nullDC Tutorial

Zanim o coś zapytasz przeczytaj dokładnie.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dizzylord
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 16-09-2009, 16:00
Lokalizacja: z mroku
Ogrywam: MBACver.B. MK: A, Tekken. Samurai Showdown IV w

Re: nullDC Tutorial

Post autor: Dizzylord »

Do autora tutka mam tak prośbę czy mógłby napisać taki sam tutka dla Wersji Naomi wszystko czy raczej obsługa wersji Naomi nie różni się za bardzo od wersji dreamcast tzn ten sam bios flasz i pluginy
)
Pain inside is rising
I am the fallen one Kawaks 1.62 +Kallera P2P+ Hamachi = Gra online
Prywatna siec Hamachi
DizzylordDojo
sepuku
Awatar użytkownika
misiu293
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29-04-2010, 08:02

Re: nullDC Tutorial

Post autor: misiu293 »

witam mam problem e emulatorem zgrałem obydwie wersje na mojego pc ściągnełem Jet Set radio w formacie cdi w starszej wersji nie moge ustawić kontroli na klawiaturę a w nowszej
obraz nieodpla "loading image feild" myślałem że to gra uszkodzona więc zgrałem do siostry na laptopa a tu odziwo wszystko działa starsza i nowsza wersja a gra śmiga porsze o pomoc
ja używam xp a siostra wisty pomocy jeśli strzeliłem jakomś gafe to przepraszam z góry :wstyd:
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: nullDC Tutorial

Post autor: mg1987 »

Jeśli kogoś to zainteresuje - jest już nowa wersja (1.0.4).
IamME
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2010, 21:59

Re: nullDC Tutorial

Post autor: IamME »

Witam serdecznie. Mam problem z nullDC wersją 1.6 i mam nadzieję, że zajrzy tu ktoś i mi pomoże.

Więc tak - generalnie nullDC chodził mi cały czas bezproblemowo, wszystkie pluginy, biosy, ukończyłem nawet kilka gier... Pech chciał że musiałem sformatować komputer. Po formacie, wszystkie emulatory działały w porządku, z wyjątkiem nulla - przy uruchomieniu pojawia się błąd, że "nieprawidłowa konfiguracja" i zaleca się ponowne zainstalowanie aplikacji. Wie ktoś co z tym fantem zrobić? Sprawdzałem inne wersje emu i jest to samo. Spróbowałem wyczyścić rejestr CC i nic. Wie ktoś jak pomóc? Błagam, nie pozwólcie by Shemue czekało :(
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: nullDC Tutorial

Post autor: SubZero »

Jaki masz system? Spróbuj to zainstalować.
IamME
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2010, 21:59

Re: nullDC Tutorial

Post autor: IamME »

Mam XP 32bit. A 'to' zdaje się już instalowałem.

edit: A jednak pomogło :) Szkoda tylko że z jakiegoś powodu save'ów nie chce czytać, ale to nic tam. W sumie dziwi mnie że ten plik z Twojego linka zadziałał dopiero teraz, bo spojrzałem w historię i wcześniej ściągnąłem to samo.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: nullDC Tutorial

Post autor: SubZero »

Jeszcze raz nie zaszkodzi, ewentualnie to lub wersję 2008.
IamME
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2010, 21:59

Re: nullDC Tutorial

Post autor: IamME »

Teraz widzę, że to jednak nie ten sam link :P Skoro mówisz, że ściągnięte dwa razy nic nie zaszkodzi, to już się nie martwię. Serdecznie dzięki za pomoc. Soul Calibur Powah!
IamME
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2010, 21:59

Re: nullDC Tutorial

Post autor: IamME »

Czy nullDC 1.6 można w jakiś sposób skonfigurować z padem? Bo próbowałem zmieniać pluginy i nic z tego, emu nie czyta analogów i przycisków. Wie ktoś?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: nullDC Tutorial

Post autor: SubZero »

U mnie działa z pluginem nullDC Joystick (nullMaple_Win32.dll)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: nullDC Tutorial

Post autor: SubZero »

Masz za słabego kompa, żeby emulować Dreamcasta? <a href="http://www.emudreams.pl/news,nullDC_-_M ... ,7337.html" target="_blank">Kup PS3</a> :D
IamME
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2010, 21:59

Re: nullDC Tutorial

Post autor: IamME »

SubZero pisze:U mnie działa z pluginem nullDC Joystick (nullMaple_Win32.dll)
Poszło :) Znowu dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: nullDC Tutorial

Post autor: kemot722 »

Nie kumam wersji Naomi, niby wszystko tak samo jak w wersji dla DC, ale nie wiem jak te romy w archiwach (jak do emulatora MAME) odpalać.

