Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Trafiają tu tematy stare, zdublowane, łamiące regulamin i wszystkie inne, które nie kwalifikują się do przebywania na forum.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Chris »

To całe ocenianie powinno przede wszystkim zostać oddane w ręce jednej lub maksymalnie kilku (3) ludków, którzy - jak nikt inny - znają się na kręceniu mega wyczesanych comb w wielu różnorodnych grach. Od tekkena przez mortala po versusy, kolorowanki i drewno!

Zwykli ludzie nie dość, że nie mają all around skilla i pojęcia o ocenianiu, czyli o tym na ile ktoś wykorzystał system danej gry do wyczesania comba, a dodatkowo są nie obiektywni i w efekcie głosy oddawane zostają na jakieś nagrania skillem rodem z podstawówki!

Przykład: combo Subzero. Sympatia do osoby jest ok, ale jeśli oceniamy to oceniamy skilla Panie MG1987 i SubZero.


Oddaje głos na na Kleofasa i Adepta. W tej rundzie oni rozwalili konkurencje.

Warto jednak zastanowić się w tym miejscu nad sytuacją, w której ludzie, którzy np. grają zajebiście tylko 1 grę mają prawo wygrywać za każdym razem - z racji mega skilla- podsyłając kolejne komba z tej samej gry ?

Co z all around skillem ?

Przy okazji: Wysuwam swoją kandydaturę na Pierwszego Oceniającego. Mój głos powinien mieć przeważającą siłę z racji mego mega doświadczenia i ogrania w wiele różnych gier. Exp mówi sam za siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Zachariasz »

Chris pisze:To całe ocenianie powinno przede wszystkim zostać oddane w ręce jednej lub maksymalnie kilku (3) ludków, którzy - jak nikt inny - znają się na kręceniu mega wyczesanych comb w wielu różnorodnych grach. Od tekkena przez mortala po versusy, kolorowanki i drewno!

Zwykli ludzie nie dość, że nie mają all around skilla i pojęcia o ocenianiu, czyli o tym na ile ktoś wykorzystał system danej gry do wyczesania comba, a dodatkowo są nie obiektywni i w efekcie głosy oddawane zostają na jakieś nagrania skillem rodem z podstawówki!

Przykład: combo Subzero. Sympatia do osoby jest ok, ale jeśli oceniamy to oceniamy skilla Panie MG1987 i SubZero.


Oddaje głos na na Kleofasa i Adepta. W tej rundzie oni rozwalili konkurencje.

Warto jednak zastanowić się w tym miejscu nad sytuacją, w której ludzie, którzy np. grają zajebiście tylko 1 grę mają prawo wygrywać za każdym razem - z racji mega skilla- podsyłając kolejne komba z tej samej gry ?

Co z all around skillem ?

Przy okazji: Wysuwam swoją kandydaturę na Pierwszego Oceniającego. Mój głos powinien mieć przeważającą siłę z racji mego mega doświadczenia i ogrania w wiele różnych gier. Exp mówi sam za siebie.
Drogi Chirsie,

dziękuję ci bardzo za twoją wypowiedź. Wiesz dobrze jak bardzo cenię sobie twoją opinię. Z tego miejsca chciałbym także podziękować za artystycznie podejście - twój post nie tylko dostarcza intelektualnej stymulacji, ale także cieszy oko mnogością barw i kolorów.

Trudno się z tobą nie zgodzić. Ocena ludzka jest sprawą czysto subiektywną. I obawiam się, że takową zostanie tak długo jak nie zostaną wytyczone ścisłe, wręcz algorytmiczne kryteria oceny. Jak to mówią ,,nie ładne co ładne, ale co się komu podoba".
Weź również pod uwagę fakt, że Liga Nano-CMV 2D jest zabawą społecznościową, wyjątkowo zbliżoną formą do innych tego typu konkursów np. Eurowizji. Pragnąłbym tutaj podkreślić słowo ,,zabawa". Przegrana czy wygrana (jeżeli można w ogóle wytyczyć tutaj takie pojęcia) nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

Co do retorycznego pytania (cytuję) ,,Co z all around skillem?" to przede wszystkim gratuluję niebywałych umiejętności poliglotycznych. Przetłumaczenie zwykłego i banalnego ,,wszechobecny" na nowoczesne i wręcz doskonale brzmiące ,,all around" było posunięciem niemal mistrzowskim. Sam prof. Miodek lepiej by tego nie zaplanował.

