Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Historia serii Marvel vs. Capcom

Data: 01.03.2009 |
przez: gascan

FlyerJuż niedługo być może ujrzymy Marvel Vs. Capcom 2 na Xbox Live Arcade i PlayStation Network. Informacja ta długo pozostawała tylko plotką. Dzisiaj tytuł ten widnieje na stronie organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom komputerowym – www.esrb.org jako produkt na konsolę PS3 i Xbox 360. [Aktualizacja: I stało się, Marvel Vs. Capcom 2 na PSN i XBLA już oficjalnie.]
Nigdy nie było mi dane zagrać w tę wspaniałą grę z dobrymi graczami, także liczę na bez lagowy tryb online.
Jest to dla mnie wspaniała wiadomość i z tej okazji postanowiłem przybliżyć nieco losy tej dwuczęściowej serii, a także podać kilka informacji o ewentualnej trzeciej części.

Przeszłość:


Pierwsza część serii – „Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes” wyszła na automaty w 1998 roku, rok później gra uderzyła na domowe konsole. O ile Dreamcast dostał wersję arcade perfect tak na Playstation dostaliśmy wersję z mocno okrojonym trybem tag. Po prostu nie dało się zmieniać postaci podczas gry i drugą postać można było przyzwać tylko na atak. Tryb tag w wersji na PSX’a był dostępny pod warunkiem, że i my i nasz przeciwnik będziemy grali tymi samymi postaciami. Stary poczciwy PSX nie miał niestety tyle pamięci aby załadować 4 postaci.

Druga część serii – „Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes” oferowała aż 56 różnorodnych postaci z obu światów i pomimo, że większość z nich miała proste infinite combo to nie przeszkodziło to w uzyskaniu grze statusu hardkorowej w oczach naprawdę wybrednych fanów bijatyk 2D.
W drugiej części rozgrywka odbywała się 3 na 3 i wszystkie trzy postacie można było przełączać „w locie” co naprawdę dodawało dynamiki starć.
Turnieje MvC 2 odbywały się na początku na wersji z Dreamcast’a gdyż w przeciwieństwie do PS2 i Xbox’a to DC otrzymał wersję zgodną z automatową gdyż jego wnętrzności były zgodne z płytą NAOMI. W tym roku prawdopodobnie na turnieju EVO grać będą na wersji arcade.


Bardzo popularna seria jaką niewątpliwie jest Marvel vs. Capcom dość szybko odeszła. Odeszła tylko ze sklepów gdyż przez fanów katowana jest i będzie. Capcom nie był w stanie nawet zwiększyć produkcji obecnego wtedy na rynku Marvel vs. Capcom 2 w wersji na Xboxa i PS2. Spowodowało to wzrost ceny tej gry nawet do 80$ za używaną, jest droższa niż wersja z Dreamcast’a której na rynku jest więcej.

Przyszłość:


Na trzecią część serii na razie nie ma co liczyć – Capcom stracił prawa do licencji Marvela. Czasy się zmieniły teraz Marvel również zbija nie małe pieniądze na grach ze swojego uniwersum.
W 2008 roku wyszedł duchowy następca serii MvC – Tatsunoko vs. Capcom. Nic nie wskazuje na to aby gra opuściła kiedyś granicę Japonii. Spowodowane jest to problemami z licencjami Tatsunoko w USA. W grze występują postacie z prawie każdej serii Tatsunoko, niestety prawa do tych anime w USA zostały sprzedane bardzo różnym firmom i być może stąd te problemy. W internecie od czasu do czasu pojawiają się plotki jakoby trzecia część MvC miała wyjść na Wii w USA i działać na silniku TvC. Niestety są to tylko plotki.
Marvel Vs Capcom 2 prawdopodobnie uderzy w przyszłości na Xbox Live i PlayStation Network przyciągając starych hardkorowców i nowych graczy
trybem online (mam nadzieję). Polecam pomęczyć do tego czasu część pierwszą na platformach do gier online 2DF bądź GGPO i zapoznać się z mechaniką gry.
Mój Juggernaut, Venom i Megaman nie będą mieli litości dla nowicjuszy.

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Cross-Play Weird Stuff
Mortal Kombat PL velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat