Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Oen »

Tak se pomyslalem, ze by sie przydal temat ogolny dotyczacy gier w ktoryum mozna by podyskutowac o roznych ciekawych tytulach, nowosciach itp.

Ja akutalnie skonczylem najnowszego Tomb Raidera o podtytule Legends i musze stwierdzic iz jest to jedna z ciekawszych pozycji jakie sie w tym roku ukazaly. Gra zdecydowanie moze sie poszczycic swietnym klimatem podkreslonym dodatkowo bardzo ladna grafika i rewelacyjna sciezka dzwiekowa, a i sam gameplay nie pozostwia wiele do zyczenia i chociaz zagadki nie sa trudne a dlugosc gry tez nie jest powolajaca to jednak spora ilosc bonusow i naprawde piekne widoczki sprawia, ze tytul ten bedzie sie przechodzic nie jeden raz. Reasumujac: swietny kawal softu 9/10 :super:
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Oen, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dante
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 66
Rejestracja: 25-07-2006, 06:55
Lokalizacja: Lutcza

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Dante »

Ja ostatnio z gier co niedawno wyszły to grałem w David Douillet Judo , gierka ma nawet fajny system wali , niema jednak takiego przyciągania co tekken :P po obczajeniu co i jak i rozegraniu kilkunastu walk zaczyna sie troche nudzić

a najlepsza gierka według mnie co wyszła w tym roku na PC to Devil may cry 3 SE , troszke niedopracowali tylko konwersje z PS2 ale i tak wymiata :D .niemam PS2 musze sie zadowolic hitami co wychodza na blaszaka :P , teraz czekam tylko na Resident evil 4 i PES6 :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ja właśnie testuje sobie Gothic 3 i jak narazie mam mieszane uczucia. Po przejściu G i G2 długo czekałem na trzecią odsłone. Po dwóch godzinka grania musze stwierdzić, że narazie granie w G3 nie sprawia za dużo radość :(, gameplay nie zmienił się za dużo w porównaniu z poprzedniczkami, poprawiono interfesj jest teraz dużo bardziej przejżysty. Graficzka niczego sobie, choć nie moge włączyć grafy na full :) komp nie daje rady. Niestey w przeciągu tych 2 godzin gry dało się zaóważyć bardzo dużą ilość bugów, ale do tego się już przyzwyczaiłem w PC produkcjach poprostu trzeba czekać na patcha (standard :)). Niop zapomniałem powidzieć żę muza daje rady trzeba mi OST z Gothic'a 3.

P.S.>

Co myślicie o tej produkcji Namco Mage Knight™ Apocalypse bo właśnie kończe instalować (bożę czemu to jest na 6cd nie mogli na DVD tego wydać :P)
Ostatnio zmieniony 22-10-2006, 22:11 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Hmm...najciekawsze produkcje które na piecyka się ukazały w ostatnich roku ( od 2005 do teraz ):
1. Tomb Raider: Legend
2. Prince of Persia: Warior Within
3. Fable: The Lost Chapters
4. Prey
5. Heroes of Might & Magic 5
6. Devil May Cry 3 SE
7. Ghost Recon Advanced Warfighter ( hyhy....na prawie max detalach czyli wszystko na max procz texture detail bo nie mam mozliwosci wziasc na high, w rozdzialce 1024x768 chodz imi idealnie :D :D :D )
8. Fahrenheit
9. F.E.A.R.
10. Company of Heroes ( nie grałem, ale mam i dodatkowo słyszałem bardzo bardzo dużo dobrego o tej gierce ^^ )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Żółw »

Hm... Od jakichś 2 miesięcy gram w Soul Calibur 3 :P Gra zarąbista :padam: Super grafika, jeszcze lepsze, klimatyczne areny (nie to co w Tekkenie :looka: ) Jedyne, co mnie denerwuje to to, że całą walke się męczę z przeciwnikiem, a on jednym ciosem mnie spycha z areny :( Ogólnie fajna gierka, jak mam do wyboru T5 i SC3 to często wybieram to drugie :oczami:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

granie w jakakolwiek bijatyke z kompem mija sie z celem

a ja dzis zaczalem przygode z The Legend OF Spyro: A new beginning , tworcy poszli w strone mrocznego klimatu co odswiezylo troche serie , z drugiej strony brak mi swobody ktora byla obecna w poprzednich czesciach - ot biegamy po scisle wyznaczonej sciezce co narazie lekko irytuje ale to dopiero poczatek i mam nadzieje ze z czasem sie zmieni
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

