(najlepsze) intra z gier

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

(najlepsze) intra z gier

Post autor: Ana »

Ok, bo nie widzialam takiego tematu traktujacego ogolnie o intrach z gier.

Od jakiegos czasu dreczy mnie głupie pytanie "czemu wszyscy mowiac o najlepszych intrach wymieniaja intro Soul Baldea i FF8?". Od razu mówie, że nie twierdzę, iż są one słabe, ale pytam "czemu nie doceniamy innych".

Jakiś czas temu zaczęłam Valkyrie Profile 1. Intro w stylu anime, bardzo dynamiczne i swietnie wprowadza do gry. Do tego Prolog, który mi się bardzo spodobał, nie wiem jak innym bo "niektorych grafika 2D moze razic"

Tak samo z Xenogears. Intro anime. WSPANIAŁA muzyka. Fakt faktem póki co nie bardzo wiem "o co lata". Mnie już skosił sam napis "I am Alpha and Omega...", ale ja mam resztki mózgu wywrócone na drugą stronę. Intro które intryguje i nie odpowiada od razu na pytanie "o czym gra jest" (jak sie myle to krzyczcie :) )

Tenchu. Włączyłam sobie specjalnie dziś i 1 i 2 i... jestem zachwycona. Naprawde dwa bardzo klimatyczne intra, choć to z jedynki jakos bardziej mi przypadło do gustu. Rzecz którą po prostu trzeba zobaczyć, bo się nie da opisać.

Valkyrie Profile 2. Fakt faktem za dużo gier moja PS2 jeszcze nie widziała, ale to intro ma zdecydowanie moc. A jego mocą jest klimat i dynamika.

Dead or Alive Ultimate. Kto widział ten wie. Wprowadzenie fabularne do bijatyki, a wygląda conajmniej jak b.dobra przygodówka. Do tego muzyka Aerosmith. Swietna mieszanka

Póki co tyle ode mnie, bo wiecej grzechów nie pamiętam. Byłabym wdzieczna o to, jak ktoś bedzie podwał swoich faworytów aby nie wyglądało to w sposób następujący "Intro z gry XYZ jest de bezd bo jest de bezd i juz" tylko argumentacja lub link :) . Być może w przyszłosci powstanie jakiś ranking or something

Aha jeszcze jedno, żadnych postów pokroju "go..no wiesz bo podajesz intra gier z konsoli XYZ, a wiadomo ze FGH miala lepsze gry"
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Jo-Jo »

- Final Fantasy 8 - muzyka, zdarzenia, montaż, całokształt ( w tej kolejności :] )

- Resident Evil: Code Veronica - mmmmmniam :> ..... bardzo fajna dopasowana do akcji muzyka, fajne akcyjki i.... to chyba tyle :]

- Warhammer: Mark of Chaos - tego się nie da wytłumaczyć.....po prostu ma ten " Warhammerowy urok " :P

- F.E.A.R. - tu to jest po prostu jak w filmie :) ....wszystko począwszy od takich rzeczy jak lista twórców gry, a kończywszy na muzyce ....

- Diablo 1 - tu chyba niemuszę nic mówić :P .....klimat niszczy :]
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Żółw »

Według mnie najlepsze jest intro z Tekkena 4:
Nie wiem, dlaczego... pierwszy raz je obejrzałem i się strasznie podnieciłem... niesamowity klimat :zawstydzony:
"czemu wszyscy mowiac o najlepszych intrach wymieniaja intro Soul Baldea i FF8?".
Jak widzisz, nie wszyscy.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Oen »

No to intro Soul Blade jest swietne i trzeba o nim wspomniec ;] a oprocz inta z SB/SE to (kolejnosc przypadkowa):
- wymienione juz wczesniej intro z DoAU
- Tekken 5 interko z ptaszkiem, za swietna muzyke i realizacje i ogolnie intro lepsze od samej gry ;p
- Devil May Cry 3 klimacik i wszystko jasne :)
- James Bond 007: Everything for Nothing naprawde fajniutkie interko z wkrecajaca muzyczka xD
- GTA2 intro nietypowe bo z zywymi aktorami ale jesli jest tu ktos kto nie widzial to niech sie nie przyznaje ;D

PS: Na bank jakies fajne intro i tak pominalem xD (o wlasnie Onimsuha DoD tez miala w sumie fajne ;])
Ostatnio zmieniony 14-03-2007, 19:32 przez Oen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: JJK »

Oprócz wymienionych Valkyrie Profile i Xenogears.