Czas polowania na Makaron! (miałem jakąś starą instalkę, ale gdzieś poszła...)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: nullDC Tutorial

Post autor: SubZero »

Z tego co pamiętam null nie łykał romów naomi w wersji mame (chd), trzeba było przerabiać, gdzieś tutka miałem...
http://dumpcast.thekickback.com/forum/v ... .php?t=715
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: nullDC Tutorial

Post autor: mg1987 »

SubZero pisze:Z tego co pamiętam null nie łykał romów naomi w wersji mame (chd), trzeba było przerabiać, gdzieś tutka miałem...
http://dumpcast.thekickback.com/forum/v ... .php?t=715
Tak przerabia się romy na makarona, na nullDC wygląda to odrobinę inaczej. Opiszę krok po kroku jak to robiłem, to może ktoś jeszcze skorzysta (romy przerobione tym sposobem na makaronie też ruszą). Tutaj (na wszelki wypadek mirror) paczka z emulatorami, biosami i użytymi poniżej narzędziami (chdman, bin2iso, gdrom2rom, isobuster...). To zaczynamy:

1. Trzeba mieć plik chd, tu jest lista zdumpowanych gier, ruszą tylko te które mają klucze (chodzi o ten w czerwonej ramce):
Obrazek
same romy można pobrać z, np. retroroms.net, za przykład wezmę GGXX: ^Core (gdl-0041).

2. Żeby było łatwiej można zmienić nazwę pliku z "gdl-0041.chd" na "1.chd".

3. Kopiujemy, z paczki, pliki cmd.bat, gdrom2rom.bat, chdman.exe, bin2iso.exe oraz gdrom2rom.exe do jednego folderu razem z plikiem chd.

4. Odpalamy cmd.bat, czekamy aż skończy.

5. Otwieramy plik 1.cue notatnikiem, znajdujemy ostatnią ścieżkę (w tym wypadku TRACK17), zamieniamy AUDIO na MODE1/2352 i zapisujemy.

6. Otwieramy plik 1.cue programem isobuster i teraz klikamy PPM na ostatnią ścieżkę -> "kopiuj Track 17" -> "Kopiuj dane binarnie (RAW) (2352 bajtów/blok)".

7. Zmieniamy nazwę Track17.iso na track03.iso, będzie łatwiej.

8. Odpalamy plik gdrom2rom.bat, wpisujemy kolejno klucz (o którym wspomniałem wcześniej), nazwę pliku oraz nazwę gry, czekamy aż skończy.

9. Otrzymaliśmy dwa pliki - jeden z rozszerzeniem .lst jest potrzebny do odpalenia gry pod nullDC, drugi to rom (wystarczy zmienić jego rozszerzenie na .dat i ruszy pod makaronem).

10. Można usunąć pliki 1.bin, 1.cue i narzędzia (plik track03.iso też jeśli nie było pomyłki przy wpisywaniu klucza), chd można jeszcze, na wszelki wypadek, zatrzymać.

W razie gdyby były jakieś błędy/niejasności - pisać.
Jeśli komuś będzie trzeba, mogę opisać konfigurację (na tyle, na ile się znam) nullDC/Makarona w wersji NAOMI.
Do gry na dwie osoby nadaje się tylko makaron, nullDC nie ma mozliwości ustawienia sterowania dla drugiego gracza, na nullDC nie pogramy w gry typu Mobile Suit Gundam: Federation vs Zeon (nie można zapisać zmian w ustawieniach biosu, a bez tego gra nie ruszy).
Ostatnio zmieniony 08-10-2013, 23:24 przez mg1987, łącznie zmieniany 7 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ & Tutorials”