Ultimate MK3

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Ana »

Mileeną grała moja ówczesna najlepsza psiapsiółka ;) I całkiem nieźle dawała sobie rade tylko jak się wkurzała to brała Scorpa lub Raina :)

Online grywałam głównie w UMK3 i to było pare lat temu więc nie bardzo pamiętam, ale gdzieś na forum chyba jest info
Trilogy podejrzewam ze poszłoby przez ePSXe ale to trzeba pytać SubZero :)



Offtop: na tamto forum zajrzałam przez Magiczny miecz bo mi się ostatnio znowu włączyła mania na punkcie tamtej gry, szkoda tylko że nie mam nic :(
Obrazek
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Ultimate MK3

Post autor: Gieferg »

<offtop>
Offtop: na tamto forum zajrzałam przez Magiczny miecz bo mi się ostatnio znowu włączyła mania na punkcie tamtej gry, szkoda tylko że nie mam nic
mój brat sobie kupił w zeszłe wakacje Magię i Miecz (przez parę lat nie mieliśmy) której to gry Magiczny Miecz jest podróbą i plagiatem :]
spokojnie można karty sobie samemu wydrukować (powinny gdzieś być dostępne do ściągnięcia, trzebaby zapytać na forum) choć osobiście polecałbym jednak Magię i Miecz do której jest dostepne o wiele więcej dodatków autorskich i dużo lepszej jakości skany a poza tym ta gra po prostu lepiej wygląda. ja np gram z moim własnym dodatkiem autorskim (klimaty samurajskie) w którym wykorzystałem między innymi grafiki postaci z Soul Calibur (li Long)i Samurai Shodown (Ukyo i jeszcze ktoś tam) oraz Tenchu ;]
Mozna ściągnąc: tutaj
</offtop>



Swoją drogą granie online w gry takie jak mortal kombat jakoś do mnie niezbyt przemawia. Nie ma to jednak jak siąść z kumplami przy konsoli :)
Choć nie wykluczam że może spróbuję.
Mileeną grała moja ówczesna najlepsza psiapsiółka
no ładnie, czym się te kobiety zajmują :P

w UMK grałem dzisiaj po raz pierwszy :oczami: bo ta gra nie była zbytnio rozpowszechniona po różnych platformach (Sega Saturn i automaty były raczej poza moim zasigiem) , ale w sumie to taka ulepszona trójka, która w porównaniu z MKT dalej jest biedna, a w zestawieniu z Mk1/Mk2 przegrywa pod względem klimatu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: SubZero »

Ana pisze:Trilogy podejrzewam ze poszłoby przez ePSXe ale to trzeba pytać SubZero
W MKT teoretycznie da się grać po sieci w wersję PC i na emu w wersję na N64 (żadnej nie miałem okazji sprawdzić, chociaż obie mam :P ). Co do wersji PSX to nie wiem bo nie posiadam.
Ale i tak MK2 rlz ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Ana »

W sumie pograloby się w MK:T obojetnie jaka wersje :] Byleby nie PC bo z nia sa lekkie jaja (zawsze mi wyskakiwały jakies bugi :/ )

Gieferg: Grzeczne dziewczynki albo grały w Magiczny miecz, albo bawiły się w Mortala, albo grały w Mortala :] (mialyśmy nawet zeszyty z własnymi postaciami do MK :] )
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: KRELIAN »

Gieferg pisze:
w UMK grałem dzisiaj po raz pierwszy :oczami: bo ta gra nie była zbytnio rozpowszechniona po różnych platformach (Sega Saturn i automaty były raczej poza moim zasigiem) , ale w sumie to taka ulepszona trójka, która w porównaniu z MKT dalej jest biedna, a w zestawieniu z Mk1/Mk2 przegrywa pod względem klimatu.
w MKT nikt na powazniej nie gra z powodu zbugowanych infinitow pod sciana, poza tym UMK3 jest bardziej zbalansowana dlatego tez ta wlasnie czesc dominuje na servach , no ale za czasow wrzucania monet do automatu nikt nie musial o tym wiedziec ;)

co nie zmienia faktu ze mk1 i 2 wciaz sa nie do pobicia :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Ultimate MK3

