Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zamknięty przez: Dumian
23-12-2007, 17:25
"Wystąpił problem z aplikacją epsxe.exe..."
Autor Wiadomość
gienek 
Beginner

Wysłany: 22-12-2007, 18:52   "Wystąpił problem z aplikacją epsxe.exe..."

Witam wszystkich serdecznie. Z góry przepraszam, że pierwszy post i już o coś proszę, ale gram w tekkena od niedawna i nie mogę poradzić sobie z jednym problemem. Ściągnąłem tk3online, zainstalowałem, skonfigurowałem wszystko jak trzeba. Gdy chcę z kimś zagrać ukazuje się taki oto komunikat:

Dzieje się tak gdy już dołączę do gry i osoba po drugiej stronie rozpoczyna grę. W odwrotnym przypadku jest dokładnie tak samo, podobnie i w opcji offline. Czytałem już inne posty na forum związane z tym problemem, ale nadal nie mogę sobie poradzić. Mam SP2, robiłem reinstal i nic, nawet zrobiłem formata (podejrzenie wirusa), ale nadal jest to samo. Na innej partycji mam tekkena w wersji RIP, w którego grałem przez kilka miesięcy tylko z komputerem, znudziło mi się i teraz chciałbym spróbować swoich sił z innym, realnymi przeciwnikami. Dodam, że gdy zainstalowałem wersję online, wersja poprzednia również przestała działać i usunąłem ją. Może w tym tkwi przyczyna chociaż wątpię.

Bardzo Was proszę pomóżcie!

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 22-12-2007, 20:15   Problem z aplikacją epsxe.exe i raport o błędach

Zobacz tutaj chyba że ten temat też przejrzałeś, nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Edit: Jest też prostsze rozwiązanie, ale skuteczne tylko jeśli przyczyną problemu jest awaria master serwera Kaillery i korzysta się ze standardowego klienta: tutaj.
Kaillera P2P Client
Ostatnio zmieniony przez Dumian 11-11-2009, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  

gienek 
Beginner

Wysłany: 22-12-2007, 22:06   

Wielkie dzięki za zainteresowanie, niestety przejrzałem już ten temat wcześniej.

Udało mi się zaobserwować jaki jest napis w tym czarnym oknie gdy występuje problem a aplikacją:

"Warning: The memcard [(null)] has NOT been saved to disk"

Co to może oznaczać?

Dumian 
Administrator

Wysłany: 22-12-2007, 23:14   

Chodzi o to, że karta pamięci jest pusta i nie została zapisana na dysk. Dziwne...

Nie wiem co to może mieć wspólnego z błędem aplikacji epsxe.exe (chyba nic) ale dla pewności możesz spróbować ręcznie załadować memorke w configu emu.

Aby to zrobić włącz ePSXeCutora, kliknij prawym przyciskiem myszki na swoim konfigu następnie Quick configure -> Memcards -> Custom memcard files i wybierz memorki z folderu memcards z katalogu w którym zainstalowałeś ePSXe.

Jeśli to nie pomoże to ponownie kliknij prawym przyciskiem myszki na swoim konfigu następnie Quick configure -> Options i zaznacz "ptaszka" przy Start ePSXe GUI. Kliknij OK. Teraz gdy klikniesz dwa razy na konfigu odpali Ci się okno emulaora w którym wejdź kolejno w Config -> Memory Card i wybierz memorki.

Do testów najlepiej użyj jakiś swoich memorek a nie naszych ustawionych na tylko do odczytu (do gry online).

Bardzo wątpie, żeby to coś pomogło na problem z pierwszego posta ale póki co nie mam innych pomysłów.

PS. Daj znać o postępach, w razie czego będziemy kombinować dalej.
Kaillera P2P Client

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 22-12-2007, 23:50   

Ewentualnie kliknij na "kliknij tutaj" :P skopiuj to co tam będzie pisać (pewnie trochę tego będzie) i wrzuć tutaj. Może to pomoże w diagnozie ;)

Karate Tradycyjne - Sho Dan

gienek 
Beginner

Wysłany: 23-12-2007, 11:27   

Dumian zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, memorki były już załadowane z odpowiednich miejsc, no ale sprawdziłem dla pewności, niestety tak jak podejrzewałeś problem nadal występuje.

