Ping a lagi ;o

Rozmowy związane z rozgrywką sieciową w najlepszą bijatykę online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K.O.zuya
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 75
Rejestracja: 26-09-2009, 15:27
Lokalizacja: lubuskie

Ping a lagi ;o

Post autor: K.O.zuya »

Witam, zazwyczaj mam ping w granicach 45-80 a mimo to często laguje mi jak z kimś gram. Wiecie o co chodzi?? :oczami: Dodam tylko że mam wyłączone antywirusy, firewalle. Neta mam z 2 sąsiadami z bloku być może oni coś ściągają ale to chyba powinien ten ping pokazać mi sie wyższy nie??? bo mnie w***drażni gdy mam niski ping a i tak laguje. Jakieś rady,porady ;) ??? Z góry dzięki PA
Polskaaa Biało-czerwoOoni~! :P
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: Dumian »

Niski ping na serwerze nie oznacza braku lagów, ale raczej małe opóźnienia (chociaż to zależy też np. od przeciwnika). Ogólnie to jeśli występują lagi, a nie jest to wina syfu na kompie (wirusy itp), to winny jest albo serwer na którym grasz (spróbuj innego), albo przeciwnik (może z innymi nie będzie lagów, sprawdź), chociaż ja obstawiałbym łącze, bo z dzielonym są zwykle problemy. Jeśli grasz na różnych serwerach, z różnymi osobami i sprawdzałeś też Kaillere P2P, a wszystko to nadal nie pomaga i zawsze masz lagi to niestety na 99% winne jest łącze i niewiele możesz na to poradzić. Na koniec zobacz jeszcze temat Ping, opóźnienia, połączenie FaQ.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
K.O.zuya
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 75
Rejestracja: 26-09-2009, 15:27
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: K.O.zuya »

A To na początek pozbęde się syfu bo jakoś od tygodnia tego nie robiłem :P A propo P2P. To dopiero go zassałem i nie miałem okazji jeszcze zagrać na nim. Ale po szybkim sprawdzeniu WYDAJE mi sie że jest sprawniejszy od zwykłej kailery. Kailera wyszukuje serwery na czas palenia fajki i czasem wc :P a tu rach ciach pach i są wyszukane serwery.No ale to tylko serwery.Na zaśke się spytam a jak to jest z graniem? lepiej kailera odpalić czy przez change mode w p2p???
Polskaaa Biało-czerwoOoni~! :P
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: psycho4rent »

Ja bym proponował p2p, bo przez p2p łączysz sie bez pośrednio z graczem, a na serwerze, to łączysz sie najpierw z serwerem a potem przez serwer do gracza; na p2p są mniejsze lagi i nie ma takiego pingu, a juz napewno jest mniejszy.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: Lukas »

Na zaśke się spytam a jak to jest z graniem? lepiej kailera odpalić czy przez change mode w p2p???
Jeżeli tobie chodziło o "Change Mode: 2. Client" w kaillerze p2p, to jest to praktycznie to samo, co zwykły klient kaillery. Może nawet lepsze, bo przy "Change Mode: 2. Client" w kliencie p2p nie występuje problem z wieszaniem się, jeżeli nie działa master-server kaillery (z tego, co wiem). To chyba jedyna różnica.
Jeżeli tobie chodziło o "Change Mode: 1. P2P", to "Change Mode: 1. P2P" jest lepsze od zwykłej kaillery (czyli również lepsze od "Change Mode: 2. Client"), ponieważ mniej laguje.
Awatar użytkownika
K.O.zuya
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 75
Rejestracja: 26-09-2009, 15:27
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: K.O.zuya »

Lukas pisze:"Change Mode: 2. Client" w kaillerze p2p, to jest to praktycznie to samo, co zwykły klient kaillery.
No mam lekkie wrażenie że przez p2p mniej lagów mam :P Dzieki za odp. Musze poszukać odpowiedniego przeciwnika na granie p2p :)
Polskaaa Biało-czerwoOoni~! :P
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: kamiledi15 »

Najbardziej mnie wnerwia, jak gra chodzi płynnie i zalicza półsekundowe przycięcie akurat w momencie, kiedy robię jakiś skomplikowany cios. Wtedy oczywiście któryś przycisk nie załapuje i nie wychodzi to, co chciałem, przez co jestem po takiej akcji otwarty na ciosy i zaliczam jakieś kombo. Co ciekawe, u większości przeciwników nawet jak im się przytnie, to wszystkie ciosy pięknie im wychodzą. Nie wiem, jakim cudem. Zauważyłem, że jeśli gra chodzi w zwolnionym tempie, to kombinacje też trzeba wklepywać trochę wolniej, bo inaczej coś nie załapie i nie wyjdzie.
Tapczan
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08-02-2013, 21:11
Lokalizacja: Trzebnica
Ogrywam: TK3 Online by Honmaru

Re: Ping a lagi ;o

Post autor: Tapczan »

Mam podobny problem tylko że tyle co się połączę to mnie wywala a ping 40-90
i na dodatek niektóre serwy mi nie wchodzą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o TK3Online”