Dead or Alive 5

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

Jak ja czytam... To spoko, fakt lepiej poczekać na dokładne zdjęcie. Mam nadzieję, że Ultima wprowadzi kolekcjonerkę.
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

Cóż mogę powiedzieć o DOA, nie podobają mi się za bardzo te plansze... Zwłaszcza na budowie, mam nadzieję, że będzie trochę większe zróżnicowanie a także coś na wygląd Muzeum z 4, bo bardzo lubiłem wyrzucać przez okno albo kopnąć wroga by stoczył się po schodachxD
Trochę też te stroje niepokoją. No ten Lei Fang w cyrku to wydaje mi się jakąś pomyłką. Może do planszy pasuje, ale tak ogólnie to zasłania jej wszystkie walory, bez sensu. Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z 4 bo przywiązałem się do tych osób.
Irytuje mnie jeszcze w planszach to dokładanie efektów specjalnych na siłę. Specjalnie wyskakuje samochód, który wybucha, w odpowiednim punkcie leci rakieta, mogłoby to być bardziej losowe...
Mimo wszystko należy się cieszyć. Nie sądziłem, że DOA jeszcze powróci i to w takim stylu. Mam nadzieję, że zacznie pojawiać się na konwentach i wróci do łask.
強ければ生き弱ければ死ぬ
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive 5

Post autor: shinobi »

Cieszył bym się gdyby była oficjalna wersja DOA5 na Pc, tak jak ostatnio wzbogacają gatunek pecetowych bijatyk nowe Street Fighter'y. Miałem niedawno chęć kupienia SFxTekken, ale ostatnio udało mi się uruchomić DOAO.
Ostatnio zmieniony 11-07-2012, 13:15 przez shinobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
masterbkb
Student
Student
Posty: 41
Rejestracja: 03-06-2009, 20:31
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: masterbkb »

Mam nadzieje ze pokażą niedlugo Leona :D
Obrazek
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

Oj tak DoA5 na PC. Tu mi gdzieś czołg jedzie. Ludzie ogar, na PC z fighterów wychodzą co najwyżej 2D, kiedy w ostatnich latach miałeś bitke 3D na PC.

Na oficjalnej stronie mamy już ładnie pokazane, co znajdziemy w wersji premium. Pudełko mnie się podoba. Zastrzeżenia miałbym do tej okładko gry, więc cieszy mnie że nie ma tego motywu na pudełeczku :D I'm a fighter. What is that shit?

Szkoda że targi Tokijskie są tak późno, bo pewnie co by na to przygotowali, ale już i tak prawie gra będzie. Mam nadzieje, że będą pokazywać postacie tak, jak do tej pory. Mile pewnie pokażą gdzieś za miech, nie wcześniej, ale po tym Rigu to chyba nawet lepiej. Zastanawia mnie czy będzie ta Pai, czy też nie. Na stronie w "characters" VF trzyma się razem, więc chyba już z crossem skończyli i dalej bedzie tylko DOA.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dead or Alive 5

Post autor: kemot722 »

masterbkb pisze:Mam nadzieje ze pokażą niedlugo Leona :D
Nie jestem pewien co do powrotu Leona, Gen Fu i Heleny. Czyżby fabuła ich nie wykluczyła? Gen i Leon w DOA4 robili za ukryte postacie, więc swojego Story nie mieli. Helena pożegnała DOATEC w bombowym stylu, a sama była związana fabularnie z tą organizacją. DOATEC bye? Helena bye bye?

