Tomb Raider

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: Action »

To ta cześć, w której Lara będzie się brudzić błotkiem w czasie rzeczywistym? :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: Ana »

łant dis
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Tomb Raider

Post autor: mcl »

Nowy TR zapowiada się bardzo ciekawie, zobaczymy co tym razem nam twórcy zaserwują :)
Akurat teraz mam 'chcicę' na TR, w kolejce ze 'sklepu internetowego' zamówiony został Anniversary, a teraz przechodzę sobie jedyneczkę :D ( przeszedłbym na szaraczku, gdyby nie źle wypalona płytka). Mogę powiedzieć, że gra się nie zestarzała ani trochę, nawet ciekawe są zagadki (jak na razie niezbyt trudne), tylko brakuje odgłosu kroków zwierząt. 2 razy padłbym na zawał jak niedźwiedź wjechał mi na pełnej [...] w ekran ze swoim rykiem, w ciasnym pomieszczeniu... Mam nadzieję że uda mi się dotrwać do końca, nie wiecie, ile jest chapterów ? ;>
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: SubZero »

mcl pisze:nie wiecie, ile jest chapterów ? ;>
15
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Tomb Raider

Post autor: mcl »

SubZero pisze:
nie wiecie, ile jest chapterów ? ;>

15
dzieki
więc długo raczej grać nie będe :)
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: KRELIAN »

Szykuje się solidna pozycja, 'otwartość świata' może wnieść nieco pozytywnej energii do i tak mocnej serii, ale najbliższy rok należy już do Uncharted 3 w tej kategorii.

Edit:

Info dla posiadaczy PS3

Tomb Raider Trilogy pojawi się prawdopodobnie 22 marca 2k11. Na jednym krążku Blu-ray znajdziemy Tomb Raider Legend i Tomb Raider Anniversary (po raz pierwszy na PS3 - podciągnięte pod HD z dodanymi trofeami) oraz Tomb Raider Underworld - click. Cena pakietu - ok 30 euro.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: Yamada »

O kurde, fajnie sie zapowiada. Po słabym Legend, seria pokazała, że jeszcze żyje wyśmienitymi Anniversary i Underworldem. Ten Tomb zapowiada się na spory skok, zarówno od strony technicznej jak i gameplayowej, nice;]. Ciekawe czy Lara będzie sobie wybijała zeby jak Hanks w Cast Away;p.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: SubZero »

Pierwszy trailer najnowszego TR
Zapowiada się bardzo smakowicie. Wątpię żeby cała gra tak wyglądała, ale pierwsze kilka sekund myślałem, że to film, a nie render. Klimat też może być niezły = ostatnia scena.
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tomb Raider

Post autor: August »

ciekawe czy w tej części podczas walki ktoś lub coś będzie mógł potargać larze ciuszki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: Aserot »

Zapowiada się nowe świeże podejście do przygód pani Croft już nie mogę się doczekać :D.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: SubZero »

Pierwszy gameplay - dużo tego nie ma, ale imho zapowiada się świetnie.
xOlekPLx
Master
Master
Posty: 254
Rejestracja: 16-12-2010, 17:36
Lokalizacja: Swinoujscie
Ogrywam: Tekken 6, TTT2
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: xOlekPLx »

Gameplay ciekawy nawet przy tylko 5 min gry, zapowiada sie swietnie :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tomb Raider

Post autor: SubZero »

Oki, nowy TR jest... inny. Ale to powinien wiedzieć każdy, kto chociaż pobieżnie śledził proces jego powstawania. Nie jest to już platformówka, dalej co prawda dużo biegamy, ale nie ma już tyle skakania. Walka też zeszła na drugi plan, ogólnie (przynajmniej na początku) walki raczej się unika, bo po prostu nie mamy szans z wyposażeniem, jakie posiadamy, tak więc potyczki głównie opierają się na stealth-killach i headshotach z łuku. Pistolet co prawda dostajemy później (jeden), ale i tak w otwartej walce szanse mamy raczej marne. Przewija się też sporo Quick Time Eventów (prawie całe początkowe 20-30 minut gry to jedno wielkie QTE), ale to chyba w dzisiejszych czasach standard). Oczywiście są też zagadki, ale na razie nie były jakieś wybitnie skomplikowane. Cały ten ostro reklamowany 'survival' też niby jest, ale np. mamy możliwość polowania na biegające sobie wesoło w około zwierzątka, tyle że jak na razie nie zauważyłem żadnej potrzeby ich ubijania.
Klimat także się zmienił, nie jesteśmy już wymiatającą panią archeolog koszącą przeciwników bez mrugnięcia okiem, a młodą, przerażoną dziewczyną, która na swojej pierwszej większej wyprawie dostała więcej niż się spodziewała.
Lokacja (wyspa), gdzie rozgrywa się akcja na pierwszy rzut oka wygląda na dość sporą, jak będzie okaże się później. Po kilku godzinach gry odkryłem jakieś 10% całego teoretycznie dostępnego terenu.
Nowa Lara... jednym się spodoba, inni szczerze ją znienawidzą. Mnie osobiście pasuje.
Ogólnie gra mnie wciągnęła, zobaczymy czy zainteresuje na tyle, żebym biegał po wyspie i zbierał wszystkie 'znajdźki' (a trochę tego jest), czy tylko polecę 'po fabule' bez zbytniego zbaczania z głównego toru rozgrywki. Ten jest w sumie dość jasno przedstawiony, zawsze wiemy co mamy dalej robić, ale z kolei czasami odzywa się we mnie 'poszukiwacz przygód' :P ('o, prosta droga do celu... hmmm, a ciekawe co jest za tym zakrętem...' :D ), więc może zająć nieco więcej czasu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”