Dead or Alive 5

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Dead or Alive 5

Post autor: wf6608 »

Tutaj niech najlepiej wypowie się ten, kto miał dostęp do XBLA, ale sądząc po innych forach taka opcja była, choć całkiem nieźle ukryta. Piszę o trybie Tag Team na 4 graczy, jeśli dobrze zrozumiałem.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Tak jak pisałem wcześniej, tag team, 4 graczy, ale każdy łączy się online a nie grają obok siebie przy jednym tv. Bardziej mnie obchodzi czy jest to w 5, ale info o 4 też się przyda.

Yamada? ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Action »

W czwórce tego nie ma
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

Jest w 4ce:).

Robisz pokój tagowy, wchodzi min. 4 typa i łączycie się w pary (nie pamiętam jak, bo to BKB zawsze odwalał czarną robotę;p). Na bank jest w 4ce bo nie raz grałem z Batroszem w teamie przeciwko innemu teamowi 2 różnych graczy:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komandos »

Może i jest ale jak to działa to już inna sprawa. Nawet 1 vs 1 w DOA4 się nie dało grać za bardzo.
DOA5 może bym kupił bo podoba mi się nowa zawodniczka MMA, ale poczekam na info jak online się sprawuje. :P
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Ren »

Czy ktoś z grających może się wypowiedzieć jak wygląda movement w tej grze?
Po filmikach wydaje się być bardziej w stylu Tekkena niż dotychczas (przynajmniej porównując do DOA2 ktore do dziś czasem odpale na dreamcascie :))
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komandos »

Ren pisze:Czy ktoś z grających może się wypowiedzieć jak wygląda movement w tej grze?
Po filmikach wydaje się być bardziej w stylu Tekkena niż dotychczas (przynajmniej porównując do DOA2 ktore do dziś czasem odpale na dreamcascie :))
Jest lepiej ale do tekkena droga daleka.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: SubZero »

Komandos pisze:do tekkena droga daleka
To chyba dobrze?
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

No przyznam, że nie mogę się już doczekać, ale jest parę rzeczy naprawdę trywialnych, które mnie irytują.

Chyba najbardziej plansza Sakura, do której niemal się przechodzi z Dragon Temple. To powinno być zrobione tak jak jest Tratwa w Flow a nie dwie osobne plansze...
W Steert barierka się wygina, ale za nic nie idzie przez nią wybić... A niekiedy to się o to prosi.
W Flow mamy flamingi poprzedzone niskimi kamyczkami. Nie wiedzieć czemu, za to wylecieć się nie da, a przynajmniej tak by wynikało z filmików.

Dlaczego, powiedzcie dlaczego nie ma w tym DOA wybicia przez szybę? tak to kochałem w 3 albo w Muzeum z 4, a teraz lipa.
強ければ生き弱ければ死ぬ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Gra już jest na EU PSStore. Miałem to kupić, ale czytam że online jest słaby. Ktoś już testował i może potwierdzić? Najlepiej w porównaniu do VF5/SC5/TTT2.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Ren »

KRELIAN pisze:Gra już jest na EU PSStore. Miałem to kupić, ale czytam że online jest słaby. Ktoś już testował i może potwierdzić? Najlepiej w porównaniu do VF5/SC5/TTT2.
Też jestem ciekaw :) czytałem i słyszałem komentarze, że patch niewiele poprawił.

Za to mamy pierwszego infinita :)

https://www.youtube.com/watch?v=J5XjVJ81H-8
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Ktoś tam ogólnie ma coś z głową z tą strategią dawania gier cyfrowych za 219 w dniu premiery, kiedy pudła są tańsze nawet o 5 dych. Nie żeby to dla mnie był jakiś problem, ale jakoś nie widzę hajpu na tę grę pod kątem turniejowym. A tak serio mam nadzieję, że się mylę ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: SubZero »

Nawet chciałem kupić jak tylko na PSN się pojawi, ale z tą ceną to pojechali ostro po bandzie... Może w przyszłym miesiącu.
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

Sama gra bije moim zdaniem Tekkena na głowę pod wieloma względami i warta jest swej ceny, bo gra się bardzo miodnie. Nie ma dla mnie nawet co porównywać. Plansze gniotą, grafika choć nie jest chyba aż tak wykokszona to tekkena zjada na śniadanie, muzyka też jest lepsza od tego badziewa w Tekkenie, ale tam można utwory wybrać, więc za to minusa nie dostanie. Zresztą to jest kwestia gustu. Design postaci, a raczej wygląd postaci w Tekkenie leży. Rysy mięśni czy ciała kobiet, nie ma porównania do Doa, co mnie osobiście bardzo gryzie. Jak widzę twarz Xayu na powtórce jak jej się twarz wygina o boże... Może Tekken ma customize, ale do dupy, bo głupich elementów od groma, a co sensownego ze świecą szukać. Zresztą to wygląda koślawo itd. W DOA odblokowujemy stroje, nie możemy ubierać zawodnika, ale zaproponowane stroje są okej a nawet czasem bardzo okej a ostatnio wyszła paczka z nowymi, więc widać, że twórcy nie zostawiają produktu.

Niestety online trochę leży. Wczoraj jak mi Krelian napisał próbowałem zobaczyć i wchodziłem na pokoje japońskie czy USA. Cięło, choć było kilka walk, że właściwie szło płynnie, ale nieliczne. Dodam, że w pokoju było koło 8 osób. Potem też nie mogłem znaleźć nawet oponenta. Nie miałem okazji zobaczyć, jak by było zagrać z kimś z Polski niestety, no i Virtua też mi "trochę" ciął, co Endar może poświadczyć. Mam 6mega no i szedłem bezprzewodowo.
Czytałem na backdashu, że nie jest aż tak źle z tym online, jeden gościu pisał, że w pokoju ma zielone światło i jest ok, ale pewnie ten sam kraj albo coś.
Myślę, że poprawa tego stanu rzeczy to kwestia czasu. Sega przecież dla celów komercyjnych zapewne dała prawa na Akirę, Sare i Pai wątpię, by było im na rękę, że kod online nie spełnia oczekiwań i wyścig zbrojeń wygrywa Tekken. No i Sega w VF zrobiła bardzo płynne online więc jestem dobrej myśli.

Podoba mi się też te critical burst, power itd, to stwarza nowe możliwości walki. Kontra też teraz zabiera sensowną ilość HP a nie kurde 4 Holdy i po walce było. Ogólnie jestem z gry bardzo zadowolony i polecam, zwłaszcza jak ma się z kim popykać z miasta:)
強ければ生き弱ければ死ぬ
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

Przepraszam, że tak post pod postem, ale myślę info dość ważne. Miałem okazję dokładniej zobaczyć jak chodzi online a także powalczyć z kolegą w lobby i jestem mile zaskoczony, gdyż rzadko coś cięło i spokojnie było można robić holdy itd. Gralo się płynnie i na pewno można by zrobić i turniej online, gdyby byli chętni. Widać nowa łatka podziałała, bo wcześniej no to było imo gorzej.
強ければ生き弱ければ死ぬ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”