Poza DOA3, Bayman i Leon wymieniali się frekwencją w Story. Obu panów lubię za to samo - ich styl walki. No i właśnie, zastanawiam się, czy w DOA5 nie zrezygnują z jednego praktykanta Militarnego Sambo, przy pojawieniu się całkowicie nie obencego wcześniej Taekwondo. Polityka różnorodności stylowej? Choć sumie są 4 Ninja. 2x Mugen Tenshin, 1x Hajin Mon, 1x Hayabusa "Style".
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive 5

Post autor: shinobi »

DoA według mnie cierpi na bardzo słaby design postaci. W przeciwieństwie do szczegółowości aren, postacie bohaterek DoA różnią się od siebie zaledwie kolorem włosów i odmiennym strojem. Wysilili by się o choć kilku nowych, charyzmatycznych debiutantów, takich bardziej grywalnych jak Jann Lee, czy kogoś w stylu Hwoaranga z Tekkena. Co jak co, ale postaciami ze stylem taekwondo zawsze najlepiej mi się grało. Za to nie ma jednej postaci ninja w bijatykach 3d którą chętnie bym pogrywał. I tu znowu patrzę na ciągle niepoprawione animację np. Hayabusy: koślawe kopnięcia z obrotu i wolne wyskoki. Dzisiaj na prawdziwie nextgenową grę patrzę pod kontem animacji. Dajmy na to nowego Assassin'a. Patrząc na walkę bohatera z kilkoma przeciwnikami naraz to czysta przyjemność, poezja w ruchu. Animacja w bijatykach powinna być dopracowana w szczególności. Z tego też powodu nie jestem już fanem MK. Kiedy spojrzę na te komiczne wyskoki, kopnięcia z wyrodnieniami stawów robi mi się jakoś... "buuuerg"
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

kemot722 pisze:Nie jestem pewien co do powrotu Leona, Gen Fu i Heleny. Czyżby fabuła ich nie wykluczyła? Gen i Leon w DOA4 robili za ukryte postacie, więc swojego Story nie mieli. Helena pożegnała DOATEC w bombowym stylu, a sama była związana fabularnie z tą organizacją. DOATEC bye? Helena bye bye?
O to żeś zmartwił. Ale jak była ta nieoficjalna lista postaci, wykryta przez hakerów, to byli tam wszyscy, a co istotniejsze był tam Rig, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Stąd nawet se myśle że ta lista może taka być.
Ale właśnie dlatego nie lubię fabuły w bitkach. Bo jak jest fabuła, to pryndzy czy później kogoś tracimy. Bo w fabule jest tak, to już tej postaci nie powinno być.... No mam nadzieje że będą wszyscy.

Co do Baymana i Leona. To mógłby być Leon coś jak Marduk, a Bayman by jeszcze więcej kontrował.
shinobi pisze:DoA według mnie cierpi na bardzo słaby design postaci. W przeciwieństwie do szczegółowości aren, postacie bohaterek DoA różnią się od siebie zaledwie kolorem włosów i odmiennym strojem.
No jeszcze oczy, ale i tak biednie. Chociaż siem przyzwyczaiłem chyba.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive 5

Post autor: shinobi »

Nie wiem skąd się wziął ten koleś? Na początku myślałem że to Goh z VF. Z drugiej strony jeszcze kogoś mi przypomina.. Lei Feia? Feng Weia? może jeszcze kogoś innego.. sam nie wiem:

ale całkiem nieźle wymiata. Taekwondo w DOA? To się dopiero napaliłem na te gierkę!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: SubZero »

shinobi pisze:Nie wiem skąd się wziął ten koleś?
A newsów to się nie czyta?
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive 5

Post autor: shinobi »

SubZero pisze:A newsów to się nie czyta?[/url]
No jakoś nie. Wchodziłem zwykle bezpośrednio na forum. Odwiedziłem tak z ciekawości oficjalną stronę DOA5 i muszę powiedzieć że robi na mnie coraz to większe wrażenie. Nie wiem co oznaczają te gościnne występy postaci z VF, ale Akira prezentuje swój styl i animację o niebo lepiej niż w VF4. Tylko pewnych rzeczy nie mogę ścierpieć: komicznego, gejowatego DJ'ja od części drugiej, co niektórych animacji u postaci i przede wszystkim tego, że znów wyjdzie tylko na konsolę.. arrrgghhh!
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Dead or Alive 5

