Moderacja forum/odwołania od decyzji

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Skoro już bawimy się w śmieszne obrazki
Arucardo pisze: Krótko - Yamada nie zasługuje na to aby być moderatorem, skoro wystawia warny na podstawie swoich sympatii/antypatii a nie sprawiedliwie (udowodnił to przed chwilą). Domagam się odwołania go z funkcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Dajcie sobie na wstrzymanie... Arucardo nie musisz całemu światu obwieszczać, że zostałeś niesprawiedliwie(?) potraktowany. Pozatym myślę że temat zakończył się pare postów temu, teraz to jest zwykły OT.

Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie i nie bawię się w moda etc itp itd...
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

-zabawa w moda - jedną z opcji danych userowi jest sygnalizowanie i zgłaszanie postów. Ty z kolei niemalże nalegałeś aby kilku osobom wstawić warna.
Raczej wykazałem, że użytkownicy nie są traktowani jednakowo. Poza tym moje oburzenie było całkowicie uzasadnione. Nikomu nie nakazywałem wstawienia warnów, pokazałem tylko jak niesprawiedliwie są traktowani użytkownicy.

-wywieranie nacisku na administratorów, celem usunięcia jednej osoby z załogi (apeluję/nalegam/domagam się). Osoba może być odsunięta jeżeli to admin uzna, że osoba się nie sprawdza. User nie może tego żądać.
Bzdura - NIGDZIE w regulaminie tego nie ma więc podstawą dla warna być to w żadnym wypadku nie może. Wymyśliłeś sobie na poczekaniu pseudouzasadnienie decyzji, której jedyną prawdziwą motywacją jest odwet na mnie za to, że wypomniałem Ci nieudolne pełnienie funkcji moderatora i domagam się usunięcia Ciebie. Nigdzie nie jest napisane, że user nie może składać zażaleń na modów i domagać się ich usunięcia. Co więcej, w regulaminie jest nawet link odsyłający tutaj co jasno pokazuje, że MOŻNA.



Yamada pisze:Myślę, że to nie ja mam o sobie za duże mniemanie, a właśnie Ty. Prawda jest taka, ze jestem bardzo samokrytyczny, czego nie można do końca powiedzieć o Tobie. Czy jak pójdziesz do restauracji na obiad i na łyżce od zupy będzie smuga to zrobisz w lokalu borutę i będziesz domagał sie zwolnienia pracownika za to odpowiedzialnego?
Piszesz o mnie jakbyś co najmniej był moim wujkiem. Facet, zastanów się nad sobą, co Ty niby możesz o mnie wiedzieć po przeczytaniu paru postów w necie?

Jeśli łyżka będzie brudna to poproszę o jej wymianę. Jednak jeśli kelner odpowie mi coś w stylu "pocałuj mnie w dupę" zamiast przynieść nową to niewątpliwie pogadałbym z managerem takiego lokalu. A Ty mniej więcej taki przekaz wysłałeś pod moim adresem, w dodatku bezczelnie teraz odbierając mi prawo do protestu oraz kładąc warna z czystej chęci odwetu i uciszenia moich protestów.

"na klatę" przyjąłbym słusznego osta, ale na pewno nie zamierzam takiego.


mcl - nie obwieszczam całemu światu, robię to w wyznaczonym miejscu.

Komandos - naprawdę superśmieszne :zdziwko: fajny obrazek, ale czy śmieszny...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: JJK »

Co Wy od tych ostów chcecie? Takie ładne czerwone są... ja chcę jeden :wub:
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Yamada »

Ok postaw się w sytuacji Dumiana. Masz jakieś forum, które jakoś funkcjonuje - powołałeś na moderatorów ludzi którym całkowicie ufasz i jesteś pewien ich umiejętności. Teraz przychodzi jakiś Jasio, wyzywa kilku userów od debili, dostaje warna i żąda usunięcia moderatora ze stanowiska. Fajnie, no nie?

