliwa jest rozmowa bez urażenia kogoś, zarówno z jednej jak i z drugiej strony więc jeśli słabo znosisz to, że ktoś ma inny światopogląd to nie czytaj.Nie jest żadnym argumentem że zraniłem kogoś uczucia religijne czy niewiadomo jakie, bo tak jak napisałem wyżej wciskanie swoich religijnych przekonań mogę odebrać jako obrazę mojego zdrowego rozsądku, inteligencji itp.Nie porównuj tego do nazywania mnie baranem...
No nic. Ciekawe masz podejście do świata - że jak Ty kogoś obrażasz to jest ok i dziwi Cię to, że komuś się to nie podoba, a gdy ktoś Ciebie pojedzie to jest źle. Mentalność Kalego.
Hehe tak się składa że mam w dupie forumowe napinki i to czy ktoś w bardzo słabym stylu próbuje mnie obrazić, czego dałem przykład nie zgłaszając twoich postów.Ale skoro w taki sposób(wyciąganie cytatów) zacząłeś szukać sprawiedliwości to i na Ciebie coś się znajdzie :]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

heh to, że masz rzekomo gdzieś forumowe napinki to jak widać bzdura, skoro ciągle tutaj się plujesz i nie odpuszczasz.
Nikt Ci niczego nie wciskał, zadałeś parę pytań to usłyszałeś odpowiedzi. I na pewno nikt Twojego rozsądku nie obrażał, określając go "bullshitem" czy tym podobnymi inwektywami.
Szkoda mi tylko jednego - że nie szanujesz odczuć innych osób. Skoro piszesz o religii, to nie możesz tego robić obraźliwie. To tak jakbym ja zaczął obrażać Twoją matkę czy siostrę a potem stwierdził: "jeśli Cię to obraża to nie czytaj!"
Absurd, prawda?
Zrozum - religia to bardzo ważna rzecz dla wierzących.


widzę, że literki były za małe, posta Any też nie zauważyłeś zatem załóż okulary i przeczytaj uważnie to, co poniżej kolejny raz powtórzę:

KONIEC OFFTOPA

Z góry zaznaczam, że na żadne niskolotne zaczepki z Twojej strony więcej nie odpiszę, jak coś masz to wal na PW, a jak nie to się uspokój bo chyba już przekazałeś to co chciałeś

A na koniec - nigdzie nie napisałem, że jestem jakimś niewiniątkiem. Po prostu to co się ostatnio tutaj dzieje w kwestiach moderacji, jest nie do zaakceptowania
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo pisze: widzę, że literki były za małe, posta Any też nie zauważyłeś zatem załóż okulary i przeczytaj uważnie to, co poniżej kolejny raz powtórzę:

KONIEC OFFTOPA

Z góry zaznaczam, że na żadne niskolotne zaczepki z Twojej strony więcej nie odpiszę, jak coś masz to wal na PW, a jak nie to się uspokój bo chyba już przekazałeś to co chciałeś
Za to ja widzę że masz nieco za wysokie mniemanie o sobie i jakbyś nie zauważył to post Any tyczył się również twoich wypowiedzi, a więc pozwól że ja lub moderator zadecyduje o zaprzestaniu offtopa.Tymczasem nie odpisuj by pokazać złemu Wawrzynowi że to on zbacza z tematu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Heh niby pisze 'koniec offtopa', ale ostatnie słowo oczywiście musi należeć do niego. Co za kolo :rotfl:
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Dumian »

Action pisze:problem jak widać jakiś tam istnieje należy powołać kogoś kto zajmie się tym filarem Honmaru
Jako że Action sprytnie wywinął się od czarnej roboty, a ja poczułem się powołany, napiszę coś od siebie.

Moderacja na Honmaru nie działa idealnie i nigdy idealnie działać nie będzie, bo to niemożliwe, zawsze komuś coś się nie spodoba. Zamiast rygorystycznego przestrzegania regulaminu i warnów za każde wykroczenie przyjęliśmy bardziej luźny system i podejście na zasadzie zdrowego rozsądku oraz konkretnej sytuacji rozstrzygniętej w danej chwili przez konkretnego moderatora. Są sytuacje, które uchodzą płazem, szczególnie gdy obie strony konfliktu "są siebie warte", a nikomu poza nimi dana sytuacja nie szkodzi, dodatkowo nikt ich postów nie zgłasza. Być może są posty, które powinny polecieć nagrodzone warnami, ale było minęło, nie będziemy teraz prowadzić dochodzenia komu należą się jeszcze warny, a komu nie. Poza tym stare ostrzeżenia z czasem się przedawniają, więc jeśli ktoś poprawia swoje zachowanie może liczyć na zdjęcie warnów (najlepiej napisać w takiej sytuacji do osób, od których dane ostrzeżenia się otrzymało). Dlatego też odnośnie...
1) sprawiedliwego uregulowania przypadków przeze mnie wskazanych bo póki co są uregulowane wybitnie krzywdząco dla jednej ze stron
...wniosek musi zostać oddalony.
2) w kwestii kłótni "Ja vs Komandos" albo zdjęcia mi warna albo założenia +1 Komandosowi
Tutaj decyzja należy do Yamady, być może przekroczyłeś pewną ilość dopuszczalnego zachowania i padł +1, nawet jeśli teraz Komandos nie ma tego ostrzeżenia to możliwe, że jest mu bardzo bliski. Nie zawsze ostrzeżenie jest wynikiem tylko danej sytuacji, czasem jest konsekwencją wielu wypowiedzi i zachowań.
3) usunięcia Yamady ze stanowiska moderatora i zastąpienia go kimś, kto się nadaje (jest pełno takich osób, które są inteligentne i sprawdzą się znacznie lepiej - Aserot, Oscar, JJK i wielu innych)
Yamada nadaje się jak najbardziej, poza tym piszesz to po jednorazowej sytuacji z Shoutboxa, więc...


Oczywiście błędy w tym czy tamtym możemy wytykać sobie wszyscy bez końca i szukać na siebie paragrafów, ale czy o to właściwie chodzi na forum? Trochę więcej dystansu, zdrowego rozsądku i nie wdawania się w głupie dyskusje, a będzie znacznie przyjemniej. Na koniec dodam, że moderacja w obliczu zaistniałej sytuacji może wyciągnąć wnioski i postanowić poprawę na przyszłość, czego oczywiście nie omieszkamy zrobić. Peace;].
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”