Odpowiedz do tematu
Nowy dział - "Kultura japońska"

Czy jesteś za stworzeniem działu o kulturze japońskiej?
Tak
78%
 78%  [ 18 ]
Nie
21%
 21%  [ 5 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 17-01-2011, 22:49   

Ana napisał/a:
Wiecie, moze nie powinnam, ale dla mnie Honmaru dawno przestalo byc forum o bijatykach a jest po prostu jednym z ulubionych miejsc spotkan z "nickami ktore wywoluja usmiech sympatii u mnie"

O dokładnie. Jestem definitywnie nowy na forum, nie mam może jakiś większych znajomości ( w realu tylko z Edytorem, siema :P ) ale nigdy nie traktowałem tego miejsca jako forum stricte o bijatykach, tylko jako rzesza ludzi z którymi można pogadać na wiele tematów :)

K' 
Support

PSN ID: The_K_slash
P2P Mode: Host & Client
Wysłany: 17-01-2011, 23:27   

Ta tematyka zawsze mnie interesowała i interesuje, jednakże z działem może być tak, że pewnie przetrwa początkowy okres "próbny" by później poddać się stagnacji z racji tego, że parę tematów będących częściowo w tej tematyce już na Honmaru jest: Muzyka, filmy itp. + tak jak było już wcześniej wspomniane jest to portal traktujący stricte o bijatykach. Mimo wszystko ja jeżeli lud chce to można spróbować ruszyć. W najgorszym wypadku będzie trzeba przenieść posty z działu do tych starszych lub całkowicie poddać topic kasacji, ale tak być przecież nie musi.

eq2D 
Friend

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 18-01-2011, 09:09   

mcl napisał/a:

Za to rozszerzenie na kulturę wschodu okej, tylko że ponawiam swoją sugestię, że mało kto będzie tam pisał.

Teraz to ja nie kumam. W "Kultura Japonii" będą pisać osoby zainteresowane tematem, a w "Kultura Wschodu" już nie? Tzn. ci wszyscy zainteresowani, nie wiedzą że Japonia zaliczana jest do krajów dalekiego wschodu?

Aha, jest coś takiego jak http://nihonsun.net (jeden z użytkowników hona ma to w sygnaturze), więc po kiego wała taki dział na honie?

Krelian, niedobry Ty! Usunąłeś jedyną, interesującą rzecz z tego tematu! A już chciałem popierać ten dział, oż Ty! :krzeslem:

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 18-01-2011, 12:23   

eq2D napisał/a:
Teraz to ja nie kumam. W "Kultura Japonii" będą pisać osoby zainteresowane tematem, a w "Kultura Wschodu" już nie? Tzn. ci wszyscy zainteresowani, nie wiedzą że Japonia zaliczana jest do krajów dalekiego wschodu?

Chodzi o to że mało kto będzie pisał o Chinach, Tajwanie, Koreach niż o samej Japonii, dlatego takie rozszerzenie uważam za zbędne

Martins 
Grand Master
ShuraProPlayer

PSN ID: Marcepan24
P2P Mode: Client only
Zagram w: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Wysłany: 18-01-2011, 15:57   

s[h/z]inden napisał/a:
gascan napisał/a:
Świetny pomysł, a s[h/z]inden mógłby być moderatorem pod działu forum Kultury Japonii - Bukkake.

ja myślę, że to powinien być Gość

Dzięki za nominację :padam: , propozycja naprawdę warta głębszego :D namysłu. Odliczajmy niecierpliwie minuty do pierwszego chluśnięcia w nowo powstałym dziale :P

eq2D 
Friend

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 18-01-2011, 16:28   

E, Martin, chyba wyraźnie jest napisane:

Kiedy dochodzi do jakiegoś wielkiego wydarzenia, to ja ogół ludzie strzelają korkami z szampana, a później walą do samego rana. My zrobimy to samo, jeno bez korków od szampana.

Strzelnica:

A poważniej, to ja nadal nie wiem po co ten dział forum na honmaru, skoro jest masa innych, bardziej odpowiednich do tego miejsc.

s[h/z]inden 
Grand Master

PSN ID: sh-zinden
Zagram w: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Wysłany: 18-01-2011, 16:30   

eq! to ja rozumiem!

już idę po chusteczki.

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 18-01-2011, 16:36   

eq2D napisał/a:
ja nadal nie wiem po co ten dział forum na honmaru, skoro jest masa innych, bardziej odpowiednich do tego miejsc.

Bo 14 osób chce mieć gdzie się wypowiedzieć na honmaru o ogólnie pojętej tematyce japonii a nie szukać innych for gdzie poziomy wypowiedzi są różne.

