Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Za małą namową założyłam topic, do którego mam zamiar wrzucać ciekawe walki z nowszych części bijtayki Itagakiego :) Komenatrz dodam później, bo mimo że wszystkie obejrzałam to nie chcę oceniać zbyt pochopnie. Jedno muszę przyznać, że Kasumi chan naprawdę zachęca do grania rudą, ale też pokazuje jak ta kunoichi jest lekutko przegieta. Bounce w DOA4 naprawdę zrobił z niej malego potworka. Teleport Ryu i izuna też mogą zaboleć, a że prawdopodobnie Hayabusa w 4 jest najtanszy/najbardziej skuteczny przy malym nakladzie pracy to nie dziwi duza liczba ninjasów. Vanessa prezentuje całkiem niezłą Hitomi, w 4 wprawdzie nie miałam okazji nią grać, ale oceniając po 3 i Ultimacie całkiem daje rade mimo, że leci standardami. Ayane Mistic zostawiłam sobie na deser i chce poszukać więcej walk aby ją ocenić (again pierdolec na fioletowa :) ). Shinobi558 ma całkiem konkretną Helenę, choć mi do teraz po nocach śni się Helena DrDogga :) . Punishere zdaje sie całkiem konkretnie radzić swoją Leifang, ale widziałam tez jego walki Ayane- mogą się podobać. JustOWnina i jego Hitomi chyba reklamowac nie trzeba? :) Ok poki co styknie, lepszy i wiekszy koment z czasem, a i wiecej walk tez wygrzebie. Have fun


GruntDude (Gen Fu) vs PinBlaster220 (Hayabusa)


Kasumi Chan (Kasumi)- Master (Hayabusa)


Swoozie (Brad) Vs. Kasumi Chan (Kasumi)


King (Hayabusa) Vs. Nefarious Sage (Kasumi)


Cyberevil (Hayabusa) Vs. Master (Hayabusa)


Vanessa (Hitomi) Vs. Offbeat Ninja (Ein)


Kasumi Chan (Kasumi) vs Mistic (Ayane)


King (Hayabusa) Vs. Offbeat Ninja (Ein)


Shinobi558 (Helena) vs. Bogetsu (Leifang)


DrDogg (Helena) vs. Punishere (Leifang)


CaliJared(Ayane) vs JustOwnin(Hitomi)



TO TRZEBA ZOBACZYC!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 26-08-2007, 15:37 przez Ana, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Obczajcie se walki Kasumi chan - panna gra rudą (jak trudno sie po jej nicku domyślić) i pociska nią konkretnie, Ma bardzo dobry refleks i świetnie przewiduje ruchy przeciwnika (spore raitio udanych reverali na low). Po prostu widać ze klientka nie gra od dziś czy od wczoraj i ze jest bardzo kumatym graczem. Ayane Mystic (kolejna dama) też jest bardzo oki ale zrobila na mnie mniejsze wrażenie niż rudzielec panny Kasumi chan. Na koniec Vanessa - obczajcie jak klientka wygląda - dacie wiary że ona gra w gry wideo? (typowa amerykanska blondyna). Postać wybrala trochę pod swój design i gra karateczką - gra nią bardzo fajnie - jak Ana wspomniala dosyc standardowo, no ale tak się wlaśnie Hitomi gra bo ta postać jest jak Mishima w tekkenie - jeden gra nia lepiej , drugi gorzej ale każdy gra na to samo.

No i obczajcie tego bonusa - tagową walke. Gość pociskający Ayane / Ryu jest niezły, ale drugi player (Kasumi/Ayane) to już pro i tutaj nie ma zmiłuj się. Gośc wyciska mega kontkretne akcje - warto oblukać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Tak, ale spojrzmy na sama Kasumi. Juggleujacy reversal low kicka bodajze, jugglujace g/p+K na CH.. nie wspominajac o innych wybitkach. W teamie z Ayane, co było pokazane w walce tagowej, byle pierdola wybija ruda, tag na Ayane- podbitka w juggleu, tag na ruda i heja...

ja kce doa4 :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

To ze Kasumi jest potworkiem w tej części powie każdy kto grał w DoA3 (a tutaj już nie była sierotą) a potem widział ją w DoA4. Pamietam kiedyś jak mi znajomy powiedzial (hi Smerec) ze Ayane została przytępiona w DoA4, ze jej standardowe Juggle nie siedzą już itd. Fakt - nie siedzą ale dostała znacznie fajniejsze zabawki do maltretowania oponenta jak np te potrójne kopy z wyskoku które ładnie podbijają w jugglu. W ogóle w teamie z siostrą (tą ładniejszą) zdaje się kozaczyć. No i nie jest już taka prostacka jak w DoAU czy DoA3 - nieźle ją rozbudowali (zwłaszcza mobilność).


btw - ale badziewne zasady mają na tym WCG omg - jedna walka, 5 rund lol.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: JJxenon »

