Joystick w mame64

Zanim o coś zapytasz przeczytaj dokładnie.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

Witam wszystkich.
Czy jest możliwość skonfigurowania joysticka tak aby dało się grać w IKARI WARRIORS tak jak należy? (mame)

Generalnie joystick w grze działa jednak nie mam pojęcia jak skonfigurować go aby postać przez nas kierowana gdy porusza się pod kątem, np. góra/prawo także strzelała w takim kierunku :( Tak właśnie działało to na automatach, tutaj natomiast pod kątem ludzik porusza się ale strzela do przodu, aby zmienić kierunek strzelania trzeba przełączać przyciskami. W ten sposób oczywiście nie da się w to dobrze grać.

Proszę więc starych wyjadaczy o pomoc!
Emulator mame64
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Joystick w mame64

Post autor: SubZero »

Oryginalny automat miał obrotowy joystick, który służył do poruszania postacią i jednocześnie określania kierunku strzelania (czyli możesz np. iść w górę i równocześnie strzelać w lewo). W MAME masz od tego ustawienie pod opcją Positional Analog.
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Re: Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

SubZero pisze:Oryginalny automat miał obrotowy joystick, który służył do poruszania postacią i jednocześnie określania kierunku strzelania (czyli możesz np. iść w górę i równocześnie strzelać w lewo). W MAME masz od tego ustawienie pod opcją Positional Analog.
Ale jak mam to ustawić w taki sposób, aby idąc w lewo,ludzik też strzelał w lewo ?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Joystick w mame64

Post autor: SubZero »

Nie da się. Tak miały to zrobione porty na komputery/konsole, ze względu na inny kontroler, który nie miał takiej możliwości.
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Re: Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

SubZero pisze:Nie da się. Tak miały to zrobione porty na komputery/konsole, ze względu na inny kontroler, który nie miał takiej możliwości.
No to mnie zmartwiłeś :(

Kurcze, a wystarczyłoby aby twórcy aplikacji mame64 dodali w ustawieniach możliwość bezpośredniego przypisywania litery klawiatury (bądź joysticka) do pozycji ludzika. Wtedy wystarczyłoby skopiować to samo ustawienie dla danej akcji, np. ustawienie poruszania w dół (joy down) i pozycja ludzika (joy down) i po kłopocie.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Joystick w mame64

Post autor: Ren »

Obrazek


Oto Joystick wykorzystywany w Ikari Warriors (Seimitsu LS-30). Postacią poruszamy normalnie wychylając joystick, natomiast kierunek strzelania wyznaczamy obracając nim wokół własnej osi. Joystick ma kilkanaście pozycji. Raczej ciężko to emulować :) Miałem okazję kiedyś kupić taki joy. Tani nie był więc odpuściłem, poza tym jeśli dobrze pamiętam - tylko Ikari Warriors go wykorzystywał.
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Re: Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

Hmm. Wiesz ja jestem wiekowy i osobiście grałem w latach 80'-90' na automatacha w Ikari. Sterowanie postacią odbywało się poprzez wychylanie joysticka i dokladnie w stronę którą postać szła także i strzelała. Przykładowo idę w dół i automatycznie strzela w dół, idę w lewo automatycznie strzela też w lewo, nie było żadnego dodatkowego kręcenia czymkolwiek. To rozwiązanie było optymalne.
Trzeba by kogoś kto potrafi programować w C++, kod źródłowy mame64 jest dostępny i wydaje mi się że bez problemu dało by się dorobić opcje bezpośredniej pozycji ludzika pod daną literkę/ust.joysticka.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Joystick w mame64

Post autor: SubZero »

Oryginalny automat miał taki kontroler jak pokazał Ren i tak to działa w MAME. Widać trafiłeś na jakiś zmodyfikowany wynalazek. Jest taki jeden w MAME, rom nazywa się Ikari (Joystick hack bootleg).
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Re: Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

SubZero pisze:Oryginalny automat miał taki kontroler jak pokazał Ren i tak to działa w MAME. Widać trafiłeś na jakiś zmodyfikowany wynalazek. Jest taki jeden w MAME, rom nazywa się Ikari (Joystick hack bootleg).
Kurcze to jest informacja! Jestem teraz w trasie i nie mogę tego przetestować ale jak będę miał pauzę to dam znać czy to zadziała :)
automaciarz
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2014, 10:49

Re: Joystick w mame64

Post autor: automaciarz »

Ściągnąłem ten rom IKARI(bootleg..) i działa !! Wielkie dzięki kolego, baaardzo pomogłeś, chętnie postawię piwo :) Podziękowania również dla Ren.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ & Tutorials”