Moderacja forum/odwołania od decyzji

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Yamada »

Oj ależ się wielka krzywda stała. Moderowanie jest bardzo podobne do sędziowania meczu piłkarskiego - zawsze ktoś jest niezadowolony. Ty nie dostałeś warna za tego Shoutboxa, tylko za całokształt. Więc jak - miałem wstawić warna i Tobie i Komandosowi gdy on w postach nie wyzwał ludzi od debili a Ty tak? To by było uczciwe? No właśnie. I dlatego Komandos NIE DOSTANIE ode mnie warna póki sobie na to w moich oczach nie zasłuży. A Ty całokształtem moim zdaniem sobie zasłużyłeś na +1. Proste.

Zresztą po to jest opcja zgłoszenia postu aby z niej skorzystać. Mcl dostał warna bo wyraźnie się uwziął swojego czasu na kamila i nadgorliwie zgłaszał posty, które nie klasyfikowały się do ostrzeżenia, z czego sam doskonale zdaj sobie sprawę.

Kochany temat religii. Forum służy do wyrażania swojej opinii na różne tematy. To, że ktoś ma coś do chrześcijaństwa nie oznacza, że ma coś do Ciebie. Wawrzyn nie użył obraźliwego sformułowania w Twoją stronę, a w stronę tematu o którym rozmawialiście. Ty natomiast zaatakowałeś go personalnie. To co, jak ktoś napisze, ze zupki chińskie są chujowe to ma jednocześnie na myśli ze ja jestem chujowy bo je lubię i jem?

Trochę dystansu i luzu, a życie na pewno będzie piękniejsze :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Skoro to ten sam moderator rozpatruje odwołania to nie rozumiem w takim razie po co jest ten temat? To jakiś absurd i chyba ewenement na skalę światową, żeby ten sam organ który podjął decyzję, rozpatrywał odwołania... przecież to z miejsca czyni je bezsensownymi.




Yamada - racja, moderowanie jest podobne do meczu piłkarskiego. I niestety, póki co wygląda to tak, jakby w owym meczu raz w ogóle nie odgwizdywano wejść nakładką czy wślizgów od tyłu, a kiedy indziej za lekkie popchnięcia przyznawano żółte/czerwone kartki.

Mecz można sędziować dobrze albo do dupy, niestety aktualnie mamy przykład tej drugiej sytuacji. I po wyjątkowo nieudolnie sędziowanym meczu na ogół sędzia otrzymuje karę lub wylatuje (np. ostatnio jednego z sędziów Premier League odsunięto od sędziowania meczów tej ligi za uznanie gola z metrowego spalonego).

Ja chcę mieć dobrych moderatorów, którzy są jak dobrzy sędziowie piłkarscy a nie jak Howard Webb. Bo póki co właśnie tak to "sędziowanie" wygląda - jak u Howarda Webba.
Zmiany kadrowe na Honmaru są konieczne.

2 pytania:

1) Czym się różni wyzywanie od debili od wyzywania od ćwierćmózgów?
2) Skoro przyznajesz warny za całokształt, to dlaczego Hajda, Howl i inni jeszcze nie mają banów?


Niestety cała Twoja koncepcja moderowania tego forum i przyznawania warnów za całokształt (to zupełnie jak dawanie kartek za poprzednie mecze swoją drogą :P ) totalnie nie trzyma się kupy. Hajda 10000000x bardziej zasłużył na osta i chyba każdy się zgodzi.


Co do kwestii religii - no cóż, widzę, że skoro jesteś ateistą to podobnie jak Wawrzyn nie rozumiesz i nie chcesz zrozumieć postawy osób wierzących. Ech, trochę mniej ignorancji na przyszłość, dobrze radzę, przydaje się to w życiu.