Oglądnąłem wszystkie te walki co umieściła Ana i Powiem że Ta Kasumi Chan gra nawet nieżle rudą ^^ . Fakt nie wykorzystała paru sytuacji do łatwego zwycięstwa , ale dobrze jej szło . Nie Mam DOA4 w domu , ale grałem u kumpla w to Cudo i na practice widziałem ile nowych rzeczy dostała moja ulubienica ! . Taaa... NIEZłY Z NIEJ TERAZ JEST RUDY POTWOREK ;) . Ale można Nią mieszać zdrowo , jak zresztą niebieskowłosą siostrą ^^ . To co ma DOA4 a nie miały poprzednie części ? nareszcie porządne okizeme ! . Duży plus dla serii , co zresztą jej zarzucano że nie miała ;)
Ostatnio zmieniony 25-07-2009, 11:44 przez JJxenon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

https://www.youtube.com/user/Sorwah Koles ma w profilu walki z EGL Ohio (na podium byli Ryujin i PerfectLegend) warto oblukac

DID2 Tournament Match
Ryujin (Jann Lee) - Sage (Kasumi)


DrDogg (Helena) - Vigaku (Kasumi)


DrDogg (Helena) - Master (Hayabusa)


SweetRevenge (Gen Fu) - Rikuto (Bayman)


Master (Hayabusa) - Punihsere (Leifang/Ayane)



Kasumi-Chan (czarna Kasumi) - Jinmaster (Kasumi)


King (Hayabusa) - Majin Kimimaru (Leifang)


Silent Legend (Hayabusa) - nameless mk (Ayane)




JaX Money Invitational
RyuJin (JannLee) vs. Vigaku (Kasumi)



Ogolnie odsyłam do profilu DrDogga--> https://www.youtube.com/profile?user=PhDDogg1

JJXNON: ostrzezenie, mniej spamuj
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

'Babki górą', a jak ktoś sądzi inaczej to niech najpierw pozna system DoA a potem obejrzy te walki :) .
Obrazek
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: janix »

Z tej racji, że nie znam dobrze systemu DoA4 (grałem głównie Genem-Fu w DoA2 na DC) - jestem na nie.
Sam system jest IMO kiepski - nie nagradza bardziej ambitnych graczy, a wydaje mi sie, ze takim własnie była Phoenix - potrafiła fajnie jugglowac i nie grała "na pałę" tak jak Vanessa.
Pamiętam, że podczas grania w DoA2 nauczyłem się dość dobrze rewersować lowy, które w tamtej części (a może w innych też) są bardzo widoczne.
Mimo wszystko, może obejrzę resztę tych walk i wtedy się przekonam, czy ta gra naprawde jest warta inwestowania w nią czasu.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Action »

Czy tylko mnie śmieszy cała ta otoczka wokół amerykańskich turów DoA? Tym bardziej, ze to imo gra, w której po godzinach treningu i rozkminiania dostajesz baty od pierwszego lepszego laika. :P
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: kemot722 »

Ale przecież to takie emocje - tłum na widowni szaleje :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

No co Wy, przecież w DoA4 revers na midową noge i reke robi sie inaczej, wiec jezeli widzicie ze klientka zrobiła revers na np. midkicka i skończyła jugglem to to jest właśnie znajomosć gry bo ona WIEDZIAŁA że tam pójdzie midowy but. Zresztą popatrzcie na niektóre akcje, movement, reversowanie i bardzo dobre karanie nietrafionych reversali i zablokowanych ciosów - klientki UMIEJĄ w to grać. A gra nie jest masherska bo czołówka się nie zmienia. Zresztą, miałem kiedyś okazję pograć w Deda 3 z naprawdę znakomitym graczem - sam coś potrafiłem ale zostałem zmielony choćbym nie wiem jak grał - gosc mnie karał, reversował na reflex wiec nikt nigdy mi nie wmówi, ze DoA nie jest skillowe i jest masherskie.

A Vanessa jest bardzo dobrym graczem i nie jedzie na pałke. Odpalcie sobie Hitomi, obczajcie jej movelist i date a zrozumiecie, ze tak się właśnie nią gra - na krótkie mieszane seryjki. I w brew pozorom większość z tych ciosów jest karalna, ale nikt Vanessy nie kara. Dlaczego? Bo wie kiedy przerwać, co opóźnić, co kończyć a co nie i tym samym dezorientuje przeciwnika który nie chce ryzykować i siedzi w obronie czekajac na wystarczajacą dla niego lukę.


Co do amerykańskiej sceny to moze sam wyglad tura jest na maxa 'amerykańki', ale po prostu robią z tego show no bo kurva nie pokażą przecież w TV jakiejś nory w której siedzi 30 spoconych typa i napiera na kilku TV, co chwile wrzeszcząc "kur** ale kapa, no weź umyj" - jest widownia, są emocje są pojebani managerzy drący ryja (ja bym mu wyjebał jakby po każdej rundzie mi jęczał nad uchem...). Zresztą dziewczyny mają słuchawki na uszach, każda ma wygodny fotelik, własny TV - no kurde o czym my mówimy? Zresztą mozecie sie śmiać z nich, że mają takie tury, ze grają w taką grę, a oni mają to w dupie bo za wygranego tura dostaną floty na luzackie roczne utrzymanie, tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: SubZero »

Akurat 'otoczka' tych turów to nic nadzwyczajnego, większość dużych turniejów tak wygląda (wystarczy obejrzeć Tougeki) i nie tylko w bitki (FPP, Starcraft itp).
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Ciul z Vanessą, każdy kto twierdzi, że zna system gry i nie zachwyci się grą Mystik jest IMO pozerem. Jej Hayate jest naprawdę świetny :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Nom szkoda, ze przegrała z Phoenix. Miała szansę ale turniejowe emocje dały się we znaki i nie wykorzystała luki pod koniec;(.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”