Nowy dział - "Kultura japońska"

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Czy jesteś za stworzeniem działu o kulturze japońskiej?

Tak
18
78%
Nie
5
22%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: eq2D »

Chyba każde forum ma to do siebie, że nie żyje tylko tematem przewodnim i dodawane są sub-fora mniej ważne, takie jak (standard) Offtop, Szajs, Humor, Cycki, itd. Jest to naturalne, że ludzie tam piszą, bo czasem chce się pochwalić jakimś bzdetem zrobionym w Paint, czy solówką zagraną na harmonice. I to że mam harmonikę i painta, nie znaczy, że jestem hipokrytą. Jednak mimo swoich artystycznych zdolności, chęci pokazania innym jaki jestem fajny, a oni nie, to nie przyćmiewa to głównego wątku forum, bo po to się zarejestrowałem na forum o bijatykach, żeby o nich konwersować. Jak na razie sądzę, że rozumiesz. Więc w czym będzie przeszkadzać sub-forum z masą tematów o Japonii i kulturze tego właśnie kraju? A choćby w tym, że zbierze się masa pokemonów, a szala tematyki forum może zostać przesunięta na korzyść tych nie ważnych z pozoru tematów, takich jak Humor, Szajs, Cycki, itp. Bo na forum o bijatykach najważniejsze jest temat - uwaga - bijatyk. Nie odkryję ameryki jak stwierdzę, że fora monotematyczne przyciągają zainteresowanych, a wielotematyczne każdego, a jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo, bo jest do niczego. No i w końcu co ta cała kultura KKW ma wspólnego z tematyką forum? To, że większość bitek pochodzi właśnie z Japonii nijak ma się do tej całej "kultury" (czyli "oh, anime XXX jest lepsze od YYY"), więc zapytam Cię jeszcze raz... Co ma jedno z drugim wspólnego i na tyle ważnego, aby od razu uruchamiać całe sub-forum? Bo ja nie widzę żadnego związku, ani tym bardziej wymogu przez który właśnie miałby powstać dział traktujący o kulturze KKW. Bo chcę iść Twoim tokiem rozumowania i widzieć ten temat jako coś wielkiego, coś co potrzebuje miejsca i przestrzeni, aby mogło się rozrastać do słusznych rozmiarów, ale kiedy dochodzę do tego, że właśnie tak jest, że ten temat zasługuje na swoje miejsce, to dochodzę do wniosku, że na Honmaru nie ma miejsca na coś takiego. Dlaczego? Bo to forum o praniu po wirtualnych mordach.

I żeby było jasne. To jest moja opinia - nie osąd, ostateczny werdykt, bo ja tu nic do gadania nie mam. Chciałeś znać zdanie ludzi, to się z nim zapoznaj.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: s[h/z]inden »

hej!

a ktoś tutaj kiedyś sadził gwaranty na crossover na sushi?
albo niebloki po whiffie na kabuki?
ogólnie jak mam mangę w łapie, to radzę sobie z tym dobrym backdashem z klatkami niewidzialności. na pałe!!1

ale po sushi najlepsze są reversale (1:36) ten koleś to zrobił najlepiej.

co do japońskiego kina, to bardzo mi się podobają perfekty w pierwszych dziesięciu sekundach, jak tutaj (od 1:40)

komedie? bardzo lubię. szczególnie z tak popularną obsadą. najlepsi aktorzy w japonii :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

