Top/mid/low tier

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: KRELIAN »

Mr_Editor pisze:z tym że f,f+3,4 xiao jest wolniejsze i bardziej wychwytywalne dla oka oraz pewniej blokowalne niż kosa łokieć. A d+1 paula gdy przeciwnik leży jest już kompletną przesadą. (wiem że tekken nie jest realistyczny lecz czasami dobija mnie to do jakiego stopnia)
KRELIAN pisze:dokladnie tak samo jak prostactwo z ambicja
jeśli chodzi ci o mnie to nie wiem co masz na myśli
Ja tu tylko wyrażam swoją opinie w temacie
o czym ty do mnie w ogole ? :| mialem na mysli pp3,4 paula ...

d+1 paula moze i jest przegiete jesli wstajesz nonstopa do tylu

to mam na mysli ze paul to prostak a xiao jest bardziej ambitna ale to nie znaczy ze paul jest topem a xiao nie

wyrazac opinie nikomu nie bronie , z kolei moge stwierdzic ze ktos sie myli lub ma racje
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Ana »

Mr Editor:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Mr_Editor »

Sorry źle cię zrozumiałem. (poprostu już wystarczająco się nasłuchałem na swój temat tutaj i myślałem że co do tego prostaka to było to do mnie....nieważne) Niekkoniecznie muszę wstawać żeby zebrać lepę d+1 paula a co do uników xiao to da się to obcykać w dosyć krótkim czasie i powoli robi się to mało skuteczne.
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Chinczyk »

Może robi sie mało skuteczne jeśli grasz ze słabym graczem ,ale jeśli ktoś grał by nią bardzo dobrze to wątpię żeby uniki nie były skuteczne ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: KRELIAN »

d+1 ma 2 fajne wlasciwosci u Pawla - pierwsza daje mozliwosc kontynuowania 2 jesli wchodzi na ch , a druga dziala jak przeciwnik probuje wstac z gleby (identycznie dziala u Henka). d+1 nie trafia przeciwnika kiedy lezy na ziemi tylko kiedy probuje wstac - i to by bylo tyle w temacie.

a Xiao to tania szmatka w rekach osoby ktora ma ja rozpracowana na czynniki pierwsze dlatego od niedawna i nia zaczalem pykac co by juz na maxa spelnic sie w tej grze :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Mr_Editor »

Może i tania szmatka ale tylko w kumatych rękach i tylko ona mi spasiła w tej grze (po wielu latach szukania "swojej" postaci a przecież była ona tak blisko) jest to postać którą gra mi się najlepiej chociaż twierdzę że nie jest najłatwiejsza do opanowania.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Yamada »

Xiao jest szmatką, ale zapewniam ze ma swoje nemesis w tej grze;].
Obrazek
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Saj »

ymymym ale namieszaliście
Nie wiem czy zaliczyłbym OGRA do oddzielnej kategorii, chyba wcale nie gracie tą postacią prawda?
Jego największy plus to oczywiście half moon death i to faktycznie jest najbardziej przegięty cios w grze, unblok na high (rzutem bym tego nie nazwał) ale nadal sposób egzekucji oraz zasięg uniemożiwiają robienie tego na pałe. Sama gra Online udowadnia to, jak MAŁO ludzi gra Ogrem z prostej przyczyny : jest strasznie ciężki w opanowaniu.
Ma dwie tragiczne wręcz wady:
Brak mobilności - brak jakich kolwiek swayów, CD, czegokolwiek. jedyne co mamy to ff i bb i ss. To strasznie utrudnia grę, wyobrarzacie sobie co by było gdyby miał CD>?
NAJWIEKSZE opóźnienia w grze- Ogre ma najbardziej karalne ciosy ze wszytkich postaci w grze, nawet większe niż T.Ogre. Każdy silny cios to 'albo albo' albo wejdzie i jesteś mega do przodu albo masz prze**bane.

Tier list:
A
Jin
Ogre
Xiao
Heneik
Paul (ze niby słaby ? ze co?!)
B
Law
Lei
T.Ogre
Anna
Nina
Eddy (a co mu brakuje poza zbiciem na low?)
Yoshi
Moku
Gun Jack (bardzo silna postac nie wiem czego sie czepaicie, gracie nim wogóle?)
C
julia
bryan
DrB
Kuma
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: KRELIAN »

Ja rozumiem, że można polemizować w przypadku niektórych rotacji z 1 strony tematu, ale wrzucanie Ogra do jednego worka z pozostałymi, pisanie że ma najbardziej karalne ciosy (że niby taki Edek czy Hwo ma mniej karalne?), kiedy można nim wygrywać stojąc w miejscu (nie potrzebuje mobilności) czy dawanie Paula do topów tylko dlatego bo na serwach jest lawina spamerów z jedną zgadywanką i to najczęściej skuteczną (z wiadomych względów) nie może być na poważnie ;].