Mógłbym Ci teraz dać tymczasowego bana na pisanie, tak abyś ochłonął i jestem prawie pewien, że nie zostałby on cofnięty.

Ok, umówmy się tak, że zakończymy już tą komedię - napisałeś co chciałeś napisać i administracja na pewno zabierze głos w tej sprawie.

JJK na osta to musisz sobie zasłużyć;p.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Yamada pisze:Ok postaw się w sytuacji Dumiana. Masz jakieś forum, które jakoś funkcjonuje - powołałeś na moderatorów ludzi którym całkowicie ufasz i jesteś pewien ich umiejętności. Teraz przychodzi jakiś Jasio, wyzywa kilku userów od debili, dostaje warna i żąda usunięcia moderatora ze stanowiska. Fajnie, no nie?
Nooo, ale sytuacja nieco się różni od tej którą przedstawiasz, bo na forum jest pełno Jasiów, Grzesiów, Kamilów, Patryków i Radków którzy bluzgają się nawzajem i po innych userach, a tylko jeden Jasio (w dodatku jest on mniej agresywny, niż np. Grzesiu czy Radek) dostał osta, a potem drugiego za to, że zaprotestował przeciw temu, że tylko on spośród wojujących został ukarany.
Yamada pisze:Ok, umówmy się tak, że zakończymy już tą komedię - napisałeś co chciałeś napisać i administracja na pewno zabierze głos w tej sprawie.
dobra, no to spoko :)
czekam zatem.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Dumian »

ale sytuacja nieco się różni od tej którą przedstawiasz, bo na forum jest pełno Jasiów, Grzesiów, Kamilów, Patryków i Radków którzy bluzgają się nawzajem i po innych userach
Piszesz o niesprawiedliwości na Honmaru na podstawie dwóch, trzech jednorazowych sytuacji z bluzgami, zdarzyły się wyjątkowo (na ogół na forum nikt tak nie bluzga, więc można to uznać za wyjątek), napisałem, że nie będziemy teraz tego rozkopywać i dociekać komu należą się za to warny, a komu nie, w dodatku nikt nie twierdzi, że jest idealnie dlatego w przyszłości będziemy interweniować w tego typu sytuacjach jeśli nie w przypadku gdy nam samym będzie to przeszkadzać, to wtedy gdy posty takie zostaną zgłoszone.

Przytaczasz te wszystkie przypadki, żeby pokazać, że nie jesteś taki najgorszy (bo nie jesteś, ale niepotrzebnie to rozwlekasz na pół forum jaka to niesprawiedliwość panuje na Honmaru, podczas gdy tak do końca nie jest). Nikomu za bardzo to nie przeszkadza, bo nikt nie zgłasza fatalnego stanu moderacji na Honmaru (nie przypominam sobie skarg na Yamade), gdyby więcej osób miało tego typu zdanie, wtedy faktycznie moglibyśmy to przemyśleć, jak na razie 3 albo 4 stronę toczy się sprawa, której by nie było gdyby nie ostrzeżenie, jakie otrzymałeś.

Mógłbym się tak rozpisywać dalej, tylko nie wiem za bardzo po co, temat służy do rozpatrzenia konkretnych spraw i konkretnych przypadków, a nie teoretyzowania na milion znaków. Pojawiło się tutaj tyle niepotrzebnych postów, że już prawie nie wiadomo o co chodzi, ale przejdźmy do konkretów, które zostały wyszczególnione, bo chyba nie dosyć jasno napisałem poprzednio.

KONKRETY

1. Przedawnione sprawy, które opisałeś i jednorazowe wybryki pewnych osób (przypadek 1 - Hajda vs Bury, przypadek 2 - Hajda i inni vs Saj, przypadek 3 - Howl vs Ewenement i inni).

