Problem przy uruchamianiu komputera

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Problem przy uruchamianiu komputera

Post autor: Arris »

Gdy uruchamiam swój komputer to wszystko normalnie...wchodzi do boota (czarna plansza z białymi literkami których nie da się przeczytać przy szybkim kompie)
i wyskakuje błąd : DISK BOOT FAILURE . INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
naciskam enter i nic
a to się stało już w sobote
w piątek normalnie grałem w street fighter 4 i RE5 oraz przeglądałem YouTube i grałem w melty blood act cadenza ( :rotfl: )
Co mogło być przyczyną takiego błędu i jak mogę to naprawić??
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Problem przy uruchamianiu komputera

Post autor: Bury »

1.Możesz miec poluzowane kable łączące Dysk i Płytę główną
2.Poustawiaj dobrze zworki na dysku
3.A może ustawiłes bootowanie z cdromu a w napędzie nie ma płytki? Sprawdź w biosie skąd ma się system uruchamiać i w razie potrzeby zmień.
4. Komunikat oznacza mniej wiecej "Startowanie z Dysku nie powiodło się, włoż Dysk systemowy i naciśnij jakiś klawisz" lub "Uszkodzony dysk systemowy, wloz inny i nacisnij klawisz enter"
5.Moze uszkodzony dysk, albo skasowane pliki systemowe. Po prostu
na innym kompie utwórz dyskietkę startu MS-DOS (czystego DOS-a) i zabootuj z tej dyskietki, a potem wyklikaj komendę c: a potem dir i sprawdź czy nie pojawi się komunikat że dysk uszkodzony. Jeśli dysk uszkodzony to musisz wyłączyć kompa, wyjąć dysk twardy i oddać do serwisu, do naprawy. Jeśli wyświetli się tam brak folderu WINDOWS to na pewno spar***** komp, kasując folder WINDOWS i teraz jedyny sposób na naprawienie kompa to przeinstalować Windows.
6.Ostatecznie można zrobic reset biosu

Dodam ze ja tak mialem ok 2 miechy temu (dokladnie nie pamietam czy taki sam error)lecz niestety musialem wymienic dysk
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Problem przy uruchamianiu komputera

Post autor: kemot722 »

Disk Boot Failure... Kiedyś już to widziałem kawał czasu temu. Błędów z dyskami miałem wtedy pełno, ale dotyczyło to starszego sprzętu - odkurzałem piecyk 486, by dorwać ulubione starocie na DOSa :P

Pierwsze co przychodzi mi na myśl:
1) Poluzowany kabelek IDE łączący dysk twardy z płytą główną, o czym już wspomniał Bury. Może zapasowy kabelek sprawdzisz.
2) Może zwarcie, które może mieć więcej skutków, których do tej pory nie zauważyłeś. Może niestety doszło uszkodzenia twardziela.
3) Napis, który zacytowałeś sugerował mi błąd systemowy i dlatego jest prośba o dysk systemowy w celu rozruchu.

Jeśli w BIOSie nie grzebałeś, ani nikt z twojego otoczenia, to nie powinno dojść do zmiany ustawienia skąd ma być czytany system. Chyba, że z powodu jakiejś awarii doszło do resetu ustawień BIOS, gdzie czytanie systemu z płyty jest (fabrycznie) domyślne.
Awatar użytkownika
GuilTyGeaR
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 06-01-2011, 18:18
Lokalizacja: ????????
Ogrywam: Mortal Kombat 4,Guilty Gear XX[offline]

Re: Problem przy uruchamianiu komputera

Post autor: GuilTyGeaR »

spalenie /zniszczenie od rodka dysku twadego
spotkało to kiedys mojego brata i okazało się że dysk twardy jest spalony
notka do innych:nie patrzę na datę postu bo on może kiedyś pomóc innym i nawet jemu gdyż nie widzę że został on rozwiązany
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”