Ja aktualnie katuję (katowałem, w tygodniu pewnie znowu nie będzie na nic czasu :/ ) najnowszą część kultowej serii Mortal Kombat czyli Armageddon. Co można o niej ciekawego powiedzieć... jeśli komuś podobały sie dwie poprzednie części (Deadly Alliance i Deception) to Armageddon też mu się spodoba. System walki jakichś szczególnych zmian nie przeszedł. Usunięto drugi styl walki dla postaci (teraz mają jeden styl 'ręczny' i jeden z bronią), ale za to dodano air combos (możliwość dalszego katowania przeciwnika w powietrzu po wybitce - patrz MK: Shaolin Monks). Liczba postaci jest olbrzymia (wszystkie, jakie kiedykolwiek wystąpiły w serii, nawet Mokap, Meat czy Chameleon oraz komplet bossów) i co ciekawe praktycznie wszystkie są dostępne od początku. Nowymi postaciami są dwaj bohaterowie trybu Konquest (Taven i Deagon) oraz nowy boss - Blaze.
Sam tryb Konquest przypomina połączenie Konquesta z poprzedniej części z wspomnianym wcześniej Shaolin Monks. Standardowo biegamy po lokacjach, tyle że zamiast rozmawiać z napotkanymi ludźmi (jak w MK:D) głównie walczymy z hordami przeciwników (vide MK:SM), co jakiś czas napotykając na 'normalnego' przeciwnika z gry i wtedy przechodzimy do zwykłej walki 1on1.
Drugim nowym trybem (Online niestety nie sprawdzałem, zgadnijcie dlaczego :P ) jest Motor Kombat. Cóż to jest? Mario Kart z postaciami z MK :P . Tryb po szybkim zapoznaniu się nawet nienajgorszy jako odpoczynek od ciągłego lania się po mordach :P
Jeszcze jedną innowacją wprowadzoną do normalnej walki są interaktywne areny. Niektóre są ze sobą połączone (podobnie jak w MK3/MKT, tyle że teraz 'zmiany areny' można dokonać nie tylko przez sufit ale także przez np. ściany, co czasami wygląda dość efektownie), na niektórych można nieco 'przyspieszyć' zejście naszego przeciwnika (coś jak Stage Fatality, ale można je wykonać w dowolnym momencie, ktoś pamięta fatality na stacji metra?), na innych można znaleźć porozrzucaną broń, a na niektórych są wszystkie powyższe możliwości :P

Dobra, myślę że tyle wystarczy bo recenzja mi tu wyszła :P Ogólnie gra nie jest najgorsza (moim zdaniem od MK:DA Midway poszło w złym kierunku), ocena tak 7/10. To już niestety nie ten klimat co stary dobry MK2, co dla mnie oznacza, że podobnie jak w przypadku Deception pewnie skończę Konquesta i gra pójdzie na półkę.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

czyli w sumie kolejny przecietny mortal , mysle ze sprawdze na dniach chociazby dlatego ze troche katowalem mk: da ktory po marnej czworce dal malutka nadzieje na poprawe (inna sprawa ze juz Deception okazal sie zwyklym "mission packiem" ) oraz dla kilku smaczkow ze starszych czesci :)

btw sonka dalej ma przegiete taekwondo? :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

Nią akurat nie grałem (Sub-Zero rlz, nareszcie mu dali porządny kostium), ale chyba stylu jej nie zmienili. Co do smaczków, to w MK:A też jeden jest, a konkretniej UMK3 :)
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Żółw »

Taki sobie ten nowy Mortal... Szybko mi sie znudził. Co z tego, że tyle postaci, jak większość się prawie niczym od siebie nie różni :( . Bardzo mało ciosów. Fajnie, że można robić własne fatality :) Ciekawy tryb Konquest, ale trochę za krótki... Teraz gram od czasu do czasu z moim bratem :]
Scorpion rządzi !! ;)
PS: Gdzie się odkrywa Blaze'a ??
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Pitrex »

Ja Już od 3dni naparzam w Need For Speed Carbon(mam wersje na PS2 więc jak chcesz Oen moge Ci nagrać :D ),jest on o niebo lepszy od Most Wanted i ta grafa sam miód :]

PS.W listopadzie w Gdańsku odbędzie się turniej (w empiku ale zawsze coś :P ) NFS:Carbon;a i chcę w nim wziąść udział :D

No nie obraze sie ;p a Scarface masz moze? ;>
Ostatnio zmieniony 04-11-2006, 22:23 przez Pitrex, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ostatnio dopałem starszą już :) gre Prey jak narazie jestem mile zaskoczony, podoba mi się kilmat panujący w tej grze. Zwłaszcza nawiązanie do wierzeń indian, paten z opuszczaniem swojego ciała daje rady. Jedyny minus gry to troszke prości przeciwnicy i jakieś wolne tempo rozgrywki (choć to pewnie wina mojego sprzętu).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Ja teraz gram w Gothica 3 (wrescie przyszla przesylka pocztowa ^^) i powiem, ze sam poczatek powala... juz kiedy obejrzalem intro to wiedzialem :) "tak, to jest stary dobry Gothic (przez duże G :D )" grafika a w szczegolnosci magia powalaja, ze trudno pozniej wstac z krzesla ;) swiat kilka razy wiekszy od tego w Gothicu 2! ja po pol godziny chodzenia w jedna strone przeszedlem jedynie kawalek mapy! Jedyne co mnie w G3 zdenerwowalo to to, ze na moim GF7800, 1GB ram i 2,8GHz na max detalach lapalo mocne zawieszki i musialem zmienic rozdzielczosc do 1024x768 :/

BTW dla tych ktorzy nie moga sie doczekac premiery MGS4 maly Quiz :) What Metal Gear Solid Character Are You? :D

Obrazek :hyhy:
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Oen »

Obrazek chym...;p

a tak co by off topa nie bylo ja dorwalem nwoego Hitmana i chociaz pare dni nie gralem to fajny jest ale za bardzo mi sie w nim chce zabijac z pistoletu z tlumikiem :P
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Obrazek

:hyhy:

no i.....przeszedlem se poraz juz-nie-wiem-który MGS'a 1 i 2 :)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”