Odpowiedz do tematu
Virtua Fighter 5 R
Autor Wiadomość
Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 26-11-2008, 12:44   

Ale nie bierzmy pod uwagę takich starych gier jak VF2 kiedy ten gatunek dopiero co na dobrą sprawę raczkował i w których każda postać juggem typu PPPd+K kosiła ponad pół paska, a sama gra była mega uboga systemowo (z dzisiejszego punktu widzenia). A przegrana Liona z masterem Eileen wcale nie jest taka pewna bo to przecież nie chodzi tylko o siłę postaci. Liczą się też takie elementy jak ogranie na postać przeciwnika, znajomość systemu itd.

Tier Lista to tylko 'gołe' zestawienie możliwości i potencjału postaci.

Waaagh 
Student

GamerTag: RealWaaagh
Wysłany: 26-11-2008, 14:47   

Yamada napisał/a:
Ale nie bierzmy pod uwagę takich starych gier jak VF2 kiedy ten gatunek dopiero co na dobrą sprawę raczkował i w których każda postać juggem typu PPPd+K kosiła ponad pół paska, a sama gra była mega uboga systemowo (z dzisiejszego punktu widzenia). A przegrana Liona z masterem Eileen wcale nie jest taka pewna bo to przecież nie chodzi tylko o siłę postaci. Liczą się też takie elementy jak ogranie na postać przeciwnika, znajomość systemu itd.

Tier Lista to tylko 'gołe' zestawienie możliwości i potencjału postaci.

Albo jednak jestem pusty i niereformowalny, albo za słaby dla nowych gier. Autentycznie dla mnie sysem w VF5 się na prawdę bardzo niewiele różni od tego z VF2. To co dla wielu jest zaletą od części czwartej (brak high jump) dla mnie jest wadą, ale to mało ważne.

Autentycznie najważniejsze zależności rzut/high/mid/low frame rate'y ciosów niewiele się różnią od VF2. Uproszczenie przycisków dla rzutów/reversali to dla mnie żadna zmiana.

Możliwość chodzenia w pełnym 3D nie wpływa bardzo znacząco na rozgrywkę. 80% walk jak nie więcej i tak odbywa się przy pomocy ruchów obejmujących zwykłe przód/tył.

Ok, rozpisałem się jak zwykle nie na temat (patrz topic) i strasznie konserwatywnie. Za stary na to wszystko jestem :zalamany:

PS. Nie banujcie mnie za Offtopy.... czasem tak mam, ale robię to nieświadomie i głównie po to, aby rozruszać towarzycho...

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 26-11-2008, 18:57   

Waaagh jak ktokolwiek spróbuje Cie zbanować za offtopowanie o VF w dziale VF (i nie tylko :D ) to włączy mi się system ID (czytaj: zacznę drzeć ryja :) a baby to potrafią). Nie masz się co martwić i proszę Was ślicznie kontynuować temat.

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 27-11-2008, 11:41   

Właśnie, rzuty - są "inne i takie same" zarazem. Wróciły 0fr throws z VF1-3, ale rame rzuty zostały bardzo spowolnione i dodano możliwość clashowania ich zwykłymi atakami w określonych warunkach (genialna moim zdaniem zmiana).

W Rce nie podoba mi się jedna zmiana systemowa - ściany. teraz to dosłownie miks ścian z TK5/6 (wall splat i tłuczenie goscia przypietego do sciany) i SC4 (można chyba posadzić 2 ściany - wysoką i niską). Ja wiem, ze dotychczasowe ściany są trochę randomowe i czasami wychodzą dziwne kąty, ale bardziej wolę chyba ten dotychczasowy system.