Komandos pisze:Heh niby pisze 'koniec offtopa', ale ostatnie słowo oczywiście musi należeć do niego. Co za kolo :rotfl:
I po co spamujesz? Prosił Cię ktoś?
Ja rozumiem, że bardzo chcesz uczcić i celebrować jedyny temat w którym nie jesteś pojeżdżany za wypisywane przez Ciebie idiotyzmy takie jak powyższy post... ale naprawdę, powstrzymaj się... bo jedynym efektem tego jest to, że teraz nawet w tym temacie zostałeś pociśnięty.
Jednak Oen miał rację pisząc o Tobie jako o "debilu" i "downie" w temacie o T6, popieram go w całej rozciągłości.

BTW. Jak widać nie odniosłem się do postu Wawrzyna :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Arucardo pisze: I po co spamujesz? Prosił Cię ktoś?
Ja rozumiem, że bardzo chcesz uczcić i celebrować jedyny temat w którym nie jesteś pojeżdżany za wypisywane przez Ciebie idiotyzmy takie jak powyższy post... ale naprawdę, powstrzymaj się... bo jedynym efektem tego jest to, że teraz nawet w tym temacie zostałeś pociśnięty.
Jednak Oen miał rację pisząc o Tobie jako o "debilu" i "downie" w temacie o T6, popieram go w całej rozciągłości.
I widzisz chłopcze, znowu chcesz mnie sprowokować w prymitywny sposób. Tym razem jednak ci się nie uda i nie odpiszę, że pociskać to cię może ojciec czy coś w tym stylu ;)
Mam nadzieję, że w życiu osobistym nie prezentujesz takiej postawy jak na forum, bo mógłbyś kiedyś od kogoś w czape dostać :P
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Komandos pisze:
Arucardo pisze: I po co spamujesz? Prosił Cię ktoś?
Ja rozumiem, że bardzo chcesz uczcić i celebrować jedyny temat w którym nie jesteś pojeżdżany za wypisywane przez Ciebie idiotyzmy takie jak powyższy post... ale naprawdę, powstrzymaj się... bo jedynym efektem tego jest to, że teraz nawet w tym temacie zostałeś pociśnięty.
Jednak Oen miał rację pisząc o Tobie jako o "debilu" i "downie" w temacie o T6, popieram go w całej rozciągłości.
I widzisz chłopcze, znowu chcesz mnie sprowokować w prymitywny sposób. Tym razem jednak ci się nie uda i nie odpiszę, że pociskać to cię może ojciec czy coś w tym stylu ;)
Mam nadzieję, że w życiu osobistym nie prezentujesz takiej postawy jak na forum, bo mógłbyś kiedyś od kogoś w czape dostać :P

Zła interpretacja. Jesteś strasznie skoncentrowany na sobie - naprawdę myślisz, że zależy mi na jakiejkolwiek Twojej reakcji? (taaak, prowokacja to zachowanie mające na celu jej wywołanie)
Masz po prostu przyjąć to do wiadomości i naprawdę nie interesuje mnie, co z tą wiedzą zrobisz.
Jakoś nigdy nie dostałem "w czapę". Zbastuj też trochę z prymitywnymi epitetami pokroju "chłopcze", nie życzę sobie tego. A od mojego ojca wara, chamie, bo pojazdy po rodzinie to poziom poniżej wszelkiej krytyki - jeśli masz chociaż trochę honoru to wiesz dobrze, że zachowałeś się w poście powyżej obrzydliwie.

Heh a już najlepsze to jest pisanie "nie odpiszę, że..." a następnie pisanie o tym, czego rzekomo miałeś nie pisać... żałosne...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Yamada »

Ja nie zaglądam wszędzie, nie wiem co każdy pisze. Od Howla powinno być zgłoszenie, a sprawa Hajdy zakończona.

I co ja mam z Wami misie moje drogie zrobić bo widzę, ze się nie uczycie na błędach. Ehh naprawdę nie ułatwiacie mi życia;f.

Jako że dzieje się tu istny cyrk to wiem co zrobię:
Komandos +1 za obrazę Arucardo tekstem o jego ojcu.
Arucardo +1 za ponowną obrazę Komandosa, pomimo wcześniejszego pierwszego warna. Nawet zwierzęta nie pchają drugi raz nosa tam gdzie boli.


