sie
13
2012
7

7 lat Honmaru. Dziękujemy!

Sponsorem dzisiejszego wpisu jest cyfra siedem. Cyfra, która oznacza wiek i staż Honmaru w sieci! Tak, to już 7 lat nieustannej działalności Honmaru w Polsce i nie tylko, bowiem jak pamiętają najstarsi górale, od początku ruszaliśmy z dobrą nowiną w świat, docierając z poradnikami tłumaczonymi na nawet najbardziej egzotyczne języki do graczy z całego globu. Dzięki nam Tekken nie znał granic, a jedyną barierą bywały czasem tylko lagi i opóźnienia;).

Długo zastanawiałem się co powinno pojawić się tym razem, by uczcić fakt powstania Honmaru, skromnej małej strony, która z upływem czasu przekształciła się w prężnie działający serwis, obejmujący swoją tematyką wszystkie bijatyki, zarówno offline jak i online (nie sposób również pominąć ewolucję z kilkuosobowych turniejów podliczanych w całości ręcznie, do platformy turniejowej z rozgrywkami na kilkadziesiąt osób w wiele tytułów jednocześnie). Czy powinien to być news z ciekawostkami, archiwalnymi screenami, podsumowaniem, chwaleniem się statystykami, liczbą krajów do których dotarliśmy? A może quiz, konkurs, lub specjalny turniej? Ostatecznie wybór padł, na wydawać by się mogło tak prostą, ale jakże istotną kwestię. Tym razem myślą przewodnią urodzinowej celebracji będą podziękowania kierowane do Was! Tak do Ciebie, za to, że czytasz te słowa i tym samym sprawiasz, że Honmaru ma po co ciągle się rozwijać.

No dobra, mimo wszystko ciekawostka musi być;). Dlaczego w Tekken 3 Online najlepiej grało się późno w nocy? Znacie odpowiedź? Jeśli tak, to prawdopodobnie możecie nosić dumne określenie starej gwardii Honmaru lub po prostu odrobiliście zadanie domowe;). Prawidłowa odpowiedź to: tylko wtedy na serwerach było dostatecznie miejsca by można rozegrać walki na przyzwoitym poziomie:). Dzisiaj mamy p2p, dobre warunki są osiągalne praktycznie w każdej chwili, jest też instalka, która nie wymaga konfigu, nie mówiąc już o możliwości wgrywania własnych strojów, aren itp. Pojawiły się też nowe konsole, a wraz z nimi tryb online jako standard w bijatykach. Wiele się zmieniło…

Wielokrotnie zmieniał się też skład Honmaru i choć nadal widuję tu osoby, które są z nami praktycznie od początku (co niezwykle mnie cieszy), to pojawiło się też wiele nowych twarzy (co cieszy mnie równie mocno). Jednych z działalności wykluczyła praca, obowiązki, studia, innych zmiana zainteresowań, poszukiwanie czegoś nowego. Samo życie. Wszystkim jednak należą się podziękowania, gdyż zdecydowana większość osób, która pozytywnie zaznaczyła tutaj swoją obecność, wpłynęła na obecny kształt i formę strony, której rozwój jest raz bardziej widoczny, raz mniej, zauważalny gołym okiem lub też nie – w każdym razie zawsze postępuje. Te wnioski może nie są specjalnie odkrywcze, ale z pewnością są prawdziwe. Ludzie którzy z nami byli, są lub będą, każdy kto w mniejszym lub większym stopniu, świadomie i celowo lub nie, dołożył swoją cegiełkę do tej społeczności zasługuje dziś na podziękowania.

W imieniu całego Honmaru dziękuję zatem redakcji i czytelnikom, organizatorom i graczom, twórcom
i użytkownikom, komentującym na stronie, forumowiczom i obserwatorom! Dzięki, że jesteście z nami!