ghettokingsas 
Beginner

GamerTag: ghettokingsas
Wysłany: 01-12-2008, 12:37   

imo sciany w Rce sa wypasione :)
no ale sciana sciana ;) ale kazdy kto gra dluzej w vf5 wie ze ciezko jest sciane posadzic :)
w vf5 mozna bylo robic sciany za 110-120 dmg w R mocna nawet 140 wycisnac hehe, no ale wiekszosc tych "combosow" to staggery :)

waaagh :) system sie rozni :) i to sporooooo

masz przeciez 2 rodzaje evade, kilka crumpli(side crumple rulez!), ciosy crouchujace przeciwnika, ciosy obracajace przeciwnika, staggery(!), sciany, bounce :) catch throw
no jest tego troche hehe ;)
to ze ty grasz w 5 jak w 2 to inna sprawa :hyhy:

Waaagh 
Student

GamerTag: RealWaaagh
Wysłany: 03-12-2008, 09:06   

ghettokingsas napisał/a:

To jest to czego bardzo ciężko się oduczyć i co często mnie boli, ale czasem zauważam że odruchy z VF2 zaskakują wrogów, bo nikt się danego zagrania w danym momencie nie spodziewa, a jest nadal skuteczne.

Co do rozwoju VF to oczywiście jest masa zmian, ale sama gra, to stary, poczciwy VF.

Tak analizując to co poznałem w VF5, to wspominana w innym wątku Sarah, chyba uległa największej przemianie od VF2 do VF5. Całkowicie zmienił się jej styl walki (nawet już nie jest opisywany jako Jeet Kune Do)

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 03-12-2008, 14:14   

Waaagh napisał/a:
ghettokingsas napisał/a:

To jest to czego bardzo ciężko się oduczyć i co często mnie boli, ale czasem zauważam że odruchy z VF2 zaskakują wrogów, bo nikt się danego zagrania w danym momencie nie spodziewa, a jest nadal skuteczne.

Sasowi chodziło raczej o to, że nie wykorzystujesz w pełni systemu a nie move listy. ;)

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 13-12-2008, 19:03   

Waaagh napisał/a:
odruchy z VF2 zaskakują wrogów, bo nikt się danego zagrania w danym momencie nie spodziewa, a jest nadal skuteczne.

No, powiem ci, że jeśli customy i setupy Akiry z VF2 wykorzystasz w VF5R to będziesz rzeźnik jak Chibita.

Hwoarang2000 
Beginner

Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 20-04-2009, 14:53   

kemot722 napisał/a:
simian_raticus napisał/a:
na emulatorze? hehe

"indyk myślał o niedzieli..." - marzyciel z Ciebie :D

Za kilkanaście/dziesiąt lat będą takie dobre kompy ze emulowanie np.PS3 będzie łatwe jak emulacja C64.

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 20-04-2009, 18:58   

A kto powiedział, że emulacja C64 jest łatwa?

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Hwoarang2000 
Beginner

Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 21-04-2009, 12:14   

SubZero napisał/a:
A kto powiedział, że emulacja C64 jest łatwa?

Co jest trudnego w ściągnięciu emulatora i romu a potem odpalanie roma i potem tylko cieszenie sie z najlepiej emulowanej platformy na PC-tach ?

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 21-04-2009, 12:27   

Nie myl emulacji z używaniem emulatora.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Hwoarang2000 
Beginner

Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 21-04-2009, 16:29   

Cytat:

I tak emulacja C64 jest łatwa.Jest taka łatwa że nawet PSP2 by sobie z nią poradził

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 21-04-2009, 17:26   

Hwoarang2000 napisał/a:
Cytat:

I tak emulacja C64 jest łatwa.Jest taka łatwa że nawet PSP2 by sobie z nią poradził

PSP2 jak masz pisać takie głupoty to lepiej nic nie pisz ;)

kemot722 
Grand Master
Cichy Obserwator :)

Zagram w: Tekken Card Tournament
Wysłany: 22-04-2009, 01:00   

Hwoarang2000 napisał/a:
Za kilkanaście/dziesiąt lat będą takie dobre kompy ze emulowanie np.PS3 będzie łatwe jak emulacja C64.

Za kilkanaście lat, to już mało kogo będzie interesowała emulacja PS3 (PS4?) :P

Najpierw niech SEGA wyda "R" na konsole ;) Może przeniosą ten ładny Opening