stick czy "krzyżak"? l

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

stick czy "krzyżak"? l

Post autor: asmoroth »

Jak w temacie. Którą metodę sterowania preferujecie? Jeśli chodzi o mnie pół życia grałem na padzie playstation bądź w przypadku tekken 3 online na padzie wzorowanym na tym z PS. Oczywiście, jak mi się wydaje większość graczy używałem krzyżaka i nie brałem pod uwagę innej opcji. W chwili obecnej tak się złożyło, że posiadam konsolę Xbox 360 (jak doszło do takiej decyzji skoro grałem 15 lat na plejowym padzie i miałem konsolę ps2? Cud...albo chwilowa niepoczytalność/przepływ geniuszu). Jak powrzechnie wiadomo pady microsoftu są solidne, dobrze wykonane, z odpowiednich materiałów...i mają kompletnie bezużyteczny krzyżak :P Miałem wybór: albo nauczę się grać na sticku albo przestanę grać w Tekkena w ogóle...wybór był oczywisty ale droga do celu usłana cierniami. Wcale łatwo nie jest przestawić się z jednego sposobu na drugi. Stała się jednak rzeczy dziwna...nie tylko przestawiłem się na drążek ale i zdecydowanie lepiej idzie mi gra! Co prawda nigdy nie byłem typem "mashera" i zawsze starałem się grać na poziomie ale dopiero na Xbox'ie i porzucając krzyżak zacząłem wymiatać. Może zbyt szumnie nazwane (i zdecydowanie mało skromnie) ale gram na dużo wyższym poziomie niż wcześniej i gra mi się zwyczajnie wygodniej.
Jak sytuacja wygląda u Was? Kto gra na krzyżaku, a kto walczy przy użyciu sticka? Myślę, że posiadacze Xbox'a raczej wszyscy używają droążka analogowego (mylę się?) ale jak to wygląda u plejowców? Może ktoś w ogóle wie coś na temat tego, jak gra się na turniejach? Japończy często używają arcade stick'a, a tam przecież też jest drążek.
Nurtuje mnie też pytanie dlaczego xboxowi gracze tak rzadko udzielają się na scenie tekkena i dlaczego turnieje zazwyczaj organizowane są tylko dla posiadaczy Playstation...ale to pytanie może zostawię na odrębny temat ;)
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: blaugrana20 »

JA Ci odpowiem na pytanie czemu turnieje sa na Ps3 . Poniewaz na ps3 jest wieksza rzesza fanow ktorzy graja w ta gre wiecej ludzi udziela sie na forach , na Xboxie nprzewaznie jest 3-4 i wtedy jest sens robic turniej :)?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: asmoroth »

Rozumiem doskonale i wiem, że właśnie takie są powody...tylko nie rozumiem tego zjawiska. Posiadaczy konsol microsoftu jest tyle samo albo i więcej (według niektórych badań) co użytkowników PS3...więc nie rozumiem dlaczego tak niewielu kocha Tekkena!!!
Chciałbym np kiedyś spróbować sił w turnieju...i co? Muszę grać padem od Ps3 skoro to zupełnie inna bajka niż xbox? Już pominę fakt ostatniego szoku kiedy wziąłem pada od PS3 do ręki po długim używaniu tego od Xbox'a...jeeeeezusie nazarejski, co za lekki trzeszczący kawał plastikowego shitu! Absolutnie jestem daleki od fanboyowania. Jestem fanem Playstation od bardzo dawna i nikogo nie chcę urazić...ale bałem się, że złamię kontroler robiąc juggle (posiadając PS nigdy tego nie odczułem)...

