Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Czym grać żeby wygrać

Post autor: AnTeK »

Nie od dziś wiadomo że umiejętności to nie wszystko. Wiadmo że jeżeli nawet dobrze zamiatamy w Tekkena to kiedy przesiądziemy się na innego pada badź nie daj Boże kalawiature nasz skill spadnie na łep na szyję. Dlatego postanowiłem zrobić mały przegląd.
Chyba każdy się zgodzi że gra na klawiaturze w Tekkena do najprzyjemniejszych nie należy. Ja bym powiedział więcej. To tortura i herazja w jednym. Dlatego przedstawię móje narzędzie zbrodni.

Ten oto pad (Dragon chyba się nazywa) do najlepszych nie należy. Jest strasznie duży, prawie tak jak pad od Dreamcasta albo Xboxa. Kierunki są strasznie niewygodne, bo wszystkie umieszczone sa na jednym okrągłym przycisku a 6 przycisków czyli A B C X Y Z to już totalna porażka. Są niewygodne i nie obsługjemy wszystkich podczas gry w Tekkena więc tylko przeszkadzają. Spusty też najlepsze nie są. Wcikają się w dziwny sposób i są ogromniaste. Za to dobre w padzie są analogi które są wklęsłe dzięki czemu kcik nie ślizga się, o ale kto gra w bijatyki analogiem. Z moich odświadczeń winika że pad też do końca wytrzymały nie jest. U mnie wytrzymał 2 miesiące częstych sparingów z Dumianem do późnych godzin rannych. Po tym czasie pad odmówił posłuszeństwa- padły kierunki oraz A czy B już nie pamiętam. Więc zrobiłem prowizorkę i oddałęm go koledze od którego go pożyczyłem :twisted:
Obrazek

Dzisiaj posiadam najlepszą możliwą broń czyli DUAL SHOCK 2.
Obrazek
o zaletach tego pada rospisywał się nie będę bo każdy powinien wiedzieć o nim wszystko. Napiszę tylko że jest to najlepszy pad jak stworzyła ręka człowieka. No chyba że pad od PS3 będzie lepszy :P

Oczywiście podłączam go poprzez odpowiednią przejściówkę czy jak kto woli converter. Osobiście polecam ten
Obrazek
jest tani (ok 30zł) i umożliwia podłączenie 2 padów naraz, podłączany jest przez port USB. Według producenta przenosi także wibracje ale nie było mi dane tego odczuć.

Kolejnym padem wartym uwagi moim zdaniem jest ten oto pad.
Obrazek
Pad wykonany jest z mocnego plastku i jest dosyć cięzki. Kaształtem przypomina Duala. Ma takie same rozmieszczenie przycisków z tą różnicą że poszczególne kierunki nie są od siebie oddzielone mimo to nie miałem jakichś większych problemów z tym. Kierunki są na pewno lepsze niż w tym nieszczęsnym Dragonie. Ogólnie też dobrze się go trzyma dzięki gumowym pokryciom na rączkach. Niewątpliwą zaletą tego pada jest to iż posiada dwa rodzaje wtyk- jedna do konsoli PSX/PS2 a druga to zwykłe USB. Więc kiedy kończymy granie na konsoli podłąnczamy pada do USB komputera i dalej śmigamy na tym samym padzie. Pad ma takie same funkcje jak Dual Shock ma anloga i przenosi wibracje. Na konsoli na pewno wibruje co do komputera nie pamiętam za bardzo. Koszt takiego pada to wydatek rzędu 60 paru złotych.
Ostatnio zmieniony 12-02-2009, 22:13 przez AnTeK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Oczywiście zgadzam się z tym, że pad Sony jest the best. Narazie jednak zadowalam się tym co mam (będę musiał przycisnąć jakiegoś znajomego z cyfrówką to wrzucę fotkę :P). Jak dobrze pójdzie, to może za jakis czas postaram się o przejściówkę.