Tier liste nie tworzy się w oparciu o swoją grę albo o to czy ktoś się na coś nabiera nie próbując tego nawet sprawdzić, bo wtedy właśnie wychodzą takie kwiatki jak Gun w B czy Paul w A. Niestety wciąż po latach wałkowania każdy ma swoje definicje tematu stąd zapewne wątek jeszcze długo nie zginie ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Saj »

Nie będe cytował Krela bo bym musiał chyba całość.
Siła postaci wychodzi w praktyce. Gram chyba 12 lat i wiem co mówię, oczywiście jest to opis subiektywny ale też i taki był zamieszczony w TekkenZaibatsu.
Prawa ewolucji, to jakie postacie ludzie wybierają świadczy już o samej grze i mówię tu zarówno o dobrych graczach jak i tych 'noobów' grających Hwo lub Eddkiem.
Że co?!! HWO I EDDY bardziej KARALNI od OGRA?>?!!!
Rozumiem że wcale nie grasz tą postacią i nic o niej nie wiesz.
Wymień nie karalny cios ogra na średnią odległość, no chyba nie p+2 albo ppN4 . Może marne d/p+4
Eddy karalny? Gdzie ? Po g/p+4 ? T+3? d/p+2? ss+4?
Hwo pp+3, d/p+3 4, 123, d/p+4
Wygrać stojąc w miejscu? Jak skoro MUSIMY podejść do przeciwnika, trzymając nas na dystans przegramy tylko bardzo szybko.
Paul jest bardzo silny Ryan Heart wiedział co robił gdy go wybrał na oficjalnym turnieju IFT. Jest to jedna z najbardziej damege'ujacych postaci w grze, o bardzo silnych mix'upach po jugglach i czystej sile w zgadywankach 'albo albo'.
Gun Jack to juz moja osobista opinia, stawiam go tak wysoko bo wiem jak dobrze mi nim idzie z nawet najlepszymi graczami. Kolejna bardzo damege'jaca postać, na padzie nim można cuda wywijać bez praktycznie ryzyka, ale wymaga dobrej gry i reflaksu. Ma chyba najlepsze rzuty w grze, fajnye setupy po wybiciach oraz zawsze mile widziane p+1+2 2.
To ciekawe że po wielu latach ciągle nie ma jasności co do tier listy i niektórzy kompletnie nie doceniają paru postaci.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: KRELIAN »

Saj pisze: Siła postaci wychodzi w praktyce. Gram chyba 12 lat i wiem co mówię, oczywiście jest to opis subiektywny ale też i taki był zamieszczony w TekkenZaibatsu.
Możesz grać nawet od premiery i znać dobrze grę, ale po tym co piszesz nadal nie rozumiesz czym jest tier lista. Zarówno ta z zaibatsu jak i podana wcześniej przeze mnie nie jest stricte subiektywną oceną. Składa się na nią więcej czynników niż tylko własna obserwacja, ale to trzeba chyba samemu zrozumieć, w każdym razie było już wałkowane ;].

Prawa ewolucji, to jakie postacie ludzie wybierają świadczy już o samej grze i mówię tu zarówno o dobrych graczach jak i tych 'noobów' grających Hwo lub Eddkiem.
Skoro już o tym mowa, to wielu dobrych graczy celowo bierze słabsze postaci bo np sprawia im to większą frajdę. Historia zaś niejednokrotnie pokazała, że jeśli ktoś takimi coś ugrał turniejowo, to zdarzało się zawyżanie tier listy ... oczywiście mylnie - brzmi znajomo?
Że co?!! HWO I EDDY bardziej KARALNI od OGRA?>?!!!
Rozumiem że wcale nie grasz tą postacią i nic o niej nie wiesz.
Wymień nie karalny cios ogra na średnią odległość, no chyba nie p+2 albo ppN4 . Może marne d/p+4
Eddy karalny? Gdzie ? Po g/p+4 ? T+3? d/p+2? ss+4?
Hwo pp+3, d/p+3 4, 123, d/p+4
Tak, Hwo i Eddy są bardziej karalni od Ogra. Sugerujesz mi że nic o tym nie wiem, po czym podajesz ciosy, na które nikt nie gra - czytaj są średnio użyteczne (z wyjątkiem p+2 Ogra, które akurat nie jest kluczowym zagraniem). Hwo nawet nie ma co komentować - zagraj z kimś tylko na te ciosy. Edek z g/p4 i t+3 - widziałem kilku takich na serwerach dawno temu i daleko nie zaszli. Może jeszcze dodaj do tego Yoshiego bo widziałem też takich którzy w miejscu stali i robili w kółko d/p+4, no ale znów kłania się myślenie subiektywne ;].

