Odpowiedz do tematu
Problem z graniem ;/
Autor Wiadomość
generalsturnn 
Beginner

Wysłany: 01-02-2007, 13:49   Problem z graniem ;/

Witam wszystkich ;] mianowicie przychodzę prosić się o pomoc ;] a dokładnie -

Wybieramy serv (z kumplem), na którym są najmniejsze pingi ;p, wchodzę tam (a tak przy okazji mamy neta 1mb i pingi na serwach wacha się nam około 30-50) i włączamy grę. Wszystko jest w porządku, lecz po kilku sekundach ścina! (nie, że za słaby komputer tylko tak jakby lag by byl) i po 2-3 sekundach odmula się i znowu tak po jakimś czasie ;/ myśleliśmy, że to lagi serva czy coś. Jednak skusiłem się zrobić własny serv (skorzystałem z artykułu "Stawianie własnego serwera, gra w sieci lokalnej") by mieć pewność, że to wina serwerów na necie. Jednak okazało się, że po postawieniu własnej gry nadal to samo się dzieje =/

Pomóżcie plx! i nie pisać, że "kup se lepszego neta", bo wcześniej gdy miałem wtedy 256kb/s!! i kumpel 128kb/s! neta to w grze zero lagów! i na serwach o nie najlepszych pingach!!

PS: Podczas tych mych "lagów" liczba FPS spada do 10 a norma to gdzieś 50 (skacze tak czy siak)

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 01-02-2007, 15:42   

A na pewno ty/kumpel nie masz włączonego w tle jakiegoś programu, który zamula łącze? To może być GG, przeglądarka, program pocztowy, a czasem nawet antywir.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 01-02-2007, 15:53   

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. W Kaillerze główną rolę odgrywa "jakość" i "czystość" łącza. Ważne aby podczas gry nic nie obciążało neta, często problemy z lagami występują też u osób z dzielonym łączem, na radiówkach itp. właśnie z powodu wspomnianej wcześniej jakości i czystości łącza.

Piszesz, że wcześniej miałeś łącze o mniejszej przepustowości a lagów nie było a to tylko powierdza moją teorię :P

PS. Napisz ewentualnie coś więcej o swoim łączu czy to neostrada, jakieś osiedlowe, może radiówka itd?
Kaillera P2P Client

generalsturnn 
Beginner

Wysłany: 01-02-2007, 17:04   

Ja mam neta w neti (czyli isnd/adsl), a kumpel ma radiówkę ;] (a ma w zeto, taka "miejscowa" firma)... a z tego Co napisałeś "W Kaillerze główną rolę odgrywa "jakość" i "czystość" łącza" - to programy jakie mam włączone to gg i teamspeak (lecz wątpie czy by aż tak obciążały neta), a jeśli chodzi o antyvir to mam symantec ;]... jednak z tego wszystkiego raczej te programy lagują grę ;p (i nie wiem jak u kumpla, ale zapewne jak go znam to miał włączone programy od gadacza do skejpa i berszera xP).

Tak czy inaczej dzięki wam za pomoc!

Dumian 
Administrator

Wysłany: 01-02-2007, 17:57   

No jak kumpel ma radiówkę to stawiałbym, że to z jego powodu są lagi a twoje programy może niewiele ale jednak coś tam obciążają neta a na Kaillerze to niewskazane ;-)
Kaillera P2P Client

generalsturnn 
Beginner

Wysłany: 01-02-2007, 19:39   

"No jak kumpel ma radiówkę to stawiałbym, że to z jego powodu są lagi" heh wątpię ;] wcześniej miałem z tej samej firmy neta 256 radiówkę i lagów nie było ;] Jednak to wina kumpla była :P , bo on oczywiście mądry miał po włączane kilkanaście programów (!) (sic!), które wgrywały się przy starcie systemu xD (a że ma b.dobry komputer to nie przejmował się, że chodzi mu to i owo ;])

