Korzystacie jeszcze z honmaru?

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Czy znasz Dumiana?

Nie znam go
4
24%
Znam, on pisze newsy
4
24%
Znam, on organizuje turnieje
5
29%
Widziałem go na forum, ale nie wiem czym się zajmuję
4
24%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Tak jak w temacie. Czy zdarza wam się jeszcze tu zaglądać?
Jeśli tak, to z jakiego powodu tu powracacie i w jakich odstępach czasu?
Czy odwiedzacie stronę ze względu na newsy, artykuły, turnieje, rozmowę na shoutboxie z innymi użytkownikami, a może kierujecie się jeszcze innymi przesłankami, jakimi?

Analogicznie, jeśli przypadkiem wszedłeś na tę stronę po długiej przerwie, napisz dlaczego już nie odwiedzasz honmaru oraz co chciałbyś, aby zostało zmienione.
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: TeeVar »

Co ma ankieta do tematu?
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

*Jako, że temat jest offtopicowy, toteż ankieta pełni rolę poboczną
Teevar - pierwszy głos w dyskusji! Śmiało, napisz co myślisz w temacie.

Ja ze swojej strony zacznę.
Ostatnio coraz rzadziej zaglądam tutaj. Kiedyś to był codzienny rytuał. Otwieranie strony i forum, czytanie nowych wiadomości i pisanie czegoś od siebie.
Odkąd z forumu zniknęły turnieje, ligi i inne eventy, a ze strony znikały (nie pojawiały się) nowe newsy, artykuły, poradniki, to zauważyłem znaczny spadek zainteresowania = oglądactwa strony. Co raz mniej użytkowników brało udział w dyskusjach, i niestety prawie nikt nowy, kto już by tutaj nie przesiadywał, dołączał w grono aktywnych userów.

W chwili obecnej, miejsce honmaru robi się niczym pusty, niezamieszkały zamek. Właściciel się nim już nie opiekuje, a grupa poddanych pracujących na jego rzecz spadła praktycznie do zera.

Strona backdash też kiedyś miała osobną podstronę z newsami i wiecie co? Już jej nie ma. Pewnie nie miał ich kto pisać, lub sama idea przepisywania internetu zagranicznego mijała się z celem odkąd ludzie zaczęli rozumieć język angielski.

Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się osoby niezwiązane z tutejszym towarzystwem wzajemnej adoracji. Głos fanatyków jest istotny, ale ma mniejszą wagę rzeczową niż ci, którzy w głównej mierze rozpatrują honmaru z punktu widzenia konsumenta treści.

Zatem śmiało, jakie jest wasze zdanie o aktualnym stanie honmaru? Co wam się podoba, bądź nie podoba, co chcielibyście zmienić, co chcielibyście zobaczyć na stronie. Czego wam brakuje? Czy odnajdujecie tutaj rzeczy dające wam satysfakcje i poczucie dobrze rozdysponowanego czasu?
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: TeeVar »

Niestety Chris ale poniższe zdanie wyklucza mnie z dalszej dyskusji
Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się osoby niezwiązane z tutejszym towarzystwem wzajemnej adoracji.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Życie pokazuje, że nie zawsze dostajesz co byś chciał. Nie zabronię Ci możliwości wypowiedzenia się, ale mogę jedynie wyrazić swoją prośbę./
Jeśli identyfikujesz się z kółkiem wzajemnej adoracji, to nic na to nie poradzę, ale nie mów później, że coś Ciebie ominęło w dyskusji i nie zabrałeś głosu.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: mg1987 »

Chris pisze:Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się osoby niezwiązane z tutejszym towarzystwem wzajemnej adoracji.
To się zdecyduj - chcesz żeby się ktokolwiek wypowiedział, czy nikt ma nie napisać nic w tym temacie.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

mg, twierdzisz, że poza tobą, nikt nie zagląda na honmaru? Skąd wniosek, że zatem nikt się tu nie wypowie? Czyżbyś sugerował, że jesteś jedyną osobą, która może zabrać głos?

Btw. Skąd u Ciebie myśl, że należysz do kółka wzajemnej adoracji honmaru?
Możesz się śmiało wypowiedzieć jako osoba postronna, chyba że masz jakieś opory, może wstyd przed publicznym wystąpieniem, albo masz trudności w ułożeniu w głowie w miarę sensownej wypowiedzi na poczekaniu i wzięciu odpowiedzialności za swoje słowa.

Dam Ci radę, daj się wypowiedzieć nowicjuszom, a następnie wtrąć swoje trzy grosze.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: mg1987 »

Chris pisze:Dam Ci radę, daj się wypowiedzieć nowicjuszom, a następnie wtrąć swoje trzy grosze.
Nowicjuszom z reguły zwisają wewnętrzne konflikty, więc jeśli mam poczekać aż się wypowiedzą. to wątpię, żebym miał okazję coś powiedzieć. Ale na wszelki wypadek przygotuję popkorn jakby jakaś drama się szykowała.

Tak więc, do czasu aż świeży narybek się wypowie, przechodzę wyłącznie na odbiór i czekam.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Przypominam, że założeniem jest rzeczowa dyskusja, a nie żadne dysputy mg. Jeśli twoją intencją jest wszczynać sprzeczki, to daj sobie spokój.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Action »

Wypowiem się i żaden Kris nie będzie mówił mi jak mam żyć.

Od dłuższego czasu jestem cieniem honmaru, pojawiam się wprost proporcjonalnie do blasku inicjatyw i na nie odpowiadam bądź dodaje coś od siebie, ale że ich brak to i mnie też.

W każdym razie - TeeVar, gigantyczny szacunek. Przez lata nie spodziewałem się, że z głównej Honmaru będę dowiadywał się czegoś nowego, na ogół to były jakieś stare ogólnoznane infa bądź cynki z inicjatyw forumowych a nie rzeczywiste Newsy, których doświadczamy od jakiegoś roku na stronie głownej i które potrafią mnie zaskoczyć mimo, że wydaje mi się, że jednak obijam się o to co dzieje się tu i tam. Jeszcze raz gratki i więcej tego dobrego.
Awatar użytkownika
Młody
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 29-07-2007, 17:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ogrywam: TTT2, MK9
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Młody »

Moim zdaniem FGC w Polsce umiera, albo już umarło (oczywiście ciągle są gracze we wszystko, ale już coraz mniej aktywni i obecni). Potrzeba odświeżenia, zmian.
Najlepiej jakby Backdash i Honmaru stały się jedną stroną i było też jedno forum, bez rozmieniania się na drobne.
Jeden polski portal, cały w tematyce bijatyk: 3D, 2D, Online, Offline - wszystko.
Jeżeli chodzi o newsy, powinny być na bieżąco, tak, przepisywane mimo wszystko z angielskiego i nie ma co zakładać, że kto chce to czyta na zagranicznych portalach. Ja nie szukam newsów o bijatykach, jednak na fora wchodzę, więc jak przy okazji miałbym jakiś świeży news o nadchodzącym turnieju, bijatyce, patcha do bitki, cokolwiek, to chętnie bym o tym poczytał i miałbym to w JEDNYM miejscu.

Wszystko to wymaga dużej ilości pracy i jeszcze więcej chęci. Ale to właśnie z tego powodu, że polskie community w bijlatyki jest takie małe i mało aktywne, jest problem ze sponsorami, nagrodami na turniejach itd.
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: TeeVar »

1. 90% newsów na świecie jest "przepisywana"
2. Backdash i Honmaru jako jeden portal. Młody dobrze wiesz, że to raczej nie możliwe. Dwa różne światy.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Młody
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 29-07-2007, 17:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ogrywam: TTT2, MK9
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Młody »

TeeVar pisze: Dwa różne światy.
Jesteśmy ludźmi? Jesteśmy. Potrafimy rozmawiać? Potrafimy.
Nie jesteśmy politykami mającymi różne poglądy, a nawet jeśli to warto zawrzeć koalicję dla dobra ogółu. Wystarczy chcieć.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

@Action
Szacunek to ty możesz mieć wieczny i to do mnie, za to, że regularnie doznawałeś iluminacji, gdy czytałeś nowe newsy mojego autorstwa. Z tym teevarem się zapędziłeś trochu:
- chłopak 'napisał' raptem 89 newsów od lipca 2011 roku.
- Ja (dla porównania) w jednym roku napisałem ich 323. Oczywiście nie liczę artykułów, zajawek, historii versusów oraz 20 minutowego filmiku-kompliacji AV na youtube z muzą capcomowskich bijatyk.

Chłopak musi się jeszcze dużo napracować i przede wszystkim, zwiększyć częstotliwość i ilość dodawanych treści, bo jeden newsik na tydzień to bardzo, bardzo słabo.

@Teevar
Rozumiem, że wymyśliłeś sobie te dane z 90% kopiowaniem treści. Poza tym, to nie może być twoje podświadome usprawiedliwianie braku chęci i możliwości do kreacji własnych autorskich treści, pomysłów.

Nie zgodzę się także z twoją niechęcią do pomysłu unifikacji serwisów honmaru i backdash.

@Młody
Ciężko mi stwierdzić w jakim stanie jest scena w polsce. Co wyznacza jest stan? Ilość osób grających w dane gry (nowe?), partycypacja w krajowych i zagranicznych turniejach? (mierzona czym?)

@@Action
Nie szukaj sobie wymówek dla swojego nieróbstwa. To, że nikt tu nic nie robi nie znaczy, że ty już nie masz żadnych obowiązków. Przypomnij sobie ile projektów porzuciłeś.
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: TeeVar »

1. Tak, 90% newsów jest "przepisywane" bo zawsze jeden serwis jest źródłem a reszta "kopiuje". A to, że od czasu do czasu ktoś napisze jakiś denny felieton na siłę, cóż nic na to nie poradzę.
2. Nie mam obowiązku i nie muszę siedzieć na honie 24h a swoją pomysłowość i inwencję twórczą wykorzystuję gdzie indziej.
3. Nie rób z siebie super newsmana, który to pobił wszelkie statystyki bo i tak nikogo to nie obchodzi.
4. Jak ci się nie podoba zawsze możesz skorzystać z funkcji log out i nie wracać. Płakać nie będziemy, przynajmniej ja.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”