Co do EXP'a, który mówi sam za siebie - zakładam, że chodzi o te forumowe statystki - to masz tutaj po raz kolejny rację. Ilość napisanych na forum postów jest wprost proporcjonalna do posiadanej wiedzy, umiejętności oraz prawa wypowiadania się. Poszedłbym nawet o krok dalej - aby zwiększyć poziom dyskusji na forum, zabroniłbym pisać posty ludziom, którzy nie mają dostatecznej ilości postów ponieważ - nie ukrywajmy- są nikim, bo nie mają postów.

Niestety, po rozpatrzeniu wszystkich przeciw, zarówno twoją kandydaturę jak i cały pomysł centralizacji głosowania muszę odrzucić.

Powód: chciałbym cię nazwać idiotą, ale tak się składa że idiotyzm czy debilizm to poważne choroby psychiczne i nie uważam za stosowne obrażania chorych ludzi. Podobnie z syndromem mongolskim, nazywanym obecnie zespołem Downa. Powstrzymując się także od wszelkich ulicznych kolokwializmów, znalezienie stosownego epitetu jest zadaniem niezwykle trudnym.

Podsumowując:
Pomyśl nieudaczniku dwa razy zanim coś powiesz. Sam nic nie nagrałeś, ale drzesz gębę najgłośniej ze wszystkich. Prawo do wypowiadania się (oceniania w tym wypadku) ma każdy, nie tylko ten kto naspamował dużą ilość postów. Jeżeli mg chce zagłosować na kombo SubZero, bo mu się podobało, to może na nie zagłosować. Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że oceniamy umiejętności, czy technikę.

Na koniec zostawię cię z jedną z moich ulubionych myśli:
[center]Najsłabsze psy szczekają najgłośniej[/center]

Z poważaniem, ale bez szacunku
Zachariasz
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Martins »

Chris.... trochę szkoda, że Zachu był bezlitosny - trzymasz się jakoś?
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Chris »

Chłopczyku Zachariaszu.

Popracuj nad prezencją treści pisanych. Ciężko się czyta taki słowotok.
Nie muszę chyba pisać, że SAM PODWAŻYŁEŚ SWÓJ AUTORYTET swoją powyższą wypowiedzią.
Kolego, ja eksplorowałem systemy combosów bijatyk i nagrywałem filmiki, jak Ty jeszcze nie wiedziałeś co to jest kaillera.

Błędnie także odczytałeś kwestię exp'a.

Przemilczę tę część Twojego postu, która w negatywny sposób odnosiła się do mojej osoby. Jesteś nikim, kto ma w moich oczach jakiekolwiek uznanie.

Warto teraz żebyś zadał sobie dwa ważne pytania:
1. Co ja tu właściwie robię i jak to się stało, że powróciłem na honmaru
2. Czy kiedykolwiek sam w sposób kreatywny stworzyłem jakąś wartość dodaną, choćby na wzór podstawówkowych filmików w stylu Sub-Zero?

Czekam na odpowiedź. Tylko nie rozmiń się z prawdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Zachariasz »

Doskonale, tutaj możemy kontynuować naszą pasjonującą dysputę, która tylko zaśmieca temat przeznaczony do spraw ligowych oraz jak sądziłem nikogo nie interesuje. Okazało się jednak, że się myliłem bo Martins jest wyjątkowo zainteresowany. Lecimy:

Rozumiem, że jesteś ekspertem w temacie bo jak sam zauważyłeś: ,,eksplorowałeś systemy i nagrywałeś filmiki, kiedy ja nie wiedziałem co to kaillera". To niezwykle przekonywujący argument. Nie jestem jednak do końca pewien czy kryterium czasowe to dobry wyznacznik poziomu umiejętności. Możesz mi zdradzić skąd wiesz kiedy dowiedziałem się co to kaillera? Czy może była to po prostu kolejna dziecięca przechwałka w stylu "jestem lepszy, bo w moim odczuciu grałem więcej niż ty"?

