Odpowiedz do tematu
Ping a lagi ;o
Autor Wiadomość
K.O.zuya 
Master of the Shakers

Wysłany: 19-10-2009, 17:00   Ping a lagi ;o

Witam, zazwyczaj mam ping w granicach 45-80 a mimo to często laguje mi jak z kimś gram. Wiecie o co chodzi?? :oczami: Dodam tylko że mam wyłączone antywirusy, firewalle. Neta mam z 2 sąsiadami z bloku być może oni coś ściągają ale to chyba powinien ten ping pokazać mi sie wyższy nie??? bo mnie w***drażni gdy mam niski ping a i tak laguje. Jakieś rady,porady ;) ??? Z góry dzięki PA

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 19-10-2009, 17:15   

Niski ping na serwerze nie oznacza braku lagów, ale raczej małe opóźnienia (chociaż to zależy też np. od przeciwnika). Ogólnie to jeśli występują lagi, a nie jest to wina syfu na kompie (wirusy itp), to winny jest albo serwer na którym grasz (spróbuj innego), albo przeciwnik (może z innymi nie będzie lagów, sprawdź), chociaż ja obstawiałbym łącze, bo z dzielonym są zwykle problemy. Jeśli grasz na różnych serwerach, z różnymi osobami i sprawdzałeś też Kaillere P2P, a wszystko to nadal nie pomaga i zawsze masz lagi to niestety na 99% winne jest łącze i niewiele możesz na to poradzić. Na koniec zobacz jeszcze temat Ping, opóźnienia, połączenie FaQ.
Kaillera P2P Client

K.O.zuya 
Master of the Shakers

Wysłany: 19-10-2009, 22:36   

A To na początek pozbęde się syfu bo jakoś od tygodnia tego nie robiłem :P A propo P2P. To dopiero go zassałem i nie miałem okazji jeszcze zagrać na nim. Ale po szybkim sprawdzeniu WYDAJE mi sie że jest sprawniejszy od zwykłej kailery. Kailera wyszukuje serwery na czas palenia fajki i czasem wc :P a tu rach ciach pach i są wyszukane serwery.No ale to tylko serwery.Na zaśke się spytam a jak to jest z graniem? lepiej kailera odpalić czy przez change mode w p2p???

psycho4rent 
Grand Master

Zagram w: UMK3
Wysłany: 20-10-2009, 12:20   

Ja bym proponował p2p, bo przez p2p łączysz sie bez pośrednio z graczem, a na serwerze, to łączysz sie najpierw z serwerem a potem przez serwer do gracza; na p2p są mniejsze lagi i nie ma takiego pingu, a juz napewno jest mniejszy.

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?

Lukas 
Grand Master

Wysłany: 20-10-2009, 15:40   

Cytat:
Na zaśke się spytam a jak to jest z graniem? lepiej kailera odpalić czy przez change mode w p2p???

Jeżeli tobie chodziło o "Change Mode: 2. Client" w kaillerze p2p, to jest to praktycznie to samo, co zwykły klient kaillery. Może nawet lepsze, bo przy "Change Mode: 2. Client" w kliencie p2p nie występuje problem z wieszaniem się, jeżeli nie działa master-server kaillery (z tego, co wiem). To chyba jedyna różnica.
Jeżeli tobie chodziło o "Change Mode: 1. P2P", to "Change Mode: 1. P2P" jest lepsze od zwykłej kaillery (czyli również lepsze od "Change Mode: 2. Client"), ponieważ mniej laguje.

K.O.zuya 
Master of the Shakers

Wysłany: 22-10-2009, 15:08   

Lukas napisał/a:
"Change Mode: 2. Client" w kaillerze p2p, to jest to praktycznie to samo, co zwykły klient kaillery.

No mam lekkie wrażenie że przez p2p mniej lagów mam :P Dzieki za odp. Musze poszukać odpowiedniego przeciwnika na granie p2p :)

kamiledi15 
Beginner

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 08-05-2012, 21:42   

Najbardziej mnie wnerwia, jak gra chodzi płynnie i zalicza półsekundowe przycięcie akurat w momencie, kiedy robię jakiś skomplikowany cios. Wtedy oczywiście któryś przycisk nie załapuje i nie wychodzi to, co chciałem, przez co jestem po takiej akcji otwarty na ciosy i zaliczam jakieś kombo. Co ciekawe, u większości przeciwników nawet jak im się przytnie, to wszystkie ciosy pięknie im wychodzą. Nie wiem, jakim cudem. Zauważyłem, że jeśli gra chodzi w zwolnionym tempie, to kombinacje też trzeba wklepywać trochę wolniej, bo inaczej coś nie załapie i nie wyjdzie.

Tapczan 
Użytkownik

P2P Mode: Host & Client
Zagram w: TK3 Online by Honmaru
Wysłany: 23-04-2013, 15:02   

Mam podobny problem tylko że tyle co się połączę to mnie wywala a ping 40-90
i na dodatek niektóre serwy mi nie wchodzą