Odpowiedz do tematu
Virtua Fighter 5 R
Autor Wiadomość
Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 09-12-2009, 01:53   

LOL Jamada nie wiem z czego wywnioskowałeś, że chcę być jakimś 'cool, pro i mistrzem ciętej ironii' (wtf?). Jak już to na pewno nie na forum w internecie :P Po prostu napisałem jak odbieram te walki. Przecież oglądając to można zasnąć w biały dzień :D I nie ma tu nic do rzeczy, że jestem noobem bo w SF4 też nie gram, a walki oglądam z zaciekawieniem. VF5 jest nudne i tyle.

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 09-12-2009, 14:00   

Bo starasz się być fajny i zabawny pisząc kontrowersyjne komentarze na tematy o których nie masz bladego pojęcia;]. Ja rozumiem, ze dla Ciebie to mogą być nudne walki bo nie mas zielonego pojęcia o tej grze, ale w tym wypadku masz 2 wyjścia:
- napisać posta w stylu "z perspektywy VF nooba, walki wydają się strasznie nudne";
- wyznawać zasadę "nie znam się to siedzę cicho;

W obu przypadkach odbiór Twojej osoby jest diametralnie inny, bardziej przystępny niż to co reprezentujesz teraz.

I nie piszę tego dlatego, że napisałeś coś złego o grze którą lubię (bo opinia nt. VF kogoś kto może i nawet nigdy w to nie grał mi wisi), ale chodzi mi ogólnie o kwestię Twojego zachowania na sieci. Prawdę mówiąc miałbym to gdzieś, poważnie, gdyby nie to, ze jesteś jednym z członków ekipy Honmaru i twoje zachowanie na pewno nie wpływa pozytywnie na image serwisu.

Tak naprawdę to nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem Twój post, który zawierał jakiś konkretny, logiczny komentarz lub pomógł komuś w jakiejś kwestii. Musisz zmienić swój stosunek do ludzi, a SZCZEGÓLNIE do nowych, początkujących graczy - ja wiem, ze mozna łatwo i na odlew skomentować wypowiedź takiego usera, gdy na 100% posiada się większą wiedzę, ale to nie o to chodzi. Najświeższy przykład - gość na fPE się pyta "SC4 czy T6" mówiąc przy tym, ze jest niedzielnym graczem i chce sobie po prostu ponaciskać przyciski. Nawet w tej sytuacji, gdzie wybór jest bardziej niż oczywisty ty wyjeżdżasz z jakimś WWE + jakieś pseudozabawne linki niepowiązane z tematem.

Masz wybór, albo nauczysz się koegzystować w społeczności online, albo Twoja dalsza...ekhm, 'kariera' na Honmaru stanie pod znakiem zapytania.

Martins 
Grand Master
ShuraProPlayer

PSN ID: Marcepan24
P2P Mode: Client only
Zagram w: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Wysłany: 09-12-2009, 14:50   

Czy kolega Komandos złamał którąś z zasad tego forum, głosząc swoje opinie w poszczególnych kwestiach ? Pytam jako, że grożą mu z tego powodu konsekwencje i jestem ciekawy, którą regułę naruszył swoimi poglądami.

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 09-12-2009, 15:03   

Zle zrozumiałeś. Komandos nie złamał regulaminu bo gdyby to zrobił to by dostał warna. Jak wspomniałem, mi chodzi o jego postawę jako osobę reprezentującą Honmaru i nie widzę nic dziwnego / niezrozumiałego w tym co napisałem.

Ale ok, koniec tematu, jak coś to PM do mnie.

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 09-12-2009, 15:33   

Yamada mam pojęcie o tej grze, może nie takie jak ty ale jakieś mam :) Co do pomagania komuś w jakiejś kwestii to się nie zgodzę. Jak ktoś zadaje poważne pytanie to odpowiadam poważnie. Jak ktoś zadaję pytanie w stylu 'co to za kulką ma Azazel na plecach?' albo 'Gram sobie dla jaj i lubię gry z kreatorem supermanów. Co mam wybrać T6 czy SC4?' to odpowiadam mniej poważnie ;) Do tego ten koleś z forum PE podpisał się Żanet Kaleta, gdybyś słuchał radia to byś wiedział ocb :P Z resztą sam nie raz miałeś jakiś problem to ci pomogłem bezproblemowo.

Cytat:

Masz wybór, albo nauczysz się koegzystować w społeczności online, albo Twoja dalsza...ekhm, 'kariera' na Honmaru stanie pod znakiem zapytania.

Co to tego to ci wyślę odpowiedź na PW, bo nie chcę takich spraw publicznie załatwiać.

Waaagh 
Student

GamerTag: RealWaaagh
Wysłany: 11-12-2009, 12:47   

No to fajnie sobie chłopaki pogadaliście -> respect ;)

A co do nudziarstwa walk... ja będąc dość podstawowym graczem w Tekkena, nie uważam walk turniejowych Tekkena za bardziej absorbujące, niż Komandos tych z VF.

Na turniejach się gra aby wygrać, a nie aby było ładnie i wesoło. VF to bardzo taktyczna gra i dlatego walki są na pojedyncze ciosy, każdy stara się wyłapać błąd przeciwnika. No a jak się taki nie zdarza to wtedy cała runda jest "nudna".