Przejdźmy do kwestii zasadniczej: postawionych przez ciebie pytań. Pytania są o tyle problematyczne, że zostały napisane w 1. os. l.poj. a mimo to mam wrażenie, że to jednak ja jestem ich podmiotem. Dla pewności postaram się odpowiedzieć na oba warianty:

1a. Co tutaj robisz i jak to się stało, że powróciłeś na honmaru?
Nie wiem szczerze mówiąc. Chcesz to jesteś, mało mnie to obchodzi. Co się stało że powróciłeś? Nie wiem; nie było cię w ogóle? Nie zauważyłem.
1b. Co ja tutaj robię i jak to się stało, że powróciłem na honmaru?
Rozgraniczmy dwie rzeczy #honmaru i honmaru.pl.
Jeżeli chodzi o #honmaru to w ogóle nie wychodziłem. Miałem co prawda jakąś roczną przerwę, ale wtedy i tak tam się nic nie działo, więc nie rozpaczam.
Jeżeli chodzi o honmaru.pl to jestem tutaj, żeby poprowadzić Ligę Nano-CMV 2D. Dlaczego wróciłem? Bo wpadłem na pomysł Ligi Nano-CMV 2D. Swoją drogą w samą porę, bo forum było tak martwe, że nawet w tematach z tekkenem mało się działo. Powiem więcej - nawet w tematach z offtopem nikt nic nie pisał!

2a. Czy kiedykolwiek sam w sposób kreatywny stworzyłeś jakąś wartość dodaną, choćby na wzór podstawówkowych filmików w stylu Sub-Zero?
Nie interesowałem się tematem, ale z tego co wiem to nie, nie stworzyłeś zupełnie nic.
2b. Czy ja kiedykolwiek sam w sposób kreatywny stworzyłem jakąś wartość dodaną, choćby na wzór podstawówkowych filmików w stylu Sub-Zero?
+tutoriale, o które musiałem się wykłócać z Dumianem żeby je pousuwał jak "odchodziłem"
+wideo poradniki czasu rzeczywistego
+AMV
+mod'y
+newsy jak jeszcze miałem newsmana
+week/weekend tury (to razem z Subem)
+system upubliczniania wyników ww. turów
+stronę o MB, ale o tym się nie mówi. Prosiłem Dumiana żeby to wywalił bo jest kiczowata, ale ten nie chciał.
+Ligę Nano-CMV 2D

Jeżeli chodzi o brak uczestnictwa w lidze, to niestety i choć sam nad tym ubolewam, ale wziąć udziału nie mogę, bo jestem organizatorem.

A ty? Co ty stworzyłeś?
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Martins »

Hmmm, bardzo przezornie wziąłeś pod uwagę dwa warianty odpowiedzi na pytania Chrisa - miło że pomyślałeś o wszystkim, Zachariaszu.

Niestety, dzisiaj Krzysztof podobno już w objęciach Morfeusza, więc nie odezwie się przed wschodem słońca.

Michał, ładnie pojechałeś z tym cięciem. Stary pamiętaj, że Honek najważniejszy, daj mu odżyć i zwróć ową dysputę tam gdzie została poczęta. Nie zabieraj matce dziecka!!!! Apeluję do Ciebie!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Zachariasz »

Dziękuję Marcinsie, miło czuć się docenionym.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: mg1987 »

Drogi Martinsie, apeluj do kogoś innego - mam możliwość moderacji tylko w "online battle arena", i nigdzie indziej. Więc kosz jest poza moją jurysdykcją (ale i tak widzę ten temat tylko w Hyde-Parku jeśli już).
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Chris »

Problem Z tobą jest taki, że piszesz za dużo i nic z tego nie wynika. Ponadto, rozmijasz się z prawdą i nawet nie próbujesz ściągnąć tych niewidzialnych okularów, przez które postrzegasz świat na swój sposób.

twoja wyliczanka wartości dodanych nie zrobiła na mnie wrażenia, bo nie odzwierciedla jakości, a tylko ilość. kolego, Ja samych newsow nabijałem jak leci. Ale po co to wyliczać tak jak ty. Przecież nie jest to twój jedyny argument w tej dyskusji. Chyba, że?

Przestań pisać kilometrowe posty na podobieństwo Kreliana, ponieważ na sam widok odechciewa się czytać.

Myślałem, że porozmawiamy, ale z krawężnikiem nie ma o czym rozmawiać. *Nie chce mi się z tobą gadać* temat uważam za zamknięty, a jak chcesz dalej szczekać to poczekaj aż się odwrócę jak avatar Actiona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Liga nano-CMV 2D - spam, spam, spam, lovely spam!

Post autor: Zachariasz »

W twoich wypowiedziach czuć wyraźnie zaostrzoną formę depresji paranoidalnej połączoną z zaawansowanym stadium kompleksu Edypa oraz nabytą - zapewne w czasach szkolnych - formę służalczości homoseksualnej, która nie pozwala na dostateczne uczestnictwo w życiu społecznym.
Nasuwa się więc pytanie: czy ww. cechy mają odzwierciedlenie w stanie faktycznym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosz”