Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: mcl »

Trudno mi określić co nie lubię w Japonii, bo uważam ją niejako za Utopię - kraj ludzi życzliwych, otwartych na innych, pomagających sobie nawzajem, darzących innych szacunkiem... Kraj prostu z songu UFO - Martian Landscape. Wkurza mnie jedynie zbytnia amerykanizacja, Japończycy chcą być bardzo pro-zachodni, podczas gdy będąc sobą są naprawdę ludźmi godnymi szacunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: gascan »

Prawda jest taka, że użytkownik forum J.T.Marsh nienawidzi Japonii bo jego ojciec jest Japończykiem i to po nim odziedziczył on malutkie jąderka.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
J. T. Marsh
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 12-07-2011, 00:36
Lokalizacja: ExoCarrier Resolute
Ogrywam: Tekken 2, Soul Blade, Crash Team Racing, MoH: AA

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: J. T. Marsh »

gascan pisze:Prawda jest taka, że użytkownik forum J.T.Marsh nienawidzi Japonii bo jego ojciec jest Japończykiem i to po nim odziedziczył on malutkie jąderka.

Eeee... że co? Wziąłeś mnie za swojego syna? Skąd ten pomysł? :)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: eq2D »

Jedno słowo - maruta. I wszystko co jest z chorą ambicją związane.
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: !Dan! »

eq2D pisze:Jedno słowo - maruta.
"Maruta – imię żeńskie pierwotnie pochodzenia perskiego, oznaczające "boża posłanka". Patronem tego imienia jest św. Marut z Mezopotamii.
Maruta imieniny obchodzi 16 lutego i 4 grudnia."
E? 0.o
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: eq2D »

To może szukaj jakoś tak bardziej pod kątem tematu w którym się wypowiadamy. Kolejny dowód na to żeby tak na google nie polegać. Jednak wiedza własna się przydaje, nawet w dobie internetu.

To powie wiele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Żeby być dokładnym, musiał bym napisać cały felieton na temat tego dlaczego uważam społeczeństwo japońskie za stracone, ale wiem, że to zwyczajna strata czasu.

A dla pana który użył słowa utopia - Japonia ma największy odczynnik samobójstw na świecie. Piekło pod przykrywką Edenu?
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: !Dan! »

Teraz rozumiem ^^ Dzięki.
Przydaje się, lecz nikt nie może wiedzieć wszystkiego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
J. T. Marsh
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 12-07-2011, 00:36
Lokalizacja: ExoCarrier Resolute
Ogrywam: Tekken 2, Soul Blade, Crash Team Racing, MoH: AA

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: J. T. Marsh »

eq2D pisze:To może szukaj jakoś tak bardziej pod kątem tematu w którym się wypowiadamy. Kolejny dowód na to żeby tak na google nie polegać. Jednak wiedza własna się przydaje, nawet w dobie internetu.

To powie wiele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Żeby być dokładnym, musiał bym napisać cały felieton na temat tego dlaczego uważam społeczeństwo japońskie za stracone, ale wiem, że to zwyczajna strata czasu.

A dla pana który użył słowa utopia - Japonia ma największy odczynnik samobójstw na świecie. Piekło pod przykrywką Edenu?

Dodałbym jeszcze w sumie do tego najwyższy dług publiczny na świecie, o wysokości 345% PKB.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czego nie lubimy w Japonii i jej kulturze

Post autor: mcl »

Czytałem o Unit731 I nie powiem, jest to czyn godny pożałowania, tak samo jak i inne zbrodnicze działania Japonii - jak choćby masakra w Chińskim mieście Nanjing (http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre). Jednakże... nabrałem większego szacunku do ich narodu, bo w przeciwieństwie do polski potrafią pokazać że mogą być skur*ysynami i terroryzować wrogów za pomocą strachu. Nie śledziłem historii Japoni, ale uważam że takie zachowanie pozwoliło im zachować nienaruszalność terytorialną jaką znamy dzisiaj.
eq2D pisze:A dla pana który użył słowa utopia - Japonia ma największy odczynnik samobójstw na świecie. Piekło pod przykrywką Edenu?
Może dla kogoś kto jest rdzennym japończykiem - zawsze mi się wydawało, że japończycy są bardzo słabym emocjonalnie narodem i rozterki typu nieszczęśliwa miłość czy wyśmiewanie w szkole, do którego inne narody zdążyły przywknąć, japończycy przyjmują za bardzo do siebie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”