Wygrać stojąc w miejscu? Jak skoro MUSIMY podejść do przeciwnika, trzymając nas na dystans przegramy tylko bardzo szybko.
A kto powiedział, że musisz podchodzić do przeciwnika? ;]. Oczywiście musiałeś odebrać stanie w miejscu dosłownie, ale prawda jest taka, że żadną inną postacią nie da się grać tak beztrosko praktycznie nie atakując. Ogrem się gra na d/p,D/P+2+4, p,p N+ 2 , ws3,3,3 (jeśli wiesz kiedy przejść pod atakiem to 2 takie akcje i nie ma praktycznie energii), d+1 i przejścia do tego co napisałem, d/p3,3 cancelowane w przejścia, g/p 3,4. To jedna z najprostszych do opanowania postać w grze, jest bezpieczna i sporo kroi błyskawicznie zarówno po pojedynczych ciosach jak i jugglach - dlatego właśnie jest w S.
Paul jest bardzo silny Ryan Heart wiedział co robił gdy go wybrał na oficjalnym turnieju IFT. Jest to jedna z najbardziej damege'ujacych postaci w grze, o bardzo silnych mix'upach po jugglach i czystej sile w zgadywankach 'albo albo'.
W przeciwieństwie do takiego ogra, Paul ma aż 2 zgadywanki, poza tym brak mu konkretnych zagrań, które bez trudu zniszczyły by ponad połowę energii. Jego siła polega wyłącznie na tym że jest szybki do opanowania, ale na wyższym poziomie odstaje do postaci z A i naprawdę trzeba się solidnie napocić by nim ugrać (mieszanie ze swayami). To, że Ryan wybrał go kiedyś o niczym nie świadczy, bo było masę turniejów gdzie na podium były słabsze postaci. Poza tym skoro już wspomniałeś o ewolucji to pomyśl czemu Ryan od lat woli Mishimy ;].

Gun Jack to juz moja osobista opinia.
Dokładnie tak jak powyższe, a Gun'em też niejednokrotnie biłem ludzi turniejowo i mógłbym sobie napisać, że imo jest w czołówce, ale jest jedną z najsłabszych postaci. Spróbuj sam dojść czemu tak jest a nie dziwić się bo nim ugrywasz na serwach.

To ciekawe że po wielu latach ciągle nie ma jasności co do tier listy i niektórzy kompletnie nie doceniają paru postaci.
Powtórzę, że to nie kwestia niedoceniania, tylko siły postaci. Z tego co wypisujesz tier lista ma przełożenie wyłącznie na skill gracza - wymiatam postacią X turniejowo to musi być ona wysoko, a to błędne założenie, jeśli tego nie zrozumiesz to zawsze będziesz miał o tym błędne pojęcie bez względu na to czy jesteś w TK3 dobry czy słaby.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Saj »

O matko ale głupoty, zajmę się cytowaniem jak znajdę czas. Trzeba będzie przejrzeć Move list jeszcze raz bo widzę że bez konkretów nie przegadam. Teraz mam co innego na głowie.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Top/mid/low tier

Post autor: Ren »

Krelian - podziwiam że się Tobie w ogóle chciało dyskutować.

Saj - nawet nie będę komentował Twoich wypowiedzi, widać w wielu z nich brak doświadczenia i kompletnie tutorialowo-książkowe podejście do tematu. Krelian w każdym punkcie ma rację. Poza tym - nie ma to jak odkopać temat po tylu latach, zwłaszcza że w kwestii tekkena 3 zostało powiedziane już wszystko...
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Top/mid/low tier

Post autor: !Dan! »

Dr.B. - Jakoś w Grupie B bym go ustawił. Potrzeba niezłego wyczucia przeciwnika, ale niezła setupowa postać.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”