Jezeli Action uzna że dałem Ci drugiego warna bezpodstawnie to Ci go zdejmie.

No, a teraz lulu;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Ana »

Yamada, ale tym razem to była jawna prowokacja ze strony Komandosa i nie trzeba być wielkim mózgowcem by zauważyć, że stosował on typową zasłonę dymną.
A temat religijny jest bardzo wrażliwy. Może ja jestem przewrażliwiona, ale na słowo "katol" też zaczęłam reagować alergicznie. Tak samo jak na "czarnuch", czy "żółtek". Język polski ma taki zasób słownictwa, że naprawdę przy odrobinie dobrej woli można wypowiedzieć swoje zdanie w sposób kulturalny.
Najgorsze wg mnie jest to, że później ten, co jeździł po religii stanie przed lustrem i powie sobie, iż jest osobą tolerancyjną.
I mówię to wszystko jako ateistka, ale fakt pozostaje faktem - to nie ten temat. Temat jest o moderacji, a moje zdanie jest takie, że Arucardo niesłusznie dostał +1, a teraz na zasadzie równi pochyłej (prowokacji) wzmocnił konto. Uczciwie mówię, że nie zgadzam się w wielu poglądach z Arucardo i czasami również mam wrażenie, iż patrzy na wszystkich z góry, ale nie chciałabym by moje subiektywne odczucia zasłoniły mi obraz sytuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Ana pisze:Yamada, ale tym razem to była jawna prowokacja ze strony Komandosa i nie trzeba być wielkim mózgowcem by zauważyć, że stosował on typową zasłonę dymną.
A temat religijny jest bardzo wrażliwy. Może ja jestem przewrażliwiona, ale na słowo "katol" też zaczęłam reagować alergicznie. Tak samo jak na "czarnuch", czy "żółtek". Język polski ma taki zasób słownictwa, że naprawdę przy odrobinie dobrej woli można wypowiedzieć swoje zdanie w sposób kulturalny.
Najgorsze wg mnie jest to, że później ten, co jeździł po religii stanie przed lustrem i powie sobie, iż jest osobą tolerancyjną.
I mówię to wszystko jako ateistka, ale fakt pozostaje faktem - to nie ten temat.
Temat jest o moderacji, a moje zdanie jest takie, że Arucardo niesłusznie dostał +1, a teraz na zasadzie równi pochyłej (prowokacji) wzmocnił konto.
Uczciwie mówię, że nie zgadzam się w wielu poglądach z Arucardo i czasami również mam wrażenie, iż patrzy na wszystkich z góry, ale nie chciałabym by moje subiektywne odczucia zasłoniły mi obraz sytuacji.
Jaka niby prowokacja z mojej strony? To ja zostałem na samym początku sprowokowany i dlatego te wszystkie głupie słowa padły, z czego zresztą dumny nie jestem. Uważam, że jestem winny, ale nie w równym stopniu co Arucardo, od którego ta cała prowokacja się zaczęła.
I co co chodzi z tą zasłoną dymną, uważasz mnie za jakiegoś ninja? :hyhy:
Heh a już najlepsze to jest pisanie "nie odpiszę, że..." a następnie pisanie o tym, czego rzekomo miałeś nie pisać... żałosne...
Nie przypomina ci to czegoś? Na przykład sytuacji w której piszesz 'koniec offtopa', a następnie sam go robisz? :P
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

No to już jest szczyt wszystkiego, po prostu ręce opadają... i taki ktoś ma być nadal moderatorem? Przecież to skandal. I jeszcze mi wystawił osta za zacytowanie innego usera, który zresztą za ową wypowiedź osta nie dostał a nawet nie usunięto owego posta.

W dodatku w analogicznej sytuacji, gdy to ja sprowokowałem, osta dostałem tylko ja. Teraz za prowokację Komandosa - obaj. No to jest skandal po prostu...

