Propozycje turniejów.

Informacje o nadchodzących oraz aktualnie trwających na Honmaru turniejach Tekken 3 Online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Czy jesteś za przeprowadzaniem "oryginalnych" turniejów?

Pewnie, dodatkowe urozmaicenia z pewnością się przydadzą.
42
70%
Obojetne mi to, zagram w tym co zrobicie.
13
22%
Zdecydowanie nie, standardowe tury doskonale się sprawdzają i nie mam ochoty grać w niczym innym.
5
8%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Propozycje turniejów.

Post autor: Dumian »

Do tej pory jest tak, że wszystkie turnieje są "podane na tacy". Zarówno pomysł jak i wykonanie przypadały osobom "z rangą". I tak robimy te turnieje i robimy jednak ciągle te same osoby nie mogą być zawsze w stanie zapewnić odpowiedniej ilość turniejów. Ponadto koncepcja turniejów również się nie zmienia, mamy grupy, później DE, awansują z grup i obstawiają czołowe miejsca na podium zwykle te same osoby.

Głównym celem tego tematu jest przedstawianie pomysłów na jakieś ciekawe turnieje odbiegające trochę formą od tych standardowych. Choćby taki turniej Team Battle Mode, Ball Mode czy nawet chwilowo zawieszony Team Cup to zawsze miła odskocznia.

Może by tak zrobić turniej na jakiś zupełnie niespotykanych zasadach, który jednocześnie dostarczy sporo zabawy graczom? Ostatnio przez myśl przeszedł mi pomysł na turniej "Challenge". Wszyscy gracze byliby zestawieni w jednej tabeli a pojedynki odbywałyby się na zasadzie "wyzwań". Całość można by urozmaicić zasadą "zabronienia postaci" tj. osoba wyzywająca do pojedynku zabrania osobie wyzwanej gry określoną postacią lub też nakazuje grę daną postacią. Może i trochę to zakręcone ale jeśliby dopracować pomysł to... no właśnie. Jak zapatrujecie się na takie "udziwnienia"? Jesteście za wprowadzaniem ciekawych pomysłów dotyczących turniejów online w życie czy raczej w zupełności starczają Wam standardowe (i trochę oklepane) turnieje?

Na koniec jeszcze jedna, niejako związana z tematem kwestia. Niestety na Honmaru nie trafiają się osoby chętne do samodzielnego przeprowadzenia turnieju wg własnej koncepcji, a szkoda... Czy naprawdę nie ma wśród forumowiczów kogoś kto chciałby sam poprowadzić jakieś rozgrywki (lub chociaż pomóc w ich prowadzeniu)? Nie muszą to przecież być żadne turnieje na nie wiadomo jaką skalę i ogromną ilość uczestników. Nie muszą to być nawet turnieje prowadzone w pojedynkę lecz wspólnie z innymi jak np. tur Mortala 2.
Chciałbym aby również userzy wykazali się w tej dziedzinie, zarówno w standardowych turniejach jak i autorskich pomysłach, które sami będą wcielali w życie :)

Zachęcam do zagłosowania w ankiecie i przede wszystkim do jakiegoś komentarza odnośnie mojego posta :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: KRELIAN »

dla czystej zabawy nie widze przeciwwskazan jesli chodzi o kreatywne podejscie do prowadzenia tura. inna sprawa ze DE to w tej chwili najrozsadniejsze zasady turniejowe jakie wymyslono (pomijam lige bo to troche inna baja). zawsze gdy potknie sie komus noga ma jeszcze szanse udowodnic ze byl to przypadek - sam jestem tego przykladem po Little Tour :P

w kazdym razie ...

gdyby chetnych bylo wiecej to zawsze mozna wprowadzic grupy po grupie i dopiero DE ale na przesiewy wciaz jest za malo chetnych.

mozna wykreowac naglasniane ostatnio klany na wzor zapowiadanej ligi z max 3 osobowa druzyna. chociaz patrzac na obecne problemy z umawianiem sie z ludzmi ciezko widze ustawke 6 ludkow online w tym samym czasie

inna opcja to SBO Online :) - czyli wchodzisz na ring i walczysz do upadlego (losowanie par a pozniej do przodu)

tur w ktorym wyznaczasz przeciwnikowi postac moze byc naprawde niezla wiec rowniez za tym obstaje (przynajmniej bedzie motywacja zeby wreszcie nauczyc sie grac Xiao :D)

tyle na chwile obecna , czekamy na odzew
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Dismaster »