- Seiken Densetsu Legend of Mana. Graficznie może nie z najwyższej półki, ale odgrywany utwór niezapomniany.

- Vagrant Story. Klimatyczna wstawka video i dość długie, czesto przerywane przez graczy właściwe intro (z dwoma pierwszymi walkami).

- Silent Hill. Co tu mówić, świetny kawałek w tle i pierwsze przebłyski tego z czym przyjdzie nam dane się spotkać.

- Final Fantasy XII. Bez komentarza.

- Wild Arms. Dość standardowe wejście anime, ale z nietuzinkowym kawałkeim w tle.

- Resident Evil. Klimat horroru klasy B.

- Legacy of Kain: Soul Reaver. Najlepsze intro w serii.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Jo-Jo »

Thx JJK za przyponienie.....ni no przecie taki maniak SH jak serii GG, a zapomniałem o SH :P ....
ze wszystkich SH moje ulubione intro jest z SH2 ofkoz ( może to przez sentyment do Theme of Laura, albo przez słowa Marii....nie wiem :P )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: KRELIAN »

Ana pisze: Od jakiegos czasu dreczy mnie głupie pytanie "czemu wszyscy mowiac o najlepszych intrach wymieniaja intro Soul Baldea i FF8?".
wydaje mi sie ze powodem dla ktorego ludzie wymieniaja intra wlasnie z tych gier jest ich innowacyjnosc jak na czasy w ktorych wychodzily. sam pamietam jakie wrazenie wywarly na mnie intra z w/w gier gdy ogladalem je po raz pierwszy

poza w/w do scislej czolowki zaliczam m.in intra z:

Tenchu 1 - dopiero po paru latach udalo mi sie przelac na papier odczucia jakie mna targaly w trakcie jego ogladania co mozecie przeczytac w recce zamieszczonej na stronce :)

Resident Evil 1 - pierwszy horror na psxa straszyl juz od pierwszych chwil od wlaczenia konsoli , zas wersja rezyserska intra do dzis uktwila w mej pamieci :)

Parasite Eve 1 - pierwsze intro typowo w stylu Squaresoftu (Xenogears celowo tu pomijam) ktore widzialem i ktore do dzis siedzi mi w glowie. zreszta nie tylko intro ale kazda kolejna wstawka ryla mi beret nieprzecietnie :)

Tekken4 - pomimo faktu ze gry nie tykam nawet kijem tak intro swego czasu mnie powalilo (zwlaszcza to co wyprawial Kaz z zaibatsu)

Valkyrie Profile 2 - aktualnie pogrywam i faktycznie dawno zadne intro nie kazalo mi na siebie spogladac kilka razy pod rzad

jest tego jeszcze troche ale poki co styknie a nie chce sie tez powtarzac. jak znajde wiecej czasu to dopisze inne :)

a co do Feara to o ile samo intro nie zrobilo na mnie specjalnego wrazenia tak muza i efekty tworzace klimat calosci juz tak - noc +sluchawy na uszach robia conajmniej mokro od herbaty ktorą po niejednej akcji mozna strącic przypadkowo z biurka :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Yamada »

Bardzo fajny temacik;].


Bez ustalonej kolejności:

Chrono Cross - no rewelka - muzyka, montaż - full wypas;].

Tekken 2 - KLIMAT i muza.

Silent Hill 2 - klimacik i muzyka.