Domagam się odwołania Yamady z funkcji ze względu na SKANDALICZNE nadużycia. To co się tutaj wyprawia to jest po prostu KPINA.
Udowodnił powyższym, że nie zasługuje aby być moderatorem.


A Ty Komandos już się przymknij bo Twoje pseudo-sarkastyczne teksty są biedniejsze niż dzieci z Somalii zatem daj sobie spokój.
Żądam kolejnego warna dla tego typa bo znowu próbuje prowokować, po raz kolejny...
Ostatnio zmieniony 12-04-2010, 09:00 przez Arucardo_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: mcl »

Yamada pisze:Ja nie zaglądam wszędzie, nie wiem co każdy pisze.
Heloł? To jesteś moderatorem całego forum, czy wybierasz sobie tematy/ osoby które masz zamiar sprawdzać i ew. wlepić im po parę warnów? Tak się chyba nie robi, jak byłem modem na xboxonline musiałem czytać i sprawdzać po 200 postów na dzień, nawet w topicach gdzie nie miałem zbyt wiele do powiedzenia, więc nie wiem w czym problem sprawdzić te max 50 postów/dzień, przeczytać shouta.

No chyba że nie masz dostępu do całego forum wtedy potraktuj ten post jakby go nie było :P


Arucardo, nie spinaj się tak to tylko forum. Mówisz o tych odwołaniach etc jakbyś kierował sprawę do sądu za obrazę i pobicie przez policjanta... Akurat w tym przypadku Yamada postąpił sprawiedliwie dając wam obu po +1.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

W identycznej sytuacji dał przecież tylko mi. To teraz tylko Komandos powinien dostać.


Krótko - Yamada nie zasługuje na to aby być moderatorem, skoro wystawia warny na podstawie swoich sympatii/antypatii a nie sprawiedliwie (udowodnił to przed chwilą). Domagam się odwołania go z funkcji.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Komandos »

Arucardo pisze:No to już jest szczyt wszystkiego, po prostu ręce opadają... i taki ktoś ma być nadal moderatorem? Przecież to skandal. I jeszcze mi wystawił osta za zacytowanie innego usera, który zresztą za ową wypowiedź osta nie dostał a nawet nie usunięto owego posta.
Za zacytowanie i przyznanie mu racji, czyli tym samym obrazę mojej osoby. Oen moim zdaniem też powinien dostać osta za ten tekst, ale już przymknę na to oko i nie będę robił z tego wielkiej tragedii w twoim stylu.

W ogóle nie wiem na jakiej zasadzie chcesz domagać się czegokolwiek, skoro twoje zachowanie na forum jest skandaliczne i w sumie gdyby Yamada był wredny to mógłby ci nawet bana wlepić za podważanie jego autorytetu jako moderatora.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Yamada »

Właśnie po to jest tylu moderatorów. Jeden gdzieś coś przeoczy to pewnie wyłapie to drugi, to raz.

Jeżeli napinka KvsA będzie kontynuowana to obydwoje dostaną tymczasowego bana na ochłonięcie, takie rzeczy to na GG, to dwa.

Jeżeli siła wyższa uzna że masz tego 2go osta niesprawiedliwie to zostanie on zdjęty, to trzy.*

*A zauważ, że złamałeś w pewnym momencie 16 punkt regulaminu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Wawrzyn »

Ana pisze: A temat religijny jest bardzo wrażliwy. Może ja jestem przewrażliwiona, ale na słowo "katol" też zaczęłam reagować alergicznie. Tak samo jak na "czarnuch", czy "żółtek". Język polski ma taki zasób słownictwa, że naprawdę przy odrobinie dobrej woli można wypowiedzieć swoje zdanie w sposób kulturalny.
Najgorsze wg mnie jest to, że później ten, co jeździł po religii stanie przed lustrem i powie sobie, iż jest osobą tolerancyjną.
Radziłbym przeczytać wiadomość w której użyłem słowa katol, i zwrócić uwagę w jakim kontekście użyłem tego zwrotu(!)Co do tolerancyjności to jest pewna granica, poza tym nie da się być do końca tolerancyjnym(np nie tolerując nietolerancyjnych sam nie jesteś tolerancyjny;D).I nie mieniałem się w temacie o ateizmie wzorem tolerancji :|
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Arucardo_1 »