Jak już pisałem dziwi mnie również to, że wcześniejsza wersja epsxe, na której grałem tylko z kompem również nie działa, nawet po reinstalu i odpowiedniej konfiguracji oczywiście.
Jednak dla sprawdzenia ściągnąłem najnowszą (chyba) wersję tego emulatora (biała ikonka kontrolera) i gdy na niej chciałem zagrać w trybie offline wszystko śmigało (trochę dziwi mnie to, że bez użycia epsxecutora program chce się łączyć z serwerami tylko po wybraniu "Run ISO" (?) w ogóle już zaczynam się gubić w tym wszystkim i nie wiem czy dobrze rozumiem działanie tych wszystkich programów i czuję, ze wypisuję jakieś głupoty), a gdy chciałem dołączyć do czyjejś gry za każdy razem pojawiał się napis "This ROM is not available on your computer" czy jakoś tak. Ehh chyba nie będzie mi dane zagrać w tą grę w trybie online :/

SubZero chodzi o informacje techniczne na temat raportu o błędach? Próbowałem, ale tego nie można skopiować :/ A przepisywanie na forum zajęłoby mi całą wieczność :( Może jest jakiś inny sposób na wklejenie tego tutaj?

A tu macie "sygnaturę błędu" może to w czymś pomoże:

Kod:
AppName: epsxe.exe         AppVer: 0.0.0.0      ModName: gpupetedx6d3d.dll
ModVer: 1.67.0.0      Offset: 00018a6f

SubZero 
Moderator

Wysłany: 23-12-2007, 12:04   

Na najnowszej wersji emulatora (1.6.0) nie pograsz online, bo nie współpracuje z wersją poprzednią (1.5.2 - wersja z Honmaru) pod względem netplaya.

Takie trochę 'siłowe' rozwiązanie:
- wywal cały emulator i wszystko co z nim związane (inne kopie emulatora/inne wersje też)
- ściągnij programik regClean i użyj go (Delete) do wyczyszczenia pozostałości
- dla pewności zainstaluj jeszcze aktualnego DirectXa
- zainstaluj z instalki Honmaru
- sprawdź czy działa

Jak nie zadziała to trzeba będzie pokombinować z pluginem graficznym. Jaką masz kartę graficzną?

gienek 
Beginner

Wysłany: 23-12-2007, 15:06   

Dzięki za rady, ale niestety nadal nie działa. Gdy usuwam te pozostałości za pomocą regClean tworzą mi się jakieś 2 pliki i gdy otworzę je wyskakuje mi komunikat z pytaniem czy dodać coś tam do rejestru. Wciskam "Tak" nie wiem czy to dobrze. Ten program usuwa pozostałości tylko z dysku, na którym się znajduje czy ze wszystkich partycji? Na innych też kiedyś instalowałem epsxe.

Moja grafa to Radeon 9200.

SubZero 
Moderator

Wysłany: 23-12-2007, 15:40   

RegClean czyści pozostałości z Rejestru Windows. Te dwa utworzone pliki to są kopie zapasowe, więc jak je dodasz z powrotem (poprzez kliknięcie i wybranie Tak) to całe usuwanie idzie w diabły :P Więc nie klikaj na te pliki tylko ewentualnie też je usuń i wtedy spróbuj.
Jak to nie zadziała, to spróbuj zmienić plugin graficzny na inny (odpalasz Cutora->prawym na konfig->Quick configure->zaznaczasz Pete's OpenGL->klikasz Activate->OK), na razie bez żadnej dokładnej konfiguracji, tylko żeby sprawdzić czy ruszy.

gienek 
Beginner

Wysłany: 23-12-2007, 16:17   

No w końcu ruszyło! :) Zmiana pluginu pomogła tak jak mówiłeś. Ale teraz jest inny problem, gra wygląda wręcz strasznie, w ogóle nie widzę kogo wybieram do walki a jak już gram to widzę tylko tak jakby kontury zawodników. Co się dzieje?

EDIT: Jeszcze o konfiguracji zapomniałem :] Już wszystko śmiga, SubZero jesteś wielki dzięki za pomoc!!! Dumian również 100krotne dzięki, już zacząłem tracić nadzieję, ale udało się dzięki Wam :)

Pozdro!

SubZero 
Moderator

Wysłany: 23-12-2007, 17:01   

Spoko, miło że od czasu do czasu uda się komuś pomóc :)

Dumian 
Administrator

Wysłany: 23-12-2007, 17:25   

Nie ma sprawy ;)

Skoro problem rozwiązany to temat można zamknąć, jeśli ktoś będzie miał podobne problemy a nic z tego topicu nie pomoże to niech pisze tutaj.
Kaillera P2P Client