Ja natomiast uwielbiam ten fakt w VF, że nigdy nie ma turnieju gdzie 50% uczestników gra jedną postacią w ten sam sposób. Nie wiem jak w T5 czy T6, ale w T3 swego czasu to ponad połowa postaci nigdy się nie pojawiała na turniejach i to IMHO jest największą porażką tego tytułu.

PS. Aktualnie VF też ma wg. mnie za wiele postaci :D ilość z VF3 była odopowiednia...

vho 
Grand Master
TcT / Poznań Dojo

Wysłany: 13-12-2009, 18:48   

Dobre walki, fajna, kapiasta Vaneska :D Nie wiem, jak można mówić, że to nudne jest.

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 15-12-2009, 09:36   

sigh ....

No niech będzie. Tak, czy owak, nie sposób zanegować faktu oczywistego. VF 5 to wspaniała pozycja. Jedna z lepszych na obecną generację.

Gdyby tylko łaskawie ukazała się R na konsole, z miejsca i bez zastanowienia się zbędnego , ją kupię. Dlaczego? Ponieważ seria od lat mnie bawi. VF5 jest , jak już wspomniałem kapitalna a R to taka jej lepsza wersja.

jeśli ktoś uważa natomiast, iż gra jest : nudna, nieciekawa, gorsza od MK, plastykowa ....
Jego indywidualna sprawa. O ile nie jest tak, że odgórnie kala dobre imię tej produkcji, a sam guzik się nań zna. Tylko kto kto i w jaki sposób niby może to udowodnić.

Tym samym nie chcemy sytuacji rodem z pe, gdzie "kolega" modzik (moderatorem go nazwać nie sposób) trzcina, daje karę z tytułu "napisałeś , że VF jest lepsza niż Tekken, a to prowokacja".

Waaagh 
Student

Wysłany: 15-12-2009, 11:46   

yyy, a nie jest ? ;)

Każdy lubi to, w co szybciej zagrał i więcej pomęczył i czuje się lepszy. Tak ja to odbieram. Ja osobiście nie lubię Tekkena właśnie za to, że obrzydzili mi go przeciwnicy VF którzy nawet w tą grę sensownie nie pograli. Ja zabawę z Tekkenem skończyłem na części trzeciej i była bardzo dobra (dla mnie na równi z VF2, dało się lubić mimo miłości do VF).

Jak Rka się pojawi na konsolę to będzie preorder, a z T6 czekam aż stanieje - tu jest różnica, lubię obie gry, a większą popularność Tekken zawdzięcza tylko i wyłącznie popularności Playstation.

PS. Do dziś pamiętam jak po wydaniu pierwszego VF na PS (VF IV) ludzie nagle zobaczyli że to najlepsza bijatyka na PS2 :) Wiele było takich recenzji, a jakoś wcześniej nikt tak dobrze o tej serii nie napisał w polskiej prasie (poza recenzją VF2 Gulasha w SS)

keNzo 
Master of the Shakers

PSN ID: xK4milLx
Wysłany: 16-12-2009, 08:18   

wychowalem sie co prawda na tekkenie ale taka gra jak VF nie gardzilem i raczej nigdy nie pogardze... naprawde dobra gra( goh, aoi <<---{{ RULEZ!!! :D

gascan 
Friend

GamerTag: gasc4n
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 21-12-2009, 22:17   

Zapomnijmy o VF5R na konsole. W Virtue nikt nie gra bo ma blok pod przyciskiem tak jak i w Soul Calibura, DoA i Mortal Kombat. Jak widać gry z takim rozwiązaniem nie przyjęły się :chytry:

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 21-12-2009, 22:23   

Ja bym nie powiedział, że VF czy DoA się 'nie przyjęły'. Tylko Europa (czy też może Polska?) to takie dziwne miejsce, w którym ludzie w to nie grają, ale to tylko i wyłącznie ich strata.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

gascan 
Friend

GamerTag: gasc4n
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 21-12-2009, 22:34   

Sam spędziłem dużo czasu z tymi grami ale taka mnie naszła głupia myśl, że może jakaś zależność jest z tym blokiem pod przyciskiem, a brakiem zainteresowania. Chociaż to faktycznie głupie bo Mortal się przyjął nawet w Polsce :D

Waaagh 
Student

Wysłany: 22-12-2009, 20:05   

Dla mnie blok pod przyciskiem to jedna z głównych zalet i przewag VF nad Tekkenem i grami które mają to rozwiązane inaczej (czytaj idotyczne łażenie do tyłu)

Na szczęście w Tekkenie teraz blok jest też przy neutralu.

Blok na przycisku daje najszybszą możliwą reakcję bloku (oczywiście IMO) ale sprawdza się głównie wtedy, gdy gramy max 4 przyciskami.

Nie wyobrażam sobie, abym w SFIV miał jeszcze 7my przycisk - blok.

Zresztą VF jest jedynym mordobiciem 3D w którym nie korzystam z żadnych predefiniowanych kombinacji klawiszy, ale pewnie dlatego że mam ArcadeSticka, a w pozostałe właściwie grałem tylko na padzie.

PS. Tylko nie wiem czemu w DoA czy SCIV na Xie z AS nadal definiuje pozostałe "wolne" klawisze...

wf6608 
Support

P2P Mode: Client only
Wysłany: 06-02-2010, 13:07   

VF5R Console Petition

Wymagania SEGI wzrosły pięciokrotnie, więc tych co się jeszcze nie wpisali, zachęcam do nadrobienia zaległości.
Każdy post się liczy!