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 18-01-2011, 16:58   

Z tym, że to nie jest tak, ze osoby wybierające odp. "tak" w ankiecie będą się wypowiadać oraz to nie jest tak, że osoby chcące się wypowiadać nie maja gdzie. :)

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 18-01-2011, 20:55   

Jeżeli połowa z głosujących pozytywnie będzie się wypowiadać to już i tak będzie lepiej niż w reszcie forum
Pisałem że mają tematy ale się nie wypowiadają bo tematy są zbyt ogólne.
Czy naprawdę przez bezsensowne ponawianie tych samych kwestii chcecie zawetować to głosowanie? Bardzo dobrze. Piszcie sobie dalej, nakręcajcie spirale nienawiści. Od teraz mnie to nie obchodzi. Od tego momentu czekam na konkrety od Dumiana, jeżeli będzie pozytywnie to zabieram się do pracy nad nowym działem (tak, pracy, wolę sto razy bardziej coś robić z sensem, niż odpisywać na te same bezwartościowe posty), jeżeli nie, trudno, nie powiem że wasza strata, bo niektórym egoistom jest to na rękę ;)

Naprawdę zrobi wam to ujmę na honorze jeżeli powstanie taki dział na hon? Nie macie argumentów, wasze jedyne konkretne zdanie to 'nie bo nie, forum to jest o bitkach i basta' wypowiedziane przez użytkowników mających >75% postów w kategorii nadrzędnej "Inne". Litości...

Trudno wam by było ewentualnie olać nowy dział? Te kilka, może kilkanaście osób z hon miałoby swój cichy kącik, posty byłyby jak najbardziej konkretne, zamiast tych paru ogólników z innych tematów.

Mi się wydaję że to nie są negocjacje a decyzję i tak podejmie naczelny. Patrząc obiektywnie na wyniki ankiety, taki dział powinien powstać.

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 18-01-2011, 21:10   

Nawet nie zastanowiłeś się nad tym co wyżej napisałem (już nie wspominając o jakiejkolwiek refleksji). Ankieta nie jest sformułowana "bede wypowiadał się na nowo powstałym dziale o japonii". Ludzie wyrażają w tym tylko to, czy im ten pomysł pasuje czy nie, części może to całkowicie wisieć i jednocześnie nie przeszkadzać dlatego głosują na "tak".

Z kolei argumenty zostały przedstawione bardzo rzeczowo, w mojej opinii jedyne co trzyma w tym momencie pomysł przy życiu to właśnie ta ankieta.

I możesz darować sobie ocenę użytkowników, bo równie dobrze można zacząć od "inicjatywy i prowadzenia czegoś przez usera na granicy bana". :)

psycho4rent 
Grand Master

Zagram w: UMK3
Wysłany: 18-01-2011, 21:17   

Action napisał/a:
"inicjatywy i prowadzenia czegoś przez usera na granicy bana"

No własnie, i ciesz się że ktoś na wstępie nie wyjechał z takim argumentem...

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 18-01-2011, 21:47   

Action napisał/a:
"inicjatywy i prowadzenia czegoś przez usera na granicy bana".

Jeżeli cię to podbuduje możesz przejrzeć moje posty i wlepiać osty za łamanie regulaminu... ja nie mam mocy ci zabronić tego. Jednakże, jeżeli twierdzisz, że jest to inicjatywa 'na granicy bana' może najpierw skonsultowałbyś to ze swoim przełożonym? Dostałem wyraźne polecenia założenia takiego a nie innego tematu, ponieważ najpierw przedyskutowałem swoją inicjatywę z Dumianem, któremu wstępny pomysł się podobał i chciał znać reakcję użytkowników.

[ Komentarz dodany przez: Action: 18-01-2011, 23:05 ]
ty jesteś na granicy bana, nie inicjatywa

s[h/z]inden 
Grand Master

PSN ID: sh-zinden
Zagram w: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Wysłany: 18-01-2011, 22:23   

mcl napisał/a:

>75% postów w kategorii nadrzędnej "Inne".

o potemkina i may z gg i sposoby gry nimi jeszcze nikt sie nie pytal, wiec czuje sie zwolniony z obowiazku.

ktos chce tutek do jakiejs postaci przetlumaczony? (ale plx, nie do tekena) ;D

wf6608 
Support

P2P Mode: Client only
Wysłany: 18-01-2011, 22:57   

@shinden
Ja bym prosił do czerwonego z IK :P

A co do tematu to myślę, że cóż szkodzi spróbować.