Yamada pisze:Właśnie po to jest tylu moderatorów. Jeden gdzieś coś przeoczy to pewnie wyłapie to drugi, to raz.

Jeżeli napinka KvsA będzie kontynuowana to obydwoje dostaną tymczasowego bana na ochłonięcie, takie rzeczy to na GG, to dwa.

Jeżeli siła wyższa uzna że masz tego 2go osta niesprawiedliwie to zostanie on zdjęty, to trzy.*

*A zauważ, że złamałeś w pewnym momencie 16 punkt regulaminu.

Bo ja wiem? Złych intencji raczej przypisać mi nie można - po prostu wykazałem wtedy, że niestety ale aktualnie na forum jest sytuacja w której są równi i równiejsi. A to jest niedopuszczalne.

Za takie same złamanie regulaminu należy przyznawać ostrzeżenia tak samo. A nie na zasadzie "raz temu dam osta a ten robi to samo, ale temu to nie dam"

Co do tego, że jest wielu moderatorów i każdy coś wyłapie - bzdura, sądząc po ilości bluzgów w topicach o turniejach, w topicach o postaciach, w temacie "Rodzyny", to system ten całkowicie się nie sprawdza niestety.

Albo muszą dojść nowi moderatorzy albo starzy muszą się konkretnie podzielić, kto bierze który dział. Bo aktualny system jest wybitnie niewydolny.

Co do osta - sposób w jaki został napisany też jest wybitnie nie na miejscu.



Komandos, pozwolę sobie zignorować Twoją kolejną prowokację, IMO powinieneś dostać kolejnego warna za to, że pomimo otrzymania warna cały czas mnie atakujesz.
Odpiszę tylko na to co poniżej bo mnie wyjątkowo rozbawiło:
Komandos pisze:w sumie gdyby Yamada był wredny to mógłby ci nawet bana wlepić za podważanie jego autorytetu jako moderatora.
Obrazek
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moderacja forum/odwołania od decyzji

Post autor: Yamada »

Wypowiem się w swoim imieniu - ja do działów tekkena 3 i humoru praktycznie nie zaglądam bo w działach T3 widzę co jakiś czas posty Dumiana i Kreliana, a w dziale humor Suba, więc wnioskuję, że oni mają te działy na oku. Hyde Park - z tego co widzę to pilnuje go rodzeństwo trojanhnr.exe.

Wiesz, Twój 2gi warn jest składową wielu elementów:
-pomijając już wymianę słów z Komandosem
-zabawa w moda - jedną z opcji danych userowi jest sygnalizowanie i zgłaszanie postów. Ty z kolei niemalże nalegałeś aby kilku osobom wstawić warna.
-wywieranie nacisku na administratorów, celem usunięcia jednej osoby z załogi (apeluję/nalegam/domagam się). Osoba może być odsunięta jeżeli to admin uzna, że osoba się nie sprawdza. User nie może tego żądać.

Myślę, że to nie ja mam o sobie za duże mniemanie, a właśnie Ty. Prawda jest taka, ze jestem bardzo samokrytyczny, czego nie można do końca powiedzieć o Tobie. Czy jak pójdziesz do restauracji na obiad i na łyżce od zupy będzie smuga to zrobisz w lokalu borutę i będziesz domagał sie zwolnienia pracownika za to odpowiedzialnego?

Bądź facet, weź to na klatę, a jak nie będzie podobnych przypadków w przyszłosci to warn zostanie zdjęty. Proste.

Super fajny psiak btw;].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”