Post autor: Gieferg »

w MKT nikt na powazniej nie gra z powodu zbugowanych infinitow pod sciana
pod ścianę trzeba się najpierw dać zagonić :P a jak ktoś się da zagonić to już jego problem :]
Trochę w MKT na PSXie grałem nie spotkałem się z jakimiś tego typu problemami, może ktoś podać jakieś przykłady? (chętnie wykorzystam jak mi się uda w to zagrać w najbliższym czasie :hyhy: )

Kiedyś w zeszycie spisywałem sobie kombosy do tej gry. - i nawet go teraz znalazłem :D

Między innymi miałem spisane kombosy Shang Tsungiem złozone z volcanic eruption/smoke morph (albo Scorpion)/spear/combo w sumie za 9 hit/45% czy też parę fajnych podściennych 10-12 ciosowych kombosów Jaxa za ponad 50%. Heh, to były czasy :oczami:

MK3 niezależnie czy zwykły czy Ultimate jest jak dla mnie najmniej ciekawą częścią (nie ma Baraki, Raydena i Cage'a BUUUUU) i specjalnie mnie do niego nie ciągnie. MK1, 2 i trilogy to co innego :)

PS: Poda mi ktoś przemiany Tsunga w:

- Kabal
- Human Smoke
- Noob Saibot

Bo jakos nie udało mi się ich rozgryźć.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Ana »

SHANG TSUNG
Flaming Skull: B, B, HP
2 Flaming Skulls: B, B, F, HP
3 Flaming Skulls: B, B, F, F, HP
Skulls from Hell: F, B, B, LK
Przemiany:
Baraka: D, D, LK
Classic Sub-Zero: Blok, Blok, RN, RN
Cyrax: Blok, Blok, Blok
Ermac: D, D, U
Goro: B, B, B, LK
Human Smoke: Blok, RN, LK
Jade: F, F, D, D, Blok
Jax: F, F, D, LP
MK2 Jax: D, F, B, HK
Johnny Cage: B, B, D, LP
Kabal: LP, Blok, HK
Kano: B, F, Blok
MK1 Kano: obkręć strzałki o 360 stopni
Kintaro: trzymaj LP przez 3 sekundy
Kitana: F, D, F, RN
Kung Lao: RN, RN, Blok, RN
MK2 Kung Lao: B, D, B, HK
Kurtis Stryker: F, F, F, HK
Liu Kang: obkręć strzałki o 360 stopni
Mileena: RN, Blok, HK
Motaro: F, D, B, HP
Nightwolf: U, U, U
Noob Saibot: F, D, D, B, HK
Rain: RN, Blok, LK
Rayden: D, B, F, LK
MK1 Rayden: B, B, F, RN
Reptile: RN, Blok, Blok, HK
Scorpion: D, D, F, LP
Sektor: D, F, B, RN
Shao Kahn: B, B, F, HK
Sheeva: trzymaj LK (F, D, F) puść LK
Sindel: B, D, B, LK
Smoke: F, F, LP
Sonya Blade: D+RN+LP+Blok
Sub-Zero: F, D, F, HP
Fatality 1: trzymaj LP (D, F, F, D) puść LP (blisko)
Fatality 2: trzymaj LP (RN, Blok, RN, Blok) puść LP (blisko)
Brutality: HP, Blok, Blok ,Blok, LK, HP, LP, LP, Blok ,Blok ,Blok
Animality: trzymaj HP (RN, RN, RN) puść HP (odległość podcinki)
Friendship: LK, RN, RN, D
Babality: RN, RN, RN, LK
Pit: U, U, B, LP
Kombosy:
(3) HK, HK, B+HK
(5) LK, HP, HP, LP, B+HK
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: KRELIAN »

Gieferg pisze: pod ścianę trzeba się najpierw dać zagonić :P a jak ktoś się da zagonić to już jego problem :]
Trochę w MKT na PSXie grałem nie spotkałem się z jakimiś tego typu problemami, może ktoś podać jakieś przykłady? (chętnie wykorzystam jak mi się uda w to zagrać w najbliższym czasie :hyhy: )
sam sobie odpowiedziales na to pytanie, w innych czesciach nie mozna bylo bezkarnie gnebic przeciwnika pod sciana (odpychalo) , a jesli Tobie to nie przeszkadza to moge tylko podejrzewac ze albo jestes za dobry albo nie grales z osobami ktore o tym wiedza i skrupulatnie wykorzystuja ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Ultimate MK3

Post autor: Jo-Jo »

maly offtop:

BTW to WTH jest to to Magiczny miecz ? .... jakaś karcianka ? ....

Magiczny miecz i Magia i miecz to dwa najlepsze rpgi planszowe ever. Kropka

Krelian czuje się osaczona... ej jak mozna było nie grac w MM/MiM?



nie przejmuj sie Aniu , niedlugo upoimy sie Magia i Mieczem do nieprzytomnosci ;)

aha i prosilbym nie spamowac w tym temacie , jesli chcecie o tym pogadac to zakladajcie stosowny temat
Ostatnio zmieniony 25-03-2007, 17:52 przez Jo-Jo, łącznie zmieniany 2 razy.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Ultimate MK3

Post autor: Gieferg »

Krelian pisze:sam sobie odpowiedziales na to pytanie,
oj, jeśli masz na mysli wspomniany 12 hitowy kombos Jaxa za 55% to ja nie widzę w czymś takim absolutnie nic złego (już mniejsza z tym, że nie zrobiłem tego nigdy w normalnej walce, a jedynie testując kombosy). Moje podejście do takich rzeczy zwykle jest takie że jeśli gra umozliwia coś takiego i przeciwnik był w tsanie mi zafundować kombo, które skasowało mi większośc życia to ok, brawa dla niego.
Wyjątkiem są tu tylko triki typu linka>linka>linka>etc. Scorpiona w MK2. Zupełnei co innego kiedy ktoś potrafi zrobić złożonego z kilku elementów kombosa, a o to zę się dałem zapędzić pod ścianę mogę winić tylko siebie :P

Nie spotkałem w MKTrilogy w sumie nic co bym uważał za "zbyt chamskie", najbliżej do tego miały kombosy w wykorzystaniem specjalnych ciosów Raina i Nooba (nie pamiętam już czy Kabal tez miał jakiś chamski trik w stylu Scorpiona) no i bossowie, ale granie np takim Kintaro ma to do siebie, że jak wygrasz to żadne osiągnięcie, a jak przegrasz to wstyd, więc za często grać nimi nie ma większego sensu.


Z chęci bym poznał jakie to konkretnie przypadki w MKT tak ludziom nie pasują.
to moge tylko podejrzewac ze albo jestes za dobry albo nie grales z osobami ktore o tym wiedza i skrupulatnie wykorzystuja
Za dobry na pewno nie jestem, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio porządnie w ta grę grałem, a jakieś bardziej złożone kombosy to ostatnio umiałem robić jakieś 7-8 lat temu i to też nie za dużo. Więc może raczej to drugie, ale ja się nei zrażam. Jesli ktoś by mi co chwilę robił takie triki to postarałbym się mu się zrewanżować tym samym i tyle. Nie znoszę ględzenia typu "to nie fair" w przypadku takich gier jak MK.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2944
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Dumian »

"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Ana »

kaaaaaaaaaaaapa :) ale milo sie oglada gre kogos kto wie co robi, uwazam jednak ze Shangiem no to coz, idziesz majac caly arsenal postaci pod reka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Ultimate MK3

Post autor: Arris »

Gieferg pisze:Shqng Tsunga też zmienili na gorzej, wolałem wersję z MK2
tia tia Shang w misce na glowie :/
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Ultimate MK3

Post autor: Aserot »

Arris pisze:
Gieferg pisze:Shqng Tsunga też zmienili na gorzej, wolałem wersję z MK2
tia tia Shang w misce na glowie :/
Ale jaką klimatyczną tworzy całość z resztą ubioru :P
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: Ultimate MK3

Post autor: Ninja-Spectre »

Umk3 obok Mk2 to chyba najlepszy mortal w jakiego grałem. Oczywiście w wersji na MAME.
Chyba pierwszy raz wyczytałem, że combosy i bieganie w MK3 zniszczyły klimat serii :zdziwko: . Mi w każdym razie to pasuje. Dźwięki i muzyka bardzo dobre, jedynie fatale słabsze niż w MK1 czy Mk2. Za to w Mk3 i UMK3 są moje ulubione Stage Fatality z tym zrzucaniem na koła i kolce. No i w UMK3 mamy już prawie wszystkie postacie (no może tylko Raiden czy Baraka by się przydał). Najbardziej lubię grać Cyborgami, Scorpionem, Ermakiem i zamaskowanym Sub Zero. Szkoda, że Kabala osłabili w stosunku do MK3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”