mar
29
2006
0

Podstawy gry sieciowej na ePSXe

Aby zagrać online w którąś z udostępnionych na Honmaru bijatyk 3D konieczne jest skorzystanie z naszej instalki (zalecane) lub poprawne, ręczne skonfigurowanie emulatora ePSXe wg naszego poradnika.
Jeśli zamierzacie tylko ściągnąć co potrzebne i od razu odpalić Kaillerę to najlepiej w ogóle się za to nie bierzcie; zaoszczędzicie tym samym nerwów sobie a w szczególności innym.

Wersja ePSXe 1.5.2 jest optymalna do gry sieciowej i wyprzedzając wszelkie pytania na ten temat informuję, że nie jest ona kompatybilna z innymi wersjami emulatora (np. 1.6.0).
Pamiętaj, że nie bez powodu dźwięk w grze online jest wyłączony. Niestety jest to konieczna opcja do zachowania synchronizacji, dlatego nigdy nie zmieniaj ustawień dźwiękowych w ePSXe. Na pocieszenie zawsze możesz odpalić Winampa ;)Osoby korzystające już wcześniej z Kaillery na ePSXe i mające skonfigurowany emulator wg naszego poradnika nie muszą prócz ściągnięcia memorek nic dodatkowo robić. Nowe osoby natomiast powinny zapoznać się z tutorialem do gry sieciwej i dokładnie zastosować do wszystkich jego punktów.
Gdy już konfiguracja emulatora będzie wam znana to aby ułatwić sobie życie i uniknąć ciągłej zmiany memorek w zależności od gry, w którą chcemy pograć warto zapoznać się z bardzo przydatnym programem jakim jest ePSXeCutor.

Uwaga!– Podczas gry w Dead or Alive, przy próbie wykonania rzutu pojawia się dziwny bug. Rozwiązanie tego problemu znajduje się tutaj.
– W Bloody Roar 2 należy ręcznie załadować stan gry z memorki (Menu gry -> Options -> Memory Card -> Load Memory Card Slot 1)


Podziel się

Podobał Ci się ten wpis? Może warto podzielić się ze znajomymi?

Interesuje Cię temat gier?

Nie przegap najciekawszych treści! Dołącz do setek graczy, miłośników bijatyk, zostaw lajka na naszym fanpage’u Honmaru oraz wpadnij na grupę Honmaru FGC.

Jesteśmy obecni na różnych serwisach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia nas na:

Chcesz pogadać luźno w czasie rzeczywistym? Wpadaj na Discorda.