Co do mojego pada to powiem tyle, że mimo wad jakie posiada, jestem z niego zadowolony. Kosztował ok 20 zł i służy mi już ładny kawał czasu. Najwięcej przeszedł jak już Antek wspomniał podczas naszych nocnych, wielogodzinnych sparingów, mimo to nadal dzielnie się trzyma. Jego największym minusem są kierunki. Podobnie jak w przypadku świętej pamięci pada Antka ("Dragon" o ile dobrze widzę a jest późno, więc mogę niedowidzieć ;)) kierunki są strasznie niewygodne. Nie raz zdarza się, że "zatną" się i nici z wgf'a Jinem czy Heńkiem o ewgf'ie nie wspominając :P. Gabarytowo jest nawet znośnie, jednak mimo wszystko mógłby być trochę mniejszy. Przyzwyczajenie do Dual Shocka robi swoje. Co do reszty nie mam zastrzeżeń, jest całkiem nieźle. Analogów nie ma, więc nic nie przeszkadza w sprawnym operowaniu przyciskami.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Co do tego pada z Manty (Manta Double Shock model3 o ile dobrze pamietam)odradzam go graczą którzy lubią sobie mocniej nawalać w przyciski strasznie spada mu wtedy żywotność. (Wiem to z własnego doświadczenia) u mnie wytrzymał 2 miesiące ostrego grania w KOF'a. Według mnie org. DS2 to najlepsze wyjście. Ewetułalnie polecam pady z Logitech'a dokładne (d-pad zawsze dobrze wyprofilowany nie meczy przy dłuższym graniu) i solidnie wykonane.
Ostatnio zmieniony 08-03-2006, 03:26 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Kukis »

Pady od soniaka (orginalne) są najlepsze na świecie;]
Ostatnio zmieniony 28-02-2006, 21:26 przez Kukis, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: czit »

JinKukis pisze:Pady od soniaka (orginalne) są najlepsze na świecie;]
true true
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Kukis »

I to nie tylko moje subiektywne zdanie ale i wiele gazet robiło testy w ktorych zawsze wygrywały pady nie od jakichś dreamcast'ow nintendo czy x-box'ow tylko od SONY PlayStation ;)
(Nie wspominając o tych wszystkich roznoksztaltnych wybrykach do PC) :P

SONY dało światu pada który idealnie współgra z ludzką dłonią;] :D :-D
Ciekawe czy kiedyś powstaną lepsze pady... ??? :?:
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Zobaczymy co będzie z tych bananów od PS3. Niby wyglądają hmm.. dziwnie ale myśle, że Sony wie co robi. Z drugiej strony trudno mi uwierzyć, że może być coś lepszego od Duala :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Magus »

Hola, proszę nie lekceważyć pada od DC... Wytwory Segi są moim zdaniem niezastąpione przy graniu w Quake 3 na konsoli ;) I ogółem też bardzo wygodne, prawie (b. małe prawie) tak jak te od PS1/2.
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: czit »

Dumian pisze:...Z drugiej strony trudno mi uwierzyć, że może być coś lepszego od Duala :D
dwa duale

zapomnieliscie dodac ze bardzo trudno je zepsuć samym rzucaniem o ziemie
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Prawie robi wielką różnicę... :P
A tak serio, to nie wypowiem się na temat pada od DC, bo nie miałem z nim osobiście do czynienia ;)

PS. Przejściówka do mojego kochanego duala od PS2 jest już w drodze, także strzeżcie się ;]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Kukis »

Grałem na DC i myśle że dużo brakuje tym padom do soniakowskich;]
No na Qłejku;] nie grałem więc sie nie wypowiem;]

Aha i te od DC są z takiego dziwneo plastiku, przyciski "odstawaly" nie wygodnie ze mozna bylo kciuka zadrzec sobie;] (nie chce tu nic krytykowac to tylko moje odczucie)
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Magus »

No spoko, ja jako zapalony DCowiec będę ich bronić bo np. w DoA2 padem DS2 się nie da grać - najlepiej gdyby porty od padów były uniwersalne, ehhh....
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Kukis »

O no... :D Tu sie zgodze. Gdyby byly uniwersalne gniazda do padow wtedy każdy wedle gustu mialby swojego ulubionego pada w kazdej konsoli;]

Mozesz bronic padow do DCka ale soniakowskie i tak są najlepsze;P :cool: :) ;) :!:
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Pad do DC jest wygodny ale według mnie wogóle nie sprawdza się w bijatyczkach (zwłaszcza 2d) a jeśli chodzi o niewygodne i nie poreczne pady to według mnie królem jest pad do N64 (do teraz nie wiem jak go trzymać) i sprawiał mi wiele trudności zwłaszcza na początku (biedny Link fest dostawał po tylku).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Kukis »

Teraz wyszlo z "czym grać" na "czym nie grać" :D ;) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”