Kazek 
Użytkownik

Wysłany: 02-02-2007, 21:08   

Ja tez chcial bym sie wypowiedziec (przy okazji sie przywitam HELLO) Sam mam lacze 1.2mega z netii zadnych programikow nie mam powlanczanych typu gg tlen albo p2p gdy gram w t3 online gdy w chodze na nasze polskie serwery mam pingi w najlepszym wypadku 35ms...tworze gre i dolancza sie do mnie gracz z pingiem 20ms i co po 20 sek scina na pare sek i puszcza za pol minuty znow scina i puszcza (troche to denerwuje ale coz takie zycie) ale to nic najgorszy jest "MATRIX" gdy po paru stoczoych walkach wlancza sie i gra zwalllllllnia i toczy sie doslownie jak focus w matrixie...dopiero gdy wylacze cutora i wlacze na nowo wszystko jest wporzo ale historia sie powtarza czy to wina mojego lacza? czy wchodze na serwer z "nizszej polki" ? prosze o pomoc

Dumian 
Administrator

Wysłany: 02-02-2007, 21:17   

Prawdopodobnie serwer jest w danym momencie przeciążony (duża ilość graczy), sprobuj na jakimś opustoszałym serwie (z pingiem tak do 70ms max) bo myślę, że to raczej nie wina łącza.
Kaillera P2P Client

weak 
Beginner

Wysłany: 03-02-2007, 13:00   

mam ten sam problem!
-mam neo 512/128
-modem sagem
-kompa odpowiedniego (2gh 1gb ramu itd)
-przeskanowany system antywirami anty-spy-botami itd...
-gdy sie lacze na kailerze pingi 35-100 -> msi wroclaw
-(pingi z onetem to 20-25)
-brak innych programow w tle (praktycznie tryb awaryjny ._.)
-i gram na ustawieniach podstawowych (tzn tych co byly odrazu z ePSXeCutor'em sciagniety oczywisce z honomaru.xt.pl)
-wersja epsxe 1.5.2

i identyczny problem gram sobie i co jakis czas przycina... gra po jakims czasie juz przestaje chodzic plynnie w koncu przerywa polaczenie jednym slowem nie da sie praktycznie grac ... nie wiem ocb help...

generalsturnn 
Beginner

Wysłany: 03-02-2007, 15:45   

hmmm... a to nie przypadkiem wina ePSXeCutor'a?. bo kiedys grałem w tekkena odrazu miejąc emulator (a nie jak teraz, że musimy kliknąć prawy prawy przycisk na ikonkę i dopiero w opcjach odpalamy)i chodziło wszystko ok. A wogóle przychodzę z innym problemem... mój kumpel (niestety ten sam ;p) ustawiając konfiguracje pada, wychodząc lub nawet odpalając grę wszystko mu się zeruje (czyli, że na każdy przycisk odpowiada "NONE")... może ktoś pomóc?

Dumian 
Administrator

Wysłany: 03-02-2007, 15:48   

Wszystkie możliwe odpowiedzi padły już w tym temacie, poczytaj wcześniejsze posty ;-)

Najczęściej przyczyną lagów na Kaillerze jest właśnie przeciążony serw, ewentualnie obciążone łącze. Znajdź pusty serwer i na nim zagraj na pewno zobaczysz różnicę.
Kaillera P2P Client

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 03-02-2007, 15:53   

A ustawia tak jak w poradniku? (czyli prawym na ikonkę->Quick Configure.. itd) Jeśli nie (tzn jeśli zmienia konfigurację już po uruchomieniu emulatora) to zmiany nie będą zapisywane, bo ePSXeCutor po uruchomieniu nadpisuje konfigurację na taką, jaką ma ustawioną.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

weak 
Beginner

Wysłany: 04-02-2007, 06:07   

Dumian napisał/a:
Wszystkie możliwe odpowiedzi padły już w tym temacie, poczytaj wcześniejsze posty ;-)

Najczęściej przyczyną lagów na Kaillerze jest właśnie przeciążony serw, ewentualnie obciążone łącze. Znajdź pusty serwer i na nim zagraj na pewno zobaczysz różnicę.

tak to juz koniec mozliwosci i teraz swiat sie skonczy... wcale nie padly wszystkie mozliwe odpowiedzi ._.

Tatara 
Beginner

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 11-02-2007, 12:45   

chce sie dowiedzieć co mam zrobić żeby grać z kimś w tekken 3 online umiem wszysko wybrać przeciwnika ale jak włącze gre to niewiem co wybrać żeby grać np z jakimś juzkiem co mam robić arcade ,team batlle ,vs battlee odp. :rotfl:

Frizen 
Grand Master

PSN ID: XFrizenX
Wysłany: 11-02-2007, 14:57   

wszystko jakbyscie na psx grali jak juz gre wlaczycie ^_^