Czytajac te wasze posty wpadl mi do glowy pewien pomysl, nie tak dawno pytalem czy beda jeszcze takie "oficjalne" turnieje taki honmaru cup vol. 4 (?) i mysle sobie zeby ustalic jedna date powedzmy co rok czy nawet czesciej na najwiekszy najwazniejszy turniej wtedy wszyscy wiedzieli by ze tego i tego dnia trzeba byc bo zaczyna sie najwazniejszy cup, mozna by zrobic wokol tego sporo szumu wicie jakies: "juz za tydzien rozpoczynamy honmaru cup! ZOSTAN ONLINE CHAMPIONEM!! WEZ UDZIAL!!" i tak dalej... a po drodze moze byc cala masa innych turnieji jak chocby little turnament czy ball mode cup co o tym myslicie? kurcze na to czekal by kzady :D w innych cupach fajna zabawa ale w tym najwazniejszym ostra zacieta walka i wylonienie najlepszych. Mozna by nawet robic zaproszenie dla najlepszych graczy ;) czy cos, wiecie takie powazne halo :D

Moze ktos sie wypowie co o tym mysli :)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: K' »

Jestem za 3 osobowymi drużynami jednak jak już Krelian wspomniał może być ciężko z 6 graczami na serwie w tym samym czasie... Jeśli już miałoby coś takiego wystartować to proponuję zrezygnować z zasady jaka była przy ostatniej próbie wystartowania tego tura gdzie żaden "sprawdzony" gracz nie mógł być z drugim "sprawdzonym" w teamie. Ogólnie to ciekawy pomysł z tą różnorodnością. Jestem na tak :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: KRELIAN »

K' pisze:Jestem za 3 osobowymi drużynami jednak jak już Krelian wspomniał może być ciężko z 6 graczami na serwie w tym samym czasie... Jeśli już miałoby coś takiego wystartować to proponuję zrezygnować z zasady jaka była przy ostatniej próbie wystartowania tego tura gdzie żaden "sprawdzony" gracz nie mógł być z drugim "sprawdzonym" w teamie.
jesli znajdzie sie odpowiednia ilosc chetnych to walnie sie jakas ankiete co do zniesienia tej zasady lub pozostania przy niej i bedzie si. wszystko zalezy od Was
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: czit »

dodatkowo w tym trybie challenge mozna by zrobic opcje 'handicap' co by bylo ciekawszym rozwiazaniem w walce lepszego ze slabszym , na przyklad slabszy stawia warunek ze bierze 3:0 dla siebie , gra toczy sie do 5 ale ten slabszy wystarczy ze wygra 2 razy i juz jest zwyciezcą, zakręcone ale moim zdaniem moze być ciekawie , ewentualnie moze byc tez postawienie warunku ze slabszy gra na max zycia a ten lepszy na 70% naprzyklad , albo opcja teambattle 2v8 itp, oczy wiście za takie ulatwienia zdobywalo by sie mniej pkt a ten co ma utrudnione to dostalby wiecej gdyby wygral, moim zdaniem może być ciekawie tylko trzeba by to dobrze porozkładać (jak ładnie poprosicie to moge sie tym zająć),
jeszcze mogła by być możliwość typu :'wyzywam Cie Dumianie żebyś wygrał z Krelianem' może być z dodaktiem : '...przy czym Ty masz grać tylko julką a on xiajką'
mam nadzieje że nie przesadziłem :D

co do klanów to moim zdaniem powinna być dowolność , co z tego ze w jednym klanie byliby sami najlepsi , przecież każdy jak sie postara to może grać na równie wysokim poziomie, kwestia własnego 'chce mi sie'

co do wypowiedzi Disa to dziś rano też nad tym dumałem , coroczny konkretny tur z wielkim boom , zapisy przez prawie caly rok do czasu rozpoczecia tura którego termin bedzie podany od razu

jak wpadną we mnie jeszcze jakieś genialne pomysły to dam znać
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Aserot »

No ja mam takiego pomysł coś na styl "King of the Ring" z WWF.

Powiedzmy że są trzy grupy po zakończeniu których najlepszy z każdej grupy może ubiegać się o tytuł króla ringu.

Czyli walczy z każdym uczestnikiem turnieju aż do pierwszej przegranej, królem zostaje ten który najdłużej pozostanie nie pokonanym.

Mam nadzieje że da się coś wykminić z tego co napisałem, bo w sumie późno już i za dobrze na monitor nie widzę :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Tolek
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 09-10-2007, 19:08

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Tolek »

1. Sudden Death Cup. Turniej szybkiej śmierci - uczestnicy toczą ze sobą 1, szybką walkę, mają 70% energii. Zaletą tego byłyby szybkie, energiczne walki.

2. Mujokin Cup. Byłoby to ciekawe, no bo Mujokin jest dziwną postacią z wiadomych powodów :).

3. BIG Cup. Turniej dla wielkich postaci (Gun Jack, Kuma etc.).

4. Fist Cup / Kick Cup. Turnieje w których gracze mogli by używać tylko rąk lub tylko nóg. Byłoby to ciekawe, bo trzeba by się wysilić by zrobić świetnego juggla samymi rękami :).

5. Combo Cup. Każdy walczy z sędzią, starając się pokazać jak najbardziej hardcore'owe combosy i jugg;e, żeby zrobić na nim wrażenie. Sędzia wybiera najlepszego. Wymagało by to trochę kreatywności, a nie tylko grania oklepanymi kombinacjami.