Domagasz się ich uregulowania, jednak nikomu już nie chce się teraz do tego wracać (nawet jeśli masz racje a prawdopodobnie masz) i rozpatrywać tych postów ponownie, kto dostał warna ten dostał, kto nie z pewnością jest mu bliski i przy kolejny wybrykach nie obejdzie się bez konsekwencji. Ana już napisała, że z konsekwencjami bywa różnie i raz są wyciągane zbyt pochopnie, a czasem wcale, z czym się oczywiście zgadzam i o czym też pisałem, jesteśmy tylko ludźmi. Do tego między innymi służy też ten temat oraz zgłaszanie postów, każdy może dołożyć swoją cegiełkę jeśli widzi w danej chwili niedopatrzenia, a i PW osób odpowiedzialnych za forum też nie gryzie.

2.
Arucardo pisze:W kwestii kłótni "Ja vs Komandos" albo zdjęcia mi warna albo założenia +1 Komandosowi
Jak widzisz Komandos dostał już warna, więc po części postulat został spełniony, sam nie spasowałeś mimo upomnień i dostałeś drugiego, ale to już inna kwestia (pkt. 4). Przypominam, że nie wszystkie ostrzeżenia są tylko i wyłącznie konsekwencją jednej konkretnej sytuacji, a często kumulacją wielu/kilku sytuacji.

3. Usunięcie Yamady ze stanowiska moderatora.

Yamada nie zostanie usunięty, bo sprawdza się ok od początku, nigdy nie było na niego większych skarg, a błędy zdarzają się każdemu, tak jemu jak i mi oraz każdemu innemu w tym obecnym i przyszłym moderatorom.

4. Drugi warn, z którym również się nie zgadzasz.

Każdy się chyba zgodzi, że temat rozdmuchałeś zdecydowanie za bardzo, w zasadzie pomieszało się tu już tyle wątków, że wątpię, aby komuś chciało się dociekać czy i za co otrzymałeś coś słusznie lub niesłusznie (o ile teraz to w ogóle możliwe), tak więc pod tym względem ostrzeżenie "na ochłonięcie" jest jak najbardziej zasłużone, może na wyrost, a może tylko jako środek tymczasowy, taka padła decyzja i nie będę jej kwestionował, inaczej funkcja moderatora byłaby zbędna, a wiadomo, że mało kto zgadza się z otrzymanymi na forum ostrzeżeniami.

Jeśli coś pominąłem z tych kilku stron to proszę o konkrety, a ustosunkuję się do nich. Jeśli to wszystko to proponuję się rozejść, bo wpadnie Action i wtedy skończy się wesołe spamowanie, a pojawi się więcej skarg i zażaleń niż ma cały ten temat razem wzięty i znowu czarna robota spadnie na mnie;].
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

dobra niech już wam tam będzie, to przynajmniej mi przeredagujcie tego osta tak, aby brzmiał po ludzku (np. po prostu "flame" czy inaczej) i dopuśćcie więcej osób do moderowania skoro nie ogarniacie wszystkich tematów aby na przyszłość takie szopki się nie zdarzały.
aha no i nie wystawiajcie ostów za zgłaszanie postów tak jak to jest z mcl'em, bo potem ludzie nie chcą z tej opcji korzystać


tyle ode mnie.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Ja mam taką mała prośbę do Actiona żeby nie usuwał moich postów kiedy tylko mu się nie spodoba co napiszę. Albo jak już z usunie to niech poda konkretny punkt w regulaminie, dlaczego to zrobił.
To tylko taka moja mała sugestia, bo chłopak już od jakiegoś czasu robi parodię z tego forum.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Action »

Robisz cyrk gdziekolwiek się nie wypowiesz, nie pamiętam kiedy ostatni raz napisałeś coś konkretnego - spróbuj nie nazwać tego parodią <- moja prywatna opinia

8 punkt regulaminu <- w tym momencie powinien pójść warn

Chcesz się jeszcze pobawić marnując mój czas? Czy uważasz, że wystarczająco uprzykrzyłeś życie chłopakowi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”