@eq2d: Wybacz że nie od razu ale neta mi urwało... do rzeczy.
Czy ja chce tworzyć osobne subforum o nazwie "ohayo nippon" z setkami działów typu : dorama, najpiękniejsze japonki ;3, gwiazdy AV, anime, manga, hentai, japońskie gry, kursy językowe, i tak dalej ? Nie, moim założeniem jest stworzenie działu znajdującego się gdzieś pod hyde parkiem, a może nawet jako podkategoria w "sztuka, muzyka, film", tak żeby każdy zainteresowany forumowicz mógł się w niej wypowiedzieć. A stwierdzenie że zaraz zleci się masa pokemonów jest bardzo głupie. Po pierwsze mało który pokemon wie co to anime (chyba że masz z tym jakieś większe doświadczenia, ja akurat dzięki anime poznałem paru ciekawych i mądrych ludzi), po drugie nawet jeśli powstanie taki dział, to ludzie szukający forum anime, wpiszą w googlach 'forum anime' , wbiją prawdopodobnie na tanuki i tam zostaną. A po trzecie, od tego jest moderator żeby posty poniżej poziomu usuwać i odpowiednio nagradzać. Akurat modom na hon. nie można wiele zarzucić, jest dyscyplina i bardzo dobrze.

Wielkość takiego działu będzie na początku prawdopodobnie oscylowała w granicy ~20 tematów. Sam na razie mam 7 tematów od Dumiana z całego forum które pasowałyby do tego działu. Nie mam zamiaru zrobić z nowego działu super wielkiej bazy dla każdego zbłąkanego wędrowca. Moim zamiarem jest zebrać osoby z tego forum które tym się interesują tematyką Japoni w jedno miejsce. Dla wygody. Jeżeli jakimś cudem dział rozrósłby się, w co wątpię, bo już prowadziłem podobny dział na innym forum i licznik tematów zatrzymał się na 30 bodajże, zawsze można stworzyć nowe forum i odciąć się od honmaru. Moim celem raczej nie jest zbieranie legionu do walki z przeciwnikami japonizacji..

Masz rację chciałem znać opinie ludzi i dzięki ci za nią, ale chyba mam prawo ją skonfrontować ze swoim tokiem myślenia. Od tego chyba są fora, nomen omen, dyskusyjne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: kemot722 »

Ciekawy pomysł z tym działem, ale czy jeden temat nie wystarczy? Na jednym dziale/temacie o kulturze japońskiej może sie nie skończyć. Potem może być fala "kultur": kultura chinska, tajska... itd. Więc może działa "Kultura Wschodu" i tam temat "Kultura Japońska", że tam potem te inne kultury, tematy o kulturach innych narodów wyrastały.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

kemot722 pisze:Więc może działa "Kultura Wschodu" i tam temat "Kultura Japońska", że tam potem te inne kultury, tematy o kulturach innych narodów wyrastały.
Mało kto ci będzie pisał o szeroko pojętych kulturach wschodu... Skończyłoby się na 10 postach 3 osób. A że jest tu wiele fanów japonizacji taki dział będzie bardziej sensowny. Nie było potrzeby do tej pory tworzyć bardziej ogólnego działu kultury wschodu, sam zresztą widzisz, że niektórzy negują nawet powstanie działu kultury japońskiej ;)

Nie wszystko na raz.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: s[h/z]inden »

kemot722 pisze:. Więc może działa "Kultura Wschodu"
jestem za! to bombowe rozwiązanie!

Obrazek
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: gascan »

Świetny pomysł, a s[h/z]inden mógłby być moderatorem pod działu forum Kultury Japonii - Bukkake.
ObrazekObrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: s[h/z]inden »

gascan pisze:Świetny pomysł, a s[h/z]inden mógłby być moderatorem pod działu forum Kultury Japonii - Bukkake.
ja myślę, że to powinien być [you]
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Bukkake to nie moja działka i raczej na tym dziale jej nie będzie :P

[ Komentarz dodany przez: KRELIAN: 17-01-2011, 19:23 ]
Z linkiem pojechałeś...
Ostatnio zmieniony 17-01-2011, 19:19 przez mcl, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Ana »

Nie mam czasu czytać całości, ale przecież kiedyś już był taki dział i nie wypalił. Chyba po tygodniu czy dwóch został zlikwidowany, bo nic się tam nie działo.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: JJK »