6. Fast Cup. Turniej, w którym oprócz zwycięstwa brany byłby pod uwagę czas walki. To wymusiłoby szybką, ofensywną grę.

Jak coś jeszcze wymyślę to powiem.
"Now... Make me feel it! Make me feel alive agian!!!"
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Ana »

Ale Mokujin Cup i tak juz idzie z serii Random Cupów, a co do reszty to niech sie Dumian wypowie. Mi conajmniej połowa brzmi śmiesznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Primo »

time attack cup - czas ustawiony na minimum, reszta standartowo,minusem byłaby przewaga niektoreych postaci, np na początek jakiś multipart ;)
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Dumian »

Jak dla mnie to ciekawe pomysły na szybkie fajne turnieje. Pytanie tylko czy to same propozycje czy chciałbyś też zająć się w jakimś stopniu organizacją?
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Ana »

Dumian ale na logikie:
w turze numer 4 to bys pewnie zobaczyl samych edkow/hwo a z piesci to nie wiem... paula? i to bylby imo jeden z najbardziej janowych turów

a tur 5 jakos nie bardzo to widze, to tak jakby porownywac combo video i wspolczuje sedziom
Obrazek
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Chinczyk »

Ja w 4 z pieści to jina najlepiej widzę 3 płaskie i EWGF :hyhy:
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: Dumian »

Jakby to dobrze rozwiązać (stąd pytanie o organizacje) to mogłoby nie być źle poza tym każdy by wiedział na co się pisze więc ja nie widze problemu ;-)

Ty nie badz zlosliwy. Ty nie grasz, ja nie gram, Krel nie gra ale nie skazujmy ludzi na tego typu tury :D
Ostatnio zmieniony 10-10-2007, 20:29 przez Dumian, łącznie zmieniany 2 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Propozycje turniejów.

Post autor: KRELIAN »

Tolek pisze:1. Sudden Death Cup. Turniej szybkiej śmierci - uczestnicy toczą ze sobą 1, szybką walkę, mają 70% energii. Zaletą tego byłyby szybkie, energiczne walki.

2. Mujokin Cup. Byłoby to ciekawe, no bo Mujokin jest dziwną postacią z wiadomych powodów :).

3. BIG Cup. Turniej dla wielkich postaci (Gun Jack, Kuma etc.).

4. Fist Cup / Kick Cup. Turnieje w których gracze mogli by używać tylko rąk lub tylko nóg. Byłoby to ciekawe, bo trzeba by się wysilić by zrobić świetnego juggla samymi rękami :).

5. Combo Cup. Każdy walczy z sędzią, starając się pokazać jak najbardziej hardcore'owe combosy i jugg;e, żeby zrobić na nim wrażenie. Sędzia wybiera najlepszego. Wymagało by to trochę kreatywności, a nie tylko grania oklepanymi kombinacjami.

6. Fast Cup. Turniej, w którym oprócz zwycięstwa brany byłby pod uwagę czas walki. To wymusiłoby szybką, ofensywną grę.

Jak coś jeszcze wymyślę to powiem.
niby oryginalne na swoj sposob ale czy zastanowiles sie jak takie tury beda wygladaly? ale po kolei:

1. wrecz przeciwnie bo kazdy bedzie sepil na jeden mocniejszy cios/ juggle przez co czas walki zdecydowanie sie wydluzy

2. czeka na swoja kolej w RANDOM CHAR CUP

3. j/w.

4. juz widze jak sie ludzie zapominaja i przydzielane sa walkowery a pozniej spamy na forum pokroju 'ale ja tego nie wcisnalem' . tutaj rowniez wybor postaci sie zawezy - rece to glownie jin a nogi to hwo - slowem monotonia i ograniczanie graczy.

5. czyli po prostu turniej juggli - jedyny 'tur' ktorego uznaje z tym ze coz z tego skoro mowimy o online a tutaj nikt na dobra sprawe nie rozwinie skrzydel. przykladowo 3 ewgfy robie zawsze offline a online raz na X prob takze imo nie ma sensu.

6. a ta propozycja to juz w ogole z kosmosu. niby jak to widzisz? ktos bedzie pamietal ile mu czasu zostalo i podawal na forum obok wyniku pojedynku? :oczami: . ciekawi mnie w jaki sposob pozniej obliczyc kto bedzie wyzej w tabeli

fajnie ze ludzie maja pomysly ale postarajcie sie je chociaz jakos sensownie uargumentowac i przedstawic jak to bedzie wygladalo w praniu.

zaraz bedzie ze ludzi odstraszam mimo ze chca dobrze ale te pomysly powyzej sa naprawde srednie. w kazdym razie jesli podolasz zadaniu i odpowiednio to przedstawisz to ja nie mam nic przeciwko, tymbardziej ze juz nie startuje w turach (przynajmniej poki co) ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje”