Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Chris »

To się nie godzi! To jest single nie multi, Ja chcę mieć taki sam system walki, klimat, fajną fabułe, ktory finał mi to zapewni ? FF13?
Qrde co to za shit ? 4/10 ? http://www.destructoid.com/review-final ... 7136.phtml

Na gameranking FF12 Zodiac ma 93% a XIII tylko 84 wtf
ACTION ukradłeś mi możliwość czerpania przyjemności z grania w ff12!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Akurat na privie FF11 grać można spokojnie w singlu i faktycznie najbliżej jej pod tym względem do 12. Również prowadzenie fabuły jest podobne - dużo zwiedzania, dojście do konkretnego celu i ruszenie fabuły - można się wciągnąć, bo i są npc i rasy, sporo questów pobocznych itd. Systemowo również jest podobnie - choć gambitów nie uświadczysz to możesz w pewien sposób zautomatyzować sobie komendy w zależności od klasy - nie warto ignorować tej gry bo jest jedną z najlepszych i jednocześnie niedocenionych FFów ever ;]. Teraz gdy są privy gra jeszcze bardziej idzie w kierunku singla (inna sprawa że tu zawsze było nastawienie na PvE).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

W końcu po dłuższej przerwie od serii zacząłem XIII-2. Za wcześnie na szerszy koment, ale póki co ujął mnie najbardziej 'słitaśny' utwór Chocobo w historii serii ;]
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Martins »



Niech ktoś w taki sposób po prostu zrimejkuje najlepszą cześć serii, gdyż zostaje w niej ujawniony sens ludzkiej egzystencji!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Oj, jednak niech nic już nie remake'ują, chyba że skasują sobie pamięć związaną z produkcją gier do hmm... stanu z przed 2002 roku, zaczną ostro grać w FF od 1 do 10 i będą skupiać się na smaczkach, zamiast mega-epicko zwariowanych światach (w tym sterylnych jak szwedzka fabryka Domestosu), żyrandolo-podobnych istotach nadprzyrodzonych, zwrotach w fabule i akcji, godnych ostatnich 500 odcinków Mody na Sukces itd. Inaczej sens ludzkiej egzystencji nie będzie miał najmniejszego sensu;).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Chris »

Gdzie jest mój fajnal? gdzie on jest!? Przez Actiona nie dane mi było dokończyć wspaniałem podrózy po świecie FF12 w wersji Zodiac na ps2. Teraz mam ps3 i co mi pozostało? Ja chcę móć wyruszyć w kilkuset godzinną, pewną wyzwań i radości podróż pełną ściskających serducho zwrotó akcji i bolesnych rozłąk z kluczowymi postaciami. Gdzie jest mój fajnal, gdzie moja radość i zabawa, Gdzie ?! .... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: mg1987 »

Chris pisze:Przez Actiona nie dane mi było dokończyć wspaniałem podrózy po świecie FF12
Zjadł ci kartę pamięci, czy co?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

Brakowało mu kontrolera, wysłałem mu mate do tańczenia, nie był przygotowany na tak epicka przygodę.

A właśnie, jak tam ścieżka neo?
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Martins »

Kefko!!! Mój Panie, wróć i znowu...
[Spoiler ]
zadaj pytanie o sens ludzkiej egzystencji, a po niemej odpowiedzi na tę retorykę, po raz kolejny zniszcz świat!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Widowmaker.PL
Master
Master
Posty: 281
Rejestracja: 03-11-2010, 20:44
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Widowmaker.PL »

Ta ocena jest kretynska. Gralem w FF13 dwa razy po 100 h i zdobylem all trofea. Gra jest mega, conajmniej 8/10.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Chris »

Widowmaker, jabys porownal FF12 zodiac, do ff13??
@Action, path of neo bym pogral, ale niestety tez wymaga pada ps2, albo/ nieprzerobionej konsoli. Jak pamietasz, moj super komp bez shaderow 2.0 nie odpali neo rowniez, Action, zmarnowales mi okres w zyciu!@!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Widowmaker.PL
Master
Master
Posty: 281
Rejestracja: 03-11-2010, 20:44
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Widowmaker.PL »

Ciężkie pytanie bo grałem tylko w FF12, w zodiac nie grałem. Ale skoro, z tego co czytam, jest tam 12 boardów zamiast jednego to gra moze byc spoko. FF12 nie skonczylem z powodu nudy. Kazda postac na koncu byla taka sama, bo byl tylko jeden board wlasnie.

I co z tego, ze na tym boardzie postaci startuja w roznych jego miejscach, skoro na koniec gry i tak kazda z nich bedzie miala wszystko (czyli to samo) odblokowane. Zero zroznicowania.

FF13 jest zupelnie inne. Walki sa znowu przenoszone na arene itp, rozwoj postaci moze i liniowy ale nie do konca, bo kazda postac nadaje sie do czegos innego (czego nie bylo pod koniec FF12).

FF13 jest teraz w takiej cenie, ze grzech nie zagrac. Naprawde.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Chris »

Mi właśnie przypadł do gusty ten system walki w czasie rzeczywistym, bez staroświeckiego przenoszenia do aren . Pytanie, czy walka to turówka w stylu - wszyscy stoją grzecznie w rzędzie i na zmianę atakują i wracają na miejscE?
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Zestawiać ze sobą FFXII z FFXIII to jak porównywać wór ziemniorów do wora cebuli;p.

Meanwhile, in the long forgotten realm:
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: mg1987 »

JJK, O_o. Square to jednak gry potrafi robić. Żeby sekretów do odrywania starczyło na paręnaście lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”