Post autor: wf6608 »

Wreszcie położyłem swoje łapy na pełnym DoA 5 (Arrr...), więc leci parę słów:

-System wszyscy znają, ale pozwolę sobie powtórzyć jeszcze raz co i jak, czyli sidestepy z prawdziwego zdarzenia (w opcjach mamy do wyboru, czy będziemy je wykonywać robiąc u+PKG/d+PKG czy może klepiąc u,u/d,d), Power Blow, który względem Pre-Alphy zaliczył pewne zmiany (nie ma już osobnego przycisku odpowiadającego za PB ponieważ każda postać ma inną kombinację oraz nie można już go używać przez całą rundę, lecz tylko gdy pasek naszej postaci mieni na czerwono po utracie połowy HP) i możliwość zasadzenia tzw. Critical Bursta, czyli wydłużenia odpowiednio długiego Critical Stuna za pomocą przewidzianego do tego ciosu (oponent wpada wtedy w stan zwany właśnie Critical Burstem, podczas którego nie może holdować, a każdy cios go knockdownuje, więc jest to idealny moment na Power Blow lub juggle startera).

-Story Mode? Taka tam historyjka z zazwyczaj trzema epizodami na postać i nienajgorszymi cut-scenkami. Każda walka w tym trybie ma dodatkowy cel, za którego spełnienie dostajemy title. Cele te obejmują dużą część zawiłości systemowych i mają objaśnienia na początku walki, więc można je uznać za taki zakamuflowany tutorial. Podsumowując: można przejść, ale wracać do tego raczej nie będziecie.

-Nowe postacie. Mila sprawia wrażenie postaci zrobionej trochę na szybkiego, gdyż ma chyba najbardziej ubogą move-liste pomijając Akirę (o nim za chwilę), co czyni ją idealną dla początkujących i na tle innych postaci wyróżnia się jedynie takedownem i następującym po nim ground 'n pound lub dźwignią. Ale za to Rig jest całkiem przyjemny w obsłudze. Postać bardzo ofensywna z multum wymian, kozackimi rzutami i oczywiście Flamingo Stance. Trudno powiedzieć, czy to jest lepsze TKD od Hwoaranga, ale na pewno z IMO bardziej odczuwalnym powerem.

-Goście z VF-a. O ile Pai i Sarah wpasowały się idealnie w uniwersum DoA, tak niestety Akirze wydaje się brakować jakiejś szybkiej 3 lub więcej hitowej wymiany, przez grało mi się nim najciężej z całego rosteru. Ale wiadomo - Akira to Akira, nim nie może być za łatwo. Aha - movesety odpowiadają FS-owym standardom (niestety, są pewne cięcia, np. brak "d/f+PKG, b,d/f+PK, qcf+P, b,f+PK" Akiry).

-Areny. Na szczęście na tle tych bardzo przegiętych typu cyrk czy latające wagony jest parę bardziej spokojnych aren, łącznie z najprostszymi o kształcie kwadratu i tym podobnych. Powrót zalicza Tatami z DoA4. Dangerzones można wyłączyć.

-Cięcia w move-listach. Na razie zauważyłem tylko brak... Raijina! A z pewnością cięć jest więcej, niestety, nie grałem na tyle długo żeby coś poza tym zauważyć. No i mało co z czwórki pamiętam.

Jakieś pytania? Służę uprzejmie.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Jest opcja pair play online do 4 graczy jednocześnie, każdy u siebie na chacie? ;]
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Dead or Alive 5

Post autor: wf6608 »

Umm... nie mam dostępu do online i nie widziałem, żeby Tecmo się tym chwaliło. Ale w czwórce chyba była taka możliwość, więc podejrzewam, że tutaj również się znajdzie.
Ostatnio zmieniony 23-09-2012, 13:37 przez wf6608, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Na pewno w DOA4 była taka opcja? Podkreślam 4 graczy, online i każdy się łączy z każdym.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”