Zauważyłem też właśnie, że wypowiadam się przez nieuwagę w złym wątku i proszę o wybaczenie Władzę. Klikam z telefonu posty i przeoczyłem moment, w którym powinienem dobrać odpowiednio miejsce na wypociny.
Jeśli jest taka możliwość to proszę o przeniesienie do odpowiedniego wątku/działu
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: Action »

blaugrana20 pisze:Poniewaz na ps3 jest wieksza rzesza fanow ktorzy graja w ta gre wiecej ludzi udziela sie na forach
Bzdura, graczy było zdecydowanie więcej (tak w tekkena jak i bijatyki ogólnie) na x360 do czasów pewnej aktualizacji konsoli. Potem wszystko się posypało i ludzie się na to wypieli często kupując ps3.

Asmoroth, zarówno stick jak i krzyzak maja swoje plusy, ale to prawda, że wielu ludzi grając na x360 przestawiało się na gałkę i po czasie dawało rade na tym coś wytrzaskać. O temat się nie martw, zaraz przeniosę.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: Komandos »

Gałka w arcade sticku i ta w padzie mają ze sobą wspólną tylko nazwę. ;) Poza tym są przejściówki na pada z ps2 do x360, teraz w prawdzie ciężkie do kupienia, ale są. Można też kupić specjalnego fight pada z mad catz. Granie na gałce to dla mnie pomyłka w jakiejkolwiek bijatyce, a w tekkenie to już w ogóle porażka. Są w sumie ludzie co grają w bijatyki na klawiaturach, ale o tym wolę nie myśleć nawet. :P
Action w bijatyki gra się głównie na PS3 i to jest fakt, nawet na Evo co roku gry są odpalane na PS3.

[ Komentarz dodany przez: Action: 09-07-2013, 23:54 ]
Evo 2013:
Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (Xbox 360)
Super Street Fighter IV: Arcade Edition ver. 2012 (Xbox 360)
Tekken Tag Tournament 2 (PS3)
Street Fighter x Tekken ver. 2013 (Xbox 360)
King of Fighters XIII (Xbox 360)
Mortal Kombat 9 (PS3)
Persona 4 Arena (Xbox 360)
Injustice: Gods Among Us (PS3)
Divekick (PS3)
Soul Calibur V (PS3)
Vampire Savior (Xbox 360)
Skullgirls (PS3)

6:6

I dobrze pamiętam, że lata wcześniej był sam X360.
Ostatnio zmieniony 09-07-2013, 21:54 przez Komandos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
surkabm12434
Grand Master
Grand Master
Posty: 352
Rejestracja: 16-09-2010, 15:27
Ogrywam: TT2 Scyrim
Kontakt:

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: surkabm12434 »

@up
Wydaje mi się że na klawiaturze idzie lepiej ugrać niż na krzyżaku czy gałce.
Mi tam krzyżak wystarcza, bez problemu idzie ugrać :D Jeszcze ostatnio zaciekawiła mnie jedna rzecz. Ostatnio gdy przyszedłem do kolegi pograliśmy sobie w starego dobrego T6. Ja na oryginalnym a on na jakimś dziwnym takim szarym. Powiedział, że to jest nieuczciwe bo on ma gorszy joystick. Zamieniliśmy się i doszedłem do wniosku, że ta 'podróba' jakoś bardziej mi pasuje do grania w Tekkena,jakoś lepiej wchodziły EWGF'y etc.
Ale dla bardziej zaawansowanych graczy nie zawsze arcade jest lepszy od Pada. Podam tutaj przykład. Nie wiem czy oglądałeś Live z mistrzostw świata w TTT2. Z tego co mi wiadomo k n e e przegrał na tym turnieju tylko raz. Przegrał z Afroamerykaninem grającym na Padzie (chyba jako jedyny na tym turnieju) grający teamem Lei&nie pamiętam. Więc jeżeli naprawdę jesteś przyskilowanym koksem to i bez sticka dasz radę. :chytry:
PUSTO
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: stick czy "krzyżak"? l

Post autor: mg1987 »

A ja w bitki zaczynałem grac na gałce, i nawet nie było źle. Teraz mam pada precision logitecha i nawalam na krzyżaku. Próby grania na klawie jak na razie kończyły się bólem palców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”