Jako wielki entuzjasta Japonii (a przede wszystkim japońskiej muzyki), byłbym skłonny poprzeć, a nawet pochwalić pomysł założenia takiego działu. Jednak... w mojej pamięci widnieje pewien argument, który wywołuje lekkie wątpliwości ku dyspozycji postępu tej inicjatywy na forum Honmaru. A chodzi konkretnie o to, że już wcześniej podobna idea zaistniała (subforum w dziale "Sztuka, muzyka, film") i weszła w życie eksperymentalnie... niestety z niedostatecznym skutkiem.
Waham się w ocenie obiektywnej, ale może jest to jedynie kwestia samych wcześniej zaistniałych okoliczności (nie udało się wtedy, lecz niewykluczone że uda się teraz), dlatego sam mógłbym puścić je w niepamięć jako nieudaną próbę. Musiałem jednak o tym fakcie napisać, bo co jak co koniecznie trzeba go wziąć pod uwagę.
Wiem, że są zwolennicy (i jest ich dość widząc po wyniku ankiety), jak i przeciwnicy takiej modyfikacji forum. Największym motywem przeciwników jest podkreślanie słabości znaczenia powiązania bijatyk z Japonią/kulturą japońską. Proponowałbym więc zastanowić się na rozszerzeniu tego znaczenia. Np. Honmaru jest miejscem zrzeszającym fanów bijatyk, gier które mają wiele wspólnego z wschodnimi sztukami walk. Nie jeden z forumowiczów zapewne trenuje się w którejś z nich i mógłby np. co nieco napisać o własnych doświadczeniach, walkach etc. Jeśli to nie byłby wystarczający klucz, zawsze można dołączyć do tego łańcucha dodatkowe ogniwa - na forum istnieje temat związany z azjatycką kinematografią martial arts oraz tematy pokrewne, coś co potencjalnie interesuje dalszą część odbiorców. Ogólnie można by tą drogą utworzyć dział "Kultura Dalekiego Wschodu"/"Daleki Wschód" - i film japoński, anime, dramy, muzykę japońską, wschodnie sztuki walki, języki, kino martial arts czy wuxia pien+jidai geki zebrać tam razem (w sumie kemot miał imo dobry pomysł, ale został potraktowany w złą stronę).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Wybaczcie za linka, nie wiem co mnie naszło :/

Działu jedna osoba nie rozrusza. Co z tego że założę 20 tematów jak najbardziej konkretnych, jak nikt nie będzie pisał? Po to jest ta ankieta: 13 osób jest za takim działem, załóżmy że 10 będzie pisać w miarę regularnie i to wystarczy, bo jeśli zrobi się ruch to i osoby postronne dojdą. W ostatnich miesiącach całe honmaru wyrabia średnio 150 postów/miesiąc. Więc konkludując, jeśli średnio w dziale będą napisane średnio 2,3 posty na dzień to już będzie sukces. A i przy okazji ruch na forum się zwiększy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Action »

Trzeba wziąc pod uwage jeden detal. Bijatyki to nie tylko Japonia/Wschód, sztuki walki oraz zwiazane z nim kino również. To tak jeżeli podejść do sprawy czysto obiektywnie i próbować podciągnąć to pod bijatyki.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Osobiście byłbym przeciwny takiemu zmiksowaniu kultury wschodu z bitkami, bo jako temat czy dwa w nowym dziale dałoby to radę, ale poza tym nie przewiduje większego zainteresowania.

Za to rozszerzenie na kulturę wschodu okej, tylko że ponawiam swoją sugestię, że mało kto będzie tam pisał.

Moja konkluzja: mniej gadania więcej działania. Załóżmy dział 'Kultura japońska' na okres próby, przeniósłbym odpowiednie tematy, wziąłbym się za organizacje, a reszta wyjdzie w praniu. Najwyżej albo rozszerzy się działalność na Kulturę Wschodu, albo zamknie dział jeśli aktywność będzie znikoma. Albo wyjdzie nowa rzecz o której nikt jeszcze nie wspomniał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Ana »

Wiecie, moze nie powinnam, ale dla mnie Honmaru dawno przestalo byc forum o bijatykach a jest po prostu jednym z ulubionych miejsc spotkan z "nickami ktore wywoluja usmiech sympatii u mnie" :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”