Xenogears - Ania już napisała za co:P

Xenosaga Episode I - niesamowicie napala na grę;].

Soul Reaver - niesamowity klimat i muzyka.

Suikoden 2 - fajnie zmontowane i ta MUZYKA.

Parasite Eve 1 i 2 - to trzeba zobaczyć :D .

Wprowadzenie w DMC3

Onimusha 3 - mistrz;].


Jak coś sobie przypomne jeszcze to dopisze;].
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: KRELIAN »

no ja nie wiem jak moglem zapomniec o Onimushy 3 - jakby nie patrzec to wlasnie to intro wbilo mnie najmocniej w fotel ze wszystkich gierek na ps2 :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: SubZero »

Hmm, z takich co jeszcze nie były wymienione:

- StarCraft i StarCraft: BroodWar (złomiarze rlz)
- Tomb Raider: Legend (może nie tyle intro co sam początek gry; text "What're you doing in Bolivia? Ascending." mnie rozwalił ;) )
- ICO (klimat)
- Fallout ("War, war never changes..." :) )
- a no właśnie Final Fantasy X-2 (koncert wymiata)
Na razie tyle.
Ostatnio zmieniony 14-03-2007, 21:37 przez SubZero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Oen »

Wlasnie! Onimusha 3 wspomnialem o DoD a o 3 zapomnialem, lol xD aha pamietam, ze jeszcze kiedys zabila mnie swa urzekajaca prostota i pieknymi arcikami intro FFX-2 ;]
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: -=MASTA=- »

Swietne intra podajecie i wlasciwie nie ma sensu zebym powielal to cojuz zostalo powiedziane. Wszystkie z podanych tutaj wstawek poczatkowych zasluguja na uwage. Ja bedąc orginalnym ;) chcialbym siegnac troche glebiej. np do roku 1991 kiedy to powstalo znakomite intro z pewnej wybitnej gry, ktora na zawsze bedzie w mojej pamieci. Another world intro. [link : , no i nie mozna zapomniec o swietnym intro z Canon Foder [link : eheh "war never been so much funn". genialne klimatem bylo tez intro z Amigowej gry rodzimej produkcji pt Franko :) [ah Mirage Software]. Pamietam tez wstawke poczatkowa animowana z Super Froga. No i niesamowity poczatek z pewnej malo znanej, a wybitnej jak na swoje czasy gry pt Dreamweb, ten chory, oniryczny noir klimat :) Oczywiscie dzisiaj to wszystko mocna traci myszka, ale w czasach gdzie 16 bit bylo szczytem to byl fenomen. Moglbym wymieniac i wymieniac, ale szkoda na to czasu i miejsca. Jest cale mnostwo inter [?] ktore odcisnely sie w mojej pamiec juz chyba do konca :):) Pewnie juz nikt z was nie pamieta, albo nawet nie widzial rewolucyjnego jak na czasy w ktorych powstalo intro z Wing Commandera 3. Grali tam min. Mark Hamill [pamietny Luk Skywalker wiadaomo z jakiego filmu] i Malcolm MacDowell. W temacie intra z gier moza by napisac nie jedna prace magisterska :P
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Tygrys »

Ja dodam, ze (przed paru ladnych laty) nie male wrazenie wywarlo na mnie intro z gry :
Oddworld - Abe's Oddysee
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: Inferno »

Jo-Jo pisze:Thx JJK za przyponienie.....ni no przecie taki maniak SH jak serii GG, a zapomniałem o SH :P ....
ze wszystkich SH moje ulubione intro jest z SH2 ofkoz ( może to przez sentyment do Theme of Laura, albo przez słowa Marii....nie wiem :P )
Dokładnie... Silent Hill, Silent Hill i jeszcze raz Silent Hill :P A do tego jeszcze ta muza w intro z czwórki, jak dla mnie klasa sama w sobie :]
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: (najlepsze) intra z gier

Post autor: eq2D »

Fallot 2 - ponury i az do bólu realny klimat.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”