Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Ren »

Jeśli chodzi o wybór postaci pod kątem tierlisty - debilizm. To że postać jest mocna na papierze nie znaczy, że wins ratio będzie bardziej korzystne niż przy wyborze lowtiera.
Wiadomo, że na początku jest łatwiej ale po paru latach grania (np. w tekkena) dochodzą osobiste preferencje, "czucie postaci", znajomość własnego stylu gry, który niekoniecznie pasuje do s-tiera ktorym masz zamiar grać.

Co do tematu - obecnie raczej nie stawiam zwycięstwa ponad wszystko. Nigdy nie byłem turniejowym graczem. Upatrzyłem sobie trudne postacie i samo operowanie nimi/nawiązywanie walki z najlepszymi daje mi satysfakcje. Co innego jeśli przegrywam z noobami online, wtedy przychodzi wkurwienie i maksymalne wykorzystanie słabości przeciwnika. Zwycięstwo jest ważne bo nikt nie chce dostawać łomotu, jednak sam feeling rywalizacji i radość z gry ma dla mnie priorytet.

ps. Zgadzam się w 100% z tym co napisał Woochi, dokładnie wiem co czujesz stary :D
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: bartaaz »

Co do tego braku know-how to rzeczywiście częsta sytuacja kiedy gość chronicznie robi rzeczy których nie robi się nigdy, taka gra wtedy średnio ma sens ( w tekkenie jeszcze to czasem przejdzie, w grach 2d już raczej szans niema ). Pięknie to sobie możesz grać jak jesteś kilka razy lepszy od przeciwnika albo jeden i drugi grają for fun i mają zwycięstwo w dupie (tak-są tacy ludzie).
kategorie:
-umie kapić i umie fajnie zagrać (perfekcja)
-nie potrafi kapić ale umie fajnie grać ( prędzej czy później zmądrzeje i zacznie kur** bo nie będzie mógł na przykładzie tekkena wybić a więc i pokazać fajnego juggla )
-nie zna systemu gry i stara się go rozpracować, nauczyć się czegoś, podłapać coś od lepszych
-nie zna systemu gry ale stara się za wszelką cenę wygrać (najgorszy typ)
-nie zna systemu gry ale stara się za wszelką cenę wygrać i denerwuje się kiedy przegrywa (tragedia- najgorsze że jest ich wielu:)

Ciekawostka:
W SFIIIrd 90% ludzi gra turtle. Ponad 20% z nich robi to bo nie potrafi atakować. 15% z tych 20% twierdzi że nie atakują bo grają turtle.
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: caradolph »

To jest chyba najgorszy motyw, to o czym powiedział Woochi. Tutaj definitywnie dochodzi patent szybkiego dostosowywania się do stylu, jednak nie wszyscy to potrafią, a grają naprawdę dobrze i ogarniają system.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: blaugrana20 »

a wogole nosza Wami emocje jak przegracie ?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: caradolph »

Jak mam promotion match a trafiają się lagi i noob, który na nich robi mi bobu najtańszym stuffem to najpierw jest "k***a" a potem idę zapalić.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
surkabm12434
Grand Master
Grand Master
Posty: 352
Rejestracja: 16-09-2010, 15:27
Ogrywam: TT2 Scyrim
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: surkabm12434 »

Tak samo jak caradolph. Jak przegrywam z NoStressem to aż mi się chce uśmiechać :rotfl: Chociaż czasem mnie to denerwuje że tak sobie nie radzę z xiaoyu :zly:
PUSTO
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Martins »

bartaaz pisze:Co do tego braku know-how to rzeczywiście częsta sytuacja kiedy gość chronicznie robi rzeczy których nie robi się nigdy, taka gra wtedy średnio ma sens ( w tekkenie jeszcze to czasem przejdzie, w grach 2d już raczej szans niema ). Pięknie to sobie możesz grać jak jesteś kilka razy lepszy od przeciwnika albo jeden i drugi grają for fun i mają zwycięstwo w dupie (tak-są tacy ludzie).
kategorie:
-umie kapić i umie fajnie zagrać (perfekcja)
-nie potrafi kapić ale umie fajnie grać ( prędzej czy później zmądrzeje i zacznie kur** bo nie będzie mógł na przykładzie tekkena wybić a więc i pokazać fajnego juggla )
-nie zna systemu gry i stara się go rozpracować, nauczyć się czegoś, podłapać coś od lepszych
-nie zna systemu gry ale stara się za wszelką cenę wygrać (najgorszy typ)
-nie zna systemu gry ale stara się za wszelką cenę wygrać i denerwuje się kiedy przegrywa (tragedia- najgorsze że jest ich wielu:)

Ciekawostka:
W SFIIIrd 90% ludzi gra turtle. Ponad 20% z nich robi to bo nie potrafi atakować. 15% z tych 20% twierdzi że nie atakują bo grają turtle.
Bartaaz, drogi kolego, mógłbyś mi wyjaśnić czemu przedostatni rodzaj gracza z twojego zestawienia jest gorszy od tego ostatniego i generalnie jest "najgorszym typem"? Logiki w tym nie widać, ale liczę, że mnie oświecisz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
BamBam86
Elite player
Elite player
Posty: 130
Rejestracja: 01-11-2011, 21:56
Ogrywam: tekken6
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: BamBam86 »

ja napisze tylko tyle ze DUALSHOCK SONY są naprawde mocne :)
BamBam
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: bartaaz »

przedostatni typ to chorobliwa ambicja a ostatni to wstęp do debilizmu. Debilizm można jeszcze jakoś przeżyć. Bądź co bądź drogi Martinsie grałem w 3sa z ok. 500 ludzi (egipt, usa, turcja, bułgaria, rosja, włochy i tam pare innych - poza japonią bo łącze) i muszę Ci przyznać że pod względem taniochy jesteś w pierwszej piątce:) jeśli brać pod uwagę wskaźnik skill/trudność pokonania jesteś wg mnie lepszy od kurody.
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: blaugrana20 »

A co jesli ktos ogarnia system gry moze nie w sposob profesjonalny ale grac umie a dostaje ?
Mam kumpla Raizo_pl gramy czesto offline prawie co wekkend i jak gra ze mna to blokuje Lowy jugluje sciany wszystko git jest , ale jak dochodzi u niego do gry ranking match to calkiem inny gracz nie radzi sobie w sytuacji w ktorych ze mna grajac wychodzil spokojnie czy karal nie wiem moze stres

Co do tego czy my gramy tanio jaka kraj nie zgadzam sie my gramy skutecznie wykorzystujac bezpieczne narzedzia jakie daje nam gra :)akurat w tekenie slogan "najlepsza obroną jest atak" wedlug mnie nie istnieje gdyz jak ktos umie wyrywac sie z rzutu i bloowac to przeciwnik bedzie musial predzej czy puzniej zaryzykowac jakas mocno karalna podcinke lub cios a wtedy mamy kare a co dalej to wiecie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: bartaaz »

zwyczajnie gość niema ogrania o stawkę
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”